Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2019 4:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
Pokud má člověk zrychlenou štítnou může žrát jako kráva a stejně nenabere deko. Nechte si ji zkontrolovat, ale ne u nějakého šamana který o tom pomalu nic neví a změří vám jenom dvě hodnoty prostě opravdu zkontrolovat všechny parametry a uvidíte. Případně se dá aplikovat zkušebně chlazení štítné, což ji zbrzdí ovšem ne trvale a je to docela nepříjemné mít studený obklad na krku. Jinak podstatný je kalorický příjem s tím že bych si stravu spočítal z pohledu nutričních hodnot na nutriční kalkulačce cronometer.com. Pokud zjistíte že třeba na 2000 kcal nepřibíráte zvednete o 200 kcal, pokud to stejně nezabere zvednete zase o 200 kcal a klidně se můžete dostat i do násobků denního příjmu normálního zdravého člověka. Například zdravý se stejnou figurou a váhou vydrží fungovat na 2000 kcal a vy budete muset do těla možná nafutrovat 4000-5000 kcal a teprve bude vše fungovat.

Děkuji za odpověď. No já jím dost, hlavně hodně kalorická jídla, nic zprocesovaného, tzn žádné výplně. Problém je, když chci jíst víc, já to pak prostě nemůžu strávit i když k tomu dávám pancreolan nebo HCL (či Betain, já dávám klidně 3 kapsle s jídlem a nic). Dávám si i zázvorové čaje, kurkumu, byliny na trávení. Na svačinu mám někdy i denně čerstvou papayu nebo papayu s ananasem. Jinak na jídlo chuť mám, hlavně na tučné (ořechy, olej, avokáda, čokoládu). Hodnoty štítné mám jen TSH a FT4, takže to neni komplet:
TSH . . . . . . . . 1,099 mIU/l 0,350-4,800
FT4 . . . . . . . . 15,55 pmol/l 11,50-22,70


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2019 6:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Děkuji za odpověď. No já jím dost, hlavně hodně kalorická jídla, nic zprocesovaného, tzn žádné výplně. Problém je, když chci jíst víc, já to pak prostě nemůžu strávit i když k tomu dávám pancreolan nebo HCL (či Betain, já dávám klidně 3 kapsle s jídlem a nic). Dávám si i zázvorové čaje, kurkumu, byliny na trávení. Na svačinu mám někdy i denně čerstvou papayu nebo papayu s ananasem. Jinak na jídlo chuť mám, hlavně na tučné (ořechy, olej, avokáda, čokoládu). Hodnoty štítné mám jen TSH a FT4, takže to neni komplet:
TSH . . . . . . . . 1,099 mIU/l 0,350-4,800
FT4 . . . . . . . . 15,55 pmol/l 11,50-22,70

To je přesně jak říkám dvě hodnoty a celkem ideální čísla, což ovšem nemusí nutně znamenat že problém není. Do určité míry se lze orientovat i podle teploty pod jazykem, nebo podle stolice protože při zrychlené štítné je většinou průjem a to i několikrát denně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2019 6:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Pan Jarda, niekde som videl že ste spomínali namiešanie pepsinu do HCL roztoku 3,5 % kde sa da zohnať ten pepsín? Všade vidím len pepsín s HCL tobolkami a to som užival tak 2-3 roky dozadu ked som ešte neužival HCL 3,5 %, Ide mi o to že samotné HCL z pepsínom (tobolky) aby mali efekt treba brať tak 6-8 s väčšim jedlom a to nerátam dalšie enzýmy.. takýmto tempom sa tých 250 toboliek za cca 25 € (ešte aj dobra cena na množstvo) minie velmi rýchlo a ja niesom v situacií kde si môžem dovolit mesačne vyhadzovat 100 eur len na kyselinu a možno nejake enzýmy.. Preto sa pýtam na variantu s pepsinom a HCL 3,5 % - samotné HCL sa da zohnať pomerne velmi lacno a vydrží dlho aj pri väčšich davkach (40+ kvapiek na jedlo, dakedy aj 80) Ide o ten pepsín.. a ako ho potom namiešat v akom pomere... Prípade aj ine tráviace enzýmy.. nemyslím tobolky, prípade aj tobolky alebo nejaky prášok ale lacno, nejak od zdroja, hlavne nech je tam väčšie množstvo sa dobru/lacnu cenu... (enzýmy na tuky,bielkoviny prípade mliečne produkty) sacharidy moc nekonzumujem len v zelenine či orechoch. Ale trávenie proste nefunguje.. absolutne som bez energie.. nič nedokážem stráviť je mi tažko.. som ešte unavanejší po jedle... naduvanie, pocit plného brucha.. no proste všetky tie somariny okolo problémov s trávením...

Kludne ak niekto vie odkial zohnať hore spominané tak dajte vedieť, prípade ako vy riešite problém s HCL/Enzýmy a prípade či si niekto dal na dobro dokopy trávenie tak že neni závislý od suplementovania. Ďakujem za každú radu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2019 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Pan Jarda, niekde som videl že ste spomínali namiešanie pepsinu do HCL roztoku 3,5 % kde sa da zohnať ten pepsín? Všade vidím len pepsín s HCL tobolkami a to som užival tak 2-3 roky dozadu ked som ešte neužival HCL 3,5 %, Ide mi o to že samotné HCL z pepsínom (tobolky) aby mali efekt treba brať tak 6-8 s väčšim jedlom a to nerátam dalšie enzýmy.. takýmto tempom sa tých 250 toboliek za cca 25 € (ešte aj dobra cena na množstvo) minie velmi rýchlo a ja niesom v situacií kde si môžem dovolit mesačne vyhadzovat 100 eur len na kyselinu a možno nejake enzýmy.. Preto sa pýtam na variantu s pepsinom a HCL 3,5 % - samotné HCL sa da zohnať pomerne velmi lacno a vydrží dlho aj pri väčšich davkach (40+ kvapiek na jedlo, dakedy aj 80) Ide o ten pepsín.. a ako ho potom namiešat v akom pomere... Prípade aj ine tráviace enzýmy.. nemyslím tobolky, prípade aj tobolky alebo nejaky prášok ale lacno, nejak od zdroja, hlavne nech je tam väčšie množstvo sa dobru/lacnu cenu... (enzýmy na tuky,bielkoviny prípade mliečne produkty) sacharidy moc nekonzumujem len v zelenine či orechoch. Ale trávenie proste nefunguje.. absolutne som bez energie.. nič nedokážem stráviť je mi tažko.. som ešte unavanejší po jedle... naduvanie, pocit plného brucha.. no proste všetky tie somariny okolo problémov s trávením...

Kludne ak niekto vie odkial zohnať hore spominané tak dajte vedieť, prípade ako vy riešite problém s HCL/Enzýmy a prípade či si niekto dal na dobro dokopy trávenie tak že neni závislý od suplementovania. Ďakujem za každú radu.

Čistý pepsin by měla být schopna dodat lékárna, ale není to úplně sranda dávají se poměrně mikro dávky a nejsem si zcela jistý zda bych někomu doporučoval si to míchat doma. Možná by se vám povedlo ukecat nějakou lékárnici aby vám pepsinku občas namíchala. Nějaké info je v tomto textu tak se podívejte jaká to má úskalí https://www.praktickelekarenstvi.cz/pdf ... /01/11.pdf . Také by šlo vyzkoušet tinkturu vlaštovičníku ta umí s trávením celkem divy, ale nepřehánět je dost jedovatý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2019 11:48 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobre ďakujem za odpoveď porozmýšľam čo ďalej. Ako poznám lekárne tak sa skôr budú pozerať na mňa ako na blázna.. takže neviem neviem, to by bolo fajn mať známeho ktorý tam pracuje ale nič také ja nemám..

Tak ma napadlo, teraz akurát čítam na nete o enzýmoch atď.. pepsin je vraj enzým hlavne na trávenie bielkovín, čo takto namiesto pepsinu skúsiť zohnať nejakú inú lacnejšiu variantu a užívať to spolu s 3,5 % HCL ak by som konzumoval bielkoviny ? Ak by šlo o nejakú dobru a lacnú náhradu tak by som jej mohol dávať aj väčšie množstvo čiže výsledok by bol že mi to kvalitnejšie strávi potravu.. Na tuky neviem čo by bolo fajn.. tam ide hlavne asi o kvalitnu žlč a žlčník neviem či tam hrajú nejaku rolu enzýmy.. pri zelenine a vlaknine myslím že stačí keď potravu riadne požujem a dám si tu kyselinu. Dá sa to aj takto "obísť" systém pepsínu ktorý treba, a nahradiť ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 25, 2019 7:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobre ďakujem za odpoveď porozmýšľam čo ďalej. Ako poznám lekárne tak sa skôr budú pozerať na mňa ako na blázna.. takže neviem neviem, to by bolo fajn mať známeho ktorý tam pracuje ale nič také ja nemám..

Tak ma napadlo, teraz akurát čítam na nete o enzýmoch atď.. pepsin je vraj enzým hlavne na trávenie bielkovín, čo takto namiesto pepsinu skúsiť zohnať nejakú inú lacnejšiu variantu a užívať to spolu s 3,5 % HCL ak by som konzumoval bielkoviny ? Ak by šlo o nejakú dobru a lacnú náhradu tak by som jej mohol dávať aj väčšie množstvo čiže výsledok by bol že mi to kvalitnejšie strávi potravu.. Na tuky neviem čo by bolo fajn.. tam ide hlavne asi o kvalitnu žlč a žlčník neviem či tam hrajú nejaku rolu enzýmy.. pri zelenine a vlaknine myslím že stačí keď potravu riadne požujem a dám si tu kyselinu. Dá sa to aj takto "obísť" systém pepsínu ktorý treba, a nahradiť ?

Problém je hlavně v tom že netušíte zda se vám ten pepsin tvoří nebo ne a jeho dodávání v míře větší než potřebné také není zrovna ideální nápad. Obecně asi moc možností není, nebo já je možná neznám. Vše funguje tak že prostě podpoříte tvorbu vlastní HCl nebo ji dodáte, což se dá kontrolovat krkacím testem. Na tvorbu žluče jsou hořké byliny, nebo cholagol z lékárny, případně ji lze dodat pomocí přípravků s názvem Ox bile. Dále slinivka produkuje pankreatické enzymy které běžně v lékárně koupíte bez předpisu a léčebně lze dodat další enzymy třeba bromelain, papain a další a cca 2 hodiny po jídle můžete trávení zlepšit i dodáním pufrů, tedy vypít 1-2 g jedlé sody ve sklenici vody a to je celé. Pochopitelně toto vše dovede opravit klid na duši a celková pohoda, což nakonec není tak složité si ověřit pozorováním životního stylu naší chráněné menšiny. Tam přeci jasně vidíte že nicnedělání, dobrý spánek, dostatek jídla, sexu a procházek zajistí dobré trávení a plné zdraví za předpokladu že nebudete denně chlastat, což je jediná chyba na jejich životním stylu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2019 3:13 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den,

někde jste tu psal že někomu může obsažený pepsin v betainu vadit. Jaké problémy může způsobovat nebo jak poznám že mi vadí. Dlouhodobě suplementuju betain 3x denně těch 640 mg a krkací test po půl roce beze změny(vím že je třeba toho zmáknout více žádný stres, hořké byliny atd). Pak jste v nějakém receptáři měl článek kde uvádíte i 6 tablet 20 minut před jídlem a 20 po jídle. Tak jsem na to najela, ale zdá se mi že těch 20 minut po jídle když si ho vezmu se nafouknu a bublám. Mám tento

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2019 11:16 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="brandebura":1o380d8g]Dobrý den,

někde jste tu psal že někomu může obsažený pepsin v betainu vadit. Jaké problémy může způsobovat nebo jak poznám že mi vadí. Dlouhodobě suplementuju betain 3x denně těch 640 mg a krkací test po půl roce beze změny(vím že je třeba toho zmáknout více žádný stres, hořké byliny atd). Pak jste v nějakém receptáři měl článek kde uvádíte i 6 tablet 20 minut před jídlem a 20 po jídle. Tak jsem na to najela, ale zdá se mi že těch 20 minut po jídle když si ho vezmu se nafouknu a bublám. Mám tento

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2019 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="brandebura":1qtddx13]Dobrý den,

někde jste tu psal že někomu může obsažený pepsin v betainu vadit. Jaké problémy může způsobovat nebo jak poznám že mi vadí. Dlouhodobě suplementuju betain 3x denně těch 640 mg a krkací test po půl roce beze změny(vím že je třeba toho zmáknout více žádný stres, hořké byliny atd). Pak jste v nějakém receptáři měl článek kde uvádíte i 6 tablet 20 minut před jídlem a 20 po jídle. Tak jsem na to najela, ale zdá se mi že těch 20 minut po jídle když si ho vezmu se nafouknu a bublám. Mám tento

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2019 4:34 pm 
Offline

Registrován: stř črc 10, 2019 4:26 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
Koupil jsem si tuto 3,5% kyselinu chlorovodíkovou.

https://www.likochem.cz/cz-detail-90201 ... 00-ml.html

Po přečtení fóra v tom mám zmatek. Uvedené dávkování 10 kapek 3,5% do 0.5 dcl pro tuto kyselinu neplatí,protože je lekopisna?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2019 3:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rej78 píše:
Dobrý den,
Koupil jsem si tuto 3,5% kyselinu chlorovodíkovou.

https://www.likochem.cz/cz-detail-90201 ... 00-ml.html

Po přečtení fóra v tom mám zmatek. Uvedené dávkování 10 kapek 3,5% do 0.5 dcl pro tuto kyselinu neplatí,protože je lekopisna?

Není lékopisná je to p.a., ale v tom není zásadní problém dá se užívat naprosto stejně akorát je primárně určena pro jiné aplikace a i pro to co chcete plně vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2019 11:04 am 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Dobrý den chtěl jsem se zeptat trpím refluxem jicnu (GERD), jestli jsem to dobře pochopil tak si koupím hcl tento https://fichema.cz/betaine-hcl/1292-bet ... 36035.html a dám to do tobolek těchto https://fichema.cz/tobolky/1203-elatino ... 41039.html.
Naplním 0,62 ml, což je asi 0,6g? a půl hodiny před jídlem sním tu tobolku naplněnou betaine HCl (0,6g) a zapiju vodou a pak se najím (nejlépe billkovin).
Je tom něco špatně, prosím o radu. Jěště tam není napsané o kolika procentní betaine hcl jde?
Děkuji


Naposledy upravil Chrasty dne úte srp 06, 2019 12:53 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2019 11:18 am 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
0,62ml a se rovná asi 620mg?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2019 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Dobrý den chtěl jsem se zeptat trpím refluxem jicnu (GERD), jestli jsem to dobře pochopil tak si koupím hcl tento https://fichema.cz/betaine-hcl/1292-bet ... 36035.html a dám to do tobolek těchto https://fichema.cz/tobolky/1203-elatino ... 41039.html.
Naplním 0,62 ml, což je asi 0,6g? a půl hodiny před jídlem sním tu tobolku naplněnou betaine HCl (0,6g) a zapiju vodou a pak se najím (nejlépe billkovin).
Je tom něco špatně, prosím o radu.
Děkuji

Nic špatně tam není jenom jde o to zda bude jedna stačit, ale to už si vyzkoušíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2019 12:56 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
jen tam není napsané o kolika procentní betaine HCl jde, nevíte to náhodou? vyskouším napřed jednu, dvě jen nevím do kolika mám až stoupat? Děkuji za informace perfektní forum, napišu jak jsem dopadl


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz