Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Okuliare PROTI VETRU
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2017 8:59 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
Vonku panuje vlhko a veterno, čo je pre moje oči citlivé na chlad a vietor doslova POHROMA...
Nepotrebujem nosiť dioptrické okuliare, slnečným okuliarom sa vyhýbam, nemám teda už asi 12 rokov vo zvyku nosiť akékoľvek okuliare...
Rozhodol som sa však, že nechcem aby mi moje prechádzky vonku v každom ročnom období, ideálne denné prechádzky, mal prekaziť "hnusný vietor", a to kvôli citlivým očiam naň...
Preto som si vygooglil nejaké okuliare, ktoré slúžia proti vetru.... Vyhodilo mi rôzne cyklistické a podobné okuliare, a čo ma teší, tak sú tam aj také akoby "bez rámu", čiže málo viditeľné, vyslovene proti vetru, za nejakých 23€.

Používate niekto z vás také okuliare proti vetru aj v našich bežných "prechádzkových" podmienkach, mimo lyžovania, snowboardovania či bicyklovania ? Vy čo máte tiež citlivé oči na vietor (a už dupľom na chladný vietor) sa v takom počasí bez takých okuliarov ani nemôžete nejak "pohybovať", jedine že sa rýchlo chcete/musíte dostať z bodu A do bodu B, a to s očami prižmúrenými na úzku škárku...
Mne toto nevyhovuje, rozhodne si idem zadovážiť tieto okuliare...

Budem rád za nejaké vaše názory, komenty k tomu.... Váš postoj k takým okuliarom, ich používaniu...
Ďakujem.

edit : A už som si aj objednal. Tieto : http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky ... cire/15396

Pri každom vstupe do budovy či autobusu (používať budem len vo veternom počasí, a tých veterných dní bude teda dosť každý rok od jesene do jari...) si ich dám samozrejme dole.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Okuliare PROTI VETRU
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2017 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Vonku panuje vlhko a veterno, čo je pre moje oči citlivé na chlad a vietor doslova POHROMA...
Nepotrebujem nosiť dioptrické okuliare, slnečným okuliarom sa vyhýbam, nemám teda už asi 12 rokov vo zvyku nosiť akékoľvek okuliare...
Rozhodol som sa však, že nechcem aby mi moje prechádzky vonku v každom ročnom období, ideálne denné prechádzky, mal prekaziť "hnusný vietor", a to kvôli citlivým očiam naň...
Preto som si vygooglil nejaké okuliare, ktoré slúžia proti vetru.... Vyhodilo mi rôzne cyklistické a podobné okuliare, a čo ma teší, tak sú tam aj také akoby "bez rámu", čiže málo viditeľné, vyslovene proti vetru, za nejakých 23€.

Používate niekto z vás také okuliare proti vetru aj v našich podmienkach ? Vy čo máte tiež citlivé oči na vietor (a už dupľom na chladný vietor) sa v takom počasí bez takých okuliarov ani nemôžete nejak "pohybovať", jedine že sa rýchlo chcete/musíte dostať z bodu A do bodu B, a to s očami prižmúrenými na úzku škárku...
Mne toto nevyhovuje, rozhodne si idem zadovážiť tieto okuliare...

Budem rád za nejaké vaše názory, komenty k tomu.... Váš postoj k takým okuliarom, ich používaniu...
Ďakujem.

edit : A už som si aj objednal. Tieto : http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky ... cire/15396

Pri každom vstupe do budovy či autobusu (používať budem len vo veternom počasí, a tých veterných dní bude teda dosť každý rok...) si ich dám samozrejme dole.

Tak může to mít nejen výhody, ale i nevýhody, protože jak si na ně oči naučíte, tak bez nich budete ty přírodní výkyvy snášet ještě mnohem hůře. Je to podobné jako s otužováním, pokud se budete otužovat tak vám voda i relativně studená bude připadat teplá a pokud budete trvale používat horkou bude za nějakou dobu i horká dělat pocit chladu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Okuliare PROTI VETRU
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2017 11:24 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Tak může to mít nejen výhody, ale i nevýhody, protože jak si na ně oči naučíte, tak bez nich budete ty přírodní výkyvy snášet ještě mnohem hůře. Je to podobné jako s otužováním, pokud se budete otužovat tak vám voda i relativně studená bude připadat teplá a pokud budete trvale používat horkou bude za nějakou dobu i horká dělat pocit chladu.

Teraz je v Košiciach fakt veterno... už len ísť do obchodu by spôsobilo, že by ma boleli oči... Citlivosť mojich očí na chlad a vietor nie je daná nejakým zlozvykom (ako môže byť daná zimomrivosť u človeka, ktorý si dáva na hlavu čiapku už od začiatku októbra keď je vonku 13 stupňov a nefúka vietor), ale proste to mám vrodené, neviem z akého dôvodu, a nebude to vec vitamínov, minerálov, živín ako takých... V strave mi už nič nechýba dlho, detox perfektný, no mne býva na oči odjakživa zima, a studenú a k tomu vlhký vietor je pre moje oči katastrofou... Vidím to tak, že budem chodievať vonku aj do obchodu s "across body" taškou ("pánska kabelka"), v ktorej budem mať okuliare, a to pre prípad, žeby som cítil potrebu si ich dať. Keď budem už z okna vidieť ako silno fúka studený vietor, jednoznačne si proste tie okuliare zoberiem...
Rovnako mám dlhý krk, takže v takom vetre to nejde ani bez šálu... Ľudia s krátkym krkom šál riešiť takmer ani nemusia, napr. aj z dôvodov, že si ho nemajú ako obmotať okolo krku... \":D\"
A je tu ďalšia vec.... Mám veľké oči, trošku vypuklé (ale nie prehnane, máme proste veľké oči v celej rodine), žiadne problémy so štítnou žľazou, nie je to chorobná záležitosť. No a keď oči nie sú "hlboké", akoby vsadené v lebke, tak logicky sú žiaľ citlivejšie na vietor a chlad - lebo sú menej chránené kosťami okolo očí... Mne sa také okuliare fakt zídu...
Samozrejme, použijem podľa potreby, nie vždy.
Myslím, že je podstatne horšie kvôli absencii takých okuliarov neísť na 1-2 hodinovú prechádzku do lesa, než také okuliare použiť, a ísť vonku do lesa takmer za každého počasia (až na tuhé mrazy, či novembrovú búrku)..
\":)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz