Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti brucha
PříspěvekNapsal: úte lis 11, 2014 5:34 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
mne to pripomina priznaky premnozenej candidy - teda hlavne ta posledna cast tvojho prispevku... a stitnu ti tiez kontrolovali? vsetko oka? rozbor krvi - hladinu mineralov, hladinu vit D, B 12?

za seba radim vylucit muku aspon na nejaky cas... mne sa po tom zvykne vycistit plet, schudnem.... tiez vylucit sladke alebo ho apson nahradit takym menej "skodlivym"... na tvojom mieste nasadim protikvasinkovu dietu aspon na nejaky cas... nerobili ti testy na celiakiu? ci nie si alergicka ana lepok alebo ci nemas na neho intoleranciu... caj si spravit testy intolerancie potravin... alebo si ich urob sama... kup si test food detective... potraviny, ktore ti vyjdu, budes musiet vylucit...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti brucha
PříspěvekNapsal: úte lis 11, 2014 7:49 pm 
Offline

Registrován: pát čer 13, 2014 1:50 pm
Příspěvky: 2
redbat píše:
mne to pripomina priznaky premnozenej candidy - teda hlavne ta posledna cast tvojho prispevku... a stitnu ti tiez kontrolovali? vsetko oka? rozbor krvi - hladinu mineralov, hladinu vit D, B 12?

za seba radim vylucit muku aspon na nejaky cas... mne sa po tom zvykne vycistit plet, schudnem.... tiez vylucit sladke alebo ho apson nahradit takym menej "skodlivym"... na tvojom mieste nasadim protikvasinkovu dietu aspon na nejaky cas... nerobili ti testy na celiakiu? ci nie si alergicka ana lepok alebo ci nemas na neho intoleranciu... caj si spravit testy intolerancie potravin... alebo si ich urob sama... kup si test food detective... potraviny, ktore ti vyjdu, budes musiet vylucit...

ahoj dakujem ti velmi pekne za odpoved a za snahu si prečítať moj príspevok a moje ťažkosti..testy na celiakiu neg. aj z krvi aj cez fibroskop odobrate vzorky ..takisto som bola na alergologii a nic ..doktorka spomenula iba slabu pozitivitu na vsetky druhy masa a ryby, pomarance, kvasena kapusta, kvasnice, ale povedala ze to je uplne nic že to možem jesť..ale napriek tomu nejem maso nechuti mi, raz za cas....a stitna žlaza takisto vporiadku aj krv aj sono


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti brucha
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2015 1:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nelinka777 píše:
Dobrý deň, moj problem trva už niekolko rokov, mam takmer každodenné bolesti v lavej časti brucha dole v podbrušku tieto su najčastejšie, potom menej časté ale tiež časté sú bolesti pod ľavým rebrom až do chrbta a tiež bolesti v pravom podbrušku a pod pravým rebrom, vysledky z krvi sú v norme som iba chudokrvna asi 20rokov, hemoglobin 103 ale kedže mam problemy so stolicou neužívam žiadne železo iba teda v strave, no stale sa to nelepší, v stolici mi zistili hraničny helikobakter, veľmi ma bolia nohy svaly alebo ako keby žily vnútorne, stehna a lýtka ani nemusím chodit nič robit celý den len ležím a hrozne ma bolia nohy, a občas sa mi stane že ma neskutočne boli zadok, teda sedaci sval nemožem ani lezat na nom a aj tak to velmi boli ze nemozem anni zaspat, prídem si už ako hypochonder, doktori si musia myslieť že si vymýšľam, lebo nič mi nenašli ani na kolonoskopii, akurát ked mi hadica išla okolo laveho rebra išla som vyskočiť z kože neskutočná bolesť, celé to bolo bolestivé ale na tom mieste najviac...stolicu mam striedavu nie pravidelnu nie vždy v tu istu hodinu a dost casto sa stava ze idem napríklad o 11tej a ma pevnu konzistenciu a 11.30 utekam a stolica je riedka. A posledný polrok ma trápi akné na chrbáte krupica po celom chrbáte a skor uhry a do toho také tie podkožné bolaky, nemožem povedat ze sa stravujem zle, snažím sa jest vela ovocia, zeleniny (hlavne zelenej) nejem skoro vobec maso, obcas masove vyrobky ako sunka,salama...ale jem vela muky, chlieb, pečivo....ked zjem pečivo nafukne sa brucho a boli, aj napriek tomu kolko malo zjem, skor priberam ako chudnem, celiakia nebola zistena, ešte milujem sladkosti ale snažím sa im vyhýbať, fajčím len príležitostne,nie som zavislak, a alkohol takmer vobec, občas pohar dva bieleho vína, ked si dam červené brucho sa mi neskutočne nafúkne a boli... okrem tohto všetkého som bola minulý rok laparoskopicky operovana , vaječníky zistená endometrioza, a tento rok konizácia krčka maternice (ťažká dysplazia CIN III)
Myslím že som napísala všetko...Máte na to nejaký názor? už som zúfala...okrem toho som stale unavena, vyčerpaná, vadí mi ked do domu svieti svetlo, slnko, stale zastieram zaluzie doobeda , často ma boli hlava, chce sa mi spať, pritom pijem vela vody, čaje hlavne rumanček aj liter denne niekedy aj dva...občas mi velmi buši srdce a príde taky stav ze sa mi trasu ruky a je mi na odpadnutie..tlak mam nizky vzdy okolo 90/70

To máte problémů docela dost, ale na první pohled jde patrně o adrenální únavu, kdy zřejmě nadledvinky již nestíhají a ve střevě i v těle se tvoří vleklé zánětlivé procesy. Ty by teoreticky šlo zjistit z hodnoty CRP, ale určitě bych vyřadil ze stravy vše co zánětlivé procesy podporuje, přičemž na prvním místě jsou obiloviny s lepkem. Předpokládám, že již po tomto kroku se vám zásadně uleví, protože nároky organizmu na činnost nadlevin se zásadně sníží. Jinak to bušení srdce může být stav hypoglykémie způsobený inzulínovou rezistencí, tedy prostě vám při vyšší nervové zátěži vyletí adrenalin a spadne cukr. Mnohdy je možné stav okamžitě porovnat lžící medu, nebo prostě se rychle něčeho najíst, tak to vyzkoušejte i když to není řešení, pouze si tím moje odhady potvrdíte. Jinak mě klidně zavolejte a poladíme další věci, jinak by šlo o dlouhé dopisování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bolest solaru
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 1:11 pm 
Offline

Registrován: úte led 20, 2015 1:06 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
poslední dva týdny mě v noci trápí šílené bolesti v pravo pod žebry a bolest vystřeluje až do zad,nemůžu dýchat a dost zvracím...můžete poradit co stím dělat?Co by to mohlo být? děkuji =)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest solaru
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 8:18 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Rene85 píše:
Dobrý den,
poslední dva týdny mě v noci trápí šílené bolesti v pravo pod žebry a bolest vystřeluje až do zad,nemůžu dýchat a dost zvracím...můžete poradit co stím dělat?Co by to mohlo být? děkuji =)

Deje se tak po jidle? Mohla by to byt zlucnikova kolika ale taky treba zanet slinivky. Ja bych si to nechala vysetrit, pro klid duse. Budes vedet potom na 100%, na co se mas zamerit. Zadne leky a nic nebrat, jen si nechat udelat vysetreni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest solaru
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 1:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rene85 píše:
Dobrý den,
poslední dva týdny mě v noci trápí šílené bolesti v pravo pod žebry a bolest vystřeluje až do zad,nemůžu dýchat a dost zvracím...můžete poradit co stím dělat?Co by to mohlo být? děkuji =)

Těch informací píšete opravdu málo, bylo by dobré alespoň uvádět po jakém jídle se to stává. Vzhledem k tomu že problém, jak vám píše členka miram může způsobovat více příčin, nedovedu odpovědět, ale asi vyzkoušením jednodenního půstu nic nepokazíte a uvidíte zda se bude tělo chovat jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Serrapeptaza u deti, slepe crevo
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2017 9:30 am 
Offline

Registrován: čtv úno 16, 2017 9:12 am
Příspěvky: 1
Tuto stranku som objavila uplnou nahodou...Kedze som nenasla temu s touto problematikou,zalozila som novu. Nas aktualny problem sa tyka slepeho creva (strevo). Skoncili sme v nemocnici.Crevo bolo podrazdene.Vdaka Bohu sme sa vyhli operacii, ale obavam sa , aby sa stav nezopakoval pripadne neobjavil v horsej forme....Nasla som Vas clanok o setrrapeptase, ktoru mame momentalne doma. Je vhodna pre deti?Ake mnozstvo jej uzivat?Pripadne co ine uzivat, co jest/nejest? Dakujem za vsetky rady....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serrapeptaza u deti, slepe crevo
PříspěvekNapsal: sob dub 01, 2017 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gelifil píše:
Tuto stranku som objavila uplnou nahodou...Kedze som nenasla temu s touto problematikou,zalozila som novu. Nas aktualny problem sa tyka slepeho creva (strevo). Skoncili sme v nemocnici.Crevo bolo podrazdene.Vdaka Bohu sme sa vyhli operacii, ale obavam sa , aby sa stav nezopakoval pripadne neobjavil v horsej forme....Nasla som Vas clanok o setrrapeptase, ktoru mame momentalne doma. Je vhodna pre deti?Ake mnozstvo jej uzivat?Pripadne co ine uzivat, co jest/nejest? Dakujem za vsetky rady....

Tak jde o to jaké děti, něco jiného je kojenec a něco jiného patnáctileté dítě, ale obecně rozumné dávky nevadí. Jinak slepák je o špatném stravování a stresu, kdy se přemnoží nějaké patogenní bakterie ve střevě. V naprosté většině případů není problém se ho zbavit i několikanásobným klystýrem, ale samozřejmě z hlediska prevence, je to minimalizace stresu a maximalizace příjmu kvalitní protizánětlivě působící stravy. Pokud chcete podrobnější vysvětlení klidně mě zavolejte a probereme to jinak bych vám musel napsat knihu a na to čes opravdu nemám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz