Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv lis 27, 2014 12:38 pm 
Offline

Registrován: sob srp 09, 2014 9:45 am
Příspěvky: 3
Citace:
Popiš ještě trochu podrobněji jak jsi tu lékořici užíval a za jak dlouho jsi znovu vysadil Helicid . Děkuji

No, podruhé jsem Helicid bral cca 6 týdnů, než jsem se odvážil zase experimentovat. Dost mě totiž zarazilo, že přestože jsem hodně změnil životosprávu, tak se mi po prvním vysezení Helicidu bolest zase vrátila. Potom jsem ale experimentováním zjistil, že bolest byla reakcí na vypití větší množství tekutiny, hlavně před spaním, a ne na to, co jsem jedl.
Na lahvičce s Lékořicí byl návod, který jsem dodržoval. Bral jsem cca 3 týdny 3x 20 kapek. Kapal jsem do čisté vody cca 3 deci. Teď beru asi 3 týdny 1x denně 30 kapek ve stejném množství tekutiny. Upíjím průběžně, ne na ex \":-)\"

Jinak souhlasím s tím, že Helicid není lék. Je to jen takový oblbovák \":x\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 27, 2014 6:37 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 09, 2014 9:12 am
Příspěvky: 30
Operace refluxu je mrzačení lidského těla. Byla na tom moje známá a po operaci došlo k výraznému zhoršení. Doktoři mají za operaci slušné peníze, proto velmi rádi operují i věci, které pro operaci nejsou vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 27, 2014 9:33 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
PepaCB píše:
No, podruhé jsem Helicid bral cca 6 týdnů, než jsem se odvážil zase experimentovat. Dost mě totiž zarazilo, že přestože jsem hodně změnil životosprávu, tak se mi po prvním vysezení Helicidu bolest zase vrátila. Potom jsem ale experimentováním zjistil, že bolest byla reakcí na vypití větší množství tekutiny, hlavně před spaním, a ne na to, co jsem jedl.
Na lahvičce s Lékořicí byl návod, který jsem dodržoval. Bral jsem cca 3 týdny 3x 20 kapek. Kapal jsem do čisté vody cca 3 deci. Teď beru asi 3 týdny 1x denně 30 kapek ve stejném množství tekutiny. Upíjím průběžně, ne na ex \":-)\"

Jinak souhlasím s tím, že Helicid není lék. Je to jen takový oblbovák \":x\"

Děkuji za odpověď. Mé těžce postižené dceři byl diagnostikován reflux (přesto že ji dávám zásaditou stravu podle doporučení na tomto fóru) a dostala omeprazol. Když vysadím omeprazol, tak po pár dnech začne zvracet natrávenou krev. Nic nepomáhá. Doktorka řekla, že to patří k jejímu postižení a že ty léky bude brát doživotně ale já se s tím nehodlám smířit a tak stále hledám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 29, 2014 12:16 pm 
Offline

Registrován: sob srp 09, 2014 9:45 am
Příspěvky: 3
Citace:
Děkuji za odpověď. Mé těžce postižené dceři byl diagnostikován reflux (přesto že ji dávám zásaditou stravu podle doporučení na tomto fóru) a dostala omeprazol. Když vysadím omeprazol, tak po pár dnech začne zvracet natrávenou krev. Nic nepomáhá. Doktorka řekla, že to patří k jejímu postižení a že ty léky bude brát doživotně ale já se s tím nehodlám smířit a tak stále hledám.

Člověk se nesmí nikdy vzdávat. Já z toho byl taky na prášky, aby ne 35 let a takové problémy. Určitě bych zkusil tu lékořici, ale raději nastudujte vedlejší příznaky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 3:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Poradte prosim nekdo moji kamaradce, dekuji!

...podla toho pana od koho mam dietu, palenie zahy sposobuju nedostatok kyselin, ktore ti nestravia potravu a jej obsah vytlacaju do pazeraka. Vraj mam malo kyselin. no ale uz asi osem rokov beriem lieky na kyselinu a to tak, ze ked si nedam svoje lieky do dvoch hodin sa mi palenie dostavi. tak som si objednala hcl aby bolo vsetko ok. Skusala som to aj brat no bolo mi este horsie. Palilo ma neskutocne bez mojich liekov a este k tomu plus hcl. naduvalo ma, mala som zacpu a citila ze neni nieco ok. tak som isla za svojou hlavou a zacala znovu brat svoje lieky a to su omeprazol a odvtedy ma nepali a aj travenie mam lepsie.
Stolica podla toho kolko pijem kedze jem aj psylium aj inulin a niekedy plava a niekedy klesne a je redsia, neviem preco. naduva ma nadalej ale to uz neviem fakt preco. drzala som tu candidu dietu pre istotu tri tyzdne s oreganovym olejom, kokosovym olejom, a probiotikami a z toho dva tyzdne som brala citricidal, no aj tak som nemala pocit ze by mi to bolo pomohlo.
Schudla som asi tri kila ale brucho som mala stale aj tak nafuknute. takze jedla som pocas diety napriklad na ranajky vajicko alebo domacu sunku so zeleninou (rajcina, paprika, redkovka, kapusta alebo ladovy salat, porik) na obed dake maso, ryby, cuketova placka s vajickom, kuracie pecienky a zelenina a vecera ryba v konzerve-makrela a zelenina. ovocie som nejedla vobec iba kusok jablka vecer pred spanim s probiotikami.
Teraz 17.12. mam ist na gastro vysetrenie a daju mi asi aj hadicku aby sa pozreli do zaludka tak som zvedava. V podstate trosku pridavam jedla lebo uz som to psychicky nezvladala a mam vecnu dilemu co varit a tie vianoce ma privadzaju do sialenstva. teraz su same posedenia, vecierky v praci tak idem zosaliet take chute mam. co mi poradis ako dalej? Myslim ze nevydrzim toto obdobie odriekat vsetko, je to velky tlak na psychiku. Jazyk mam ruzovejsi, a uvidim po dakom mesiaci ci sa mi to objavi zas ta candida alebo nie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 11:52 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
miram píše:
Poradte prosim nekdo moji kamaradce, dekuji!

...podla toho pana od koho mam dietu, palenie zahy sposobuju nedostatok kyselin, ktore ti nestravia potravu a jej obsah vytlacaju do pazeraka. Vraj mam malo kyselin. no ale uz asi osem rokov beriem lieky na kyselinu a to tak, ze ked si nedam svoje lieky do dvoch hodin sa mi palenie dostavi. tak som si objednala hcl aby bolo vsetko ok. Skusala som to aj brat no bolo mi este horsie. Palilo ma neskutocne bez mojich liekov a este k tomu plus hcl. naduvalo ma, mala som zacpu a citila ze neni nieco ok. tak som isla za svojou hlavou a zacala znovu brat svoje lieky a to su omeprazol a odvtedy ma nepali a aj travenie mam lepsie.
Stolica podla toho kolko pijem kedze jem aj psylium aj inulin a niekedy plava a niekedy klesne a je redsia, neviem preco. naduva ma nadalej ale to uz neviem fakt preco. drzala som tu candidu dietu pre istotu tri tyzdne s oreganovym olejom, kokosovym olejom, a probiotikami a z toho dva tyzdne som brala citricidal, no aj tak som nemala pocit ze by mi to bolo pomohlo.
Schudla som asi tri kila ale brucho som mala stale aj tak nafuknute. takze jedla som pocas diety napriklad na ranajky vajicko alebo domacu sunku so zeleninou (rajcina, paprika, redkovka, kapusta alebo ladovy salat, porik) na obed dake maso, ryby, cuketova placka s vajickom, kuracie pecienky a zelenina a vecera ryba v konzerve-makrela a zelenina. ovocie som nejedla vobec iba kusok jablka vecer pred spanim s probiotikami.
Teraz 17.12. mam ist na gastro vysetrenie a daju mi asi aj hadicku aby sa pozreli do zaludka tak som zvedava. V podstate trosku pridavam jedla lebo uz som to psychicky nezvladala a mam vecnu dilemu co varit a tie vianoce ma privadzaju do sialenstva. teraz su same posedenia, vecierky v praci tak idem zosaliet take chute mam. co mi poradis ako dalej? Myslim ze nevydrzim toto obdobie odriekat vsetko, je to velky tlak na psychiku. Jazyk mam ruzovejsi, a uvidim po dakom mesiaci ci sa mi to objavi zas ta candida alebo nie.

Miram to su rady od RNG, kolko cps, HCL kamaratka brala? Ono, ked je v zaludku velmi malo kyselin na travenie, vtedy jedlo v zaludku kvasi, naduva, grga sa, to je pravda,ale su ludia,ktori potrebuju nie 1 cps - 650 mg Hcl, ale 2 dokonca niektori aj 3 cps Hcl. Neverim, ze ten Omeprazol jej robi dobre,kedze jej este potláča kyseliny v zaludku, to sa jej na chvilku akoby zlepsi ale po case opat pridu traviace tazkosti..Tu je o tom viac napisane: http://www.badatel.net/hcl-zaludocna-ky ... ysetrenie/
potom dalsia vec, neviem ci uzivala spolu s Hcl aj pancreatin, kedze jej pankreas moze vylucovat malo pankreatickych stiav, potrebnych k bezproblemovemu traveniu a dalsia vec po jedle nepit vela tekutin , aby sa nerozriedili traviace kyseliny a potom je travenie spomalene....Napit sa viac az o cca 2 hod, ked je uz jedlo stravene..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 05, 2014 2:22 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Milandr píše:
Miram to su rady od RNG, kolko cps, HCL kamaratka brala? Ono, ked je v zaludku velmi malo kyselin na travenie, vtedy jedlo v zaludku kvasi, naduva, grga sa, to je pravda,ale su ludia,ktori potrebuju nie 1 cps - 650 mg Hcl, ale 2 dokonca niektori aj 3 cps Hcl. Neverim, ze ten Omeprazol jej robi dobre,kedze jej este potláča kyseliny v zaludku, to sa jej na chvilku akoby zlepsi ale po case opat pridu traviace tazkosti..Tu je o tom viac napisane: http://www.badatel.net/hcl-zaludocna-ky ... ysetrenie/
potom dalsia vec, neviem ci uzivala spolu s Hcl aj pancreatin, kedze jej pankreas moze vylucovat malo pankreatickych stiav, potrebnych k bezproblemovemu traveniu a dalsia vec po jedle nepit vela tekutin , aby sa nerozriedili traviace kyseliny a potom je travenie spomalene....Napit sa viac az o cca 2 hod, ked je uz jedlo stravene..

Diky moc za odpoved Milandr,
Pred mesicem jsem ji rekla aby si udelala krkaci test, takze si ho udelala a krkla si do 2 minut. Udelala si ho ovsem pouze jednou, protoze ji pry silene palila zaha po tom testu. Zacala dodavat HCL, ale kolik vlastne, to ja nevim, to me nerekla. Ja mam osobni zkusenosti pouze s betainem HCL, takze jsem ji tehdy vysvetlila davkovani techto tablet. Musim se ji zeptat kolik si toho davala. Ja ani nevim, jestli ji vubec napadlo ten omeprazol vysadit predtim nez si delala ten krkaci test. Mozna ze ho nevysadila a ten test byl tema lekama ovlivneny. O pancreatinu se vubec nezminila, takze ho asi nebrala.

No rozhodne ji zvestuju co ty tady pises. Jeste jednou diky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 08, 2014 9:08 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Natrávená krev ve zvratcích nebo ve stolici pochází v těchto případech z jícnu, jehož sliznice byla dlouhodobě namáhána kyselými šťávami ze žaludku. Dojde k zánětu, vleklému, a k destrukci epitelu jícnu, dále k namáhání drobných cévek, které nakonec místy prasknou. Dá se tak i vykrvácet, ale to čeká hlavně případy, kdy se

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 08, 2014 9:47 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
[quote="martina72":81sm2kee]Natrávená krev ve zvratcích nebo ve stolici pochází v těchto případech z jícnu, jehož sliznice byla dlouhodobě namáhána kyselými šťávami ze žaludku. Dojde k zánětu, vleklému, a k destrukci epitelu jícnu, dále k namáhání drobných cévek, které nakonec místy prasknou. Dá se tak i vykrvácet, ale to čeká hlavně případy, kdy se

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PepaCB píše:
Ahoj, zhruba před rokem mi po gastroskopii zjistili, že mám reflux. Jak vyšetřující lékař, tak praktická doktorka mi následně sdělili, že musím brát doživotně Helicid.

Začal jsem tedy brát Helicid a příznaky (bolest a únava) následně zmizeli. Když jsem po několika měsících Helicid vysadil, byla bolest zpět. Proto jsem Helicid začal brát opět. Potom mi to ale nedalo a začal jsem prohledávat internet. Zde na fóru jsem zjistil, že problém bude pravděpodobně v nedostatku HCL v žaludku (krkací test).

Za pár korun jsem si tedy u firmy Fichema objednal Betain Hcl v prášku a dle instrukcí (http://www.swanson.cz/uzivani-betainu-hcl) začal s léčbou. Bolest v jícnu se mi ale okamžitě vrátila. Samozřejmě jsem okamžitě přestal a vrátil se k Helicidu.

Potom jsem ale opět začal hledat na internetu a dozvěděl se o Lékořici lysé. Za pár korun jsem si objednal tinkturu od firmy Topvet a opět začal s léčbou.
No a stal se zázrak. Bolest v jícnu zmizela i bez Helicidu, následně jsem opět začal doplňovat Betain HCL. Vše bez problému a hlavně bez bolesti.

Mimo kouzelných přípravků je ale třeba dodržovat i správnou životosprávu, hlavně se nepřejídat a nepřepíjet (i moc vody najednou byl problém). Taky jsem zjistil, že není dobré chodit spát úplně na lačno, žaludku se to moc nelíbilo. No a poslední tip, není dobré dělat cviky jako třeba dřepy, kdy se na žaludek mačká. Jinak jím a piju skoro vše (kromě cukru a tuků), ale jen v malých dávkách a zatím vše OK. Dokonce se mi pomalu lepší i artritida v prstech na ruce, kterou mi zhruba před rokem zjistili na revmatologii.

Tak snad jsem to nepřechválil. Píšu to pro ty, co stále ještě hledají cestu jak z toho ven. Snad můj příspěvek někomu pomůže. \":)\"

To je zajímavá zkušenost, každopádně ovšem nemusí být pro každého. Lékořice dost zvedá tlak a nedá se brát dlouhodobě. Jinak ona upravuje hladinu kortizolu, který právě stojí za problémem tvorby HCl. Vždy je tedy lepší celkově člověka zklidnit a správně jíst.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="D. Valentová":8c895pd4]Operace refluxu je mrzačení lidského těla. Byla na tom moje známá a po operaci došlo k výraznému zhoršení. Doktoři mají za operaci slušné peníze, proto velmi rádi operují i věci, které pro operaci nejsou vhodné.[/quote:8c895pd4]
To je bohužel smutná pravda a jak se o své pacienty-myšleno prachy perou

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
8c895pd4


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 11:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Děkuji za reakci. Vím, že ta krev je z jícnu ale museli ji dávat transfúzy, pro velké krevní ztráty. Je velice těžké zjistit co ji dělá dobře a co ne, neboť nemluví a dalším problémem je, že ji krmím mixovanou stravou hadičkou přímo do žaludku. No ona těch problémů má mnoho to by bylo na mnoho stránek. Již ten příběh tady popisuji. Díky panu Zajíčkovi a těmto stránkám jsem mohla dceři snížit dávky antiepileptik, které musí brát kvůli velkému postižení mozku. Ten reflux stále nemůžu vyřešit. Věděla jsem již dřív, že má nedostatek HCL a tak jsem jí tu HCL doplňovala ale přesto ten reflux vznikl. Asi tam bude víc faktorů (mixovaná strava, žádný pohyb, nedostatečné trávení, léky). Ráno jí dávám mléko z ořechů, mandlí nebo semínek (střídám různé druhy) s trochou skořice. K obědu napařenou zeleninu a nějaký zelený salát s masovým vývarem nebo pickles, a kokosový olej nebo ghí máslo, trochu kurkumy a kajenského pepře. K večeři to co k obědu nebo kefír, někdy dávám jáhly nebo pohanku. Krom toho doplňuji vitamín C, D, B-komplex, hořčík, omega 3. Ještě dělám zeleninové šťávy, v létě zelený nápoj. To je asi vše.

To máte opravdu těžké, za dané situace je to opravdu složité laborování, ale krvácivost lze dosti omezit, nebo možná i zastavit rutinem, je třeba v borůvkách, rakytníku a pohance, nebo ascorutinem z lékárny, je volně prodejný a vitamínem K2. Tím sice neodstraníte problém leptání jícnu, ale alespoň snížíte krvácivost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 15, 2014 2:40 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Jarda píše:
To máte opravdu těžké, za dané situace je to opravdu složité laborování, ale krvácivost lze dosti omezit, nebo možná i zastavit rutinem, je třeba v borůvkách, rakytníku a pohance, nebo ascorutinem z lékárny, je volně prodejný a vitamínem K2. Tím sice neodstraníte problém leptání jícnu, ale alespoň snížíte krvácivost.

Děkuji. Již jsem jí začala dělat ráno ovocné šťávy z mraženého lesního ovoce co jsme nasbírali v lese a tam jsou i borůvky a pohanku taky občas dávám. Dále dostává ghí a někdy miso a natto a tam snad K2 je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 15, 2014 3:30 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Dagmara píše:
....Děkuji. Již jsem jí začala dělat ráno ovocné šťávy z mraženého lesního ovoce co jsme nasbírali v lese a tam jsou i borůvky a pohanku taky občas dávám. Dále dostává ghí a někdy miso a natto a tam snad K2 je.

Jeden z nejlepsich prostredku na zastaveni krvaceni, at uz vnejsiho nebo vnitrniho, je kajensky pepr. Pro zastaveni vnitrniho krvaceni u dospeleho se dava lzicka do vlazne vody a vypit. Pro dite si to nejak uprav.
Jeste bych se chtel zeptat, kde kupujes natto? Nebo si ho delas sama?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 15, 2014 9:38 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
pv33 píše:
Jeden z nejlepsich prostredku na zastaveni krvaceni, at uz vnejsiho nebo vnitrniho, je kajensky pepr. Pro zastaveni vnitrniho krvaceni u dospeleho se dava lzicka do vlazne vody a vypit. Pro dite si to nejak uprav.
Jeste bych se chtel zeptat, kde kupujes natto? Nebo si ho delas sama?

Kajenský pepř ji trochu dávám a to natto kupuji u nás ve zdravé výživě ale jako miso-natto dohromady ve skle a vyrábí to Sunfood Dobruška.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz