Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CFS - citlivost na chlad
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 6:51 pm 
Offline

Registrován: pon zář 26, 2011 6:45 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
od mala jsem velmi citlivý na chlad, sychravé počasí, vítr, déšť, zimu. Velmi se potím, pokud se jen trochu zpotím a ofoukne mě, jsem ihned nemocný.
Od mala trpím na záněty prostaty (ve 12 letech byly potvrzeny na urologii a označeny jako nevysvětlitelné), od 10 let mám únavový syndrom (na chlad jsem měl citlivé celé tělo). V 26 letech mi vyoperovali krční madle. Potíže s močením se zlepšily prakticky ihned po operaci. Na chlad již nejsem citlivý od nohou a od břicha.
Ovšem stále jsem velmi citlivý na hlavu a krk. Do několika minut po ofouknutí se mi začne motat hlava, začnu být zmatený, dezorientovaný, malátný, mám mozkovou mlhu, někdy zvýš. teploty, bolesti v krku, únava, bolesti hlavy atd…. Stejné potíže nastanou, pokud se např. v létě zpotím ve vyhřátém autě, při sportu, kdekoliv, nebo se vykoupu v létě v rybníce. Prakticky vždy, pokud začnu nějakou činnost mě buď ofoukne, nebo se začnu potit, nebo dojde k obojímu. Byl jsem několikrát vyšetřen všude možně, nikde se nenašla příčina mých potíží.
Setkal jste se někdy s podobným případem? Může se jednat o candidu? Je možné, že pokud na chvíli vystavím tělo chladu, nebo se zpotím Candida se přemnoží? Jak byste tyto problémy vysvětlil? Jak byste se léčil? Co byste jedl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CFS - citlivost na chlad
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 8:39 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Spíš napište, jak jste se doposud stravoval vy. A přečtěte se obecná doporučení pana Jardy, začátek (srovnání pH) je společné pro všechny neduhy.

Zrovna dnes jsem četla, že při nedostatku kyseliny pantotenové vzniká citlivost na chlad (ale bylo to zkoumáno na potkanech takže opravdu nevím, jestli se jim motaly hlavičky), avšak nevím, jestli je možné ji mít nedostatek, měla by být v potravinách dost hojná. Ale určitě nezaškodí zvýšit příjem všech Bček+C vitamínu a zinku.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CFS - citlivost na chlad
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 8:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
adam píše:
Dobrý den,
od mala jsem velmi citlivý na chlad, sychravé počasí, vítr, déšť, zimu. Velmi se potím, pokud se jen trochu zpotím a ofoukne mě, jsem ihned nemocný.
Od mala trpím na záněty prostaty (ve 12 letech byly potvrzeny na urologii a označeny jako nevysvětlitelné), od 10 let mám únavový syndrom (na chlad jsem měl citlivé celé tělo). V 26 letech mi vyoperovali krční madle. Potíže s močením se zlepšily prakticky ihned po operaci. Na chlad již nejsem citlivý od nohou a od břicha.
Ovšem stále jsem velmi citlivý na hlavu a krk. Do několika minut po ofouknutí se mi začne motat hlava, začnu být zmatený, dezorientovaný, malátný, mám mozkovou mlhu, někdy zvýš. teploty, bolesti v krku, únava, bolesti hlavy atd…. Stejné potíže nastanou, pokud se např. v létě zpotím ve vyhřátém autě, při sportu, kdekoliv, nebo se vykoupu v létě v rybníce. Prakticky vždy, pokud začnu nějakou činnost mě buď ofoukne, nebo se začnu potit, nebo dojde k obojímu. Byl jsem několikrát vyšetřen všude možně, nikde se nenašla příčina mých potíží.
Setkal jste se někdy s podobným případem? Může se jednat o candidu? Je možné, že pokud na chvíli vystavím tělo chladu, nebo se zpotím Candida se přemnoží? Jak byste tyto problémy vysvětlil? Jak byste se léčil? Co byste jedl?

Nějaké poznatky vám píše celkem správně členka Kometa, ovšem na takto stručně zadanou otázku se bez detailních informací špatně odpovídá. Dle mého názoru je vysoce pravděpodobné, že trpíte celkovým překyselením a to likviduje imunitní systém, tělo je patrně také demineralizované a pak není schopen chodit trojitý ohřívač, což může vyvolávat uvedené potíže. Další možnost je zamoření nějakým parazitem a pak je ten chlad pouze spouštěč reakce. Kvasinky a plísně to být samozřejmě mohou, ty reagují na mnoho různých podnětů, klidně stačí se rozčílit a jak bych to řešil, jednoznačně srovnat pH, pročistit tělo a zjistit si co nejvíce o tom co konkrétně v těle chybí, třeba vlasová analýza. Jedl bych tak, aby strava tělo zahřála a chodil trojitý ohřívač, na což by bylo vhodné si nastudovat z ajurvédy dóša typy a dle toho co vám vyjde se pokusit stravovat. Pokud budou k tomu dotazy, tak mě raději zavolejte, to je mnohem rychlejší, takto to budeme řešit do nekonečna.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz