Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2021 3:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Super jednoduchá realizácia, obdivujem domácich kutilov. Sauna je investícia, ktorá sa rozhodne vyplatí. Zdá sa, že naši predkovia odpozorovali správne, že sme lepšie adaptovaní na deficit (ideálne mierny) ako na prebytok. A dnes žijeme v dobe blahobytu a prebytku, preto je toľko chorôb a alergií (okrem iného). Z nasledovného videa vyplýva empiricky overená pravda, že 1) pôst 2) vysoká teplota aka sauna 3) podchladenie aka otuživanie 4) intenzívny pohyb (vo vid. sa spomína dlhý beh) majú pozitívne blahodárne účinky na regeneráciu organizmu:

How to Slow Aging (and even reverse it):
https://www.youtube.com/watch?v=QRt7LjqJ45k

Chcem sa opýtať, čím ste to izoloval? Odrazová fólia zvnútra sa používa aj pri sádrokartónových konštrukciách. Ale to biele zvonku je čo?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2021 4:08 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
neti píše:
Super jednoduchá realizácia, obdivujem domácich kutilov. Sauna je investícia, ktorá sa rozhodne vyplatí. Zdá sa, že naši predkovia odpozorovali správne, že sme lepšie adaptovaní na deficit (ideálne mierny) ako na prebytok. A dnes žijeme v dobe blahobytu a prebytku, preto je toľko chorôb a alergií (okrem iného). Z nasledovného videa vyplýva empiricky overená pravda, že 1) pôst 2) vysoká teplota aka sauna 3) podchladenie aka otuživanie 4) intenzívny pohyb (vo vid. sa spomína dlhý beh) majú pozitívne blahodárne účinky na regeneráciu organizmu:

How to Slow Aging (and even reverse it):
https://www.youtube.com/watch?v=QRt7LjqJ45k

Chcem sa opýtať, čím ste to izoloval? Odrazová fólia zvnútra sa používa aj pri sádrokartónových konštrukciách. Ale to biele zvonku je čo?

Nejsem zadny kutil. Na pohled spis odpudive, ale to me bylo uplne jedno, kdyz jsem to daval dohromady v opravdu zoufalem stavu a byl jsem pak opravdu rad, ze tam muzu zalest a vyhrat se az na kost. Ten pocit, kdyz jsou venku 3 stupne, prsi, fouka vetr a ja pomalu usinam v tom teple, protoze telo je 100% preple do parasympatickeho stavu je uzasny. \":mrgreen:\"
Jinak je to jedna vrstva izolacni folie(presne tahle a stacila ta jedna role https://home-outlet.cz/den-braven-tepel ... c4QAvD_BwE ) za topeni prispendlena k kramu z lati. Bohate to staci. Vyhreje se to na nejakych 40-50 stupnu(podle teploty v pokoji) coz bohate staci aby to drzelo telesne teplo, ktere neustale stoupa jak se clovek nahriva. Vetsinou davam jen 30 minut a spotim se fest. parkrat sem to prehnal a pak jsem mel x dni co delat, abych se dal dohromady..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2021 9:24 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
Ÿura píše:
Kdo nema penez na vyhazovani, tak opravdu doporucuju zbouchat dohromady neco podobneho. Pouzivam ji uz tri roky. V zime skoro denne a muzu opravdu rict, ze ty penize ktere jsem do toho vrazil(nejdrazsi byly ty lampy se zarovkama, ty late na ram a izolacni folie tusim do tisice korun) jsou nejlepsi investice kterou jsem udelal... Je to proste parada..

Co je to prosím ty žárovky a lampy? Jinak vypadá to dobře, to bych mohl zbouchat taky, ale dal bych to jen do garáže, kde je leckdy v zimě i kolem nuly a níž. To je pak asi potřeba předtím trochu předvyhřát nějakým přímotope že?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2021 10:15 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Mám síce len infralampu, nie infrasaunu, ale otázka ktorú položím bude príhodná.

Je nutné používať pri nahrievaní (a rôzne iné benefity) tváre infralampou tie tieniace "miniokuliare"? Nestačí mať zavreté oči? Veď aj keď sa človek opaľuje, leží na chrbte, a pozerá sa do Slnka cez zavreté oči (cez viečka), nijak to neškodí....

Infralampu mám "SCHOTT IR 812 ZS", ktorá používa kvalitnú "infrared" žiarovku Philips.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2021 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Mám síce len infralampu, nie infrasaunu, ale otázka ktorú položím bude príhodná.

Je nutné používať pri nahrievaní (a rôzne iné benefity) tváre infralampou tie tieniace "miniokuliare"? Nestačí mať zavreté oči? Veď aj keď sa človek opaľuje, leží na chrbte, a pozerá sa do Slnka cez zavreté oči (cez viečka), nijak to neškodí....

Infralampu mám "SCHOTT IR 812 ZS", ktorá používa kvalitnú "infrared" žiarovku Philips.

V tom na internetu shoda určitě nepanuje a jak jedni tvrdí že je to nutné jiní tvrdí že to nutné není. Patrně půjde o stejný problém jako u slunce jak popisujete, někdo také blbě snáší opalování i se zavřenýma očima a oči mu to dráždí. Já tedy žádné brýle nepoužívám a nemám dojem že by mě tím vznikal problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2021 4:07 pm 
Offline

Registrován: pát říj 16, 2015 12:00 am
Příspěvky: 3
Ráda bych se zeptala na nějaké doporučení infrapodložek s tou správnou vlnovou délkou? Moc děkuji předem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2021 5:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
anickasuplicek píše:
Ráda bych se zeptala na nějaké doporučení infrapodložek s tou správnou vlnovou délkou? Moc děkuji předem

Tak tam nyní nejsem zrovna moc v obraze, ale pokud vím tak špičku představovala firma Biomat a to bohužel i cenovou, ovšem nedovedu posoudit zda je dnes již překonána cenově případně i z pohledu užitných vlastností.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2021 4:34 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim vospolok,

idem po radu \":)\"

dr.Wilsom pise:

Far infrared saunas use metallic, ceramic or black carbon elements for heating that mainly emit in the far infrared range. The electric heating elements are spread around the sauna space. Unfortunately, all of these far infrared saunas give off stray electromagnetic fields that may be extremely harmful. Please avoid all far infrared saunas for this reason.

teda:

Ďaleko infračervené sauny používajú na vykurovanie kovové, keramické alebo čierne uhlíkové prvky, ktoré vyžarujú hlavne v ďalekej infračervenej oblasti. Elektrické vykurovacie telesá sú rozmiestnené po celom priestore sauny. Bohužiaľ, všetky tieto infračervené sauny vyžarujú bludné elektromagnetické polia, ktoré môžu byť mimoriadne škodlivé. Z tohto dôvodu sa prosím vyhnite všetkým infračerveným saunám.
odvolava sa tu :
Rea, W.J., Y. Pan, A.R. Johnson, 1991, Clearing of toxic volatile hydrocarbons from humans, Bol Asoc Med P R, 83(7)(July):321-4.

kde sa pise:

abstrakt: (google preklad)
V tejto štúdii sa hodnotili a porovnávali rôzne spôsoby terapie na odstránenie toxických chemikálií z ľudského tela. Pozostávalo z: 1) trinástich hospitalizovaných pacientov v environmentálne kontrolovanom priestore v nemocnici, 2) 41 ambulantných pacientov s domácou kontrolou prostredia a zmenou pracovného priestoru a 3) pätnástimi ambulantnými pacientmi v programe fyzikálnej terapie/sauny s dobrou kontrolou prostredia. Vo všetkých skupinách bola dôležitá pozornosť manipulácii s potravinami, potravinovým kontaminantom, znečisteniu vody a ovzdušia, ako aj nutričnej terapii. Každá modalita sa zdala efektívna sama osebe; U 100 % hospitalizovaných pacientov, 80 % pacientov so saunou/fyzikálnou terapiou a 70 % ambulantných pacientov sa príznaky a symptómy zlepšili. Ústavná terapia v konečne kontrolovanom prostredí bola oveľa lepšia ako ostatné dva spôsoby pri odstraňovaní symptómov, ako aj pri odstraňovaní organických chemikálií. Pre menej chorých pacientov je účinná ambulantná a sauna/fyzikálna terapia.

nerozumiem uplne tomu preco sa odovolava na tuto studiu...zeby tie carbonove ziarice vypustali nieco pocas saunovania?

nenasiel som nikde inde zmienku o skodlivosti carbonovych ziaricov..ale nehladal som az tak silno \":D\"

kazdopadne, otazka:
idem kupit domov saunu, uz ma nebavi 3x do tyzdna chodit kadetade...

vybral som tuto:( chcem ju pichnut do skrine a trosku upravit skrinu aby to nejako vyzeralo...)
https://www.alza.sk/hobby/belatrix-brag ... 4.htm?o=42
s tym ze si chcem vymenit cinske full spectralne ziarice ktore su tam za vitae ..( momentalne su vsade nedostupne..)
avsak ma serie, co s tym karbonom.... je tu tiez verzia kde su iba full spektralne ale nema cele presklenne predne dvere : https://www.alza.sk/hobby/belatrix-bent ... 73.htm?o=1 a hlavne nema ziarice oproti ale dole na zboku na nohy...


mate niekto nejake info ?

p.s. mam boreliozu, a tak potrebujem saunovat casto + je to super relax atd...

vdaka \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2021 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="laco":pr8bo9q5]zdravim vospolok,

idem po radu \":)\"

dr.Wilsom pise:

Far infrared saunas use metallic, ceramic or black carbon elements for heating that mainly emit in the far infrared range. The electric heating elements are spread around the sauna space. Unfortunately, all of these far infrared saunas give off stray electromagnetic fields that may be extremely harmful. Please avoid all far infrared saunas for this reason.

teda:

Ďaleko infračervené sauny používajú na vykurovanie kovové, keramické alebo čierne uhlíkové prvky, ktoré vyžarujú hlavne v ďalekej infračervenej oblasti. Elektrické vykurovacie telesá sú rozmiestnené po celom priestore sauny. Bohužiaľ, všetky tieto infračervené sauny vyžarujú bludné elektromagnetické polia, ktoré môžu byť mimoriadne škodlivé. Z tohto dôvodu sa prosím vyhnite všetkým infračerveným saunám.
odvolava sa tu :
Rea, W.J., Y. Pan, A.R. Johnson, 1991, Clearing of toxic volatile hydrocarbons from humans, Bol Asoc Med P R, 83(7)(July):321-4.

kde sa pise:

abstrakt: (google preklad)
V tejto štúdii sa hodnotili a porovnávali rôzne spôsoby terapie na odstránenie toxických chemikálií z ľudského tela. Pozostávalo z: 1) trinástich hospitalizovaných pacientov v environmentálne kontrolovanom priestore v nemocnici, 2) 41 ambulantných pacientov s domácou kontrolou prostredia a zmenou pracovného priestoru a 3) pätnástimi ambulantnými pacientmi v programe fyzikálnej terapie/sauny s dobrou kontrolou prostredia. Vo všetkých skupinách bola dôležitá pozornosť manipulácii s potravinami, potravinovým kontaminantom, znečisteniu vody a ovzdušia, ako aj nutričnej terapii. Každá modalita sa zdala efektívna sama osebe; U 100 % hospitalizovaných pacientov, 80 % pacientov so saunou/fyzikálnou terapiou a 70 % ambulantných pacientov sa príznaky a symptómy zlepšili. Ústavná terapia v konečne kontrolovanom prostredí bola oveľa lepšia ako ostatné dva spôsoby pri odstraňovaní symptómov, ako aj pri odstraňovaní organických chemikálií. Pre menej chorých pacientov je účinná ambulantná a sauna/fyzikálna terapia.

nerozumiem uplne tomu preco sa odovolava na tuto studiu...zeby tie carbonove ziarice vypustali nieco pocas saunovania?

nenasiel som nikde inde zmienku o skodlivosti carbonovych ziaricov..ale nehladal som az tak silno \":D\"

kazdopadne, otazka:
idem kupit domov saunu, uz ma nebavi 3x do tyzdna chodit kadetade...

vybral som tuto:( chcem ju pichnut do skrine a trosku upravit skrinu aby to nejako vyzeralo...)
https://www.alza.sk/hobby/belatrix-brag ... 4.htm?o=42
s tym ze si chcem vymenit cinske full spectralne ziarice ktore su tam za vitae ..( momentalne su vsade nedostupne..)
avsak ma serie, co s tym karbonom.... je tu tiez verzia kde su iba full spektralne ale nema cele presklenne predne dvere : https://www.alza.sk/hobby/belatrix-bent ... 73.htm?o=1 a hlavne nema ziarice oproti ale dole na zboku na nohy...


mate niekto nejake info ?

p.s. mam boreliozu, a tak potrebujem saunovat casto + je to super relax atd...

vdaka \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 07, 2021 2:40 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Jarda píše:
Ono mimo jiné záleží docela zásadně i na době expozice tedy já jsem problém řešil tak že jsem k normálnímu karbonu přidal ještě žárovky se spektrem 750nm, dával jsem sem i foto a všechno jede naráz pouze při startu. Jak se vlivem zvýšené teploty automaticky odpojí ten karbon tak žárovky již teplotu většinou udrží a jedete tedy pouze na žárovky případně na malou chvilku sepne ten karbon a dotopí jen potřebný rozdíl. Pokud by jste to chtěl řešit stejně pak se vyplatí koupit tu nejlevnější variantu karbonu, prostě v zásadě jen tu skříň s regulací a řešit vlnovou délku pomocí těch žárovek.

ano videl som Vasu vychytavku ..problem je ze aj najlacnejsie karbony uz stoja min 1000e,,,no nic, musim investovat ....
dakujem za tip


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 07, 2021 5:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
ano videl som Vasu vychytavku ..problem je ze aj najlacnejsie karbony uz stoja min 1000e,,,no nic, musim investovat ....
dakujem za tip

Pokud vám nejde vyloženě o pohledovou záležitost lze ty žárovky dát do větší staré skříně za 100,-Kč a máte celou saunu maximálně do 1500,-Kč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2021 5:37 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
no manzelka je dizajnerka \":-)\" ,cize ...ale dlhodobo som chcel kupit saunu...takze som ratal s investiciou,,,
cize vymenim ziarice ktore su tam za philips https://www.esvit.sk/14169z-350w-235v-t ... nfrakabiny
+ zakupim tiez oproti do rohu ziarovky ako mate Vy

snad kombinacia
https://www.esvit.sk/14169z-350w-235v-t ... nfrakabiny
a
https://www.esvit.sk/infra-red-vyhrevna ... 7-230-250v
nieje problem....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2021 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
no manzelka je dizajnerka \":-)\" ,cize ...ale dlhodobo som chcel kupit saunu...takze som ratal s investiciou,,,
cize vymenim ziarice ktore su tam za philips https://www.esvit.sk/14169z-350w-235v-t ... nfrakabiny
+ zakupim tiez oproti do rohu ziarovky ako mate Vy

snad kombinacia
https://www.esvit.sk/14169z-350w-235v-t ... nfrakabiny
a
https://www.esvit.sk/infra-red-vyhrevna ... 7-230-250v
nieje problem....

Tak není proč by měl být problém, bude to lepší než to mám já protože já mám kombinaci karbon a žárovky, ale záleží na tom co bude v provozu majoritní dobu saunování kdy třeba mě ten karbon běží chvilku na začátku a jak se prostor vyhřeje už jedou prakticky pouze ty žárovky. Aby nedocházelo k lokálnímu diskomfortu z nerovnoměrně rozloženého tepla mám u stropu instalovaný malý větráček do USB a tím vířím teplo v kabině tak aby se mě nevařila hlava a nemrzly nohy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2021 10:08 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
vyhodou full-spectralnych ziaricov je, ze maju potenciometre a teda je mozna regulacia vykonu ,,tak asi to bude vpohode ... odfotim ked to bude,,asi v lete \":)\"

vdaka za info


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2022 8:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
@Ÿura, ak dobre počítam, máte 4 žiarovky - ale koľko W sú? Alebo inak: koľko treba žiaroviek (250 W) na 2 m3 tak, aby sa priestor vyhrieval na 40 oC do 20 min. a zároveň, aby sa tam dalo vydržať 3 x 15 min. Fínska sauna sa vypína, keď je teplota neznesiteľná, ale v tomto prípade to nie je možné, keďže primárne ide o liečbu infračerveným žiarením..

Btw. pozeral som na Alibabe - vyrábajú 1 W alebo 3 W, 660 nm LED (tmavo červená) a aj 850 nm LED (infračervené vlnenie, nízke freq., ktoré sa používa v security kamerách). A nie je to extrémne drahé - len pravdepodobne sa s tým nedá vyhriať priestor (malý výkon, resp. veľký by už bol drahý špás).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz