Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: sob zář 15, 2012 9:18 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den pane Zajíčku,
prosím o radu. Můj současný problém je, že nechodím vůbec na stolici. Dříve pravidelně, stolice ukázková (pomocí zeleného ječmene, tedy). Trvá to více jak týden, samozřejmě jsem nafouklá, určitě samá přemnožená kvasinka (po tom co jsem 2 dny hodně hřešila)větry a pod., ale teď už jsem víceméně zase jen na zelenině, tucích a bílkovinách a pořád nic. Dělám si denně klystýr (jinak bych asi praskla). Další věc je, že mě pobolívá na pravé straně pod žebrem. Je to den ode dne větší bolest. Takové pálení a píchání. Mám za sebou 2 jat. očisty(poslední před 14 dny) a jediné co mě napadlo, jestli se mi neuvolnil žlučový kámen a nezasekl se někde ve žlučovodech. Jestli je to vůbec možné. Taky mně hodně píchlo v zádech a nemůžu se moc hnout, ale to s tím asi nesouvisí. Nemáte nějakou radu. Moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest bederní páteře
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Miša píše:
Teď nevím, kde se mi má odpověď ztratila, tak ji napíšu ještě jednou... Omlouvám se.
Jasně, že mě napadlo, že příčina bude střevo... Bolesti zad začaly po operaci. Ale lékaři tvrdili, že po operaci mám ochablé svaly a musím cvičit. \":-(\" Je to dva roky. Zkusila jsem toho už tolik... A až po týdenním hledání pomoci na internetu, jsem se dopracovala k CDS a teď tady k vám.
Rozumím tedy vaši odpovědi správně, že vysazením obilovin a odkyselením mi bolesti ustoupí, ale problémy se střevem zůstanou? Takže jsou pro mě obiloviny problém? To ale ostatně poznám, až je opět třeba začnu jíst, že jo...
Děkuji a hezký víkend.

Přemýšlíte správně, ale já se domnívám, že se k původní stravě již nevrátíte. Také není důvod, proč by střevní problémy měly setrvávat, ty zmizí také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bolest břicha a zad
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 5:11 pm 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 4:51 pm
Příspěvky: 1
Vážený pane Jardo,
chtěla bych Vás požádat o pomoc s diagnostikou.
Již 20 let mě trápí bolesti břicha.Je to nad pupkem uprostřed, při zmáčknutí vpravo bolí opět uprostřed, při zmáčknutí vlevo nebolestivé
Potíže trvají od 14 let se závěrem, že se jedná o bolest nervového původu a fyzicky nic nenalezeno
2007 – nalezen reflux, ale slabý. Reflux se projevil v prvním těhotenství silným pálením žáhy.To ale bylo zanedbatelné, spíše jen nepříjemné.
Nynější potíže jsou ale zcela odlišné. Netrpím ani pálením žáhy, ani říháním, žádné nadýmání, větry.
K břichu se přidala opravdu velmi silná bolest zad, nejvíce v hrudní oblasti mezi žebry, mezi lopatkami a pod žebry. Není to bolest páteře ani svalů, spíš jakoby nervová zakončení, tupá a pálivá bolest.
Sono a moč bez nálezu (PH testuji = 7), v krvi 3/2012 zjištěn zvýšený bilirubin celk. 21,4, konjug.9,3
Bolest začíná někdy v noci, ráno již na lačno, jako by bolelo břicho z hladu, bolí i záda
Po najedení chvilku úleva, ale při několikátém soustu se horší, pak pocit přejedenosti, až tlaku, někdy pálení
Potíže, které by možná mohly souviset: Nevysvětlitelná bolest zubu šestka vpravo nahoře, žlutý jazyk, někdy bílý povlak (téměř nelze odstranit), pálivá bolest prstů na pravé noze, skřípání zuby, mazlavá světlejší stolice, velká úleva, pokud se pohne žaludek, někdy úleva při pohybu
Užívání deganu, omeprazolu, pancreolanu, pangrolu, bylinné čaje žaludek a střeva, žlučník a slinivka,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest břicha a zad
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 9:43 pm 
Offline

Registrován: úte čer 19, 2012 7:18 pm
Příspěvky: 22
Ahoj,
tak bolesti zad a pálením zad a nejen tam, trpím taky. S trávením mám taky potíž. Byla jsem na měření a je to způsobeno parazity. Skřípání zuby je možný příznak parazitů. Bolest břicha může být z nedostatku HCl v žaludku. Zvýšený bilirubin mohou být zanešená

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest břicha a zad
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 4:22 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Doporučuji Vám, pročíst si poradnu v odkazu
http://jtvesely.txt.cz/clanky/104330/v- ... -ustrojim/
Většina příznaků, co uvádíte, se tam vyskytuje v každém druhém dotazu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest břicha a zad
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="MartinaIrena":2ef00u5b]Vážený pane Jardo,
chtěla bych Vás požádat o pomoc s diagnostikou.
Již 20 let mě trápí bolesti břicha.Je to nad pupkem uprostřed, při zmáčknutí vpravo bolí opět uprostřed, při zmáčknutí vlevo nebolestivé
Potíže trvají od 14 let se závěrem, že se jedná o bolest nervového původu a fyzicky nic nenalezeno
2007 – nalezen reflux, ale slabý. Reflux se projevil v prvním těhotenství silným pálením žáhy.To ale bylo zanedbatelné, spíše jen nepříjemné.
Nynější potíže jsou ale zcela odlišné. Netrpím ani pálením žáhy, ani říháním, žádné nadýmání, větry.
K břichu se přidala opravdu velmi silná bolest zad, nejvíce v hrudní oblasti mezi žebry, mezi lopatkami a pod žebry. Není to bolest páteře ani svalů, spíš jakoby nervová zakončení, tupá a pálivá bolest.
Sono a moč bez nálezu (PH testuji = 7), v krvi 3/2012 zjištěn zvýšený bilirubin celk. 21,4, konjug.9,3
Bolest začíná někdy v noci, ráno již na lačno, jako by bolelo břicho z hladu, bolí i záda
Po najedení chvilku úleva, ale při několikátém soustu se horší, pak pocit přejedenosti, až tlaku, někdy pálení
Potíže, které by možná mohly souviset: Nevysvětlitelná bolest zubu šestka vpravo nahoře, žlutý jazyk, někdy bílý povlak (téměř nelze odstranit), pálivá bolest prstů na pravé noze, skřípání zuby, mazlavá světlejší stolice, velká úleva, pokud se pohne žaludek, někdy úleva při pohybu
Užívání deganu, omeprazolu, pancreolanu, pangrolu, bylinné čaje žaludek a střeva, žlučník a slinivka,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 1:41 pm 
Offline

Registrován: stř lis 07, 2012 4:51 pm
Příspěvky: 1
Jarda píše:
No, jedna z možností je v parazitech jak správně píše členka Kacaba, ale já bych to spíše viděl na kvasinky a vidím tedy jako velice rozumné si o nich načíst příslušná vlákna. Jinak pochopitelně pracovat na očistách střeva a když už ve vašem stavu nic jiného, tak pravidelné užívání bentonitu, to střeva i tělo slušně vyčistí.

Dobrý den, pane Zajíčku,
chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši radu ohledně kvasinek. Vlákna o kvasinkách průběžně pročítám a musím říci, že DÍKY VÁM se mi daří držet obtíže na uzdě alespoň do té míry, že jsem schopna se postarat o své dítě. Mívala jsem stavy, kdy jsem jen ležela v bolestech. Úspěch slavím s česnekem, jedlou sodou, snažím se jíst hodně zásadotvorných potravin a naprosto se vyvarovat cukru a obilnin. Je tedy fakt, že mám často pocit obrovského hladu a v těhotenství jsem zatím moc nepřibrala, ale aspoň nemám již ty kruté bolesti. Takže jsem Vám opravdu vděčná. Děkuji za Vaši dobrotu a posílám Vám touto cestou andělské a boží požehnání. Píši i proto, že třeba bude tato zpětná vazba inspirací pro další lidi, kteří mají bolesti a pomůže jim být zdravější.
PS: MUDr. gastroenteroložka, u které jsem byla, se na kvasinky tvářila velmi odmítavě a vzhledem k negativním nálezům na sono a v krvi mi v podstatě bylo sděleno, že mi nic není, že jsem jen citlivější k některým potravinám. Toto opravdu nepřispělo k mé důvěře v současné tradiční lékařství...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MartinaIrena píše:
Dobrý den, pane Zajíčku,
chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši radu ohledně kvasinek. Vlákna o kvasinkách průběžně pročítám a musím říci, že DÍKY VÁM se mi daří držet obtíže na uzdě alespoň do té míry, že jsem schopna se postarat o své dítě. Mívala jsem stavy, kdy jsem jen ležela v bolestech. Úspěch slavím s česnekem, jedlou sodou, snažím se jíst hodně zásadotvorných potravin a naprosto se vyvarovat cukru a obilnin. Je tedy fakt, že mám často pocit obrovského hladu a v těhotenství jsem zatím moc nepřibrala, ale aspoň nemám již ty kruté bolesti. Takže jsem Vám opravdu vděčná. Děkuji za Vaši dobrotu a posílám Vám touto cestou andělské a boží požehnání. Píši i proto, že třeba bude tato zpětná vazba inspirací pro další lidi, kteří mají bolesti a pomůže jim být zdravější.
PS: MUDr. gastroenteroložka, u které jsem byla, se na kvasinky tvářila velmi odmítavě a vzhledem k negativním nálezům na sono a v krvi mi v podstatě bylo sděleno, že mi nic není, že jsem jen citlivější k některým potravinám. Toto opravdu nepřispělo k mé důvěře v současné tradiční lékařství...

Tak to jsem rád, že vám to funguje, jak vidno ne vše se dá zjistit vyšetřením, na něco je třeba i zdravý selský rozum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: stř led 01, 2014 1:02 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Dobrý den,pane Zajíčku,přeji vše nej,nej do nového roku,především zdraví a prosím o radu pro moji maminku-82 let.je ve velmi špatném stavu.Má mnoho zdravotních neduhů,vím,že je překyselená,zahleněná,zanesené střevo,ale očisty by nezvládla.Jde mi o to,jestli mi pro ni nedoporučíte něco na bolesti svalů na nohou-asi se zkracují,myslela jsem doplnit hořčík-ten ji občas kupuji v tabletách,maže všelijakýmí mastmi-nepomáhá,má také srůsty na střevech,bojím se abych ji ještě neublížíla-mám na mysli takové nouzové řešení,které by aspon trochu pomohlo.Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 11:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Dobrý den,pane Zajíčku,přeji vše nej,nej do nového roku,především zdraví a prosím o radu pro moji maminku-82 let.je ve velmi špatném stavu.Má mnoho zdravotních neduhů,vím,že je překyselená,zahleněná,zanesené střevo,ale očisty by nezvládla.Jde mi o to,jestli mi pro ni nedoporučíte něco na bolesti svalů na nohou-asi se zkracují,myslela jsem doplnit hořčík-ten ji občas kupuji v tabletách,maže všelijakýmí mastmi-nepomáhá,má také srůsty na střevech,bojím se abych ji ještě neublížíla-mám na mysli takové nouzové řešení,které by aspon trochu pomohlo.Moc děkuji

Tak v uvedeném věku ji těžko předěláte, ale hořčíkem nic pokazit nemůžete, pokud se ho nebude dodávat nesmyslně mnoho, což by vyvolávalo průjem. Další možnost je prostě srovnat pH, tím bolesti většinou celkem rychle ustoupí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2015 9:43 pm 
Offline

Registrován: pát úno 13, 2015 9:16 pm
Příspěvky: 4
Dobý deň. pred pol rokom ma začala boleť krčná chrbtica a trpnuť a paliť cele telo, na neurologii nezistili nič okrem vysunutej platničky. neskôr prišli na nezhubný nádor v nadladvine( vysoký kortizol) ktorú mi vybrali a dúfala som že to spôsobovalo všetky problémy no tie neustúpil. mám neustále bolesti krčnej chrbtice ktorá mi ide do ramien, lopatiek. telo mi stále trpne a bolí ma a po novom sa mi pridala aj bolesť klbov, hlavne prstov ktoré už ani nemôžem zohnúť. už nejaké lieky beriem preto nechcem dalšie a chcem to vyriešiť inou cestou. začala som zatial piť grepovú a zelerovomrkvovú šťavu a prestala jesť maso. čo by mi mohlo pomocť? ďakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 1:51 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ahoj Anomis,
Leky jsou kyselinotvorne, je potreba se jim vyhnout. Chce to delat ocisty streva, jater a postupne vsechny dalsi. A take zmenit jidelnicek. Candida dieta velmi pomaha. Vyhledej si vlakno o candide a poradne si to nastuduj, najdes tam i Sakulovu candida dietu. Dokud nedostanes toxiny z tela ven, budes mit bolesti krcni patere. Take jsem tento problem mela, pred rokem. Ale me jeste navic bolelo i v krizich a to ukrutne. Zacala jsem chodit nejdriv denne na prochazky, zpocatku jen 30 minutove, protoze me to opravdu hrozne bolelo. Pak jsem postupne pridavala. Po mesici jsem uz chodila 2 hodiny denne. Toto jsem provozovala cele 2 mesice, pak me to po techto prochazkach, zdrave strave a po ruznych ocistach uplne odeslo, nejak az po 6 mesicich, takze je potreba vydrzet a nevzdavat to. Pak jsem to zase zacala ten cas snizovat a tedka chodim uz jen tak 1-1,5 hodiny a staci to. Zvykla jsem si na to a chodim pravidelne, uz me znaji vsichni psi v okoli a prestali na me stekat za plotem. \":D\" Chozeni ti pekne srovna pater, rozdychas se a okyslicis sve bunky.

Tady je sakulova candida dieta ke stahnuti http://www.ulozto.cz/xk5XkTA/protikvasi ... -sakul-xls


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 10:42 pm 
Offline

Registrován: pát úno 13, 2015 9:16 pm
Příspěvky: 4
ďakujem miriam:) lieky sú bohuzial na epilepsiu a injekcie kvôli tomu ze som mala plúcnu emboliu..tak tie sa bojím vysadiť..možno po čase ked zmenim stravu a poupravuje sa mi stav..dufam že to teda pôjde aj napriek tomu že beriem lieky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2015 2:11 pm 
Offline

Registrován: úte bře 31, 2015 3:38 pm
Příspěvky: 10
přeji vám ať se to podaří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 5:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
anomis píše:
Dobý deň. pred pol rokom ma začala boleť krčná chrbtica a trpnuť a paliť cele telo, na neurologii nezistili nič okrem vysunutej platničky. neskôr prišli na nezhubný nádor v nadladvine( vysoký kortizol) ktorú mi vybrali a dúfala som že to spôsobovalo všetky problémy no tie neustúpil. mám neustále bolesti krčnej chrbtice ktorá mi ide do ramien, lopatiek. telo mi stále trpne a bolí ma a po novom sa mi pridala aj bolesť klbov, hlavne prstov ktoré už ani nemôžem zohnúť. už nejaké lieky beriem preto nechcem dalšie a chcem to vyriešiť inou cestou. začala som zatial piť grepovú a zelerovomrkvovú šťavu a prestala jesť maso. čo by mi mohlo pomocť? ďakujem \":)\"

Upravte stravu, vynechte hlavně obilí a mléčné výrobky mimo tvrdých sýrů, pokud to i tak neodezní, tak vyzkoušejte bezsacharidovou dietu, nebo SCD, tím se zánět utlumí a bolest by měla zmizet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz