Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 11:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 10:46 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Zdravim,
včera jsme se byl projit v lese a narazil jsem na louku plnou kopriv a nenapadlo me nic lepsiho, nez jimi v kratasech projit, cca 200m koprivami, bohuzel sem netusil ,ze to bude svedet tak dlouho a v noci jsem prakticky vubec nespal, proti svedeni doporucuji chladit misto studenou vodu, ale to mi pomuze jen tak na 5min, a pak nejake prasky proti alergii a to se mi zase brat nechce, nevi nekdo cim /nejlepe prirodnim/ to namazat, aby to prestalo svedet?

Diky za rady

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Zdravim,
včera jsme se byl projit v lese a narazil jsem na louku plnou kopriv a nenapadlo me nic lepsiho, nez jimi v kratasech projit, cca 200m koprivami, bohuzel sem netusil ,ze to bude svedet tak dlouho a v noci jsem prakticky vubec nespal, proti svedeni doporucuji chladit misto studenou vodu, ale to mi pomuze jen tak na 5min, a pak nejake prasky proti alergii a to se mi zase brat nechce, nevi nekdo cim /nejlepe prirodnim/ to namazat, aby to prestalo svedet?

Diky za rady

Tak s jistotu to nevím a vyzkoušené to nemám, ale mohl by zabrat rostlinný olej, tak to na malé ploše vyzkoušejte, aby se to ještě nezhoršilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 12:55 am 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Člověče, vy máte "starosti" ... než tu někdo odpoví, přestane to samo. \":lol:\"

Ledaže by v Horoměřicích rostly mutantní dlouhopálivé kopřivy... Já když jako dítě sbírala kopřivy pro naše prase, byla popálená věčně a nikdy jsem to neřešila. Říká se ale, že prý pomáhá potření vodou s octem anebo natřít chladivým gelem. Nemám to ale ozkoušené.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 9:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Petra2 píše:
Člověče, vy máte "starosti" ... než tu někdo odpoví, přestane to samo \":lol:\"

Náááhodou... já to chápu. Když mne žihadlem štípne včela, za deset minut o tom nevím (nebolí), ale když se někde "olíznu" o kopřivu, pálí mne to pak dva dny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 9:23 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
\":lol:\" no ja bych to neresil, ale prece jenom ,kdyz se kvuli tomu neda spat tak to mi docela vadi, to ,ze me to svedi ve dne mi nevadi, ale v noci je to naprd, kazdopadne druhy den odpoledne to uz relativne preslo.
Ocet na to nepomaha,ten jsem zkousel a chladivej gel si myslim ,ze na to urcite fungovat bude, ale pozor at si tam omylem nenamazete na bolave svaly ,ktery vetsinou hreje,
ale nemam uz odvahu se takto brutalne znovu poplait a testovat \":D\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 18, 2011 7:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
:lol: no ja bych to neresil, ale prece jenom ,kdyz se kvuli tomu neda spat tak to mi docela vadi, to ,ze me to svedi ve dne mi nevadi, ale v noci je to naprd, kazdopadne druhy den odpoledne to uz relativne preslo.
Ocet na to nepomaha,ten jsem zkousel a chladivej gel si myslim ,ze na to urcite fungovat bude, ale pozor at si tam omylem nenamazete na bolave svaly ,ktery vetsinou hreje,
ale nemam uz odvahu se takto brutalne znovu poplait a testovat \":D\"

Tak včera jsem zde měl pacienta a shodou okolností padla řeč i na popálení kopřivou, přičemž on měl vyzkoušený jitrocelový olejíček a prý to funguje excelentně. Tím se tedy moje teorie o vhodnosti oleje patrně potvrzuje, nicméně chtělo by to odzkoušet u více lidí, aby to bylo objektivní.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz