Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 5:30 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 10:47 am
Příspěvky: 11
Dobrý den, dnes se při stolici hemoroidy zase ozvaly krvácením, asi by bylo potřeba kromě rutinu a céčka ještě hořčík, je potřeba dodržet nějaký časový odstup při užívání? Případně co byste mi ještě doporučil? Moc,moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 8:16 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Evelína píše:
Dobrý den, dnes se při stolici hemoroidy zase ozvaly krvácením, asi by bylo potřeba kromě rutinu a céčka ještě hořčík, je potřeba dodržet nějaký časový odstup při užívání? Případně co byste mi ještě doporučil? Moc,moc děkuji za odpověď.

Tyto doplňky se netlučou, ale vzájemně doplňují, čili zde je to jedno a užívat se dají dokonce společně. Nejvhodnější je dávat si jako pití C askorbát a jako druhou várku třeba za hodinu zase hořčík a takto to střídat v průběhu dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 7:08 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 10:47 am
Příspěvky: 11
Dobrý den, předem děkuji za odpověď. Takže půl čajové lžičky práškového C a půl lžičky sody do kolika vody přibližně? Můžu pít i několikrát denně? K tomu rutin a asi za hodinu hořčík, v jaké formě nejlépe? Jestli jako koupelovou sůl, tak stačí si večer udělat koupel? To asi ne, prosím objasněte mi to ještě. Moc děkuji za vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 7:18 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Evelína píše:
Dobrý den, předem děkuji za odpověď. Takže půl čajové lžičky práškového C a půl lžičky sody do kolika vody přibližně? Můžu pít i několikrát denně? K tomu rutin a asi za hodinu hořčík, v jaké formě nejlépe? Jestli jako koupelovou sůl, tak stačí si večer udělat koupel? To asi ne, prosím objasněte mi to ještě. Moc děkuji za vše.

Ten váš uvedený poměr je ale vysoce zásaditý, čili netuším zda chcete zvedat pH, za normálních okolností se dává poměr 2:1, který je neutrální. Míchá se to tak do 0,3-0,5 litru vody a pije několikrát denně, přičemž jediné omezení je průjem. Hořčík také jako pití, chlorid hořečnatý ve vodě, je to zde mnohokrát popsáno, nebo koupele, případně hořčíkový olej-postřiky pokožky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 12:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Evelína píše:
Dobrý den, mám problém s praskáním žilek na nohách,také mě bolí lýtka. V srpnu minulého roku jsem podstoupila kolonoskopii kvůli krvácení při stolici. Byl mi odstraněn nezhoubný polyp, měla jsem větší vnitřní hemoroidy,absolovala jsem tedy elastickou ligaturu. Nyní stav klidný, hemoroidy menší, nekrvácí. Stolice nepravidelná,někdy obden,jindy za tři dny. Pobolívají mě záda v oblasti krční a hrudní. Necítím se dobře psychicky,mám strach z vážné nemoci. Moc děkuji za odpověď.

zásadne by som to neriešil hlavne na začiatku tabletkami ani chloridmi a všeljakymi gebuzinami.
Začnite od seba so psychikou, ak ste zdravá myslím vyšetrenia krv, moč a td. tak. Strach vám bude stav len zhoršovať. Preto začnite na sebe pracovať. Rôzne cviky, pobyt v prírode, radosť v rodine, partner to všetko vám može pomocť. Škoda že ste sa skor nevenovali viac príznakom, mohli sme to liečiť ináč.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 12:14 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Dobrý den,
už asi týden mě trápí: V levé části hlavy mezi okem a uchem mi stále zní tep srdce. Takové šumivé tepání. Mám docela strach, že je to něco vážného.

Měl jsem problém s dráždivým tračníkem - zlepšil jsem stravu a už jsem ho díky vám vyléčil a teď se vyskytlo tohle, jsem z toho docela špatný.

Díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 7:25 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Dobrý den,
už asi týden mě trápí: V levé části hlavy mezi okem a uchem mi stále zní tep srdce. Takové šumivé tepání. Mám docela strach, že je to něco vážného.

Měl jsem problém s dráždivým tračníkem - zlepšil jsem stravu a už jsem ho díky vám vyléčil a teď se vyskytlo tohle, jsem z toho docela špatný.

Díky za radu

Zase bych hnedle nepanikařil, prostě si nějak zjistěte jaký máte krevní tlak a hladinu hořčíku, pokud bude tlak nižší, tak dejte draslík a omega 3 mastné kyseliny, třeba rybí olej a na nízký hořčík dejte chlorid hořečnatý, což rozpouští vápenné úsady, častou příčinu šumu v uchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 7:05 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Tak už je to pryč ... Začal jsem brát hořčík, za studena pít čaj na lepší krev a jedl jsem celý týden lněné semínko, tak zřejmě některá z těch věcí zabrala. Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 7:59 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Tak už je to pryč ... Začal jsem brát hořčík, za studena pít čaj na lepší krev a jedl jsem celý týden lněné semínko, tak zřejmě některá z těch věcí zabrala. Děkuju

Tak vidíte a ani to nebolelo, já bych vsadil na ten hořčík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 7:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 01, 2011 9:12 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
To se dá pít dle chuti, ale na srovnání těch minerálů to asi stačit nebude. Vhodné je aplikovat chlorid hořečnatý v roztoku a i tak se stav rovná tak 2-4 měsíce. Vápník nemá cenu nyní řešit, pokud po hořčíku nemáte průjem, tak ho máte zatím dostatek.

Dobrý den, sice je uvedený příspěvek už starší, ale prosím o vysvětlení toho, že pokud nemám po hořčíku průjem, mám vápníku dostatek. Nerozumím tomu. Když užívám vysoké dávky hořčíku v podobě chloridu, tak průjem jednou přijít musí. Jak poznám, jestli je průjem způsoben nedostatkem vápníku, nebo příliš vysokou dávkou hořčíku? Možná je to hloupá otázka, ale vrtá mi to hlavou.
A jak vůbec poznám (kromě vlasové analýzy), že už mám hořčíku dostatek? Když budu dostávat průjem při stále nižších dávkách hořčíku - opět - je to už dostatek hořčíku, nebo naopak stále větší nedostatek vápníku? \":roll:\"

Moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 8:56 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
dorka píše:
Dobrý den, sice je uvedený příspěvek už starší, ale prosím o vysvětlení toho, že pokud nemám po hořčíku průjem, mám vápníku dostatek. Nerozumím tomu. Když užívám vysoké dávky hořčíku v podobě chloridu, tak průjem jednou přijít musí. Jak poznám, jestli je průjem způsoben nedostatkem vápníku, nebo příliš vysokou dávkou hořčíku? Možná je to hloupá otázka, ale vrtá mi to hlavou.
A jak vůbec poznám (kromě vlasové analýzy), že už mám hořčíku dostatek? Když budu dostávat průjem při stále nižších dávkách hořčíku - opět - je to už dostatek hořčíku, nebo naopak stále větší nedostatek vápníku? \":roll:\"

Moc díky.

Ono to není tak komplikované, jak se domníváte a také není nic snazšího, než si dojít do laboratoře na odběr krve a jako samoplátce si i bez lékaře nechat vyšetřit hořčík a vápník, ideálně i sodík, draslík, fosfor a železo, případně také chloridy a celkovou bílkovinu, což je všecko za cca 250,-Kč a máte jasno hned. Jinak v naprosté většině případů mají lidé deficitní hořčík a ten se předávkovat prakticky nedá, čili jít až do stavu průjmu a pak trochu ubrat je naprosto logické vychytání nejvyšší možné dávky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 11:23 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
prepacte trochu od temi ale lepsiu som nenasil ....
rano som sa zobudil a ako zvicajne som pocitoval v hrdle hlieny ...tak som ich vykaslal a bola v nich krv ...povecine zrazena a bolo jej tam pomerne dost ... o co sa moze jednat ? ...uz sa mi to raz stalo ale vtedy jej bolo menej a len tak torchu zafarbila slinu na ruzovo ...tejto bolo viac a bola na miestach zrazena a sita cervena ...dakujem ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 12:29 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
prepacte trochu od temi ale lepsiu som nenasil ....
rano som sa zobudil a ako zvicajne som pocitoval v hrdle hlieny ...tak som ich vykaslal a bola v nich krv ...povecine zrazena a bolo jej tam pomerne dost ... o co sa moze jednat ? ...uz sa mi to raz stalo ale vtedy jej bolo menej a len tak torchu zafarbila slinu na ruzovo ...tejto bolo viac a bola na miestach zrazena a sita cervena ...dakujem ...

To takto neposoudím, ale většinou se to týká kapénkového krvácení z nějaké periferní cévky a nejedná se o nic vážného. Pokud problém nepozorujete denně, tak bych tomu asi velkou pozornost nevěnoval, prakticky každý krvácí občas do střeva, žaludku, močového měchýře, nebo i na různých jiných místech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2011 7:31 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
borisek píše:
prepacte trochu od temi ale lepsiu som nenasil ....
rano som sa zobudil a ako zvicajne som pocitoval v hrdle hlieny ...tak som ich vykaslal a bola v nich krv ...povecine zrazena a bolo jej tam pomerne dost ... o co sa moze jednat ? ...uz sa mi to raz stalo ale vtedy jej bolo menej a len tak torchu zafarbila slinu na ruzovo ...tejto bolo viac a bola na miestach zrazena a sita cervena ...dakujem ...

Napadá mě jedno slovo, se kterým mám osobní zkušenosti - HEMOPTÝZA

Hemoptýza je vykašlávání krve nebo krví potřísněné sputum (chrchel), vycházející z průdušek, hrtanu, průdušnice nebo z plic (například tuberkulóza nebo další infekce dýchacích cest).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cévní problémy
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 12:44 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
toto je velice zajímavé téma, a měl bych k němu dotaz: které potraviny, nebo druhy potravin, nejvíce škodí cévnímu systému? tipoval bych smažené potraviny a cukrovinky, jako jsou různé oplatky. Může být?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz