Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát kvě 22, 2015 8:01 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Dobrý den,
už asi rok sleduji zhoršenou snášenlivost na mastná, zvláště smažená jídla, projevující se tlakem v žaludku. Zároveň mám asi po stejnou dobu potíže s páteří, nejvíce s bederní.
Po vánocích jsem začal cítit při polknutí na prázdno jakési svědění v jícnu, trochu s pocitem dávení. Lékařka pojala podezření na GER, a odeslal mě na gastro. Objednací doba byla dlouhá a já mezitím nastoupil rehabilitaci se zády.
Masáže a diadynamik. Na to mi v noci začalo být velmi špatně, jako od žlučníku. Napřed jsem si to s rehabilitací nedával do souvislosti docházel dál.
Po nočních nevolnostech nastoupila slabost v bederní páteři, šířící se přes stehna do kolen.
Začal jsem držet asi týdení půst, během nějž jsem zhodil cca3kg. Lékařkou jsem byl odeslán na sono břicha, které odhalilo ledvinové kamínky a rozdrážděné žlučovody.
Až poté mě napadla souvislost s rehabilitacemi, ale to už mi stejně končily.
Později jsem odhalil jako největšího škůdce diadynamik.
Gastro ukázalo poleptaný jícen, dostal jsem užívat controloc 40 2x denně.
Tlak v žaludku trochu ustoupil, pocit v krku stále nepříjemný.
V té době ledvinová kolika, vyšel kamínek 3mm.
Současně mě trápí zápach v nose (asi jako po tvarůžcích, nebo po kostním klihu), který cítím jen já. Na ORL po rentgenu mi bylo řečeno, že je to špatně odvětraná dutina a doporučili operaci. Často mám zacpaný nos a do krku odtékající hlen.
Nyní mám dojem, že medikace Controlocem postupně ztrácí účinost. Během diety shozená 3 kila se mi nedaří doplnit.
Spíš se mi zdá, že je tam drobný úbytek. (původně 77kg, nyní 73-74kg) cca od letošního února.
Může to být ale tím, že jím menší porce a poslední jídlo 3hod. před spaním.

Vyšetření krve negativní, až na o 1 jednotku zvýšenou kyselinu močovou (215).
Ph v ústech mívám po ránu 6,5.
Osobně se domnívám, že uvedené potíže budou mít společnou příčinu. Už jen proto, že se objevily ve zhruba stejnou dobu.
Nepomohl by mi někdo při pátrání po příčině?
Byl bych velmi vděčný!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 10:45 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
hodně, hodně zeleniny, hlavně okurky, žádné těžké jídla, ideálně vařené maso a přílohy, žádné kafe, žádné ovocné šťávy atd atd

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 9:30 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Píšete toho mnoho a není prvoplánově jasné, jak to spolu souvisí, ono bývá jedno důsledkem druhého, ale původní příčina může být jinde.
S refluxem je to jednoduché, prostě jste si poleptal jícen a ta záklopka mezi žaludkem a jícnem nebude v požádku, svalík je jistě ochablý a také možná natržený, hojit se to bude dlouho. Léčit to ale léky netřeba (a ani není možno), jde o mechanickou závadu, vyhojí se to samo. Poleptanému jícnu (také vám mohl prasknouti a mohl jste blít krev, máte to ještě dobré) ulevíte obyčejně. Obyčejným chováním a stravováním se. Jezte to, co vám dělá dobře a co hladí jícen a žaludek. Jistě to nebude silný čaj a káva, jistě to nebudou bublinkaté věci, jistě to nebude alkohol, jistě to nebudou smažená jídla, jistě to nebudou velké kousky syrové zeleniny, byť ji máte rád. Něco si najdete, co vám dělá dobře.
Cotroloc není lék, je to inhibitor protonové pumpy. Tedy jde jen o přípravek, který vám rozhodí přirozené trávení. Vy potřebujete žít a stravovat se a trávit potravu normálně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 3:05 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
No mě přijde hlavně divné, že se mi vyrojily všechny zmíněné potíže najednou. Proto hledám společnou příčinu.
Má smysl vyhledat tzv. celostního lékaře? Nezavání to šarlatánstvím?
Děkuji!

P.S.: nemůže způsobovat refluxní chorobu např. skřípnutý nerv? Páteř mě zlobí jak bederní, směrem do stehen, tak hrudní, vystřeluje po žebrech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2015 10:10 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Já osobně bych žádného celostního lékaře nehledal, naopak ... pěkně bych si své obtíže rozkouskoval a řešil je jednotlivě (byť všechny dohromady) ve smyslu uvažování o nich. Skříplé nervy na bederní páteři jsou důsledkem ochablých svalů kolem, páteř (a hlavně ploténky) musí něco držet. Dočkejte času, ono se to vše vyjeví. Gastro máte za sebou, další nemá cenu, vždyť přece krásně jíte a a hodně a klidně spíte na čerstvém vzduchu, rozbory krve (pravidelné - jednou týdně třeba) ale vůbec nic nezkazí, při podezření na něco pošupajdíte na sono a CT, od toho tady máme nejvyšší koncentraci těch přístrojů.
Ten Controloc asi vysadíte, to nemůžete jíst věčně, ve skutečnosti to vůbec nikdo nepotřebuje, tělo musí fungovat samo.
Zápach kdekoliv JE symptomem nenormality. Ale také to může být průvodní jev boje těla s něčím, tedy pozitivního procesu, který nějak dopadne. Uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2015 6:31 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
rokony píše:
No mě přijde hlavně divné, že se mi vyrojily všechny zmíněné potíže najednou. Proto hledám společnou příčinu.
Má smysl vyhledat tzv. celostního lékaře? Nezavání to šarlatánstvím?
Děkuji!

P.S.: nemůže způsobovat refluxní chorobu např. skřípnutý nerv? Páteř mě zlobí jak bederní, směrem do stehen, tak hrudní, vystřeluje po žebrech.

Napište, co se dělo v době předtím, než se objevily tyhle problémy?
Udály se nějaké změny ve Vašem stravování, vztazích, životě či kdekoli jinde?
Nějaká zásadnější životní událost, náročné období, či cokoli co vybočilo z běžného?
Jaké jste například prožil vánoční svátky, když píšete, že jedna věc se objevila po Vánocích?

Jinak mně dává velký smysl vyhledat pomoc člověka, která se na Vás podívá holisticky, prozkoumá různé souvislosti a dá Vám náhled na to, co se s Vámi děje.
Dívat se na každou věc zvlášť může mít někdy smysl. Obecně mi to však přijde jako chtít vidět, co je na obrazu puzzle tak, že budu zkoumat každý jeho kousek odděleně místo toho, abych sestavil celý obraz.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2015 9:27 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Ano, uvažoval jsem i o psychickém původu toho všeho. Před rokem před vánoci (2013) mi byly zapříčiněny jisté problémy, které jsem ale nezavinil, a tím pádem ani nemohl nijak ovlivnit.
Řešil jsem to cvičením soustředění se na přítomnost, čímž se mi časem povedlo všechny pocity nepříjemností a obav odbourat,
je mi ale známo, že potlačené obavy můžou znamenat problém.
Minulý rok jsem zaznamenal častý tlak v žaludku, začal jsem brát rowachol na trávení.
Řešení se možná skrývá ve "vynoření" problému na povrch, ale to se mi právě nedaří. \":(\"

Edit: tyto vánoce se mi právě vůbec nedařilo prožívat duchovně. Byly takové povrchní.
Zapoměl jsem se ještě zmínit, že mě v průběhu vánoc velmi bolel na dotek mečovitý výběžek pod hrudní kostí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2015 10:25 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
rokony píše:
Ano, uvažoval jsem i o psychickém původu toho všeho. Před rokem před vánoci (2013) mi byly zapříčiněny jisté problémy, které jsem ale nezavinil, a tím pádem ani nemohl nijak ovlivnit.
Řešil jsem to cvičením soustředění se na přítomnost, čímž se mi časem povedlo všechny pocity nepříjemností a obav odbourat,
je mi ale známo, že potlačené obavy můžou znamenat problém.
Minulý rok jsem zaznamenal častý tlak v žaludku, začal jsem brát rowachol na trávení.
Řešení se možná skrývá ve "vynoření" problému na povrch, ale to se mi právě nedaří. \":(\"

Edit: tyto vánoce se mi právě vůbec nedařilo prožívat duchovně. Byly takové povrchní.
Zapoměl jsem se ještě zmínit, že mě v průběhu vánoc velmi bolel na dotek mečovitý výběžek pod hrudní kostí.

Víte, vídávám souvislosti mezi psychickým/emočním stavem a fyzickými projevy tak často, že to je pro mě realita, kterou je těžké mi rozmluvit.

Pokud se objevily "jisté problémy" a poté se začal bortit zdravotní stav, je to minimálně podezřelá souvislost k prozkoumání (zvláště pokud se zhoršilo trávení, žaludek na stres a emoce reaguje velmi citlivě). To že jste problémy nezavininil a nemohl je ovlivnit nezměnšuje jejich potenciál, spíše napak.
Nemožnost věci kolem nás ovlivnit = ztráta kontroly, je většinou velmi přitěžujícím faktorem pro náš emoční systém.

Možná bych na čas alespoň trochu odhlédl od jednotlivých projevů a podíval se na příčinu. Po vyřešení příčiny sám uvidíte, jestli zůstane některý z projevů a bude nutné jej řešit.
K tomuto účelu může být vhodné najít někoho druhého, kdo je v těchto věcech zkušený a ke komu budete mít důvěru.
Druhého proto, že na své vlastní věci jsme tak zvyklí a tak se v nich hrabeme, že je sami většinou nevidíme, či nechceme vidět a nejsme tak schopni je vždy účinně řešit (potlačení se opravdu nerovná řešení, jak sám víte).
Tento člověk Vám v ideálním případě bude klást správné otázky, uvidí souvislosti, které Vy nevidíte, pomůže Vám citlivě skryté věci vynést na povrch a provede Vás celým procesem tak, abyste to unesl a zvládl.
Celkové výhody a zisky po úspěšném procesu pro Váš život mohou zcela přesahovat to, s čím jste přišel a třeba zjistíte, že nejenže už nemáte tyto fyzické obtíže, ale získal jste řadu sekundárních benefitů jako lepší odolnost proti stresu, kvalitnější vztahy, že se Vám lépe daří v mnoha oblastech a celkově se cítíte lépe.

Může Vám s tímto pomoci dobrý psycholog, celostní lékař nebo léčitel, který pracuje s myslí a emocemi, ale je řada dalších metod a způsobů.
Já mám velmi dobré zkušenosti s EFT, neurolingvistickým programováním a hypnózou. K užitku mi také bylo holotrpní dýchání, nicméně nabídka je dnes mnohem pestřejší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2015 4:38 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
rokony píše:
Dobrý den,
už asi rok sleduji zhoršenou snášenlivost na mastná, zvláště smažená jídla, projevující se tlakem v žaludku. Zároveň mám asi po stejnou dobu potíže s páteří, nejvíce s bederní.
Po vánocích jsem začal cítit při polknutí na prázdno jakési svědění v jícnu, trochu s pocitem dávení. Lékařka pojala podezření na GER, a odeslal mě na gastro. Objednací doba byla dlouhá a já mezitím nastoupil rehabilitaci se zády.
Masáže a diadynamik. Na to mi v noci začalo být velmi špatně, jako od žlučníku. Napřed jsem si to s rehabilitací nedával do souvislosti docházel dál.
Po nočních nevolnostech nastoupila slabost v bederní páteři, šířící se přes stehna do kolen.
Začal jsem držet asi týdení půst, během nějž jsem zhodil cca3kg. Lékařkou jsem byl odeslán na sono břicha, které odhalilo ledvinové kamínky a rozdrážděné žlučovody.
Až poté mě napadla souvislost s rehabilitacemi, ale to už mi stejně končily.
Později jsem odhalil jako největšího škůdce diadynamik.
Gastro ukázalo poleptaný jícen, dostal jsem užívat controloc 40 2x denně.
Tlak v žaludku trochu ustoupil, pocit v krku stále nepříjemný.
V té době ledvinová kolika, vyšel kamínek 3mm.
Současně mě trápí zápach v nose (asi jako po tvarůžcích, nebo po kostním klihu), který cítím jen já. Na ORL po rentgenu mi bylo řečeno, že je to špatně odvětraná dutina a doporučili operaci. Často mám zacpaný nos a do krku odtékající hlen.
Nyní mám dojem, že medikace Controlocem postupně ztrácí účinost. Během diety shozená 3 kila se mi nedaří doplnit.
Spíš se mi zdá, že je tam drobný úbytek. (původně 77kg, nyní 73-74kg) cca od letošního února.
Může to být ale tím, že jím menší porce a poslední jídlo 3hod. před spaním.

Vyšetření krve negativní, až na o 1 jednotku zvýšenou kyselinu močovou (215).
Ph v ústech mívám po ránu 6,5.
Osobně se domnívám, že uvedené potíže budou mít společnou příčinu. Už jen proto, že se objevily ve zhruba stejnou dobu.
Nepomohl by mi někdo při pátrání po příčině?
Byl bych velmi vděčný!

Podle me ta pricina vsech tvych problemu byla spatna strava, takze prekyseleni. Uprav si jidelnicek (vyhni se bilym jedum), zacni si delat ocisty streva (to zahleneni v krku a zapach v nose je tutove od zaneseneho streva, tak at te ani ve snu nenapadne se nechat operovat, to by byla pekna kravina) a pak zacni cistit postupne vsechny organy, nestresuj se, hybej se. Chod treba na delsi prochazky, to na zada velmi pomaha (a nejenom na zada), vim to z vlastni zkusenosti. Myslim, ze mas deficit HCL, udelej si krkaci test. Pij dostatecne mnozstvi vody (jestli pijes dost tekutin, to poznas tak, ze se kouknes do toaletni misy, moc musi byt cire nebo svetle barvy, ne tmave zluta, ani oranzova). Pij cistou vodu (nebo s citronem), vyhni se ruznym sladkym napojum (cola). Neprehanej to s zivocisnymi bilkovinami, z nich se take tvori ledvinove kaminky. Nestresuj se, stres prispiva ke snizenemu vylucovani moci a tim i tvorbe kaminku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2015 5:23 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
sakul:
Rád bych našel někoho, kdo se zabývá procesově orientovanou psychoanalýzou podle Arnolda Mindella.
Tam se hledá psychický obraz symptomu, se kterým se dále pracuje.

miram: krkací test jsem zkoušel a k žádnému krknutí nedošlo ani po delší době. Jenže jsem měl večer před testem controloc, zkusím to ještě jednou a nevezmu si ho před spaním.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2015 5:36 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
rokony píše:
Ano, uvažoval jsem i o psychickém původu toho všeho. Před rokem před vánoci (2013) mi byly zapříčiněny jisté problémy, které jsem ale nezavinil, a tím pádem ani nemohl nijak ovlivnit.
Řešil jsem to cvičením soustředění se na přítomnost, čímž se mi časem povedlo všechny pocity nepříjemností a obav odbourat,
je mi ale známo, že potlačené obavy můžou znamenat problém.
Minulý rok jsem zaznamenal častý tlak v žaludku, začal jsem brát rowachol na trávení.
Řešení se možná skrývá ve "vynoření" problému na povrch, ale to se mi právě nedaří. \":(\"

Edit: tyto vánoce se mi právě vůbec nedařilo prožívat duchovně. Byly takové povrchní.
Zapoměl jsem se ještě zmínit, že mě v průběhu vánoc velmi bolel na dotek mečovitý výběžek pod hrudní kostí.

Snad jen tolik, že vynoření se dříve tajemného problému na povrch neexistuje, vy velmi dobře víte, co se děje, ve vztahové oblasti a ve vašich reakcích, víte, co jste zač, proč a jak věci děláte, proč si něco myslíte a proč zaujímáte určitá stanoviska a postoje k dějům. Tam žádné tajemství není.
Tlak v žaludku se nekompenzuje, ten se eliminuje změnou postojů.
Potlačené obavy neexistují, jsou jen obavy. O nich dobře víte, nemohou být tedy potlačené.
Obavy z čehokoliv mají dva důvody - jeden souvisí s první signální soustavou člověka - jde o ochranu těla, o přežití, generuje je tělo samo, stejně jako bolest. Druhý je dán vaší dosebezahleděností. Obava z čehokoliv, z čehož nemají obavu mnozí druzí lidé, znamená jen marné (a pro vás škodlivé) pokusy o zviditelnění se krzevá hrozící utrpení.
Mnohé bolesti jsou psychosomatického původu.
Tolik ve zkratce.
Odpusťte mi stručnost ... i obšírnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2015 10:01 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
martina72 píše:
Snad jen tolik, že vynoření se dříve tajemného problému na povrch neexistuje, vy velmi dobře víte, co se děje, ve vztahové oblasti a ve vašich reakcích, víte, co jste zač, proč a jak věci děláte, proč si něco myslíte a proč zaujímáte určitá stanoviska a postoje k dějům. Tam žádné tajemství není.
Tlak v žaludku se nekompenzuje, ten se eliminuje změnou postojů.
Potlačené obavy neexistují, jsou jen obavy. O nich dobře víte, nemohou být tedy potlačené. ....

Martino, netrvrdím, že to co píšete je absolutně nemožné, mám však obavy, že reálně se tahle schopnost bude týkat malého promile emocionálních supermanů s vyspělý náhledem na sebe i svět a nebude se týkat běžného člověka.
Pokud Vy dobře víte co jste zač, co se děje ve Vás, ve Vašich vztazích, reakcích, myšlenkových pochodech a přesvědčeních, tak máte můj naprostý obdiv a chtěl bych vědět více o tom, jak jste toho dosáhl/a (bez jakéhokoli náznaku ironie).

V mé zkušenosti je to přesně naopak - většina z nás naprosto neví, co se v nás opravdu děje, reagujeme automaticky bez toho aniž bychom vědeli proč a měli nad tím kontrolu a už vůbec netušíme, kde se vzaly naše názory a postoje, přestože je tak pevně zaujímáme.

I přestože přes deset let pracuji na tom, abych si sám v sobě udělal jasno a mám to jako absolutní prioritu, stále se mi dostává mnohých překvapení a stále nemám ale nejmenší ponětí, z jakého důvodu dělám některé věci.

Asi největší pokrok byl, když jsem si to dokázal přiznat a přijmout se s tím.


Naposledy upravil sakul dne stř kvě 27, 2015 10:08 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2015 10:03 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
rokony píše:
sakul:
Rád bych našel někoho, kdo se zabývá procesově orientovanou psychoanalýzou podle Arnolda Mindella.
Tam se hledá psychický obraz symptomu, se kterým se dále pracuje.

miram: krkací test jsem zkoušel a k žádnému krknutí nedošlo ani po delší době. Jenže jsem měl večer před testem controloc, zkusím to ještě jednou a nevezmu si ho před spaním.

Zde bohužel nedokáži pomoci, psychoanalýza není směr, kterým bych se zabýval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2015 11:39 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
rokony píše:
sakul:
Rád bych našel někoho, kdo se zabývá procesově orientovanou psychoanalýzou podle Arnolda Mindella.
Tam se hledá psychický obraz symptomu, se kterým se dále pracuje.

miram: krkací test jsem zkoušel a k žádnému krknutí nedošlo ani po delší době. Jenže jsem měl večer před testem controloc, zkusím to ještě jednou a nevezmu si ho před spaním.

Pokud s tim vysazenim tablet nebudes mit problem, udelej si to 3 dny po sobe, aby sis byl jisty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2015 3:47 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
sakul píše:
Martino, netrvrdím, že to co píšete je absolutně nemožné, mám však obavy, že reálně se tahle schopnost bude týkat malého promile emocionálních supermanů s vyspělý náhledem na sebe i svět a nebude se týkat běžného člověka.
Pokud Vy dobře víte co jste zač, co se děje ve Vás, ve Vašich vztazích, reakcích, myšlenkových pochodech a přesvědčeních, tak máte můj naprostý obdiv a chtěl bych vědět více o tom, jak jste toho dosáhl/a (bez jakéhokoli náznaku ironie).

V mé zkušenosti je to přesně naopak - většina z nás naprosto neví, co se v nás opravdu děje, reagujeme automaticky bez toho aniž bychom vědeli proč a měli nad tím kontrolu a už vůbec netušíme, kde se vzaly naše názory a postoje, přestože je tak pevně zaujímáme.

I přestože přes deset let pracuji na tom, abych si sám v sobě udělal jasno a mám to jako absolutní prioritu, stále se mi dostává mnohých překvapení a stále nemám ale nejmenší ponětí, z jakého důvodu dělám některé věci.

Asi největší pokrok byl, když jsem si to dokázal přiznat a přijmout se s tím.

Odvážím se reagovat, neberte to , prosím, jako opozici či polemiku, nepřeme se, jen se doplňujeme.
Dle mé zkušenosti vůbec nejde o záležitost elit, vyjímečných osobností, moudrých, prozřelých, s léty vypěstovaným vzhledem do souvislostí. Tvrdím jen to, že každý velmi dobře ví, jaké jsou pohnutky jeho konání, proč nějak reaguje, proč dělá to či ono, proč tak či onak o něčem smýšlí. V podstatě to znamená, že nikdo nemá sebemenší alibi či omluvu pro své chování. Vše se děje jen a jen záměrně, s jasným cílem. Víte, klasická psychoanalýza je naprostý blábol. Vznikla v době, kdy ještě nebylo úplně běžné otevřeně ventilovat své postoje, radosti i starosti, věci se tajily, žilo se dvoukolejně, to víte, že to mnohé doběhlo. A Freud (i jiní) si na tom udělali jméno (i vydělali peníze). V podstatě lidé platili za možnost se vykecat. Dnes se každý může svobodně vykecat sám sobě, nemáme již vůbec žádné limity a bariery, doufám, že je nemáte, byla by to špatná vizitka pro vaše rodiče či učitele, pokud vám nějaké ploty nastavěli. Obyčejnou upřímností a otevřeností rychle zjistíte, co s vámi je, jaké to má souvislosti s vaším temperamentem, s vaší minulostí, s vašimi plány do budoucna.
To, co označujete za automatické, nevědomé, chování, je právě naopak vaším (a jen a jen vaším) záměrným jednáním. Musíte rozkódovat, o co vám vlastně jde. On účel vždy světí prostředky, nejprve najděte důvody svého chování, resp. cíl, pak vám ty vaše způsoby a projevy přijdou srozumitelné. Samozřejmě, nejde o dosažení cíle, mnohé cíle jsou prostě nedosažitelné, ale nevzdáváte se jich a volíte (dle vás automaticky, dle mne záměrně) různé cesty, které by , dle vás, mohly kýženým směrem vést. Skoro vždy jde v oblasti, o které mluvíme, o projevy dosebezahleděnosti a o touhu se zviditelnit, být důležitý (v dobrém slova smyslu, jakjinak), prostě být více mezi lidmi a s nimi, nejlépe s těmi, po ktereých toužíme, ovšem i uznání cizích lidí hřeje, ty si pak rychle oblíbíme též \":)\". Dle mého názoru jde skoro vždy o lidi, málokdo se trápí, až se utrápí, že mu třeba praská kus prkna, které vrtá nebo se mu spálí omáčka, kterou vaří, či pomrznou květy na třešni, kterou má na zahradě. Pokud se občas opijete, vzpomeňte si, co jste plkal, tam je stopa. Nebo pokud píšete básně, rozkodujte si třeba ty půl roku či rok staré (té nové básni většinou člověk nerozumí). Pokud malujete, skoukněte starší věci. Nic se neděje náhodou, všude najdete své pohnutky, a pokud budete poctivý, najdete i záměr, cíl, co jste chtěl svým jednáním dosáhnout. Dejte průchod pocitu chamtivosti, ziskuchtivosti, touze manipulovat, brát si, vlastnit, objevte míru své nenasytnosti. Tou se měří vaše jednání, postoje, myšlenky.
A ještě, analýza sebe sama není složitá, ono se to rozjede a budete mít spousty myšlenek o tom či onom, bude jich taková spousta, že se třeba utopíte v těch možnostech a zas se budete ptát, co je tedy pravda, co jsou cizí, mi vnuknuté věci, co mám odposlechnuto a načteno, co je přímo ze mne, co z toho jsem já? Odpověď zní, jste jen vy. Takže abstrahujte, hledejte ty nejsilnější věci, to, co se opakuje, co tvoří podstatné rysy vašeho temperamentu. S tím budete žít nadosmrti, v tom se nezměníte. A je to tak dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz