Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 11:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kašel
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 7:58 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 9:11 am
Příspěvky: 7
Pane Zajíčku, prosím o Váš názor.
Dcera 6 let už 3-tím měsícem neustále kašle. Lékařka na naši žádost po měsíci udělala výtěr v krku a zjistila streptokoka. Nasadila 2x po sobě ATB (první nezabírala). Pak 14 dní dobré, nechodila do kolektivu, byla doma a opět kašel. Vždy se jí přidají horečky, jeden den čtyřicítky a dalších několik dnů "jen" 37. Pa se zdá, zase v pořádku. Nikam nechodí a najednou horečky, kašel, který neustává, je hluboký a dráždivý v noci i ve dne. Už se to opravdu opakuje takto několik měsíců, do školky vůbec nechodí. Prosím o radu a nakopnutí nevím co se děje.
Děkuji za čas a odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stále opakující se kašel!!!
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 10:40 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
ja myslim, ze je to celkem jednoduche - zaneradene tluste strevo - prestat jist cokoli z peti bilych jedu(hlavne vyrobky obsahujici mouku ,cukr a mleko.prejit na prevazne syrovou stravu a cistit strevo, pokud ma takto hrozny kasel,tak uz velkou ulevu pociti po prvnim, druhem vyplachu streva, dale bych nasadil krenovou kasi, do jidla taky cibuli ,ta je take pri zahleneni dobra(stary recept - cibule s medem) lze najit na netu

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stále opakující se kašel!!!
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 10:59 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Mára píše:
Pane Zajíčku, prosím o Váš názor.
Dcera 6 let už 3-tím měsícem neustále kašle. Lékařka na naši žádost po měsíci udělala výtěr v krku a zjistila streptokoka. Nasadila 2x po sobě ATB (první nezabírala). Pak 14 dní dobré, nechodila do kolektivu, byla doma a opět kašel. Vždy se jí přidají horečky, jeden den čtyřicítky a dalších několik dnů "jen" 37. Pa se zdá, zase v pořádku. Nikam nechodí a najednou horečky, kašel, který neustává, je hluboký a dráždivý v noci i ve dne. Už se to opravdu opakuje takto několik měsíců, do školky vůbec nechodí. Prosím o radu a nakopnutí nevím co se děje.
Děkuji za čas a odpověď

Očista a detoxikace je samozřejmě prvořadá. Pokud chodíte na alergologii, zažádejte si o ultrazvukový inhalátor ( hodně se vychvaluje a mám ho také ) ProJet, pojištovna by vám měla proplatit na dítě celou částku, nevím, zda ho může psát i dětská lékařka. Přes tento inhalátor pak inhalovat koloidní stříbro, dělá to opravdu zázraky, nejen s kašlem,ale také s astmatem, zánětem průdušek a pod. dýchacími problémy. Dobré je dávat dítku i ústně koloidní stříbro. Jinak dobře působí čaj z bylinky oman ( kořen ) od fy Grešík, je chutí i vůní velmi zvláštní, no a plíce a prudušky čistí silice borovic, tedy pokud máte možnost, chodit s dítkem co nejvíce do borovicového lesíku. Na ... koky velmi dobře působí lichořeřišnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stále opakující se kašel!!!
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 8:40 am 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 9:11 am
Příspěvky: 7
Děkuji za rady, opravdu si jich cením.
Bílé jedy už jsme vyřadili cca před rokem. Je pravda, ale, že pokud je u babičky, tak si to prostě neohlídám... S tím koloidním stříbrem je to dobrý nápad, děkuji. Na alergologii chodíme, je alergická v jarním období na břízu atd. Letošní rok, je snad v ohledu alergie u nás nejpříznivější-nejmírnější příznaky za všechny roky. A co ty teploty?? Čím to může být?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stále opakující se kašel!!!
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mára píše:
Děkuji za rady, opravdu si jich cením.
Bílé jedy už jsme vyřadili cca před rokem. Je pravda, ale, že pokud je u babičky, tak si to prostě neohlídám... S tím koloidním stříbrem je to dobrý nápad, děkuji. Na alergologii chodíme, je alergická v jarním období na břízu atd. Letošní rok, je snad v ohledu alergie u nás nejpříznivější-nejmírnější příznaky za všechny roky. A co ty teploty?? Čím to může být?

Tak rad se vám dostalo dost a dobrých, čili jenom k těm teplotám, tělo reaguje na bordel v krvi a to se dá řešit jedině tím čistým střevem, já bych u dítěte nasadil Lepicol a probiotika ve velkém, což střeva pročistí a problém předpokládám odezní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stále opakující se kašel!!!
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2012 8:04 am 
Offline

Registrován: úte čer 12, 2012 8:23 am
Příspěvky: 7
Dobrý den, lze laryngitidu léčit stejným postupem?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stále opakující se kašel!!!
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Boris Godunov píše:
Dobrý den, lze laryngitidu léčit stejným postupem?
děkuji

Patrně ano, veškeré potíže nahoře mají svůj původ dole a tak se dají i řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stále opakující se kašel!!!
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2013 10:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
ďakujem Vám všetkým za informácie.
naša dcéra tiež veľmi často kašle. robil som jej klystír a prebehlo to hladko a bol som milo prekvapeny, teraz mala 4 roky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kašel, se kterým si nikdo neví rady
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2016 3:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 21, 2016 12:00 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den,
kamarádka má problém s kašlem. Už asi pět let ji trápí suchý kašel jakoby kouřila jako fabrika, ale cigarety a podobné věci jsou jí cizí. Nejčastěji začne kašlat při přechodu ze zimy do tepla nebo naopak, po sportovní zátěži, ale někdy i z ničeho nic, když v klidu leží na posteli. Doktoři nepřišli na nic neobvyklého, dětská lékařka jen předepisovala ATB, které pomohly max na 14 dnů a pak se problém vrátil. Na plicích/ průduškách jí prý nic nenašli, alergolog jí řekl, že má lehkou alergii na roztoče. Nachlazení, rýma, bolest v krku ani nic podobného ji netrápí, pouze ten nezastavitelný kašel, který když my ostatní slyšíme, tak nám pomalu tuhne krev v žilách. Neví už, na koho se obrátit, proto mě napadlo zkusit Vás. Má ještě problémy se zády a to v oblasti kostrče, prý má lehkou skoliózu.
Věk: 17 let, výška: 175 cm, váha: cca 70 kg, studentka hrající fotbal a celkově hodně sportující.
Za případné rady mnohokrát děkujeme!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2016 10:27 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ta baba je hodně robustní. Váží víc než já v tom věku a měřil jsem o dost cm víc. Je dosti smířená se světem? Kašel o lecčems vypovídá ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2016 2:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 21, 2016 12:00 pm
Příspěvky: 12
martina72 píše:
Ta baba je hodně robustní. Váží víc než já v tom věku a měřil jsem o dost cm víc. Je dosti smířená se světem? Kašel o lecčems vypovídá ...

Tak zadna vychrtlina to neni, ale ze by byla zas tak robustni se mi nezda. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2016 11:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
H0pe píše:
Dobrý den,
kamarádka má problém s kašlem. Už asi pět let ji trápí suchý kašel jakoby kouřila jako fabrika, ale cigarety a podobné věci jsou jí cizí. Nejčastěji začne kašlat při přechodu ze zimy do tepla nebo naopak, po sportovní zátěži, ale někdy i z ničeho nic, když v klidu leží na posteli. Doktoři nepřišli na nic neobvyklého, dětská lékařka jen předepisovala ATB, které pomohly max na 14 dnů a pak se problém vrátil. Na plicích/ průduškách jí prý nic nenašli, alergolog jí řekl, že má lehkou alergii na roztoče. Nachlazení, rýma, bolest v krku ani nic podobného ji netrápí, pouze ten nezastavitelný kašel, který když my ostatní slyšíme, tak nám pomalu tuhne krev v žilách. Neví už, na koho se obrátit, proto mě napadlo zkusit Vás. Má ještě problémy se zády a to v oblasti kostrče, prý má lehkou skoliózu.
Věk: 17 let, výška: 175 cm, váha: cca 70 kg, studentka hrající fotbal a celkově hodně sportující.
Za případné rady mnohokrát děkujeme!

Určitě bych se soustředil na dvě oblasti tedy střeva a páteř, oboje teoreticky může představovat zdroj problému. Na páteř existuje takové jednoduché cvičení v leže, to vám mohu i poslat návod když mě o něj napíšete do emailu. Jinak kašel může souviset s špatným zvlhčováním sliznic, což se dá zlepšit pomocí islandského lišejníku a také může jít o problém bakteriální, zde bych vyzkoušel chmelové extrakty, třeba pralinky Chmelinky. Jinak mě klidně zavolejte a doladíme nějaké detaily o nichž nepíšete a mohou být podstatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kašel
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2019 9:17 am 
Offline

Registrován: pát lis 04, 2011 10:44 am
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jaroslave,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Je mi 55 let (165 cm 55kg) a přes 5 let mi trápí dráždivý suchý kašel, kdy jsem průběžně podstoupila řadu vyšetření, a to plicní, alergologie, ORL, gastro. Gastroendoskopii jsem absolvovala třikrát, kdy se mi potvrdilo onemocnění jícnu – reflux. Pravidelně 1x denně ráno užívám Helicid 20. Žáha mě netrápí, nepálí, ale kašlu dál, mám pocit svědění na hrudi, které vyvrcholí dráždivým nepříjemným kašlem. Snažila jsem se zjistit, kdy a po čem se toto děje, ale zatím jsem na to nepřišla. Je to absolutně nevyspitatelné - v noci nekašlu spím v klidu, s tím, že když se ráno probudím a změním polohu ze zad na bok tak mně to nutí kašlat Když už mám pocit, že se kašel uklidnil, opět mi to dožene. Ostatní vyšetření negativní. Ukončeno pro alergii neznámého původu. Léky na alergii neberu. V roce 2017 v prosinci jsem prodělala zápal plic.
Vzhledem k mému věku jsem v období menopauzy, kdy kromě občasných návalů mě obtěžuje bolest ramen a kloubů rukou, zápěstí, palce. Bolest je nepříjemná zejména ráno, oteklé prsty a celková ztuhlost rukou od zápěstí k prstům. Mám pocit unavených rukou. V září letošního roku jsem prodělala operaci gynekologického charakteru, a to odstranění polypu. Po operaci jsem ještě delší dobu krvácela a tak od listopadu jsem začala mít tyto problémy s klouby. Na základě těchto problémů mi gynekolog odkázal na denzitometrické vyšetření s diagnozou – osteopenie. Mám jíst potraviny se zvýšeným obsahem vápníku.
Neurologické vyšetření (karpály) negativní. Od 35 let mého věku jsem užívala hormonální substituci Novofen a na podvěšek mozkový Dostinex až do letošního srpna. Po operaci polypu a následném hormonálním vyšetření a dohodě se svým gynekologem, jsem s užíváním výše uvedených hormonů skončila a začala od listopadu 2019 užívat Livial – hormonální substituci.
Jsem pravidelně kontrolována v prsní poradně (sono, mamograf), gynekologicky. Pravidelně 1x za dva roky absolvuji kontroly u svého praktického lékaře, kdy součástí je i odběr krve.
Pane Jaroslave, prosím o radu co je vše možné, v mém případě, zkontrolovat, na co se mám zaměřit při odběru krve. Bolest kloubů bude pravděpodobně záležitost spojená s menopauzou, ale i tak je vše v těle spojené. Při dotazu na plicním, že mám obavu, že mám v těle nějakou bakterii, se mi p. doktorka vysmála s tím, že tu má v těle každý. Jsem již trošku skeptická k profesionalitě a odbornosti jistých lékařů.
Děkuji za veškeré rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kašel
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2019 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
polo63 píše:
Dobrý den pane Jaroslave,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Je mi 55 let (165 cm 55kg) a přes 5 let mi trápí dráždivý suchý kašel, kdy jsem průběžně podstoupila řadu vyšetření, a to plicní, alergologie, ORL, gastro. Gastroendoskopii jsem absolvovala třikrát, kdy se mi potvrdilo onemocnění jícnu – reflux. Pravidelně 1x denně ráno užívám Helicid 20. Žáha mě netrápí, nepálí, ale kašlu dál, mám pocit svědění na hrudi, které vyvrcholí dráždivým nepříjemným kašlem. Snažila jsem se zjistit, kdy a po čem se toto děje, ale zatím jsem na to nepřišla. Je to absolutně nevyspitatelné - v noci nekašlu spím v klidu, s tím, že když se ráno probudím a změním polohu ze zad na bok tak mně to nutí kašlat Když už mám pocit, že se kašel uklidnil, opět mi to dožene. Ostatní vyšetření negativní. Ukončeno pro alergii neznámého původu. Léky na alergii neberu. V roce 2017 v prosinci jsem prodělala zápal plic.
Vzhledem k mému věku jsem v období menopauzy, kdy kromě občasných návalů mě obtěžuje bolest ramen a kloubů rukou, zápěstí, palce. Bolest je nepříjemná zejména ráno, oteklé prsty a celková ztuhlost rukou od zápěstí k prstům. Mám pocit unavených rukou. V září letošního roku jsem prodělala operaci gynekologického charakteru, a to odstranění polypu. Po operaci jsem ještě delší dobu krvácela a tak od listopadu jsem začala mít tyto problémy s klouby. Na základě těchto problémů mi gynekolog odkázal na denzitometrické vyšetření s diagnozou – osteopenie. Mám jíst potraviny se zvýšeným obsahem vápníku.
Neurologické vyšetření (karpály) negativní. Od 35 let mého věku jsem užívala hormonální substituci Novofen a na podvěšek mozkový Dostinex až do letošního srpna. Po operaci polypu a následném hormonálním vyšetření a dohodě se svým gynekologem, jsem s užíváním výše uvedených hormonů skončila a začala od listopadu 2019 užívat Livial – hormonální substituci.
Jsem pravidelně kontrolována v prsní poradně (sono, mamograf), gynekologicky. Pravidelně 1x za dva roky absolvuji kontroly u svého praktického lékaře, kdy součástí je i odběr krve.
Pane Jaroslave, prosím o radu co je vše možné, v mém případě, zkontrolovat, na co se mám zaměřit při odběru krve. Bolest kloubů bude pravděpodobně záležitost spojená s menopauzou, ale i tak je vše v těle spojené. Při dotazu na plicním, že mám obavu, že mám v těle nějakou bakterii, se mi p. doktorka vysmála s tím, že tu má v těle každý. Jsem již trošku skeptická k profesionalitě a odbornosti jistých lékařů.
Děkuji za veškeré rady.

Vše co popisujete evidentně postupuje celkem přesně podle harmonogramu stres, snížení kyseliny chlorovodíkové v žaludku, zhoršení trávení patrně doprovázené nesprávnou defekací, což ovlivní postupně hormonální systém který byl navíc dlouhodobě poškozován a vyčerpáván tedy to co řešíte je pouze důsledek důsledku v celém řetězci předchozích chyb. Navíc tam již pracuje evidentní nutriční deficience minerální i vitamínová a tím je ovlivněno správné ukládání vápníku. Z mého pohledu udělat krkací test, při deficitu HCl ji začít dodávat, upravit defekaci do normálu a zaměřit se na nutriční výživu tedy nejsnadněji výpočtem na nutriční kalkulačce cronometer.com si ověřit co tělu dodávám zbytečně moc a čeho dodávám málo. Vše jsem zde již mnohokrát popisoval tedy vlákna projděte a pokud si nebudete jistá klidně zavolejte a vysvětlím co bude potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vykasliavanie
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2019 12:46 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 01, 2018 4:51 pm
Příspěvky: 9
Ahojte
Je to trosku nechutna tema. Mam uz velmi dlho diagnostikovanu asthmu.Zmenil som jedalnicek a zacal s ocistou cca. pre 4 rokmi.Od urciteho casu sa mi v spute ktore vykasliavam objavily zvlastne utvary.Podoba sa to na "cervika"(zizala),je to tvrdej konzistencie a dlzka je rozna od par mm do 2-4 cm.Priemer cca 1mm.Farba hneda az kavova.
Ma niekto s niecim podobnym skusenosti?
Vdaka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz