Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Potenie
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 1:27 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Trošku som to tu prehľadal a nenašiel nič hlbšie o potení.
Dá sa povedať, že je to čisto individuálna záležitosť, alebo by sa mal zdravý človek potiť menej/viac?
Aká je natom Vaše telo v takýchto horúcich dňoch?
Písali ste, že v chorvátsku ste vydžal na pláži bez tekutín len s tým, že ste pojedal tušim rajčiny, ak si dobre spomínam. Ako by sa teda malo telo ideálne vysporiadať s veľkými teplotami ako vládnu v týchto dňoch.

Osobne:
Dnes som zaznamenal zaujímavú skúsenosť. Všetci kolegovia sú spotení do nitky až na mňa. Zatiaľ som nemal jedinú kvapku potu na čele. Od rána som vypil 2 litre jablčnej štavy a liter vody, večer ma čaká očista pečene, takže dnes som bez jedla.
Maté podobnú skúsenosť, že pri zmene životosprávy sa redukuje aj potenie? Včera keď bol čisto ovocný deň, tak som sa potil výraznejšie, ale mal som aj menej tekutín. Dnes to je bez jedla ale viacej tekutín a cítim sa super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Trošku som to tu prehľadal a nenašiel nič hlbšie o potení.
Dá sa povedať, že je to čisto individuálna záležitosť, alebo by sa mal zdravý človek potiť menej/viac?
Aká je natom Vaše telo v takýchto horúcich dňoch?
Písali ste, že v chorvátsku ste vydžal na pláži bez tekutín len s tým, že ste pojedal tušim rajčiny, ak si dobre spomínam. Ako by sa teda malo telo ideálne vysporiadať s veľkými teplotami ako vládnu v týchto dňoch.

Osobne:
Dnes som zaznamenal zaujímavú skúsenosť. Všetci kolegovia sú spotení do nitky až na mňa. Zatiaľ som nemal jedinú kvapku potu na čele. Od rána som vypil 2 litre jablčnej štavy a liter vody, večer ma čaká očista pečene, takže dnes som bez jedla.
Maté podobnú skúsenosť, že pri zmene životosprávy sa redukuje aj potenie? Včera keď bol čisto ovocný deň, tak som sa potil výraznejšie, ale mal som aj menej tekutín. Dnes to je bez jedla ale viacej tekutín a cítim sa super.

Nemám s tím žádný problém a pracuji naprosto normálně jako jindy. Podle mého názoru není potřeba se vysokou teplotou nijak zabývat a pokud máte kyselost v normálu, tělo je schopno ukočírovat opravdu neuvěřitelné teplotní rozdíly. Vše je o kyselosti a když se chystá vedro najedu na zásadité potraviny, tak vyženu pH na 7-7,5 pH v průběhu celého dne a nemám s teplem problém. Na noc necháte pH trochu klesnout a ráno zase nahoru, podle teploty v okolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 1:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Na snizeni poceni je dobry taky salvejovycaj nebo odvar, redeny do vody.... \":)\"

o Tip: Proti nadměrnému pocení můžete využít i přírodní prostředky, osvědčený je např. šalvějový čaj(Salvia). Po vypití minimálně jednoho litru denně minimálně 1 měsíc zjistíte, že se potíte méně. Šalvěj totiž podporuje stahování potních žlázek.
o Pokud je to možné, pokuste se vyhnout stresovým situacím, které nadměrné pocení zvyšují. Syrova strava take omezuje poceni - http://www.chytrazena.cz/zdravi/pece-o- ... -4130.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Na snizeni poceni je dobry taky salvejovycaj nebo odvar, redeny do vody.... \":)\"

o Tip: Proti nadměrnému pocení můžete využít i přírodní prostředky, osvědčený je např. šalvějový čaj(Salvia). Po vypití minimálně jednoho litru denně minimálně 1 měsíc zjistíte, že se potíte méně. Šalvěj totiž podporuje stahování potních žlázek.
o Pokud je to možné, pokuste se vyhnout stresovým situacím, které nadměrné pocení zvyšují. Syrova strava take omezuje poceni - http://www.chytrazena.cz/zdravi/pece-o- ... -4130.html

Užívat šalvěj pouze z cvičných důvodů moc rozumné není, protože pokud ji budete opravdu potřebovat, třeba na nachlazení, tak vám již fungovat nebude. Omezit stresy je jednoznačně vhodné, ale zde vám i při stresu stačí dodat tělu kvantum hořčíku a fungujete docela slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 11:55 am 
Offline

Registrován: úte bře 15, 2011 9:30 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den, a co pot zapáchající? Nikdy jsem s tím problém neměla, potila jsem se tak nějak normálně, že mě to neobtěžovalo, rozhodně pot nezaváněl tak, jako posledních asi 7 dní. Čím to je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Kučis píše:
Dobrý den, a co pot zapáchající? Nikdy jsem s tím problém neměla, potila jsem se tak nějak normálně, že mě to neobtěžovalo, rozhodně pot nezaváněl tak, jako posledních asi 7 dní. Čím to je?

Patrně jste překyselená mnohem více než jindy a střeva nepracují správně, což tělo nutí odpadní látky cpát ven přes náhradní kanály. Vhodné je vyčistit důkladně střeva, radikálně se odkyselit a zápach bude minulostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 2:37 pm 
Offline

Registrován: úte čer 12, 2012 2:52 pm
Příspěvky: 3
Kučis píše:
Dobrý den, a co pot zapáchající? Nikdy jsem s tím problém neměla, potila jsem se tak nějak normálně, že mě to neobtěžovalo, rozhodně pot nezaváněl tak, jako posledních asi 7 dní. Čím to je?

Taky jsem s tím měla problémy, ale v lékarně jsem koupila nějaký deodorant, který voní jako líh. Po prvním týdnu používání zápach a pot z podpaží zmizel \":)\"

_________________
Zdravotní obuv a zdravotnické potřeby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 1:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Libuse23 píše:
Taky jsem s tím měla problémy, ale v lékarně jsem koupila nějaký deodorant, který voní jako líh. Po prvním týdnu používání zápach a pot z podpaží zmizel \":)\"

To není nic jinýho než potlačování důsledků něčeho špatnýho v organizmu a zdravotní stav se tím jen zhorší.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Libuse23 píše:
Taky jsem s tím měla problémy, ale v lékarně jsem koupila nějaký deodorant, který voní jako líh. Po prvním týdnu používání zápach a pot z podpaží zmizel \":)\"

No nevím, zda jde o dobrý nápad, deodoranty obecně brání přirozenému odchodu toxinů z těla a to je na pováženou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: pát črc 08, 2016 12:35 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Dobrý den, v poslednom období sa mi stáva že mi hodne výrazne zapácha pot ale iba v jednom (pravom) podpaží, druhá strana nie je cítiť zato ta pravá je hodne nepríjemná.
Netušíte čím by to mohlo byť sposobené, teda hlavne ten rozdiel medzi stranami?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2016 8:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
michal84 píše:
Dobrý den, v poslednom období sa mi stáva že mi hodne výrazne zapácha pot ale iba v jednom (pravom) podpaží, druhá strana nie je cítiť zato ta pravá je hodne nepríjemná.
Netušíte čím by to mohlo byť sposobené, teda hlavne ten rozdiel medzi stranami?

Ďakujem

Čau, Michal. Ja to mám tak (myslím že odjakživa), že mi viac cítiť pot pod ľavým podpažím... Pod pravým je jeho intenzita možno 3-4x menšia (to len tak "triafam")... Tiež neviem čím to je, a... .čo keď to má tak skoro každý ? ... Neviem koho sa na to opýtať \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2016 9:12 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
Čau, Michal. Ja to mám tak (myslím že odjakživa), že mi viac cítiť pot pod ľavým podpažím... Pod pravým je jeho intenzita možno 3-4x menšia (to len tak "triafam")... Tiež neviem čím to je, a... .čo keď to má tak skoro každý ? ... Neviem koho sa na to opýtať \":D\"

Možná je to rozdílem v mikrofloře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2016 12:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina píše:
Možná je to rozdílem v mikrofloře.

Akože myslíš mikroflóru podpazušia ??? .... To snáď nemyslíš vážne, že by v jednom podpaží toho istého človeka bola iná mikroflóra než v druhom podpaží toho istého človeka....... Aký by bol na to dôvod ? ... To nie je zubný kaz, že ho môžeš mať na ľavej strane a na pravej nemusíš..... To bude iný dôvod.
A fakt neviem aký dôvod na to môžem mať ja, keď mám za sebou stovky derivačných kúpeľov, stovky mlganí oleja, desiatky 36-42 hodinových urinových pôstov, X 84 hodinových, 2 "sedemapol" dňové, desiatky sankhapraksalán, desiatky urinových klystírov, 12 očíst pečene, atď, atp.......
Toto nebude mať nič spoločné s mikroflórou (akoukoľvek).... Keby to tak bolo, tak 95% a viac ľudí čo má horšiu mikroflóru (akúkoľvek, napr. ja si podpažie umývam vždy len vodou bez mydla, a ako deodorant používam roztok levanduľového hydrolátu s farmaceutickou sódou bikarbónou) než ja, by mali taký istý "problém"..... Čo ak je to nejaká "sexuálna" funkcia ? .... V puberte to začína, vtedy začína byť cítiť pot žien a mužov oveľa viac, než do puberty.... Čím to asi bude ? .... Mne len príde čudné, že pod pravým podpažím mi cítiť pot podstatne menej než pod ľavým. Tak či tak, môj "domáci deodorant" sa stará o to, aby ho nebolo cítiť. A aj keď ho cítiť, nie je to pre mňa nepríjemné. Samozrejme, beriem ohľad na okolie, premávam sa autobusom, a teraz v lete ani ja by som nechcel hocikoho spoteného čuchať.... Niečo iné je čuchať spotenú ženu v posteli, hoci aj jej spotené podpažie. Mne by to vôbec neprekážalo. Ale ako vravím, beriem ohľad...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2016 4:14 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
@SemTamTuPrídem - vlastně jsem to myslela vážně. Přícházejí ti podpaží do vzájemného kontaktu často? Nosíváš trika i zadkem dopředu, aby se mohla mikroflóra vyměňovat? Nebo si při sprchování myješ podpaží na střídačku, abys nepřenášel mikrofloru vždy jen jedním směrem?

Nemyslím, že je potřeba nějakého dramatického rozdílu v druzích bakterií. Stačí, že je nějakého druhu pod jednou paží o dost víc, než pod druhou.

Pach zajišťují bakterie, tak nevím, proč by to nemohla být relevantní teorie. Samozřejmě netvrdím, že to musí být nutně způsobeno zrovna tím. Ale to ostatně můžeš snadno sám vyzkoušet - stačí si třeba vlhkou žínkou několikrát za sebou střídavě vytřít podpaží s cílem výměny mikroflory, a dělat to denně. Po měsíci by se to myslím mohlo srovnat, pokud by to bylo tím.

Mimochodem, existují například sprchové gely s probiotiky, ve kterých jsou bakterie, které při rozkládání potu neprodukují smradlavé látky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potenie
PříspěvekNapsal: stř črc 13, 2016 2:44 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pot je důležitou součástí metabolismu těla. Podpaží má navíc ještě nějaké ty žlázky či jejich vyústění, pot je více a jinak "obarven". Vše to je úplně správně. Pot je tedy zcela jasným podpisem celého člověka, jeho temperamentu, fysické konstituce, momentálního zdraví, stavu určitých orgánů, projevem jeho sexuality. Psi vědí více, ale s nimi se člověk nedomluví. Proč to vůbec řešit? Kdo nechce smrdět (a smrdí), nechť změní uvažování, postoje, stravu, způsob života, najde si správného partnera, vše se upraví do v podstatě ideálu. Vše ostatní je jen neobratné řešení (spíše překrývání) důsledků nějakého nepohodlí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz