Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 12:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alergia na slnko
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 10:11 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň už od detstva mám alergiu na slnko. Vždy ak ideme na dovolenku k moru tak sa mi na hrudi vytvoria červené vyrážky. Vždy to začne až tretí deň ak som vystavený slnku. Už teraz viem, že bude treba sa postupne ukazovať na slnku a nie až na dovolenke a v tom bola asi tiež dosť chyba. Viem, že treba brať pred dovolenkou vyššie dávky betakaroténu. Stačí ak denne skonzumujem aspoň jednu mrkvu? Ako som spomínal tento problém mám od detstva. Mám jednu knihu a píšu tam, že mlieko vyvoláva obrovské množstvo alergií a tak ma napadlo či k tomu neprispieva. Mlieko ani mliečne výrobky nekonzumujem ale je ešte niečo čo by som mal vedieť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergia na slnko
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 11:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň už od detstva mám alergiu na slnko. Vždy ak ideme na dovolenku k moru tak sa mi na hrudi vytvoria červené vyrážky. Vždy to začne až tretí deň ak som vystavený slnku. Už teraz viem, že bude treba sa postupne ukazovať na slnku a nie až na dovolenke a v tom bola asi tiež dosť chyba. Viem, že treba brať pred dovolenkou vyššie dávky betakaroténu. Stačí ak denne skonzumujem aspoň jednu mrkvu? Ako som spomínal tento problém mám od detstva. Mám jednu knihu a píšu tam, že mlieko vyvoláva obrovské množstvo alergií a tak ma napadlo či k tomu neprispieva. Mlieko ani mliečne výrobky nekonzumujem ale je ešte niečo čo by som mal vedieť?

Na rovinu řeknu, že tímto jsem se nikdy nezabýval a můj názor je, že to bude spíše o kyselinách a nedostatku určitých minerálních látek v pokožce. Jako první bych se snažil zjistit, co mě v těle chybí a to dlouhodobě, čili vlasová analýza a pak to doplnit, což by mělo zajistit normální chod organizmu a tím pádem i přirozenou reakci pokožky na sluneční svit. Samozřejmě základ bude v překyselení, ale to již patrně nastudované máte s možná se ho již i snažíte srovnat. Mléko je sice silný alergen, ale zase bych ho nepodezíral ze všeho, toto spojení se mě již zdá dost nereálné, ovšem mohu se mýlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergia na slnko
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 1:36 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
A kolik mate kozniho pigmentu tedy jakou barvu pleti, vlasu a oci? Pokud nemate zadny melanin tezko existuje ucinne ochrany, pokud ani pozvolne opalovani nepomuze napadaji me uz takove pripady jako fotoalergie indukovana podavanymi lecivy, pouzitymi kremy, ci jnymi neprirozenymi latkami, anebo existuji i potraviny, byliny ktere mohou indukovat. Jinak nevim nemam zkusenosti.
Este neco. Zde na foru sem cetl, ze hypervitaminoza syntetickym betakarotenem nebo jeho jinou formou uz si to nepamatuj presne, mozna na wiki to je, vede k tomu ze se nadbytecny uklada v kuzi a v tom momente uz pretezuje jatra a pry zpusobuje zvyseni jaternich testu, tedy jaterni poskozeni tedy neco jako nevirovou hepatitidu. Takze pozor na to!

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergia na slnko
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
A kolik mate kozniho pigmentu tedy jakou barvu pleti, vlasu a oci? Pokud nemate zadny melanin tezko existuje ucinne ochrany, pokud ani pozvolne opalovani nepomuze napadaji me uz takove pripady jako fotoalergie indukovana podavanymi lecivy, pouzitymi kremy, ci jnymi neprirozenymi latkami, anebo existuji i potraviny, byliny ktere mohou indukovat. Jinak nevim nemam zkusenosti.
Este neco. Zde na foru sem cetl, ze hypervitaminoza syntetickym betakarotenem nebo jeho jinou formou uz si to nepamatuj presne, mozna na wiki to je, vede k tomu ze se nadbytecny uklada v kuzi a v tom momente uz pretezuje jatra a pry zpusobuje zvyseni jaternich testu, tedy jaterni poskozeni tedy neco jako nevirovou hepatitidu. Takze pozor na to!

Melanin se tvoří především za přítomnosti mědi a dalších prvků a lidé s jejich nedostatkem mají s tvorbou melaninu problém. Také se dá vyzkoušet Čaga, která má na jeho tvorbu docela zásadní vliv. Přírodní betakarotén se předávkovat nedá, čili toho bych se zase tolik nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergia na slnko
PříspěvekNapsal: úte led 25, 2011 6:20 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Petr 2 píše:
A kolik mate kozniho pigmentu tedy jakou barvu pleti, vlasu a oci? Pokud nemate zadny melanin tezko existuje ucinne ochrany, pokud ani pozvolne opalovani nepomuze napadaji me uz takove pripady jako fotoalergie indukovana podavanymi lecivy, pouzitymi kremy, ci jnymi neprirozenymi latkami, anebo existuji i potraviny, byliny ktere mohou indukovat. Jinak nevim nemam zkusenosti.
Este neco. Zde na foru sem cetl, ze hypervitaminoza syntetickym betakarotenem nebo jeho jinou formou uz si to nepamatuj presne, mozna na wiki to je, vede k tomu ze se nadbytecny uklada v kuzi a v tom momente uz pretezuje jatra a pry zpusobuje zvyseni jaternich testu, tedy jaterni poskozeni tedy neco jako nevirovou hepatitidu. Takze pozor na to!

Tak farba pleti je do hneda bledý isto nie som, vlasy mám tiež hnedé a oči zelenomodré. Pri najbližšej dovolenke si dám istotne záležať na PH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergia na slnko
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 4:46 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Čím sú spôsobené pehy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergia na slnko
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 10:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Čím sú spôsobené pehy?

Jde o poruchu rovnoměrné pigmentace kůže a má celkem dost příčin, které začínají u slunce, zanesených jater, přes špatnou životosprávu, až k pojídání některých léků, čili říci co je příčinou je zpravidla dost obtížné. Dobrou zprávou ovšem je, že mnoho z nich se dá odstranit správným přístupem k životu a doplněním deficitních látek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz