Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 11:42 am 
Offline

Registrován: čtv srp 26, 2010 11:30 am
Příspěvky: 2
Dobrý deň, bol mi diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva. Problémy, ktoré mám sú pre tento typ choroby typické. Časté nutkanie na stolicu, niekedy hnačky, bolesti brucha atď. U gastroenterológa mi robili rôzne vyšetrenia a nakoniec som dostal lieky, ktoré však nezabrali. Po poslednej kontrole mi lekár povedal, že mi nevedia pomôcť a mal by som vyhľadať pomoc psychológa. Viem, že veľkú časť mojej choroby spôsobujú stresy, ale myslím si, že je to aj jedlom, napriek tomu, že som vegán. Chcel by som vás požiadať o radu, ako by sa dalo pomôcť s touto chorobou bojovať, keďže ma veľmi obmedzuje a niekedy som kvôli tomu psychicky na dne. Potreboval by som najmä rady okolo surovej stravy (keďže verím, že toto je jedna z ciest, ako sa liečiť), pôstu atď... Ďakujem za všetky pripomienky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
leibniz píše:
Dobrý deň, bol mi diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva. Problémy, ktoré mám sú pre tento typ choroby typické. Časté nutkanie na stolicu, niekedy hnačky, bolesti brucha atď. U gastroenterológa mi robili rôzne vyšetrenia a nakoniec som dostal lieky, ktoré však nezabrali. Po poslednej kontrole mi lekár povedal, že mi nevedia pomôcť a mal by som vyhľadať pomoc psychológa. Viem, že veľkú časť mojej choroby spôsobujú stresy, ale myslím si, že je to aj jedlom, napriek tomu, že som vegán. Chcel by som vás požiadať o radu, ako by sa dalo pomôcť s touto chorobou bojovať, keďže ma veľmi obmedzuje a niekedy som kvôli tomu psychicky na dne. Potreboval by som najmä rady okolo surovej stravy (keďže verím, že toto je jedna z ciest, ako sa liečiť), pôstu atď... Ďakujem za všetky pripomienky.

Toto není jenom o stravě, ale hlavně o odstranění metabolických toxinů, které špatné trávení vyvolává. Pojídáním pilulek a nedejbože psychofarmak se dostáváte na cestu na hřbitov, čili tudy opravdu ne. Základem je pravidelná očista střeva, dokonalá životospráva a odbourání stresů, například denní delší procházkou lesem, nebo podle řeky a doma u otevřeného okna trénovat endogenní dýchání, což se zde již také probíralo. Základem zklidnění psychiky je hořčík, také dobrý stav štítné žláza i nadledvinek a ostatních žláz obecně. K rychlému vytažení toxinů můžete použít i Sanogel, což je sice drahé, ale na začátek se to vyplatí.
Vše je zde již popsáno, tak to nastudujte a případně se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 1:10 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 26, 2010 11:30 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Toto není jenom o stravě, ale hlavně o odstranění metabolických toxinů, které špatné trávení vyvolává. Pojídáním pilulek a nedejbože psychofarmak se dostáváte na cestu na hřbitov, čili tudy opravdu ne. Základem je pravidelná očista střeva, dokonalá životospráva a odbourání stresů, například denní delší procházkou lesem, nebo podle řeky a doma u otevřeného okna trénovat endogenní dýchání, což se zde již také probíralo. Základem zklidnění psychiky je hořčík, také dobrý stav štítné žláza i nadledvinek a ostatních žláz obecně. K rychlému vytažení toxinů můžete použít i Sanogel, což je sice drahé, ale na začátek se to vyplatí.
Vše je zde již popsáno, tak to nastudujte a případně se znovu ozvěte.

Ďakujem za odpoveď, zaujímalo by ma hlavne, ako takú očistu čreva vykonávať, príp. ak mi viete presnejšie napísať, ako by som mal začať. Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 5:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
leibniz píše:
Ďakujem za odpoveď, zaujímalo by ma hlavne, ako takú očistu čreva vykonávať, príp. ak mi viete presnejšie napísať, ako by som mal začať. Ďakujem za odpoveď.

O tom je toho tady na celou knihu, čili najděte si příslušná vlákna, studujte a vyberte si, co vám bude vyhovovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: sob pro 03, 2022 10:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Myslíte, že je dobré imodium na dráždivý tračník? Koukala jsem na to složení, ale nic mi to neříká. Doktor mi ho doporučil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: ned pro 04, 2022 10:19 am 
Offline

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 pm
Příspěvky: 8
krasnagadgetka píše:
Myslíte, že je dobré imodium na dráždivý tračník? Koukala jsem na to složení, ale nic mi to neříká. Doktor mi ho doporučil.

Krasný den,
Imodium je spíše k akutní fázy IBS, kdy řeší hlavně převážně průjem a navíc obsahuje laktózu, která v tomto případě nemusí být ta nejlepší varianta u daného problému.
Co se týče Syndromu dráždivého tračníku (IBS) bych se vydala trochu jinou cestou. U IBS je důležité se držet FOODMAPU, který jasně určuje, jaké konkrétní potraviny danému problému nevyhovují a akorát ho umocňují. Samozřejmě u FOODMAPU jsou potraviny, které člověku mohou vyhovovat méně či více, ale to už je o individuálním vysledování co člověku opravdu dělá dobře.
Jako dobrá podpora na IBS a taková řekněme akutní pomoc na zklidnění je Silicolgel, který zakoupíte bězně v lékárně, za docela přijatelnou cenu. Ale pokud opravdu chcete předejít danému problému, je důležité střevu dodat vhodné laktobacily, bifidobakterie a případně vlákninu ze které bakterie žijí a střevo následně vyklidní a daný problém dostanou do běžného stavu fungování :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: ned pro 04, 2022 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Myslíte, že je dobré imodium na dráždivý tračník? Koukala jsem na to složení, ale nic mi to neříká. Doktor mi ho doporučil.

Tak doktoři doporučují různé patáky bez hlubší znalosti konkrétního problému. Jak vám píše Tereza průjem možná zastaví, ale zda zlepší IBS o tom bych si dovolil silně pochybovat. Navíc pokud máte intoleranci laktózy což je dost běžné u IBS je klidně možné že obsaženou laktózu tělo nezkousne a průjem a příznaky jako nadýmání a bolesti se naopak zhorší. To sice bez vyzkoušení nezjistíte, ale teoreticky to možné je a nakonec u toho přípravku vše zmiňují jako možné vedlejší účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2022 2:31 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
krasnagadgetka píše:
Myslíte, že je dobré imodium na dráždivý tračník? Koukala jsem na to složení, ale nic mi to neříká. Doktor mi ho doporučil.

Imodium zpomaluje pohyb střev, takže stačí než zjistit, co Vám vedle hořčíku pohyb střev zrychluje, do čehož se ovšem lékaři evidentně nechtělo a proto Vás místo zobrazovacích metod a odběrů odbyl volně prodejným lékem proti průjmu. Musel by totiž určit, zda-li se problém nachází přímo v trávicí soustavě (gastroenterologie, mikrobiologie, parazitologie) anebo souběžně na ose hypotalamus - hypofýza - štítná žláza a příštítná tělíska - nadledvinky (endokrinologie, gynekologie a andrologie).

Co způsobuje menstruační nadýmání a jak se toho zbavit:
Citace: "Existuje několik příčin nadýmání," říká Dr. Alyssa Dweck , MD, Woman's Day. "Za prvé, progesteron - hormon produkovaný ve větším množství od poloviny cyklu do menstruace - ovlivňuje střevní motilitu," říká. Jinými slovy, změna množství progesteronu v těle může ovlivnit způsob, jakým vaše střeva pohybují odpadem skrz a ven z vašeho těla, a to buď urychlením nebo zpomalením procesu. "Pokud se střeva pohybují rychleji nebo pomaleji, mohou se objevit příznaky včetně plynatosti, nadýmání, zácpy nebo řídké stolice," vysvětluje Dweck.
Here’s What Causes Your Period Bloating, and How to Get Rid of It
https://www.womansday.com/health-fitness/womens-health/a33445184/period-bloating-cause-solution/

In-Depth Article on Estrogen Hormone Dominance
https://www.drlamcoaching.com/articles/estrogen-hormone-dominance/
The Role of Adrenal Fatigue in Estrogen Hormone Dominance
https://www.drlamcoaching.com/adrenal-fatigue/symptoms/estrogen-hormone-dominance/
HORMONE SERIES PART 1: WHAT IS CORTISOL?
https://www.theforkclinic.com/post/hormone-series-what-is-cortisol
HORMONE SERIES PART 2: CORTISOL AND PROGESTERONE
https://www.theforkclinic.com/post/hormone-series-cortisol-and-progesterone

COULD YOUR THYROID BE THE CAUSE OF YOUR DIGESTIVE WOES?
https://www.genesisperformancechiro.com/blog/2019/10/9/could-your-thyroid-be-the-cause-of-your-digestion-woes

Osa CRH-ACTH-nadledviny
https://is.muni.cz/el/med/podzim2021/VLFY0321p/um/Osa_CRH-ACTH-nadledviny.pdf
Neuroendocrine Control of the Gut During Stress: Corticotropin-Releasing Factor Signaling Pathways in the Spotlight
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2714186/
Impact of corticotropin-releasing hormone on gastrointestinal motility in normal subjects and patients with irritable bowel syndrome
https://www.researchgate.net/publication/13593172_Impact_of_corticotropin-releasing_hormone_on_gastrointestinal_motility_in_normal_subjects_and_patients_with_irritable_bowel_syndrome
Cortisol and the Digestive System: Reciprocal Effects
https://www.drlamcoaching.com/blog/cortisol-and-the-digestive-system/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: pát bře 03, 2023 7:15 pm 
Offline

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 pm
Příspěvky: 8
leibniz píše:
Dobrý deň, bol mi diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva. Problémy, ktoré mám sú pre tento typ choroby typické. Časté nutkanie na stolicu, niekedy hnačky, bolesti brucha atď. U gastroenterológa mi robili rôzne vyšetrenia a nakoniec som dostal lieky, ktoré však nezabrali. Po poslednej kontrole mi lekár povedal, že mi nevedia pomôcť a mal by som vyhľadať pomoc psychológa. Viem, že veľkú časť mojej choroby spôsobujú stresy, ale myslím si, že je to aj jedlom, napriek tomu, že som vegán. Chcel by som vás požiadať o radu, ako by sa dalo pomôcť s touto chorobou bojovať, keďže ma veľmi obmedzuje a niekedy som kvôli tomu psychicky na dne. Potreboval by som najmä rady okolo surovej stravy (keďže verím, že toto je jedna z ciest, ako sa liečiť), pôstu atď... Ďakujem za všetky pripomienky.

Krasný den přeji,

syndrom dráždivého tračníku se dá držet pod kontrolou, tak aby náš běžný život omezoval minimálně. Jednou z hlavních věcí u diagnostiky IBS je třeba začít s eliminační dietou, kdy je potřeba vysadit všechny potraviny které mají vysoký FODMAP a začít takzvaně s LOW FODMAP dietou, která by měla daný problém zklidnit a pomoci zažívání normálně fungovat. Rozhodně doporučuji začít užívat potřebné laktobacily a bifidobakterie, které podpoří správnou funkci střevního mikrobiomu, který je u IBS podstatný.
Za mě osobně mohu doporučit PureHMO IBS Support - HMO prášek s probiotikem DSS-01 či pouze PureHMO Prebiotic Powder - Prebiotika mateřského mléka, která mi s IBS opravdu pomáhají a jsem díky nim schopna fungovat, jakožto člověk co má též prokázaný syndrom dráždivého tračníku. :wink:

zde přihazuji odkaz na dané produkty:
https://www.pro-zdravi-az.cz/hmo/601-pu ... mleka.html
https://www.pro-zdravi-az.cz/hmo/615-pu ... ss-01.html

V případě dalších dotazů se na mě neváhejte obrátit do zprávy a ráda poradím více. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2023 11:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Zajímalo by mě, co si myslíte o tomto produktu https://www.bitterliebe.cz/? Mě docela zaujal, ale zajímá mě, jestli se může užívat dlouhodobě? Většina bylin je často močopudná a vyplaví z těla všechny minerály, jestli tomu dobře rozumím?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2023 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Zajímalo by mě, co si myslíte o tomto produktu https://www.bitterliebe.cz/? Mě docela zaujal, ale zajímá mě, jestli se může užívat dlouhodobě? Většina bylin je často močopudná a vyplaví z těla všechny minerály, jestli tomu dobře rozumím?
Děkuji

Jde o poměrně známé kapky které se používají po celé generace tedy na nich nevidím nic špatně. Osobně lidem aplikaci hořkých bylin a čajů radím stále, ale pokud člověk nehodná z důvodu pohodlnosti vařit čaje, což je asi i lepší, tento produkt funguje určitě i když vyjde v konečném důsledku na více peněz. Z domácích produktů by je šlo levněji nahradit opravdu silnou ořechovkou, ale neslazenou, ta je možná ještě lepší a za pár korun flaška.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: pát bře 31, 2023 9:57 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Jde o poměrně známé kapky které se používají po celé generace tedy na nich nevidím nic špatně. Osobně lidem aplikaci hořkých bylin a čajů radím stále, ale pokud člověk nehodná z důvodu pohodlnosti vařit čaje, což je asi i lepší, tento produkt funguje určitě i když vyjde v konečném důsledku na více peněz. Z domácích produktů by je šlo levněji nahradit opravdu silnou ořechovkou, ale neslazenou, ta je možná ještě lepší a za pár korun flaška.

No mě jde ale o to, zdali se tyto hořké byliny v jakékoliv formě mohou užívat každý den. Většina bylin je močopudná a to vyplavuje z těla minerály.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: pát bře 31, 2023 3:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
No mě jde ale o to, zdali se tyto hořké byliny v jakékoliv formě mohou užívat každý den. Většina bylin je močopudná a to vyplavuje z těla minerály.

Těch pár kapek a ještě v lihu asi zrovna moc minerálů z těla nevyplaví. Navíc je otázkou zda pravidelná aplikace jakéhokoliv stimulantu je rozumná osobně bych je bral pouze pokud potřebuji tedy ne pravidelně, ale vím že je lidi běžně berou dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2023 2:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 21
Zdravím ve spolek. Trápí mě něco, co by mohlo být třeba toto IBS. Začalo to tvrdou bobkovou stolicí a nadměrnou plynatostí více jak před rokem. Po několika měsících se to změnilo, vždy cca za týden se dostavila stolice měkčí, občas by se dalanazvat skoro standardní a došlo k většímu vyprázdnění (2-3x za den) a po tomto se následně objevilo nutkání na stolici jako když je průjem, ale vyšlo vždy jen trošku hlenu. To se během 1-2 dnů stalo 2-4x, pak to ustalo a následovala opět tvrdá trhaná stolice jednou denně v menším objemu, někdy až obden, a po týdnu se to celé opakovalo, větší vyprázdnění, někdy i skoro běžná konzistence. V průběhu se objevovalo škrundání v břiše, pocity nafoulosti, a někdy když byly ty bobky slepené jsem myslel, že mě to roztrhne. Bobkovou stolici si vzpomínám i z minulosti, ale nikdy to netrvalo moc dlouho. Nepodařilo se mi vypozorovat nějaká souvislost s daným jídlem, dokonce jsem zkoušel některá na čas omezit až vysadit, zkoušel jsem dvoudenní suchý půst, nasadil jsem rezistentní škroby, psyllium, Butyrát pro podporu střevního mikrobiomu tlustého střeva. To jsem si čerstvě nastudoval, do té doby jsem znal jen to doplňování bakterií do tenkého střeva, pro které jsem konzumoval pravidelně domácí kysané zelí, kefír z tibetské houby a občas koupil nějaká probiotika. Také jsem bral kurkumin s piperinem a kokosový tuk. Nic nenarušilo onen zhruba týdenní cyklus. Po dalších měsících tohoto stavu sem zažil poprvé i bolesti břicha.
Nejsem už přes deset let klasický západní strávník, maso jím 1-2x za týden, většinou krůta, ryba. Bílou mouku jím minimálně, žitnou párkrát do týdne a je to domácí kvašený chleba, kefír z tibetské houby, snídaně většinou ovoce. Ostatní tvoří zeleninové saláty s domácím kysaným zelím, dlouhozrajícím sýrem,avokádo, namočené ořechy, dávám pozor na žluknutí a plísně, brambory, rýže, červená čočka, fazolky, brokolice, květák, mrkev, kedluben, ředkvičky,celer, řepa, pórek,cibule, česnek. Občas si namočím pohanku, dělám si ovesné mysli s medem a hořkou čokoládou. Tuk používám kokosový, máslo a trochu olivový olej. Piju zejména filtrovanou vodu a zelené čaje, cca1,5-2l, v létě trochu více. Má neřest je sladké, jím poměrně dost hořké čokoládu a vybrané druhy zmrzlin a ty dlouhozrající kravské, kozí i ovčí sýry. Byla doba, kdy jsem snědl denně 100-150g se zeleninovým salátem. Nekouřím, nepiju, chronický stres necítím. V době covidové jsem nebyl vystaven nějakým restrikcím, a ani jsem to nějak silněji emotivně neprožíval, ani dnešní dění mě nějak neburcuje. Než tento problém začal, tak asi rok a půl předtím jsem prožil rozchode s družkou, neprošel jsem to jako nějaký osvícenec s ledovým klidem, ale ani to nebyl zdaleka nějaký vyhrocený humbuk, jsme doposud zadobře. Nějaký ten měsíc před tím, než jsem si té změny stolice na tvrdou a bobkovou začal všímat jsem dobral dvě balení probiotik s Lactobacillus bulgaricus od Daflornu. Vzpomínám si, že jsem si tenkrát říkal, že jsem si chtěl podpořit střeva a stal se opak. Budu rád za vaše náhledy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm dráždivého čreva (IBS)
PříspěvekNapsal: pon kvě 08, 2023 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Milenium píše:
Zdravím ve spolek. Trápí mě něco, co by mohlo být třeba toto IBS. Začalo to tvrdou bobkovou stolicí a nadměrnou plynatostí více jak před rokem. Po několika měsících se to změnilo, vždy cca za týden se dostavila stolice měkčí, občas by se dalanazvat skoro standardní a došlo k většímu vyprázdnění (2-3x za den) a po tomto se následně objevilo nutkání na stolici jako když je průjem, ale vyšlo vždy jen trošku hlenu. To se během 1-2 dnů stalo 2-4x, pak to ustalo a následovala opět tvrdá trhaná stolice jednou denně v menším objemu, někdy až obden, a po týdnu se to celé opakovalo, větší vyprázdnění, někdy i skoro běžná konzistence. V průběhu se objevovalo škrundání v břiše, pocity nafoulosti, a někdy když byly ty bobky slepené jsem myslel, že mě to roztrhne. Bobkovou stolici si vzpomínám i z minulosti, ale nikdy to netrvalo moc dlouho. Nepodařilo se mi vypozorovat nějaká souvislost s daným jídlem, dokonce jsem zkoušel některá na čas omezit až vysadit, zkoušel jsem dvoudenní suchý půst, nasadil jsem rezistentní škroby, psyllium, Butyrát pro podporu střevního mikrobiomu tlustého střeva. To jsem si čerstvě nastudoval, do té doby jsem znal jen to doplňování bakterií do tenkého střeva, pro které jsem konzumoval pravidelně domácí kysané zelí, kefír z tibetské houby a občas koupil nějaká probiotika. Také jsem bral kurkumin s piperinem a kokosový tuk. Nic nenarušilo onen zhruba týdenní cyklus. Po dalších měsících tohoto stavu sem zažil poprvé i bolesti břicha.
Nejsem už přes deset let klasický západní strávník, maso jím 1-2x za týden, většinou krůta, ryba. Bílou mouku jím minimálně, žitnou párkrát do týdne a je to domácí kvašený chleba, kefír z tibetské houby, snídaně většinou ovoce. Ostatní tvoří zeleninové saláty s domácím kysaným zelím, dlouhozrajícím sýrem,avokádo, namočené ořechy, dávám pozor na žluknutí a plísně, brambory, rýže, červená čočka, fazolky, brokolice, květák, mrkev, kedluben, ředkvičky,celer, řepa, pórek,cibule, česnek. Občas si namočím pohanku, dělám si ovesné mysli s medem a hořkou čokoládou. Tuk používám kokosový, máslo a trochu olivový olej. Piju zejména filtrovanou vodu a zelené čaje, cca1,5-2l, v létě trochu více. Má neřest je sladké, jím poměrně dost hořké čokoládu a vybrané druhy zmrzlin a ty dlouhozrající kravské, kozí i ovčí sýry. Byla doba, kdy jsem snědl denně 100-150g se zeleninovým salátem. Nekouřím, nepiju, chronický stres necítím. V době covidové jsem nebyl vystaven nějakým restrikcím, a ani jsem to nějak silněji emotivně neprožíval, ani dnešní dění mě nějak neburcuje. Než tento problém začal, tak asi rok a půl předtím jsem prožil rozchode s družkou, neprošel jsem to jako nějaký osvícenec s ledovým klidem, ale ani to nebyl zdaleka nějaký vyhrocený humbuk, jsme doposud zadobře. Nějaký ten měsíc před tím, než jsem si té změny stolice na tvrdou a bobkovou začal všímat jsem dobral dvě balení probiotik s Lactobacillus bulgaricus od Daflornu. Vzpomínám si, že jsem si tenkrát říkal, že jsem si chtěl podpořit střeva a stal se opak. Budu rád za vaše náhledy.

Nepředpokládám že by jste si mohl zásadně a dlouhodobě změnit mikrobiom střeva pomocí dvou balení těch probiotik. Soustředil bych se na práci s vlákninou a imunitou tedy rozpustná vláknina spíše staví, zatím co hrubá vláknina v zásadě ředí. Laborací a objemem jednotlivých druhů vlákniny ve stravě lze docílit zásadních a trvalých změn mikrobiomu protože každá vláknina chutná jinému druhu bakterií. Další co bych doporučil je aplikace humátů https://www.pro-zdravi-az.cz/?ex=zbo2&i ... 04&id=3398 ty mají na imunitní odezvu, kterou regulují opět posunem skladby střevního mikrobiomu a lepším využitím živin ze stravy, celkem zásadní vliv a mnoho lidí si je v kombinaci s působením bylin hodně pochvaluje. Uvedené velké dávky sýrů a kakaa bych na nějakou dobu zcela vynechal, nebo minimálně zásadně omezil, oboje může defekaci dosti komplikovat a má celkem silné alergické a intoleranční působení na velké procento populace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz