Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 1:04 pm 
Offline

Registrován: úte bře 26, 2013 12:37 pm
Příspěvky: 1
Ahojte \":-)\"
Tento web jsem našla teď před chvilkou úplnou náhodou a velmi mě zaujal. Kdybyste byli tak laskavi, dovoluji si poprosit o radu ohledně zánětu dutin a pročištění střev.

Trpím zřejmě zánětem dutin. Příznaky : nejprv náběh na rýmu, pak horečka skoro 4 dny, rýma najednou nikde a horečka po paralenech pryč. Já ok. Avšak o týden později, bolest v krku, zelené hutné hleny z nosu a krku, špatný hlas. Není to nic hrůzostrašného, ale vlastně toto pravidelně touto dobou mívám. Nejdeč to nikdy vysmrkat, teče mi to "zadem" pouze do krku a já musím pořád dokola důkladně vykašlávat. Už jsem se to naučila \":-)\" Léčím se dostupnými léčivy na uvolnění hlenů a antib.sprej do nosu. Napadlo mě řešení - pročistit ten nos + dutiny a taky střeva - možná se mi to z nich přenáší k té zahnisané rýmě...

Ráda si dle návodu vyčistím slanou vodou nos (z jedné dírky do druhé při náklonu hlavy a otevřené puse). Ale prosím o názor. Známá mi řekla, že mám nosem nasát slanou vodu až to ucítím v čele, pak to půjde do krku a já všechno vyplivnu. Je to taky nějaká metoda čištění, nebo to nedoporučujete ?
A pak k pročištění střev. Chtěla jsem zkusit to pití spousty slané vody, heřmánku a jedení rýže. Velmi zajímavé. Jenže při výšce 172 cm vážím cca 54,5 kg. Jsem dost hubená, nikdy se nepřejídám, nejde to, ale jím vše (ovoce, maso, sladké, prostě zdravé i nezdravé) Nedokážu si představit, že bych vypila tolik litrů té vody. Navíc netrpím na tuhou stolici, občas i mívám průjmy. Neexistuje prosím "šetrnější" způsob očisty ? Nejsem schopna naráz vypít takový objem kapaliny.... (Nedoporučujte mi však klystýr. Klasický v nemocnici nemohli ani dokončit, vypráznila jsem se do okamžitě). Chtěla bych se nějak pročistit.

Děkuji moc za rady a názory.
\":-)\" pa pa Romana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Ještě dotaz. Když piji celý den jablečnou šťávu, mám si k tomu dělat vitamín C - kys.askorbová, soda, trochu vody, nebo bych si tim zničila žaludek, když se to má brát během jídla?
Nebo si mám jen tu kyselinu sypat do šťávy?
Tím pádem teď asi křen, česnek a podobný věci nemám jíst ne? Radši až zase do jídla.
Je vůbec k něčemu to proplachování nosu, když mi to nezabránilo ani mi to nepomáhá. Nebo radši i přesto proplachovat stále? Kolikrát denně?

Céčka bych dal co snesete, tím se nic pokazit nedá a zda dávat sodu, nebo ne, to záleží na pH moče, mělo by být pokud možno zásadité. Jíst křen při půstu je blbost, to opravdu zase až do jídla. Proplachování nosu určitě nevynechávejte i když zdánlivě nic neřeší, ono vždy něco řeší, ale pokud je ve střevě větší zdroj zahlenění tak to nejde tak rychle, základ je vždy ve střevě, čili hlavní péče musí být zaměřena na střevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ro.ma.na píše:
Ahojte \":-)\"
Tento web jsem našla teď před chvilkou úplnou náhodou a velmi mě zaujal. Kdybyste byli tak laskavi, dovoluji si poprosit o radu ohledně zánětu dutin a pročištění střev.

Trpím zřejmě zánětem dutin. Příznaky : nejprv náběh na rýmu, pak horečka skoro 4 dny, rýma najednou nikde a horečka po paralenech pryč. Já ok. Avšak o týden později, bolest v krku, zelené hutné hleny z nosu a krku, špatný hlas. Není to nic hrůzostrašného, ale vlastně toto pravidelně touto dobou mívám. Nejdeč to nikdy vysmrkat, teče mi to "zadem" pouze do krku a já musím pořád dokola důkladně vykašlávat. Už jsem se to naučila \":-)\" Léčím se dostupnými léčivy na uvolnění hlenů a antib.sprej do nosu. Napadlo mě řešení - pročistit ten nos + dutiny a taky střeva - možná se mi to z nich přenáší k té zahnisané rýmě...

Ráda si dle návodu vyčistím slanou vodou nos (z jedné dírky do druhé při náklonu hlavy a otevřené puse). Ale prosím o názor. Známá mi řekla, že mám nosem nasát slanou vodu až to ucítím v čele, pak to půjde do krku a já všechno vyplivnu. Je to taky nějaká metoda čištění, nebo to nedoporučujete ?
A pak k pročištění střev. Chtěla jsem zkusit to pití spousty slané vody, heřmánku a jedení rýže. Velmi zajímavé. Jenže při výšce 172 cm vážím cca 54,5 kg. Jsem dost hubená, nikdy se nepřejídám, nejde to, ale jím vše (ovoce, maso, sladké, prostě zdravé i nezdravé) Nedokážu si představit, že bych vypila tolik litrů té vody. Navíc netrpím na tuhou stolici, občas i mívám průjmy. Neexistuje prosím "šetrnější" způsob očisty ? Nejsem schopna naráz vypít takový objem kapaliny.... (Nedoporučujte mi však klystýr. Klasický v nemocnici nemohli ani dokončit, vypráznila jsem se do okamžitě). Chtěla bych se nějak pročistit.

Děkuji moc za rady a názory.
\":-)\" pa pa Romana

Základ je ve střevě tedy opravdu se maximálně postarat o střeva. Pokud jde o nasávání slané vody v tom není problém, ale nesmí vám zůstat v hlavě, což chce trochu cviku, jinak je to dost nepříjemné. Jinak pochopitelně uvedený postup funguje a výhrady k němu nemám. K tomu střevu, pokud neudržíte klystýr a máte řídkou stolici, máte pravděpodobně kvasinky ve střevě a rozjetý zánětlivý proces. Pak je střevo extrémně citlivé, což se dá opakovaným čištěním odstranit a stolice zase ztuhne do normálu. Strach z pití velkého množství tekutin je nesmyslný ty z vás postupně odcházejí a nebývá tam žádný problém, přičemž není mnohdy nutné vypít tolik, stačí pít do té doby, aby z vás odcházela čistá voda, což někdy spraví i dva litry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 9:29 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2010 10:03 pm
Příspěvky: 9
Zdravím
na stránkách o makrobiotice jsem našel co se týče čištění dutin následující informace:

přeslička 3díly + anýz 1 díl do 250-300ml vody (množství vody podle citlivosti nosánku), nechat 30 min louhovat.
Lehnout si tak, aby hlava vysela dolů. Do každé dírky dát stříkačkou 2,5 ml a nechat 3 min působit. Pak vyfrkat a hlavně nic nepolykat.Nejlepší je podržet nos a utíkat k umyvadlu, jinak se spotřebují kilometru toal.pap nebo spousta kapesníků. Opakuje se to 3x(já to mám předepsáno 8x) za sebou.Dělá se to ráno a odpoledne (já to musela jednou udělat i v noci, protože se mi ten nos úplně ucpal) A milan píše že je to lepší dělat víckrát během dne .

Všichni to tam chválí. Nezkoušel jsem to sám. Dávám k posouzení \":-)\"

http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,444.0.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 3:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Rosa píše:
Zdravím
na stránkách o makrobiotice jsem našel co se týče čištění dutin následující informace:

přeslička 3díly + anýz 1 díl do 250-300ml vody (množství vody podle citlivosti nosánku), nechat 30 min louhovat.
Lehnout si tak, aby hlava vysela dolů. Do každé dírky dát stříkačkou 2,5 ml a nechat 3 min působit. Pak vyfrkat a hlavně nic nepolykat.Nejlepší je podržet nos a utíkat k umyvadlu, jinak se spotřebují kilometru toal.pap nebo spousta kapesníků. Opakuje se to 3x(já to mám předepsáno 8x) za sebou.Dělá se to ráno a odpoledne (já to musela jednou udělat i v noci, protože se mi ten nos úplně ucpal) A milan píše že je to lepší dělat víckrát během dne .

Všichni to tam chválí. Nezkoušel jsem to sám. Dávám k posouzení \":-)\"

http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,444.0.html

To se zde již několikrát rozebíralo v jiném vlákně, ale i zde to má své místo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: pát kvě 31, 2013 7:07 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, čo hovoríte na nahrievanie sa lampou pri zápale dutín? Ja som sa počas liečby antibiotikami
nahrievala,ale nejaké výrazné zlepšenie som nepostrehla. Aj keď teraz týždeň po dobratí antibiotík mi akurát mierne "vystreluje"
bolesť od horných zubov. Dnes idem akurát na krv. Spomenula som si, že predtým, ako sa mi začali problémy s dutinami (myslím teraz, inak som zápal dutín mala len pred 2 rokmi), ma prenáňalo a v bruchu mi strašne bublalo, až som cítila také vlnité pohyby na bruchu (tehotná nie som \":D\" ).
Behom noci sa mi to ukludnilo, vlastne som si musela dať živočíšne uhlie (aby som sa vyspala) a potom som mala stolicu až o 2 dni,
ale už normálnu. Díky za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Molca píše:
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, čo hovoríte na nahrievanie sa lampou pri zápale dutín? Ja som sa počas liečby antibiotikami
nahrievala,ale nejaké výrazné zlepšenie som nepostrehla. Aj keď teraz týždeň po dobratí antibiotík mi akurát mierne "vystreluje"
bolesť od horných zubov. Dnes idem akurát na krv. Spomenula som si, že predtým, ako sa mi začali problémy s dutinami (myslím teraz, inak som zápal dutín mala len pred 2 rokmi), ma prenáňalo a v bruchu mi strašne bublalo, až som cítila také vlnité pohyby na bruchu (tehotná nie som \":D\" ).
Behom noci sa mi to ukludnilo, vlastne som si musela dať živočíšne uhlie (aby som sa vyspala) a potom som mala stolicu až o 2 dni,
ale už normálnu. Díky za odpoveď.

Teplo na záněty obecně moc ideální není i když v některých případech se doporučit dá. Jak vidíte komplikace plynou vždy ze střeva a je tedy nutné se o své střevo opravdu starat. Antibiotika zlikvidují většinu laktíků ve střevě a jednoznačně se je pokuste obnovit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět dutin
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 3:02 pm 
Offline

Registrován: stř bře 20, 2013 2:32 pm
Příspěvky: 25
Jarda píše:
Základ je ve střevě tedy opravdu se maximálně postarat o střeva. Pokud jde o nasávání slané vody v tom není problém, ale nesmí vám zůstat v hlavě, což chce trochu cviku, jinak je to dost nepříjemné. Jinak pochopitelně uvedený postup funguje a výhrady k němu nemám. K tomu střevu, pokud neudržíte klystýr a máte řídkou stolici, máte pravděpodobně kvasinky ve střevě a rozjetý zánětlivý proces. Pak je střevo extrémně citlivé, což se dá opakovaným čištěním odstranit a stolice zase ztuhne do normálu. Strach z pití velkého množství tekutin je nesmyslný ty z vás postupně odcházejí a nebývá tam žádný problém, přičemž není mnohdy nutné vypít tolik, stačí pít do té doby, aby z vás odcházela čistá voda, což někdy spraví i dva litry.

Dobrý den pane Jardo, píšete, že základ je ve střevě, ale já ho čistím už dlouho a rýmu mám ihned, jak se zhorší počasí, začnou mě bolet dutiny a hlava. Nebo jako myní mi to naopak začne pálením žáhy, z toho narušená sliznice v krku a ihned na ní zánět, ten se mi dle očekávání (opakovaná zkušenost) posune do nosu a taky dolů do průdušnice. Již mám rýmu tři týdny, takže příčina zřejmě jinde, než ve střevě. Narušení sliznice krku a pak díky špatné buněčné imunitě, než se sliznice obnoví, udělá se zánět, jinak nevím, proč hned nemá akutní zánět v krku, rýmu, každý, koho pálí žáha.... Pokud by byla příčina ve střevě, udělala by se mi rýma i za dobrého počasí a bez pálení žáhy, ne? Přitom neti dělám urinou každý den už rok, klystýruji, bohužel se mnohem hůře vyprazdňuji než dřív, to střevo je línější a klystýr jako by byl už nutností. Mléko ani lepek nejím, cukru se taky vyhýbám, denně nachodím i 10km, hodinu cvičím, beru doplňky, Kurungovity, vitamíny, minerály, rybí olej, oxy-oxc, atd. Taky HCl, ale nějak mám problémy stran pálení žáhy i sní, přitom bych měla mít nedostatek, tak dodávám, ale jako by to někdy vůbec nezabíralo a po jídle jen krkám a jsem nafouklá. Taky mi snižuje ph, přitom by měla být zásadotvorná. Mimochodem ph se mi nedaří zvednout už ani melounem a mám po něm velké pálení žáhy. Sodu nemohu, totálně mi rozhodí žaludek- bolesti, pálení žáhy se potom ještě zhorší. Nyní na tu rýmu do nosu ředěný lugol a nic, koloidní stříbro po týdnu taky nic, klystýry, piju 3-4l/den. Zánět v krku už dávno nemám, ale ta rýma a bolesti dutin trvají, jak se to rozjede, nechce to pryč. Po roce čištění a změn v životním stylu, jídle, jsem na tom bohužel mnohem hůř, předtím jsem měla rýmu dvakrát za zimu, teď jí mám desetkrát do roka a co hůř i záněty dutin. Na endokrinologii vše ok- testy na celý endokr. syst. , krevní obraz, minerály taky, i homocystein, Cu, Zn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 8:21 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Perete do sebe samé chemikálie, a pak se divíte, že máte pořád problémy.....Jíte nekvalitně, tak se nedivte, že jste oslabená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: sob říj 12, 2013 3:53 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
''Zanet vedlejsich nosnich dutin=nadmerne zahleneni pri velke spotrebe mleka a casto i skrobovych vyrobku.''
Na to se delaji cerstve stavy kterych z uvedeneho mnozsvi bude cca 500ml.
1)Stava-Karotka
2)pak se jí na 100g postrouhaneho krenu stava z 1citronu.
3)Stava-Karotka 300g+cervena repa 100g,hlavkovy salat- 100g
4)Stava-Karotka 300g+spenat 200g

*Dr.Norman a W.Walker

Preji hodne zdravi \":)\"

P.S.zaklad je tluste strevo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: pon říj 14, 2013 1:06 pm 
Offline

Registrován: stř bře 20, 2013 2:32 pm
Příspěvky: 25
Mirabelka píše:
Perete do sebe samé chemikálie, a pak se divíte, že máte pořád problémy.....Jíte nekvalitně, tak se nedivte, že jste oslabená.

Jaké chemikálie a nekvalitní stravu konkrétně máte na mysli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: pon říj 14, 2013 11:22 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
demonek píše:
Jaké chemikálie a nekvalitní stravu konkrétně máte na mysli?

Myslim, ze to mirabelka odpovidala te Romane. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: úte říj 15, 2013 11:30 am 
Offline

Registrován: stř bře 20, 2013 2:32 pm
Příspěvky: 25
misujka23 píše:
Myslim, ze to mirabelka odpovidala te Romane. \":)\"

No, jenomže to jaksi není vidět \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: úte říj 15, 2013 12:12 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
\":)\" demonku btw.co zkusit vlasovou analyzu a doplneni vsech mineralu, ktere Tve telo postrada? Jen me to tak napadlo \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět vedlejších nosních dutin
PříspěvekNapsal: úte říj 15, 2013 12:31 pm 
Offline

Registrován: stř bře 20, 2013 2:32 pm
Příspěvky: 25
misujka23 píše:
:) demonku btw.co zkusit vlasovou analyzu a doplneni vsech mineralu, ktere Tve telo postrada? Jen me to tak napadlo \":)\"

na vlasech mám melír, takže vlas je stále "otevřen", tudíž předpokládám, že to bude mít na výsledky vliv a za další, nemám na to, jsem bez příjmu, bez práce a nemocná deset měsíců v roce \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz