Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2019 8:08 am 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
ash píše:
to nedokazu posoudit, ja se chodim potit do finske/suche sauny i v lete a funguje to dokonale. takze v lete kombinuju suchou saunu a opalovani. ale to opalovani radove hodinu cele telo. takze jako cikan jeste nejsem ale tenhle rok asi budu. \":)\"
infrasaunu budu vyrabet na podzim doma abych mel pres zimu. az vyrobim poslu k tomu informace...

ahoj už si jí vyrobil ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2019 11:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Patrik1989 píše:
ahoj už si jí vyrobil ?

zatim ne. trochu se to posouva ale v planech zustava...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2020 12:39 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Také jsem chtěl infrasaunu, myslel jsem že koupím starší z bazaru,
ale nakonec jsem koupil infražárovky a dal to do skříně.
Vyšlo to na 1100 kč a hodina práce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2020 3:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Také jsem chtěl infrasaunu, myslel jsem že koupím starší z bazaru,
ale nakonec jsem koupil infražárovky a dal to do skříně.
Vyšlo to na 1100 kč a hodina práce.

No vidíte, přesně tento levný postup radím svým klientům již hodně let a ani by jste nevěřil jak široká je volná tvorba dosud doutnající v místní kutilsky velice erudované společnosti. Moji klienti mají sauny v záchodech v paneláku, ve sprchových koutech, ve stanech které rozbalí v obýváku, v papírové krabici kterou mají jinak složenou za skříní a dokonce se sauní i v leže například v úložném prostoru pod postelí kam zajíždějí na prkénku na kolečkách jako automechanik pod auto. Vše bratru za hubičku a ještě tím řeší minimum místa v dnešních "moderních" bytech o velikosti králičího kotce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2021 9:47 pm 
Offline

Registrován: sob říj 31, 2020 9:54 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den. Mám doma 25 let starou infralampu se 100W žárovkou Philips. Téměř se nepoužívala.Mám dotaz, můžu ji používat jako slabší verzi infrasauny, prohřívat třeba 10 minut hrudník a pak 10 minut třeba záda? Může se za těch 25 let snížit kvalita žárovky? Diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2021 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Loser píše:
Dobrý den. Mám doma 25 let starou infralampu se 100W žárovkou Philips. Téměř se nepoužívala.Mám dotaz, můžu ji používat jako slabší verzi infrasauny, prohřívat třeba 10 minut hrudník a pak 10 minut třeba záda? Může se za těch 25 let snížit kvalita žárovky? Diky

Tam problém nevidím, fungovat určitě bude, je to naprosto stejná žárovka jako každá jiná vláknová žárovka a dokud svítí funguje správně. Roky kdy nesvítí se nepočítají, protože stav nijak neovlivňují a může stejně fungovat klidně i za 100 a více let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2021 1:45 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím ,
máte
někdo zkušenosti s infra podložkám nebo deckama do postele?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2021 4:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Zdravím ,
máte
někdo zkušenosti s infra podložkám nebo deckama do postele?

Tak jistě, ale tam jde o to o jakém výrobku je řeč protože se docela citelně liší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2021 10:40 am 
Offline

Registrován: čtv úno 27, 2020 3:52 pm
Příspěvky: 32
O domácí infrasauně jsem uvažovala, ale někdo mi řekl, že je to teplo jaksi "umělé." Prý není na to, když se v sauně normálně klasicky topí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2021 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kate.gru píše:
O domácí infrasauně jsem uvažovala, ale někdo mi řekl, že je to teplo jaksi "umělé." Prý není na to, když se v sauně normálně klasicky topí.

To se ovšem bavíte pouze o pocitu, nikoliv o konkrétním zdravotním účinku červeného spektra světla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2021 8:25 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
zdravím ,už jsem hodněkrát četl a tvrdý to i Malachov, Že suché teplo škodí játrům a Infrasauna vlastně je suchý teplo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2021 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Tony210":robl2abi]zdravím ,už jsem hodněkrát četl a tvrdý to i Malachov, Že suché teplo škodí játrům a Infrasauna vlastně je suchý teplo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2021 10:24 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
Zdravím,

chtěl bych si doma pořídit domaácí Near Infrared Saunu. Zaujal mě tenhle návod https://www.therabulb.com/blogs/test/di ... lete-guide

Nejde mi o to to poskládat úplně nejnižší cenu, ale mít kvalitní a bezpečné žárovky a ty jejich doporučují dost často. Klidně si je nechám ze států poslat, i když kdyby se dalo sehnat tady po Evropě něco podobného (a kde budu mít certifikaci, že to je bezpečné EMF, rtuť a další kovy), tak klidně něco tady.

Otázka ale co ty lampy? Ty co doporučují nejsou skladem a nevím, kde sehnat něco co utáhne ty žárovky a půjde to normálně zapojit do naší EU zásuvky. Koukal jsem že pan Zajíček, lampy nepoužívá ve své sauně. Já každopádně nejsem žádněj bastlíř, natož v elektru, takže bych to rád řeši nějakou takovou lampou co zapíchnu do nějakého klasické rozbočovače (přepokládám, že to lampa má pak i větší výkon s tím reflektorem)

A druhý dotaz, jaké žárovky od nich (nebo nejen od nich vzit) případně vzít
150 W https://www.therabulb.com/collections/b ... 0-volt-eur
nebo
250 W https://www.therabulb.com/collections/b ... 0-volt-eur

Mám v plánu saunovat v koupelně, bud v malém sprchovém koutu 85x85 cm (nahoře otevřený, s jedním rohem kulatým) nebo v té koupelně, kde bych oddělil kus závěsem, takže by to bylo asi na 1,5 m2.

Předem díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 09, 2021 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
coltcha píše:
Zdravím,

chtěl bych si doma pořídit domaácí Near Infrared Saunu. Zaujal mě tenhle návod https://www.therabulb.com/blogs/test/di ... lete-guide

Nejde mi o to to poskládat úplně nejnižší cenu, ale mít kvalitní a bezpečné žárovky a ty jejich doporučují dost často. Klidně si je nechám ze států poslat, i když kdyby se dalo sehnat tady po Evropě něco podobného (a kde budu mít certifikaci, že to je bezpečné EMF, rtuť a další kovy), tak klidně něco tady.

Otázka ale co ty lampy? Ty co doporučují nejsou skladem a nevím, kde sehnat něco co utáhne ty žárovky a půjde to normálně zapojit do naší EU zásuvky. Koukal jsem že pan Zajíček, lampy nepoužívá ve své sauně. Já každopádně nejsem žádněj bastlíř, natož v elektru, takže bych to rád řeši nějakou takovou lampou co zapíchnu do nějakého klasické rozbočovače (přepokládám, že to lampa má pak i větší výkon s tím reflektorem)

A druhý dotaz, jaké žárovky od nich (nebo nejen od nich vzit) případně vzít
150 W https://www.therabulb.com/collections/b ... 0-volt-eur
nebo
250 W https://www.therabulb.com/collections/b ... 0-volt-eur

Mám v plánu saunovat v koupelně, bud v malém sprchovém koutu 85x85 cm (nahoře otevřený, s jedním rohem kulatým) nebo v té koupelně, kde bych oddělil kus závěsem, takže by to bylo asi na 1,5 m2.

Předem díky za rady

Nedovedu si představit co by vláknové žárovce vyrobené v USA mohlo být jiné než na vláknové žárovce vyrobené kdekoliv jinde. Podle mého názoru pokud má v parametrech uvedeno že pracuje ve spektru 750 nm je v pořádku a lze ji použít. V zásadě by měla vyhovovat jakákoliv žárovka kterou se teráriu svítí na hady nebo v zemědělství na kuřata a malá selátka. Sílu žárovek je potřeba volit dle odstupu který od nich budete mít tedy zhruba 250W 50-60 cm, 200W 40-50 cm, 150W 30-40 cm, 100W 20-30 cm. Pokud tedy máte malou odstupovou vzdálenost je potřeba dát hodně malých žárovek, což je mnohem dražší než jedna velká, ale on ten žár velké žárovky je pak nesnesitelný a stejně by jste to předělával. Já mám odstup cca 35 cm a žárovky 150W tři nad sebou a je to hodně na hraně snesitelnosti zvláště do doby než z vás leje pot.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2021 2:07 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Kdo nema penez na vyhazovani, tak opravdu doporucuju zbouchat dohromady neco podobneho. Pouzivam ji uz tri roky. V zime skoro denne a muzu opravdu rict, ze ty penize ktere jsem do toho vrazil(nejdrazsi byly ty lampy se zarovkama, ty late na ram a izolacni folie tusim do tisice korun) jsou nejlepsi investice kterou jsem udelal... Je to proste parada..


Přílohy:
IMG_1492.JPG
IMG_1492.JPG [ 290.61 KiB | Zobrazeno 12465 krát ]
IMG_1490.JPG
IMG_1490.JPG [ 113.98 KiB | Zobrazeno 12465 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz