Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reflux jícnu
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 5:56 pm 
Offline

Registrován: pon dub 08, 2013 1:40 pm
Příspěvky: 3
Ano a cítím těžko od žaludku, jak mi jdou šťávy nahoru a bolí mě z toho v krku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reflux jícnu
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 7:10 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Já mám zkušenosti pramalé, takže můj názor neberte jako bernou minci \":-)\" , ale podle mne je dobrý základ pro řešení tohoto problému chodit spát pokud možno s čistým žaludkem a samozřejmě jícnem. Tzn. Jíst poslední jídlo klidně i 5 hodin před spaním (pokud tedy nechodíte spát v 1 ráno, to bych potom doporučoval těch hodin klidně i 7 a více. Např. Lysebeth v knize omládněte za 2x7 dní doporučuje poslední jídlo do 16h. Doporučuji vám to hlavně z toho důvodu, že si ty leptáné sliznice stihnou přes noc aspoň trochu odpočinout a zregenerovat. Pokud by jste ještě cítila nějaké pálení na večer, ale v žaludku už žádné jídlo neměla, dá se použít lžička jedlé sody do skleničky na neutralizaci té kyseliny. Dále je podle mne celkem dobrá věc píti 30 minut po jídle zeleninové šťávy. To aby jste si ty sliznice opláchla a jídlo do vás lépe "padlo". Ale to už asi určitě děláte samovolně s vodou \":-)\" nicméně ta zase ředí žaludeční šťávy a právě z toho důvodu jsou ty zel. šťávy vhodnějšími. Ovocné jsou taky fajne, ale ty jsou přece jen malinko agresivnější a dají se použít jen po ovocném jídle. Zeleninové můžete prakticky po jakémkoliv.. Potom by určitě prospěla urinoterapie. Něco si o ní nastudujte, třeba tady na fóru nebo si přečtěte knihy Urinoterapie - lék z vlastní čistírny Teorie; Urinoterapie - lék z vlastní čistírny - praxe. Napsal: G. Malachov. No a na závěr asi ta nejúčinější metoda, tedy půst \":-)\". Nejúčinější je z mnoha důvodů ale zrovna u vás by to podle mne fungovalo na výbornou. Ono když by jste si dala půst, který by trval více jak 3 dny, tak vám vypne trávení a tedy i produkce kys. chlorovodíkové, která vám ten jícen dráždí a tak by si je tělo mohlo pořádně dát do pořádku. Nevím příčinu toho refluxu, tudíž těžko říct, jestli by vám půst odstranil i ten reflux samotný (i když si myslím že ano, jelikož půst je takový všelék \":-)\" ) ale určitě by vám aspoň eliminoval další důsledy, které by díky tomu refluxu mohli přijít. A to už by mohlo být taky dost pozdě. Proto nic nezadbejte a udělejte maximum \":-)\"

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reflux jícnu
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kminekluki píše:
Dobrý den,

trpím už cca rok refluxem jícnu a i přes užívání léků a diety se během roku nic nezlepšilo.
Po přečtení obsahu Vašich stránek mám podezření že léčba mého problému není správná a ani mnou dodržovaná dieta.

Prosím o radu ohledně mého problému, tj. jaké bylinky a stravu mám využívat pro nápravu mé nemoci.

Mám z toho i bolesti v krku a jsem značně zahleněný..


Předem děkuji za odpověď Kmínek

Projděte si toto vlákno a myslím že zde inspirace je. Základem je krkací test a teprve potom vůbec něco dělat. Většinou se paradoxně jedná o nedostatek HCl v žaludku a z toho problém plyne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Duodenogastrický Reflux
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 9:53 pm 
Offline

Registrován: sob dub 27, 2013 7:50 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň , rozhodol som sa napísať na toto fórum z toho dôvodu , že lekári ma považujú za zdravého človeka a ako inak ako príčinu mojich tráviacích ťažkostí udávaju psychický pôvod a stres .Jedine čo sa u mňa našlo bolo duodenogastrický reflux (jazierko s prímesou žlče v žalúdku)...takže v podstate neviem čo mi je , takže niečo o mne a o mojej "chorobe" :

Vek : 17 r.
výška : 175 cm
váha : 56 kg (odkedy mam problemy , schudol som 6 kg , - z 62 kg )
Stres: Stresujem sa málokedy , školu ,i keď gymnázium beriem s nadhľadom
Trvanie : približne 9 mesiacov (zač.jún 2012) až dodnes
Príznaky (chornické) : pálenie žalúdka,nafúknutosť , pocit plnosti , zápcha (max 5 dni bez stolice) , slabý pocit hladu- asi o 6 hodín po poslednom jedle začne občas škvrkať v bruchu ;; málokedy pocit smädu - a aj keby som bol smädný tak nevypijem pretože som plný,teplé až horúce brucho s červenými fľakmi
Príznaky (občasné) : pískanie v ušiach ; slabosť ; točenie hlavy ; nevoľnosti po prebudení (preto nejem večer - maximalne do 18:00) ;prelievanie v žalúdku/črevách ; ak sa prejem , alebo niečo sladké : tak mi pride veľmi zle = obrovské nevoľnosti,sucho v ústach,triaška nôh,podlamujú sa mi kolena
Liečba (farmaceuticke sra*ky) : Ganaton , Maalox ,Helicid - samozrejme nepomohli ani náhodou
Liečba (alternativne) : MMS - bral som to nepravidelne, kvôli škole (nemal som na to čas) a jednak to chuti hrozne (čo som neskôr vyrešil jedlou sodou)-nedostal som sa nad 3 kvapky = prišli hnačky
-bral som aj riedenú HCl 3,5% (od toho bude aj moja otázka na záver)
-enzýmy : Kreón - nepomohlo to , žiadna zmena (mal som po tom zápchu akurát)
Stolica : objemná,hnedá, niekedy aj sivo-hnedá
Čo mi robí dobre: ak sa cítim zle,alebo som plný,nafúknutý , alebo mam pocit že mi jedlo v bruchu jednoducho stojí , tak si ľahnem a je mi o niečo lepšie
Nálezy (lekárske) : helikobakter - protilatky v stolici + tkanivo zo žaludka = Negativne ; Celiakia(myslím že to diagnostikovali z moču alebo zo stolice) - negatívne , + mierny deficit Fe ; Odber stolice na plesne : negatívne
Vývin choroby :(ešte pred vyvrcholenim choroby v juni 2012) postupne sa začali objavovať nevoľnosti po jedlách,pocity plnosti,ráno som neraňajkoval pretože mi bolo dosť zle - akorát som vypil pohár teplého mlieka s Grankom a cukrom a raňajky v podstate až v škole (desiata) , pocity plnosti , v tom období som bol aktívny , hrával som futbal , až postuplne som nevládal bežať a šprintovať... po pár rýchlych krokoch som bol zadychčaný a prichádzalo mi aj trochu nevoľno od žaludka; taktiež mi začalo byť oveľa viac zle v aute , nemohol som vydržať ani 20 minút v aute , nie to ešte na zadnom sedadle... samozrejme každa jazda = kinedryl
Počas choroby som si všímal že veľmi málo pijem (niekedy nevypijem ani 1 liter denne) , a že v podstate som plný aj z vody
Zlepšenie : celkovo sa cítim určite lepšie ako pred 8 mesiacmi , ale trápi ma stále nafukovanie, pocit plnosti , pálenie žaludka (reflux z dvanastnika do žaludka) ; +stále jedávam maximálne do 18:00

Otázky :
1. Môže to byť celiakia ? (aj napriek negatívnemu výsledku z vyšetrenia)
2. Môže to byť nedostatok HCl v žalúdku ?
3. Ak áno , je normálne aby mal 17 ročný chlapec nedostatok HCl ?
4. Ak je to nedostatok HCl , mali by príznaky zmiznúť hneď pri jej doplňovaní pred a po jedle ?
5. Ak by nemali zmiznúť hneď , kedy by som mohol očakávať zlepšenie ?

Čo si myslíte? Čo mi poradíte ? Len prosím nevravte že je to psychického pôvodu \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Duodenogastrický Reflux
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 4:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
megalord píše:
Dobrý deň , rozhodol som sa napísať na toto fórum z toho dôvodu , že lekári ma považujú za zdravého človeka a ako inak ako príčinu mojich tráviacích ťažkostí udávaju psychický pôvod a stres .Jedine čo sa u mňa našlo bolo duodenogastrický reflux (jazierko s prímesou žlče v žalúdku)...takže v podstate neviem čo mi je , takže niečo o mne a o mojej "chorobe" :

Vek : 17 r.
výška : 175 cm
váha : 56 kg (odkedy mam problemy , schudol som 6 kg , - z 62 kg )
Stres: Stresujem sa málokedy , školu ,i keď gymnázium beriem s nadhľadom
Trvanie : približne 9 mesiacov (zač.jún 2012) až dodnes
Príznaky (chornické) : pálenie žalúdka,nafúknutosť , pocit plnosti , zápcha (max 5 dni bez stolice) , slabý pocit hladu- asi o 6 hodín po poslednom jedle začne občas škvrkať v bruchu ;; málokedy pocit smädu - a aj keby som bol smädný tak nevypijem pretože som plný,teplé až horúce brucho s červenými fľakmi
Príznaky (občasné) : pískanie v ušiach ; slabosť ; točenie hlavy ; nevoľnosti po prebudení (preto nejem večer - maximalne do 18:00) ;prelievanie v žalúdku/črevách ; ak sa prejem , alebo niečo sladké : tak mi pride veľmi zle = obrovské nevoľnosti,sucho v ústach,triaška nôh,podlamujú sa mi kolena
Liečba (farmaceuticke sra*ky) : Ganaton , Maalox ,Helicid - samozrejme nepomohli ani náhodou
Liečba (alternativne) : MMS - bral som to nepravidelne, kvôli škole (nemal som na to čas) a jednak to chuti hrozne (čo som neskôr vyrešil jedlou sodou)-nedostal som sa nad 3 kvapky = prišli hnačky
-bral som aj riedenú HCl 3,5% (od toho bude aj moja otázka na záver)
-enzýmy : Kreón - nepomohlo to , žiadna zmena (mal som po tom zápchu akurát)
Stolica : objemná,hnedá, niekedy aj sivo-hnedá
Čo mi robí dobre: ak sa cítim zle,alebo som plný,nafúknutý , alebo mam pocit že mi jedlo v bruchu jednoducho stojí , tak si ľahnem a je mi o niečo lepšie
Nálezy (lekárske) : helikobakter - protilatky v stolici + tkanivo zo žaludka = Negativne ; Celiakia(myslím že to diagnostikovali z moču alebo zo stolice) - negatívne , + mierny deficit Fe ; Odber stolice na plesne : negatívne
Vývin choroby :(ešte pred vyvrcholenim choroby v juni 2012) postupne sa začali objavovať nevoľnosti po jedlách,pocity plnosti,ráno som neraňajkoval pretože mi bolo dosť zle - akorát som vypil pohár teplého mlieka s Grankom a cukrom a raňajky v podstate až v škole (desiata) , pocity plnosti , v tom období som bol aktívny , hrával som futbal , až postuplne som nevládal bežať a šprintovať... po pár rýchlych krokoch som bol zadychčaný a prichádzalo mi aj trochu nevoľno od žaludka; taktiež mi začalo byť oveľa viac zle v aute , nemohol som vydržať ani 20 minút v aute , nie to ešte na zadnom sedadle... samozrejme každa jazda = kinedryl
Počas choroby som si všímal že veľmi málo pijem (niekedy nevypijem ani 1 liter denne) , a že v podstate som plný aj z vody
Zlepšenie : celkovo sa cítim určite lepšie ako pred 8 mesiacmi , ale trápi ma stále nafukovanie, pocit plnosti , pálenie žaludka (reflux z dvanastnika do žaludka) ; +stále jedávam maximálne do 18:00

Otázky :
1. Môže to byť celiakia ? (aj napriek negatívnemu výsledku z vyšetrenia)
2. Môže to byť nedostatok HCl v žalúdku ?
3. Ak áno , je normálne aby mal 17 ročný chlapec nedostatok HCl ?
4. Ak je to nedostatok HCl , mali by príznaky zmiznúť hneď pri jej doplňovaní pred a po jedle ?
5. Ak by nemali zmiznúť hneď , kedy by som mohol očakávať zlepšenie ?

Čo si myslíte? Čo mi poradíte ? Len prosím nevravte že je to psychického pôvodu \":|\"

Sice to vůbec nechcete slyšet, ale pokud nemáte dostatek HCl, je to vždy psychický problém.
1)Tak může a zjistíte to docela snadno pouhým vyřazením jídel, které ji způsobují.
2)Může a na to je krkací test, který je docela dosti spolehlivý.
3)Ano, je to dnes bohužel normální.
4)Většinou ano, ale pokud budete stále ve stresu nic to stejně neřeší.
5)Při velkém stresu nikdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Prosba o pomoc
PříspěvekNapsal: úte srp 19, 2014 8:45 am 
Offline

Registrován: úte srp 19, 2014 8:30 am
Příspěvky: 3
Prosím Vás o radu : som už zúfalá. Už asi 10 mesiacov mám pálenie v ústnej dutine a bolesť na koreni jazyka, ktorá privádza do zúfalstva. Absolvovala som vyšetrenia a gastroentorologickej ambulancii, kde mi zistili GERD- reflux, a na endokrinologii mi zistili zníženú činnosť štítnej žľazy. Čiže beriem Euthyrox 50 a Nolpazu , Itoprid. Nič mi nepomáha, sliznica ústnej dutiny ma páli a jazyk bolí. Podozrenie na Sjogrena sa nepotvrdilo podla laboratornych výsledkov v reumatologickej ambulancii. Neustále musím mať v ústach žuvačku. Najhoršie na tom je to, že to ani už neviem posúdiť či mám málo slín alebo kyslé sliny - či som prekyslená. Ph ranného moču 5! Urobila som si šanku, chystám sa na očistu jater. Prosím Vás ak máte pre mňa radu, napíšte mi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc
PříspěvekNapsal: úte srp 19, 2014 2:47 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
ren1968 píše:
Prosím Vás o radu : som už zúfalá. Už asi 10 mesiacov mám pálenie v ústnej dutine a bolesť na koreni jazyka, ktorá privádza do zúfalstva. Absolvovala som vyšetrenia a gastroentorologickej ambulancii, kde mi zistili GERD- reflux, a na endokrinologii mi zistili zníženú činnosť štítnej žľazy. Čiže beriem Euthyrox 50 a Nolpazu , Itoprid. Nič mi nepomáha, sliznica ústnej dutiny ma páli a jazyk bolí. Podozrenie na Sjogrena sa nepotvrdilo podla laboratornych výsledkov v reumatologickej ambulancii. Neustále musím mať v ústach žuvačku. Najhoršie na tom je to, že to ani už neviem posúdiť či mám málo slín alebo kyslé sliny - či som prekyslená. Ph ranného moču 5! Urobila som si šanku, chystám sa na očistu jater. Prosím Vás ak máte pre mňa radu, napíšte mi.

To nebude zrejme zadny reflux ale naopak, nedostatek tvorby HCL v zaludku. Procti si poradne co se tady o tom pise (pise se toho pomerne hodne) a udelej si krkaci test s jedlou sodou ...no a pak uvidis. Jenze ty beres ty leky a ty jsou tak akorat na prdlacku. Zavolej Jardovi, ten ti vsechno vysvetli a poradi ti co mas delat. Tady muzes cekat na jeho odpoved i 3 tydny, protoze on toho ma hodne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc
PříspěvekNapsal: stř srp 20, 2014 8:18 am 
Offline

Registrován: úte srp 19, 2014 8:30 am
Příspěvky: 3
Výsledky testov:

Grgací test 20.8.2014 o 6.00 ani po 5 minútach grg neprišiel Ph 5,5
21.8.2014 o 6.10 ani po 5 minútach grg nič Ph 5,5
22.8.2014 o 6.10 ani po 5 minútach sa mi negrlo Ph 5,00


Výsledky merania Ph v moči :


21.8. 2014 o 6.10 - pH 5,5
21.8. 2014 o 8.30 - pH 5,5
21.8. 2014 o 11.10 - pH 6,00
21.8. 2014 o 14.15 - pH 6,5
21.8. 2014 o 16.00 - pH 6,00
21.8. 2014 o 19 - pH 5,5
21.8. 2014 o 21 - pH 5,5

Neustále mám prekyslený organizmus , poradte ! Dodržiavam oddelenú stravu, dostatok živej stravy.

Test na štít. žľazu, priemerné teploty:(merané ortuťovým tpl)

Ráno těsně po probuzení, ještě v leže v posteli 36.4
Těsně před snídaní 36.5
Cca 30 min po snídani 37.00
Těsně před obědem 36.5
Cca 30 min po obědě 37.00
Těsně před večeří 36,4
Cca 30 min po večeři 36.9
Těsně před spaním 36.4

Prikladám hodnoty z testovania štítnej žľazy.

Pocity štípania sliznice v ústnej dutine mám stále, bez žuvačky neviem existovať.
Betaín - HCl už užívam, objednala so L-tyrozín, ale nie je ho dostať. Užívam aj B-komplex a inak všetky lieky od MUDR som vyhodila. Mám vyhodiť aj Euthyrox 50, ktorý mi dala MUDr na štítnu žľazu? Výsledky vyšetrenia štítnej žľazy a iných som Vám posielala mailom 19.7.2014 o 10.29. Ďakujem za každé slovo, ktoré mi pomôže zbaviť sa bolesti...ďakujem.


Naposledy upravil ren1968 dne čtv zář 04, 2014 12:43 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc
PříspěvekNapsal: ned srp 24, 2014 2:15 pm 
Offline

Registrován: ned čer 10, 2012 3:57 pm
Příspěvky: 16
Osobně bych zašla k detoxikačnímu poradci a ověřila si, zda nemám toxické ložisko v některém z mateřských orgánů, v jejichž dčeřinných ogránech se vyskytují problémy. Dále pokud bych měla problémy se štítnou žlázou, pak bych si dala do pořádku nadledvinky a začala aplikovat urinoterapii a vyladila celou čakru. Někde bude zapokaný pes, ale léky bych já osobně brát nechtěla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2014 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ren1968 píše:
Prosím Vás o radu : som už zúfalá. Už asi 10 mesiacov mám pálenie v ústnej dutine a bolesť na koreni jazyka, ktorá privádza do zúfalstva. Absolvovala som vyšetrenia a gastroentorologickej ambulancii, kde mi zistili GERD- reflux, a na endokrinologii mi zistili zníženú činnosť štítnej žľazy. Čiže beriem Euthyrox 50 a Nolpazu , Itoprid. Nič mi nepomáha, sliznica ústnej dutiny ma páli a jazyk bolí. Podozrenie na Sjogrena sa nepotvrdilo podla laboratornych výsledkov v reumatologickej ambulancii. Neustále musím mať v ústach žuvačku. Najhoršie na tom je to, že to ani už neviem posúdiť či mám málo slín alebo kyslé sliny - či som prekyslená. Ph ranného moču 5! Urobila som si šanku, chystám sa na očistu jater. Prosím Vás ak máte pre mňa radu, napíšte mi.

Tak podle výsledku těch testů jste patrně bez HCl v žaludku a asi v těžkém stresu, protože pokud se dobře stravujete a máte i tak stále nízké pH, jde o kyselé hormony, které tělo vyplavuje. Vyzkoušel bych dodat HCl, nebo betain, štítnou nastartovat vyšší dodávkou kalorií a guaranovou kašičkou a celkově se zklidnit, na což vám může fungovat, vyšší dávka niacinu a přiměřená dávka GABY a L-tyrosinu. Jinak mě klidně zavolejte a vše vysvětlím, ale snažte se každopádně vyřadit blokátory protonové pumpy, to je cesta do pekla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2014 12:50 pm 
Offline

Registrován: úte srp 19, 2014 8:30 am
Příspěvky: 3
Pán Jardo,

prosím prečítajte si výsledky mojich testov a vyššie uvedených a prosím o radu. Stále ma trápi ústna sliznica a krk, akoby som tam mala hrubú šupu z jablka, ktorá mi tam stále prekáža.Urobila som si aj test na kandidu a som šokovaná ako viseli vlákna zhora dolu ako úzke dlhé čižmičky. Takže mám aj kandidu?

Prečo mi nik neodpovedá?

Ďakujem....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 3:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ren1968 píše:
Pán Jardo,

prosím prečítajte si výsledky mojich testov a vyššie uvedených a prosím o radu. Stále ma trápi ústna sliznica a krk, akoby som tam mala hrubú šupu z jablka, ktorá mi tam stále prekáža.Urobila som si aj test na kandidu a som šokovaná ako viseli vlákna zhora dolu ako úzke dlhé čižmičky. Takže mám aj kandidu?

Prečo mi nik neodpovedá?

Ďakujem....

V předchozím příspěvku jsem vám na to odpovídal, tak na co má znovu odpovídat, nic nového neuvádíte. Také jsem vám psal, že mě můžete zavolat a vše vysvětlím. Kandida je těžký soupeř, a pokud ji máte v krku, tak může způsobovat docela silné problémy, vyzkoušejte kloktat některé fungicidně působící čaje ve vyšší koncentraci, nebo koloidní stříbro také kloktat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 10:58 am 
Offline

Registrován: sob srp 09, 2014 9:45 am
Příspěvky: 3
Ahoj, zhruba před rokem mi po gastroskopii zjistili, že mám reflux. Jak vyšetřující lékař, tak praktická doktorka mi následně sdělili, že musím brát doživotně Helicid.

Začal jsem tedy brát Helicid a příznaky (bolest a únava) následně zmizeli. Když jsem po několika měsících Helicid vysadil, byla bolest zpět. Proto jsem Helicid začal brát opět. Potom mi to ale nedalo a začal jsem prohledávat internet. Zde na fóru jsem zjistil, že problém bude pravděpodobně v nedostatku HCL v žaludku (krkací test).

Za pár korun jsem si tedy u firmy Fichema objednal Betain Hcl v prášku a dle instrukcí (http://www.swanson.cz/uzivani-betainu-hcl) začal s léčbou. Bolest v jícnu se mi ale okamžitě vrátila. Samozřejmě jsem okamžitě přestal a vrátil se k Helicidu.

Potom jsem ale opět začal hledat na internetu a dozvěděl se o Lékořici lysé. Za pár korun jsem si objednal tinkturu od firmy Topvet a opět začal s léčbou.
No a stal se zázrak. Bolest v jícnu zmizela i bez Helicidu, následně jsem opět začal doplňovat Betain HCL. Vše bez problému a hlavně bez bolesti.

Mimo kouzelných přípravků je ale třeba dodržovat i správnou životosprávu, hlavně se nepřejídat a nepřepíjet (i moc vody najednou byl problém). Taky jsem zjistil, že není dobré chodit spát úplně na lačno, žaludku se to moc nelíbilo. No a poslední tip, není dobré dělat cviky jako třeba dřepy, kdy se na žaludek mačká. Jinak jím a piju skoro vše (kromě cukru a tuků), ale jen v malých dávkách a zatím vše OK. Dokonce se mi pomalu lepší i artritida v prstech na ruce, kterou mi zhruba před rokem zjistili na revmatologii.

Tak snad jsem to nepřechválil. Píšu to pro ty, co stále ještě hledají cestu jak z toho ven. Snad můj příspěvek někomu pomůže. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 9:32 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
PepaCB píše:
Ahoj, zhruba před rokem mi po gastroskopii zjistili, že mám reflux. Jak vyšetřující lékař, tak praktická doktorka mi následně sdělili, že musím brát doživotně Helicid.

Začal jsem tedy brát Helicid a příznaky (bolest a únava) následně zmizeli. Když jsem po několika měsících Helicid vysadil, byla bolest zpět. Proto jsem Helicid začal brát opět. Potom mi to ale nedalo a začal jsem prohledávat internet. Zde na fóru jsem zjistil, že problém bude pravděpodobně v nedostatku HCL v žaludku (krkací test).

Za pár korun jsem si tedy u firmy Fichema objednal Betain Hcl v prášku a dle instrukcí (http://www.swanson.cz/uzivani-betainu-hcl) začal s léčbou. Bolest v jícnu se mi ale okamžitě vrátila. Samozřejmě jsem okamžitě přestal a vrátil se k Helicidu.

Potom jsem ale opět začal hledat na internetu a dozvěděl se o Lékořici lysé. Za pár korun jsem si objednal tinkturu od firmy Topvet a opět začal s léčbou.
No a stal se zázrak. Bolest v jícnu zmizela i bez Helicidu, následně jsem opět začal doplňovat Betain HCL. Vše bez problému a hlavně bez bolesti.

Mimo kouzelných přípravků je ale třeba dodržovat i správnou životosprávu, hlavně se nepřejídat a nepřepíjet (i moc vody najednou byl problém). Taky jsem zjistil, že není dobré chodit spát úplně na lačno, žaludku se to moc nelíbilo. No a poslední tip, není dobré dělat cviky jako třeba dřepy, kdy se na žaludek mačká. Jinak jím a piju skoro vše (kromě cukru a tuků), ale jen v malých dávkách a zatím vše OK. Dokonce se mi pomalu lepší i artritida v prstech na ruce, kterou mi zhruba před rokem zjistili na revmatologii.

Tak snad jsem to nepřechválil. Píšu to pro ty, co stále ještě hledají cestu jak z toho ven. Snad můj příspěvek někomu pomůže. \":)\"

Popiš ještě trochu podrobněji jak jsi tu lékořici užíval a za jak dlouho jsi znovu vysadil Helicid . Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 6:03 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Helicid není lék, jest jen kompensací důsledků vašeho chování (Vás a vašeho organismu).
Pokud nezměníte své chování, nezmění se ty důsledky, reflux není dán nějakým virem či makroskopickým parasitem či nějakým ourazem (ouplně vnější příčina).
Zmiňovaný Maalox je zcela neškodný, jen kompensuje okamžité překyselení, o lék se nejedná (nejde tedy o "farmaceutickou sračku"), je to roztok minerálů.
Horší jsou inhibitory protonové pumpy, pěkně vám rozhodí trávení a řádný chod těla, o léky také nejde, jde o brániče přirozeného tělesného chování, to jistě nechceme.
Problémy s refluxem a následky v jícnu se řeší od samé své příčiny.
Tedy žijte a uvažujte tak, aby k refluxu nedocházelo.
Jícen se zahojí sám, důsledky jeho poškození jsou nepříjemné, ale nikterak fatální.
Reflux má pramálo společného se stravou, to byste museli/y jísti hodně blbě (což asi nečiníte).
Každopádně nezaškodí jíst hooodně opatrně, málo, pokud možno vůbec (a velice jednoduše).
Tolik k žaludku a jícnu, z vlastní zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz