Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 6:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 29, 2012 5:50 pm
Příspěvky: 1
dobry den,chci poradit s uzivanim askorbatu sodneho.kolik ho denne musu uzit?kamarat mi radil takhle-3male lzicky kyseliny askorbove a jedna mala lzicka sody bikarbony zarobit do 0,5 l vody.mam chronicky zanet mocovych cest.uzivala jsem to mesic.na plet to uzasne pomohlo,vyhladilo vrasky,ustoupila mi kozni infekce,co jsem dostala po zakroku laserem kuli odstranovani velikych poru.jenze-taky u toho jsem mela menstruaci velice silnou a moc kratkou.dale mi vrzali klouby a boleli-od palce na noze,kolena,zapesti a lokty.ale je pravda,ze jsem hodne hubena,jestli kosti nebyly podvizivene prave a proto to vrze,nebo kuli ledvinam.po vysazeni to ustoupilo.taky na rukou se mi udelalo hodne zilek,ale zase po skonceni uzivani zmizeli,,,je to vyborna vec,moc rada bych to uzivala.umyte mi poradit jak a jak predejit odvapneni kosti,jak to popripade zpravne namichat?dekuji.vidim,ze i pres neprijemne jine vedlejsi ucinky to telo hezky zregenerovalo....jeno potrebuju poradit jak to uzivat,prave kuli ledvinam...popripade co si ktomu dokoupit.jestli ty bolesti svedsi spis o regeneraci,nebo je to varovni signal..protoze ted uz nevrzu,zlepsilo se mi hodne veci....jeste otazka jestli je ktomu vhodne uzivat vitamin E dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
party222 píše:
dobry den,chci poradit s uzivanim askorbatu sodneho.kolik ho denne musu uzit?kamarat mi radil takhle-3male lzicky kyseliny askorbove a jedna mala lzicka sody bikarbony zarobit do 0,5 l vody.mam chronicky zanet mocovych cest.uzivala jsem to mesic.na plet to uzasne pomohlo,vyhladilo vrasky,ustoupila mi kozni infekce,co jsem dostala po zakroku laserem kuli odstranovani velikych poru.jenze-taky u toho jsem mela menstruaci velice silnou a moc kratkou.dale mi vrzali klouby a boleli-od palce na noze,kolena,zapesti a lokty.ale je pravda,ze jsem hodne hubena,jestli kosti nebyly podvizivene prave a proto to vrze,nebo kuli ledvinam.po vysazeni to ustoupilo.taky na rukou se mi udelalo hodne zilek,ale zase po skonceni uzivani zmizeli,,,je to vyborna vec,moc rada bych to uzivala.umyte mi poradit jak a jak predejit odvapneni kosti,jak to popripade zpravne namichat?dekuji.vidim,ze i pres neprijemne jine vedlejsi ucinky to telo hezky zregenerovalo....jeno potrebuju poradit jak to uzivat,prave kuli ledvinam...popripade co si ktomu dokoupit.jestli ty bolesti svedsi spis o regeneraci,nebo je to varovni signal..protoze ted uz nevrzu,zlepsilo se mi hodne veci....jeste otazka jestli je ktomu vhodne uzivat vitamin E dekuji

Jediné omezení je průjem, nic jiného zkoumat prakticky nemusíte, ale pokud chcete mít jistotu, tak se dá dělat více druhů askorbátu, třeba vápenatý, nebo draselný a při jejich střídání již nehrozí vůbec nic. Obecně si u toho sledujte pH moče a dají se míchat různé varianty askorbátu sodného, neutrální, tedy céčko se sodou 2:1, zásaditá 1:1 a kyselá 3:1, což si mícháte vy a to si myslím není pro váš případ ideální, šel bych do té zásadité varianty. Vitamín E doplňuje velice vhodně působení céčka, ale pozor na dlouhodobé velké dávky, zde to již není sranda, tím si na rozdíl od céčka můžete i uškodit, čili opatrně a určitě dělat přestávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 11:29 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Dobrý deň. Pracoval som v sódovkárni kde sa používa -antioxidant,kyselina ascorbova- E300.
Bolo to balené v práškovéj forme, 25kg krabicách.

Je to ten istý vitamín c ktorý kupujeme v lekární ? Ak áno, ako ho môžeme užívať celá rodina či už v ramci prevencie
a hlavne keď dôjde ku viróze či chrípke?
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 3:32 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 9:25 pm
Příspěvky: 24
pozor pri vetsich davkach askorbatu se spotrebovavaji vitaminy napr vitamin B a dalsi latky ktere je vhodne taky suplovat. jinak pozor na potravinarskou sodu ktera obsahuje hlinik. doporucuji precist knihu ktera se da na netu stahnout a jmenuje se vitamin c megaskorpska lecba nebo tak nejak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 10:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
SupermanXXX píše:
pozor pri vetsich davkach askorbatu se spotrebovavaji vitaminy napr vitamin B a dalsi latky ktere je vhodne taky suplovat. jinak pozor na potravinarskou sodu ktera obsahuje hlinik. doporucuji precist knihu ktera se da na netu stahnout a jmenuje se vitamin c megaskorpska lecba nebo tak nejak...

E330 je potravinarsky produkt a pouziva sa na vyrobu limonady a zeby obsahoval hlinik ? je tam jasne napisane vitamin C. tak neviem, mohol by k tomu vyjadrit svoje poznatky p. Jarda ? dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 7:54 am 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 9:25 pm
Příspěvky: 24
no praveze jsem se docetl ze i potravinarska soda obsahuje hlinik proti hrudkovani a neni tp oznaceno na obalu. rada zni kupovar sodu ve farmaceuticke kvalite a ne potravinarske. ptal jsem se u nas v lekarne a pry mi ji namichaji ale chteji asi 100kc za sto gramu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon črc 16, 2012 12:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Dobrý deň. Pracoval som v sódovkárni kde sa používa -antioxidant,kyselina ascorbova- E300.
Bolo to balené v práškovéj forme, 25kg krabicách.

Je to ten istý vitamín c ktorý kupujeme v lekární ? Ak áno, ako ho môžeme užívať celá rodina či už v ramci prevencie
a hlavne keď dôjde ku viróze či chrípke?
Ďakujem.

Ano, je to vitamín C a o jeho aplikaci je zde tolik napsáno, že nechtějte abych se opakoval, stačí číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon črc 16, 2012 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SupermanXXX píše:
no praveze jsem se docetl ze i potravinarska soda obsahuje hlinik proti hrudkovani a neni tp oznaceno na obalu. rada zni kupovar sodu ve farmaceuticke kvalite a ne potravinarske. ptal jsem se u nas v lekarne a pry mi ji namichaji ale chteji asi 100kc za sto gramu....

To je docela drsná cena, já ji posílám za cenu mnohem lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: stř srp 29, 2012 10:17 am 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Je možné piť AS orálne bez strachu, že mi vysoké koncentrácie môžu poškodiť ústnu sliznicu resp. zubnú sklovinu?
A čo len čistá kyselina askrobová a jej zmiešanie zo zeleninovou resp. ovocnou štavou - nemusím sa bát negatívnych účinkov kyseliny na sliznicu resp. zuby?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Je možné piť AS orálne bez strachu, že mi vysoké koncentrácie môžu poškodiť ústnu sliznicu resp. zubnú sklovinu?
A čo len čistá kyselina askrobová a jej zmiešanie zo zeleninovou resp. ovocnou štavou - nemusím sa bát negatívnych účinkov kyseliny na sliznicu resp. zuby?

Tak v podobě askorbátu se ničeho bát nemusíte, askorbát ve většině forem vůbec není kyselý, nicméně u té čisté kyseliny askorbové to už určitá rizika má, zde dost záleží s čím ji mícháte a v jakém poměru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon říj 01, 2012 4:32 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Dobrý deň,
chcem sa spýtať:

1. Je vhodná kombinácia askorbátu sodného s msm (4g kyseliny askorbovej, 4g sody po zreagovaní pridám 4g msm - a to celé zmiešané v cca 500 ml. až 1 l ovocnej alebo zeleninovej šťave - ráno na lačno)?
2. Askorbát obsahuje rovnaké množstvo vit. C ako kyselina askorobová, ktorú na jeho výrobu použijem, len s tým rozdielom, že askorbát je zásadový?

Ďakujem za odpoveď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Dobrý deň,
chcem sa spýtať:

1. Je vhodná kombinácia askorbátu sodného s msm (4g kyseliny askorbovej, 4g sody po zreagovaní pridám 4g msm - a to celé zmiešané v cca 500 ml. až 1 l ovocnej alebo zeleninovej šťave - ráno na lačno)?
2. Askorbát obsahuje rovnaké množstvo vit. C ako kyselina askorobová, ktorú na jeho výrobu použijem, len s tým rozdielom, že askorbát je zásadový?

Ďakujem za odpoveď

1)Ano, pokud nebudete mít průjem, tak vyhovuje.
2)Ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 2:34 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 9:25 pm
Příspěvky: 24
jed přidávám moje pátraní ohledně sody, jak jsem psal měla by být ve farma kvalitě kvůli hliníku, v lékarně mi prodali sodu firmy VITAR s tím že má farma kvalitu, na obalu to ale nebylo (i když kdysi to tam bývalo) a tak jsem vznesl na vitar dotaz.

ODPOVEĎ:
dle certifikátu dodávané suroviny se jedná o sodu, která nemá deklarovanou farma kvalitu.

Obsah hliníku jsme však u dodavatele prověřovali. Hliník je přítomen ve stopovém množství menším než 0,3 mg v 1 kg. Znamená to tedy, že 100 g (balení Soda –prášek) by obsahovalo méně než 0,03 mg hliníku, což je stopové množství. Hliník do výrobku v žádném případě nepřidáváme.

Jardo je toto množství pro člověka který spotřebuje třeba 0,03g hliniku tydně OK?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: ned říj 21, 2012 9:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SupermanXXX píše:
jed přidávám moje pátraní ohledně sody, jak jsem psal měla by být ve farma kvalitě kvůli hliníku, v lékarně mi prodali sodu firmy VITAR s tím že má farma kvalitu, na obalu to ale nebylo (i když kdysi to tam bývalo) a tak jsem vznesl na vitar dotaz.

ODPOVEĎ:
dle certifikátu dodávané suroviny se jedná o sodu, která nemá deklarovanou farma kvalitu.

Obsah hliníku jsme však u dodavatele prověřovali. Hliník je přítomen ve stopovém množství menším než 0,3 mg v 1 kg. Znamená to tedy, že 100 g (balení Soda –prášek) by obsahovalo méně než 0,03 mg hliníku, což je stopové množství. Hliník do výrobku v žádném případě nepřidáváme.

Jardo je toto množství pro člověka který spotřebuje třeba 0,03g hliniku tydně OK?

Tak hliník je všude, čili nějaké množství ho i tak přijímáte, třeba stravou, nicméně uvedené množství by vadit nemělo, ale čím méně tím lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 10:45 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
... se dá dělat více druhů askorbátu, třeba vápenatý, nebo draselný a při jejich střídání již nehrozí vůbec nic. Obecně si u toho sledujte pH moče a dají se míchat různé varianty askorbátu sodného, neutrální, tedy céčko se sodou 2:1, zásaditá 1:1 a kyselá 3:1, což si mícháte vy a to si myslím není pro váš případ ideální, šel bych do té zásadité varianty. Vitamín E doplňuje velice vhodně působení céčka, ale pozor na dlouhodobé velké dávky, zde to již není sranda, tím si na rozdíl od céčka můžete i uškodit, čili opatrně a určitě dělat přestávky.

Jak se dá dělat draselný a vápenatý askorbát, lze to z vit.C a chloridu draselného taky 1:1 (pro zásaditý výstup) ?
A s čím smíchat vit.C pro získání askorbátu vápenatého (nejsem chemik)... \":|\"

PS: neuvažujete pane Jardo zařadit do své nabídky minerálů, přidat také některé askorbáty ? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz