Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyvolávanie si smiechu "bez príčiny"
PříspěvekNapsal: ned pro 29, 2019 5:55 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.
Máte niekto skúsenosti s vyvolávaním si smiechu "len tak, lebo chcem" ?
Smiech znižuje zápalové procesy v organizme, zvyšuje serotonín, endorfíny, prospieva bránici atď, atp...
Praktizujem to už asi týždeň, 2x denne po 10 minút (zapnem si časovač \":D\")...
Dnes sa mi stala veľmi zaujímavá vec.
Šiel som si svoju "10 minútovú dávku smiechu" (oveľa ľahšie sa človeku smeje "bez príčiny" vtedy, keď leží na chrbte, napríklad s rukami za hlavu), ale stalo sa niečo zvláštne... Po každých pár sekundách smiechu, keď som si dal čas sa dobre nadýchnuť, som si s úsmevom povzdychol "aaaachhhh"... Smial som sa ďalej, bolo mi stále lepšie a lepšie, tichý smiech (nech nepočujú susedia) sa zmenil v hlasnejší, začali tiecť slzy prúdom, a zrazu som zažil prvý krát v živote "plač od radosti"... Plač počas smiechu od radosti. Dostal som sa do stavu extázy na pár minút, keď som sa smial a plakal zároveň, pričom som necítil ani "chlp" negatívnej emócie pri tom plači cez smiech. Plačom cez smiech nemyslím len to, že tiekli slzy a ja som sa smial, ale že som naozaj reálne aj svojou mimikou a pocitom plakal aj sa smial súčasne. Veľmi zaujímavá skúsenosť. Chcem podotknúť, že som trávu húlil 2x za život, naposledy pred rokom vo vodnej fajke (a aj to nevedome). Žiadne drogy, žiadny alkohol (počíta sa liter vína za rok ?, túto zimu som ešte nemal mimo Vianoc na prípitok nič "tvrdé"), žiadne lieky.
Ostáva mi len jediné - pokračovať v tom. Cítim, že toto je dobrá autoterapia, ktorá dokáže zmeniť život k lepšiemu.... Pretože vyvolávať si smiech, a to ešte bez toho, aby som musel mať nejaký externý zdroj smiechu (smiešne videá, srandovný rozhovor s niekym, atď), to je dosť zaujímavá a na ničom nezávislá autoterapia. A keby sa mi znova najbližšie (alebo v dohľadnej dobe) podarilo zažiť to čo som zažil dnes, tak by to bolo super a mohol by som povedať, že som si nezávisle od okolností, bez použitia nejakých psychotrópnych látok či zložitej meditácie priviedol stav extázy. Totiž naozaj som sa pár minút (asi tri minúty) cítil ako v extáze.

Zažili ste niekto niečo podobné ?

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2019 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Máte niekto skúsenosti s vyvolávaním si smiechu "len tak, lebo chcem" ?
Smiech znižuje zápalové procesy v organizme, zvyšuje serotonín, endorfíny, prospieva bránici atď, atp...
Praktizujem to už asi týždeň, 2x denne po 10 minút (zapnem si časovač \":D\")...
Dnes sa mi stala veľmi zaujímavá vec.
Šiel som si svoju "10 minútovú dávku smiechu" (oveľa ľahšie sa človeku smeje "bez príčiny" vtedy, keď leží na chrbte, napríklad s rukami za hlavu), ale stalo sa niečo zvláštne... Po každých pár sekundách smiechu, keď som si dal čas sa dobre nadýchnuť, som si s úsmevom povzdychol "aaaachhhh"... Smial som sa ďalej, bolo mi stále lepšie a lepšie, tichý smiech (nech nepočujú susedia) sa zmenil v hlasnejší, začali tiecť slzy prúdom, a zrazu som zažil prvý krát v živote "plač od radosti"... Plač počas smiechu od radosti. Dostal som sa do stavu extázy na pár minút, keď som sa smial a plakal zároveň, pričom som necítil ani "chlp" negatívnej emócie pri tom plači cez smiech. Plačom cez smiech nemyslím len to, že tiekli slzy a ja som sa smial, ale že som naozaj reálne aj svojou mimikou a pocitom plakal aj sa smial súčasne. Veľmi zaujímavá skúsenosť. Chcem podotknúť, že som trávu húlil 2x za život, naposledy pred rokom vo vodnej fajke (a aj to nevedome). Žiadne drogy, žiadny alkohol (počíta sa liter vína za rok ?, túto zimu som ešte nemal mimo Vianoc na prípitok nič "tvrdé"), žiadne lieky.
Ostáva mi len jediné - pokračovať v tom. Cítim, že toto je dobrá autoterapia, ktorá dokáže zmeniť život k lepšiemu.... Pretože vyvolávať si smiech, a to ešte bez toho, aby som musel mať nejaký externý zdroj smiechu (smiešne videá, srandovný rozhovor s niekym, atď), to je dosť zaujímavá a na ničom nezávislá autoterapia. A keby sa mi znova najbližšie (alebo v dohľadnej dobe) podarilo zažiť to čo som zažil dnes, tak by to bolo super a mohol by som povedať, že som si nezávisle od okolností, bez použitia nejakých psychotrópnych látok či zložitej meditácie priviedol stav extázy. Totiž naozaj som sa pár minút (asi tri minúty) cítil ako v extáze.

Zažili ste niekto niečo podobné ?

Zajímavý zážitek který určitě nebude běžný, ale z literatury jsem podobné příběhy a zkušenosti zaznamenal. Obecně se smích jako léčebný prostředek určitě doporučuje a funguje velice dobře. Četl jsem dokonce o případu člověka s terminálním stádiem rakoviny který programově nasazený smích aplikoval jako poslední možnou léčbu a z problémů se kupodivu dostal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2019 9:53 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Existuje léčba smíchem, věnuje se jí například psychiatr MUDr. Karel Nešpor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2019 12:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
https://www.youtube.com/user/drnespor

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2019 12:18 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Nespor ? To sa mam pozerat na usmev postaka, vevericky, slona, macky, automechanika, hrobara, umyvacky riadu ? Chalani, to nemyslite vazne. Tie videa maju nulovu hodnotu, poznam ho uz roky...
Miesto toho aby vypustal videa kde sa smeje, vypusta videa "smiech autobusu" atd... A to ani nie je smiech, vsetko su lsn usmevy, ktore dokaze napodobnit uplne kazdy, cize nemaju nic spolocne s nejakou schopnostou. To ja sa smejem 100x prirodzenejsie samovolne na pockanie leziac na posteli, nez on vo videach.

To tento cech je uplne iny level v spontannom smiechu. Preco "odbornik na smiech Nespor" ziadne take video nevypustil ? Smiat sa s niekym vie kazdy. Smiat sa sam od seba bez vonkajsieho podnetu uz nie...


_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 31, 2019 2:44 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Viete, kto sa smeje bez priciny?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 31, 2019 10:08 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Povedz nam to, pan hriesny psycholog, hriesny mystik a hriesny guru \":-)\"
Ze ja uz dopredu tusim tvoju kratkozraku odpoved asi nebude prekvapenim, ze ? \</div

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz