Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 3:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výrustek na koleni
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 7:27 am 
Offline

Registrován: úte led 18, 2011 10:44 am
Příspěvky: 78
Bydliště: Praha
Dobrý den,

od malinka mám na levém koleni bouli na vrchu spodní části kolenního kloubu (napadlo mě, vám to namalovat na RTG snímku nalezeném na internetu, který posílám v příloze). Je to kostnatý výrůstek. Jestli jsem se do kolena jako malá bouchla, nebo jestli se to tam vytvořilo samo, nevím, ale bolí mě to při nedostatku pohybu (logicky to není při nehejbání vyživované). Nevíte, jak se tato část chová, jestli může i zmizet, nebo kostnatý výrůstek budu mít do konce života, jestli může vzniknout prudkým nárazem? Nemohu si kleknout na tvrdou zem, při větším stisku mě to bolí a někdy (když se delší dobu nehýbu) neudělám bolestí dřep a neohnu úplně koleno, bolí to. Jestli to nemohou dělat vazy, které se musí při větší velikosti spodní části kloubu více natahovat, to by možná odpovídalo, protože koleno při větším ohnutí bolí, ale lze rozhýbat a bolest se snižuje už po minutách. Ráda sportuji a kdyby to mělo působit časem nějaké problémy, tak by mě to hodně mrzelo!

Děkuji.


Přílohy:
Poznámka: RTG kolene
4266_big.jpg
4266_big.jpg [ 25.17 KiB | Zobrazeno 9588 krát ]

_________________
Když ti bude nejhůř, otoč se čelem ke slunci a stíny budou padat za Tebe...
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výrustek na koleni
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Andrea píše:
Dobrý den,

od malinka mám na levém koleni bouli na vrchu spodní části kolenního kloubu (napadlo mě, vám to namalovat na RTG snímku nalezeném na internetu, který posílám v příloze). Je to kostnatý výrůstek. Jestli jsem se do kolena jako malá bouchla, nebo jestli se to tam vytvořilo samo, nevím, ale bolí mě to při nedostatku pohybu (logicky to není při nehejbání vyživované). Nevíte, jak se tato část chová, jestli může i zmizet, nebo kostnatý výrůstek budu mít do konce života, jestli může vzniknout prudkým nárazem? Nemohu si kleknout na tvrdou zem, při větším stisku mě to bolí a někdy (když se delší dobu nehýbu) neudělám bolestí dřep a neohnu úplně koleno, bolí to. Jestli to nemohou dělat vazy, které se musí při větší velikosti spodní části kloubu více natahovat, to by možná odpovídalo, protože koleno při větším ohnutí bolí, ale lze rozhýbat a bolest se snižuje už po minutách. Ráda sportuji a kdyby to mělo působit časem nějaké problémy, tak by mě to hodně mrzelo!

Děkuji.

Podobné věci jsem zde již řešil ve vlákně Ostruhy a možná i jinde, ale obecně je vhodné u jakékoliv anomálie kostí dodávat velké dávky hořčíku a postarat se o dokonalé minerální zásobení těla. Zda může vzniknout úderem netuším, ale stálým drážděním určitě ano, nebo spíše kombinací obojího. Osobně bych na to mimo hořčíku vyzkoušel dvě věci a to buď obklady kostivalem lékařským, kdy se namočený kořen rozmixuje, kašičku dáte mezi dvě gázy a použijete jako obklad, na který dáte igeliťák a necháte působit. Další možnost je vyrobit si velice jednoduchý přístroj na elektroléčbu, jmenuje se Godzila a tím bych naprosto pravidelně i několikrát denně dané místo poléčil. Na to jak jednoduchá tato hračka je, poskytuje velice solidní výsledky i v případě parazitů, což je u takovýchto komplikací dosti časté a je velice úspěšná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz