Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 9:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Dnes som si bola pre výsledky z odberu krvi a prežívam veľkú radosť.Môj reumat. faktor klesol na 14.9 /ref. hodn. je menej ako 15.9/ \":D\" .Pred tromi rokmi bol 120.Takže zmena stravy,odkyselovanie,remineralizácia,pravidelné očisty organizmu a samozrejme odbúranie stresu priniesli výsledok.Pokračujem ďalej,veľmi sa teším,že sa dá uzdraviť aj bez chémie.Ďakujem tomuto fóru za cenné informácie,ktoré sú veľkým pomocníkom na ceste k uzdraveniu.Prajem všetkým hlavne vieru,že je to možné.

To je velice solidní výsledek a myslím že může být inspirací pro ty věčné oponenty, kteří vlastně nechtějí nic se sebou dělat a stále vymýšlejí důvody, proč to vlastně vůbec nemůže fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 9:41 am 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
taky moc gratuluji a přeji výdrž do budoucna. Takovéto informace jsou pro nás ostatní "revmatiky" moc povzbuzující. Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 2:35 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Lenka Jirásková píše:
taky moc gratuluji a přeji výdrž do budoucna. Takovéto informace jsou pro nás ostatní "revmatiky" moc povzbuzující. Lenka

Díky moc.Tiež prajem ostatným skoré uzdravenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 11:07 pm 
Offline

Registrován: ned pro 08, 2013 10:48 pm
Příspěvky: 2
dobrý večer
som dlhodobý reumatik, cca 10 rokov, od 2009 na Embreli, IV štádium a už dlhšie sa zaoberám výberom vhodnej diéty. po Embreli sa mi veľmi polepšilo, ale stále mi tuhnú kĺby, v rukách nemám silu, bývam veľmi unavená, podráždená, mávam extrémne kolísavé nálady, veľké emočné výkyvy, občasnú nočnú nespavosť, neznášam akúkoľvek väčšiu záťaž. mám normálnu váhu
z jedál od detstva neznášam mäso, najmä mastné a mlieko, rada mám iba syry a jogurty. naopak milujem maslo a biele pečivo... a jem naozaj veľa sladkostí, najmä gumené cukríky \":(\"
1. otázka znie, či tieto moje prirodzené náklonnosti môžu byť indikátorom že ich moje telo nepotrebuje?
2. pijem veľa kávy, čierny čaj, občas trochu vína - škodí to?
3. okrem týchto pradepodobne zlých vecí obľubujem a aj veľa konzumujem zeleniny a čerstvého ovocia, pijem veľa zázvorového čaju, konzumujem domácí kozí syr a občas jem ryby
nemohli by ste mi prosím poradiť ako upraviť návyky, čítala som rôzne blogy ale nie som z toho múdrejšia, niekde odporúčajú citrusy, inde nie. takisto paradajky a papriky, ktoré milujem.
čo by som mala zaradiť do jídelníčku? čo naopak vylúčiť? mám podstúpiť nejakú očistnú kúru?
vďaka za odpoveď, keď bude treba, doplním info
pavluško


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: sob pro 14, 2013 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pavluško píše:
dobrý večer
som dlhodobý reumatik, cca 10 rokov, od 2009 na Embreli, IV štádium a už dlhšie sa zaoberám výberom vhodnej diéty. po Embreli sa mi veľmi polepšilo, ale stále mi tuhnú kĺby, v rukách nemám silu, bývam veľmi unavená, podráždená, mávam extrémne kolísavé nálady, veľké emočné výkyvy, občasnú nočnú nespavosť, neznášam akúkoľvek väčšiu záťaž. mám normálnu váhu
z jedál od detstva neznášam mäso, najmä mastné a mlieko, rada mám iba syry a jogurty. naopak milujem maslo a biele pečivo... a jem naozaj veľa sladkostí, najmä gumené cukríky \":(\"
1. otázka znie, či tieto moje prirodzené náklonnosti môžu byť indikátorom že ich moje telo nepotrebuje?
2. pijem veľa kávy, čierny čaj, občas trochu vína - škodí to?
3. okrem týchto pradepodobne zlých vecí obľubujem a aj veľa konzumujem zeleniny a čerstvého ovocia, pijem veľa zázvorového čaju, konzumujem domácí kozí syr a občas jem ryby
nemohli by ste mi prosím poradiť ako upraviť návyky, čítala som rôzne blogy ale nie som z toho múdrejšia, niekde odporúčajú citrusy, inde nie. takisto paradajky a papriky, ktoré milujem.
čo by som mala zaradiť do jídelníčku? čo naopak vylúčiť? mám podstúpiť nejakú očistnú kúru?
vďaka za odpoveď, keď bude treba, doplním info
pavluško

1)Obávám se, že zde nejde o vaše chutě, ale patrně si kandida říká o svojí dávku sacharidů.
2)Jde o bič na schvácenou herku, tedy pouze tím vydudáte z těla zbytky energie a následuje hlubší propad.
3)Především bych si udělal některé testy jako plivací, krkací a test na stav jódu a dále laboratoř, ovšem to již není pro všechny stejné, ale určitě CRP, ranní kortizol a ceruloplazmin. Pokud bude potřeba další info, raději zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: ned pro 15, 2013 11:25 pm 
Offline

Registrován: ned pro 08, 2013 10:48 pm
Příspěvky: 2
dobrý večer,
srdečná vdaka za odpoved
č 1 - čo je to prosím kandida?
č 2 - takže patrně piť menej alebo žiadnu kávu a čaj...
č 3 - ak tomu dobre rozumiem, tak na stanovenie presnejšej špecifickej diety /o to by som mala záujem/ treba podrobnejšie testy?
poradím sa so svojím lekárom ohľadne testov a dám vám vedieť,
resp. nechám si prejsť hlavou a zavolám, možno až po NR
zatiaľ vdaka
a prajem krásne vianoce
p.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pavluško píše:
dobrý večer,
srdečná vdaka za odpoved
č 1 - čo je to prosím kandida?
č 2 - takže patrně piť menej alebo žiadnu kávu a čaj...
č 3 - ak tomu dobre rozumiem, tak na stanovenie presnejšej špecifickej diety /o to by som mala záujem/ treba podrobnejšie testy?
poradím sa so svojím lekárom ohľadne testov a dám vám vedieť,
resp. nechám si prejsť hlavou a zavolám, možno až po NR
zatiaľ vdaka
a prajem krásne vianoce
p.

1)Aha, tak to jsem nečekal takto nízké znalosti, trochu si zde projděte vlákna o kandidě je toho zde opravdu dost.
2)Ano.
3)Třeba se ukáže, že jde o jiný problém a lékaře do toho asi tahat nemusíte, pokud vám je neudělal do této doby, asi je neudělá ani nyní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2014 11:23 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
sawe píše:
Zdravím, byla mě diagnostikována tato nemoc, Revmatoidní syndrom s pozitivitou ANA, . Prosím o radu jak tuto nemoc léčit popř jestli se dá vyléčit. Děkuji

Je nutná alkalizace, detoxikace a nízkosacharidová strava. Jedině díky těmto přírodním léčebným metodám může revmatoidní artritida zmizet. Klasická medicína tuhle nemoc bohužel léčit neumí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2018 7:08 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den, prosím o radu. Před půl rokem jsem vysadila všechny léky na revmatoidní artritidu a díky úpravě jídelníčku jsem celý půl rok přežila v téměř dobrém zdraví, hlavně bez větších bolestí kloubů. Pro mě po 20 letech zázrak. Bohužel přišlo jaro (léto) a jakmile se organismus zahřál, jsem opět celá opuchlá a v zánětu. Může na tuto nemoc mít teplo vliv? Dá se tomu nějak zabránit? V zimě jsem byla téměř bez problémů.
děkuji Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: úte dub 24, 2018 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, prosím o radu. Před půl rokem jsem vysadila všechny léky na revmatoidní artritidu a díky úpravě jídelníčku jsem celý půl rok přežila v téměř dobrém zdraví, hlavně bez větších bolestí kloubů. Pro mě po 20 letech zázrak. Bohužel přišlo jaro (léto) a jakmile se organismus zahřál, jsem opět celá opuchlá a v zánětu. Může na tuto nemoc mít teplo vliv? Dá se tomu nějak zabránit? V zimě jsem byla téměř bez problémů.
děkuji Lenka

Tak smažit zánět přímo na sluníčku by určitě vadilo i když zase by záleželo jak dlouho, ale teplo samotné by vadit podle mě nemělo, já bych spíše viděl problém v té velké změně počasí kdy v jednom týdnu je ze zimy léto a jaro jaksi chybí. Vyzkoušejte se soustředit na tvorbu HCl v žaludku, pokud se jí nástupem jara tvoří méně, což je bohužel normální, může to znamenat zásadní rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 5:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, prosím o radu. Před půl rokem jsem vysadila všechny léky na revmatoidní artritidu a díky úpravě jídelníčku jsem celý půl rok přežila v téměř dobrém zdraví, hlavně bez větších bolestí kloubů. Pro mě po 20 letech zázrak. Bohužel přišlo jaro (léto) a jakmile se organismus zahřál, jsem opět celá opuchlá a v zánětu. Může na tuto nemoc mít teplo vliv? Dá se tomu nějak zabránit? V zimě jsem byla téměř bez problémů.
děkuji Lenka

Já myslím, že zahřátím to nebude. Nemůže to souviset se změnou stravy? Jak píše pan Jarda, například i úbytek HCL v žaludku to může ovlivnit. V zimě máme všichni lepší apetit a strávíme více tuku a tím pak automaticky jíme i méně sacharidů, v horku je tomu ale naopak, to zase netrávíme dobře tuky a tak do sebe cpeme škroby a cukry, což není pro tuhle chorobu dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 7:16 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Díky za reakci. Naštěstí se situace trochu ustálila a nejhorší se zdá být obecně jaro, kdy si organismus musí na změnu počasí zvyknout. Opakuje se to každý rok. V létě je to už pak lepší, ale ne tak dobré jako v zimě. HCL na to bude mít asi také vliv. díky Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 8:23 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zdá se, že tato informace zde ještě nepadla, pokud ano, tak se omlouvám za duplicitu.
Na revmatoidné artritidu by měla hodně dobře fungovat suplementace bórem. Proč, to nevím.

Australský vědec "si pořídil atritidu", lékaři nepomohli, tak na to šel jako věděc. Dělal výzkum v zemědělství a povšiml si, že v zemích, kde mají v půdě hodně bóru mají lidé málo artritidu a naopak. Austrálie (stejně jako střední Evropa) je na bór v půdě taky relativně chudá, proto se i u nás prodává a stromkům sype hořčík s boraxem.

Vědec začal brát 30 mg boraxu denně, což je cca 3 mg boru (to je totiž oficiálně doporučená denní dávka pro bór) a za tři týdny zaznamenal velké zlepšení.

Borax je celkem hodně bezpečný, ale musí se s ním najíždět pomalu. Počáteční dávka 30 mg /den je v pořádku, kdo chce zrychlovat, tak vhodné maximum pro Borax je 100 mg/den, tj cca čistého bóru 10 mg/den.

Pokud bór pomůže, tak 3 mg bóru (30 mg boraxu) lze brát trvale, těch 10 mg/den bóru by mělo být bezpečné i po dobu několika měsíců.

Já bral bór kvůli kandidě a bral jsem i 500 mg boraxu za den, ale kdybych od takto vysoké dávky začal, tak to se mnou sekne a odvezou mě. Takže začínat pomalu.

Protože miligramová množství boraxu se špatně dávkují, tak se to dělá tak, že se odhadne/odměří 1 gram boraxu (1000 mg Boraxu tedy 100 mg boru), ten se rozpustí v cca 1 litru teplé vody (ve studené se špatně rozpouští) a to se pije 10 nebo 30 dní, trn denní dávka je 100 ml nebo 30 ml.
Pokud použijete převařenou vodu a výsledek skladujete v ledničce, tak by se ve vodě nemělo nic namnožit, protože v takto koncentrované boraxové vodě se nic normálního množit nebude. Pokud nevěříte, tak si po týdnu udělejte novou čerstvou vodu. Mi v létě boraxová voda vydržela v létě na stole stát týden a upíjel jsem ji přímo z láhve ...

Chuť je hnusná mýdlová, není problém si těch 30 ml nebo 100 ml naředit vodou, ale mi to problémy nedělalo, ani když jsem to měl jen v 0,7 litru a upíjel jsem dle chuti přímo z láhve.

Kdo se bojí boraxu, existují i potravinové doplňky s bórem - potřebujete takový, kde dodáte minimálně 3 mg bóru z den.

Z počátku může nastat herxheimerova reakce, tedy nejrůznějí potíže a bolesti různě po těle i v kloubech, protože bór chybí v celém těle a tělo se probere k životu. Dobrý postup je zpomalit přísun bóru tak, aby ty problémy byly jen pouhá nepříjemnost.

Artritidu nemám, ale po 14 dnech boraxu mě přestaly bolet klouby na dvou prstech na noze, které občas lehce pobolívaly \":wink:\"

Nevím jak to s artritidou funguje, ale bór tělo potřebuje mj. pro manipulaci s vápníkem, to znamená, pokud jsou bolesti způsobené usazováním vápníku, tak je vhodné kromě bóru dodávat i trochu hořčíku, aby tělo snáz transportovalo vápník z kloubů tam, kam skutečně patří.

Kdo umí anglicky, hledejte na googlu: The Borax Conspiracy


Naposledy upravil pefi dne ned srp 05, 2018 8:49 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Zdá se, že tato informace zde ještě nepadla, pokud ano, tak se omlouvám za duplicitu.
Na revmatoidné artritidu by měla hodně dobře fungovat suplementace bórem. Proč, to nevím.

Australský vědec "si pořídil atritidu", lékaři nepomohli, tak na to šel jako věděc. Dělal výzkum v zemědělství a povšiml si, že v zemích, kde mají v půdě hodně bóru mají lidé málo artritidu a naopak. Austrálie (stejně jako střední Evropa) je na bór v půdě taky relativně chudá, proto se i u nás prodává a stromkům sype hořčík s boraxem.

Vědec začal brát 30 mg boraxu denně, což je cca 3 mg boru (to je totiž oficiálně doporučená denní dávka pro bór) a za tři týdny zaznamenal velké zlepšení.

Borax je celkem hodně bezpečný, ale musí se s ním najíždět pomalu. Počáteční dávka 30 mg /den je v pořádku, kdo chce zrychlovat, tak vhodné maximum pro Borax je 100 mg/den, tj cca 10 mg/den.

Pokud bór pomůže, tak 3 mg bóru (30 mg boraxu) lze brát trvale, těch 10 mg/den bóru by mělo být bezpečné i po dobu několika měsíců.

Já bral bór kvůli kandidě a bral jsem i 500 mg boraxu za den, ale kdybych od takto vysoké dávky začal, tak to se mnou sekne a odvezou mě. Takže začínat pomalu.

Protože miligramová množství boraxu se špatně dávkují, tak se to dělá tak, že se odhadne/odměří 1 gram boraxu (1000 mg Boraxu tedy 100 mg boru), ten se rozpustí v cca 1 litru teplé vody (ve studené se špatně rozpouští) a to se pije 10 nebo 30 dní, trn denní dávka je 100 ml nebo 30 ml.
Pokud použijete převařenou vodu a výsledek skladujete v ledničce, tak by se ve vodě nemělo nic namnožit, protože v takto koncentrované boraxové vodě se nic normálního množit nebude. Pokud nevěříte, tak si po týdnu udělejte novou čerstvou vodu. Mi v létě boraxová voda vydržela v létě na stole stát týden a upíjel jsem ji přímo z láhve ...

Chuť je hnusná mýdlová, není problém si těch 30 ml nebo 100 ml naředit vodou, ale mi to problémy nedělalo, ani když jsem to měl jen v 0,7 litru a upíjel jsem dle chuti přímo z láhve.

Kdo se bojí boraxu, existují i potravinové doplňky s bórem - potřebujete takový, kde dodáte minimálně 3 mg bóru z den.

Z počátku může nastat herxheimerova reakce, tedy nejrůznějí potíže a bolesti různě po těle i v kloubech, protože bór chybí v celém těle a tělo se probere k životu. Dobrý postup je zpomalit přísun bóru tak, aby ty problémy byly jen pouhá nepříjemnost.

Artritidu nemám, ale po 14 dnech boraxu mě přestaly bolet klouby na dvou prstech na noze, které občas lehce pobolívaly \":wink:\"

Nevím jak to s artritidou funguje, ale bór tělo potřebuje mj. pro manipulaci s vápníkem, to znamená, pokud jsou bolesti způsobené usazováním vápníku, tak je vhodné kromě bóru dodávat i trochu hořčíku, aby tělo snáz transportovalo vápník z kloubů tam, kam skutečně patří.

Kdo umí anglicky, hledejte na googlu: The Borax Conspiracy

Toto znám, ale abych pravdu řekl tak ani netuším zda se to zde již objevilo, každopádně jde o dobrý a vysoce bezpečný postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 8:55 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ještě bych dodal, že můj kolega, který zkusil bór (3mg/den), byl po něm hrozně unavený, což je jeden z projevů Herxheimerovy reakce. Já jsem v porovnání s ním zdravý jako řípa, tak že mě až po neplánovaném vypití skoro celé týdenní dávky naráz začalo tupě bolet v lýtku a také nad pravou kyčlí. Proč jsem to vypil ? Šileně mi to zachutnalo a myslel jsem při cucání vody z láhve na něco jiného a tak jsem ucucával a ucucával a najednou byla láhev skoro prázná ... Taky zkušenost a varování.
Teď už se mnou 500 mg boraxu (50 mg bóru) naráz ani nehne - namísto cucání každý den si dám dvakrát nebo třikrát týdně větší dávku a v průměru mám tak těch 10 mg/den.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz