Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2016 1:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jarda píše:
Nerad bych vám to kazil a nehodlám také tvrdit, že hladovění není prospěšné, ale v mnoha případech z války těžko usuzovat zda bylo prospěšné přestát útrapy, nebo šlo prostě o přirozený výběr, jako v přírodě. Správně nastavení přežili třeba koncentrák, což těm méně dobře nastaveným nebylo dáno. Prostě pouhá selekce-přirozený výběr z hlediska přírody a dlouhověkost by u nich nastala bez ohledu na útrapy a hladovění, ale to je pouze úvaha a v teoretické rovině.

A myslím, že vaša úvaha je správna, pán Jarda.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2016 1:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Keď je človek zbavený rôznych predsudkov a emocionálnej/mechanickej viery, túžob (aby to či ono bola pravda alebo nepravda), tak vie viac naslúchať svojmu telu.
Preto si myslím, že jedenie jedného jedla denne NIE JE NIČ ZLÉ, pokiaľ sa na to človek cíti.
Hlavne ide o to, že jesť jedno jedlo denne neznamená, že musím jesť 1x denne každý deň, a ešte k tomu dlhodobo. Môžem, ale nemusím. Všetko záleží od toho, AKÉ JEDLÁ ČLOVEK KONZUMUJE (nakoľko ho zasýtia a koľko mu dodajú živín), a hlavne, AKÉ AKTIVITY MÁ POČAS DŇA....
Viem, že keď som pracoval v obchode (športový obchod pár dní dozadu, obchod so sportrebnou elektronikou rok dozadu, 11-tky a vkuse na nohách, hlavne chodenie, čupenie a "drepy"), tak bolo pre mňa nemysliteľné jesť len 1x denne, pretože som tou chôdzou a dvíhaním (hoci nie ťažkých vecí, ale často) strácal veľa energie, ktorú som potreboval doplniť jedlom, a to ešte v prostredí s "mŕtvym vzduchom" (klimatizácia), alebo bez klímy, ale veľmi málo vetraným vzduchom.
Ale napr. dnes sa mi nejak nechce jesť druhý krát....
NETREBA JESŤ NASILU, NIKDY, aj keď na druhý deň človek môže vážiť vo vysledku o pol kila menej, a schúdnúť pár deka zo svalovej hmoty na nejakú dobu....alebo podobne...
Rovnako aj s pitím.......... Keď človek nie je smädný (ani trochu), tak načo by pil ?? .... Hlavne teraz, keď je už pomerne zima a prší..... tak takmer nie som smädný....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 12:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Keď je človek zbavený rôznych predsudkov a emocionálnej/mechanickej viery, túžob (aby to či ono bola pravda alebo nepravda), tak vie viac naslúchať svojmu telu.
Preto si myslím, že jedenie jedného jedla denne NIE JE NIČ ZLÉ, pokiaľ sa na to človek cíti.
Hlavne ide o to, že jesť jedno jedlo denne neznamená, že musím jesť 1x denne každý deň, a ešte k tomu dlhodobo. Môžem, ale nemusím. Všetko záleží od toho, AKÉ JEDLÁ ČLOVEK KONZUMUJE (nakoľko ho zasýtia a koľko mu dodajú živín), a hlavne, AKÉ AKTIVITY MÁ POČAS DŇA....
Viem, že keď som pracoval v obchode (športový obchod pár dní dozadu, obchod so sportrebnou elektronikou rok dozadu, 11-tky a vkuse na nohách, hlavne chodenie, čupenie a "drepy"), tak bolo pre mňa nemysliteľné jesť len 1x denne, pretože som tou chôdzou a dvíhaním (hoci nie ťažkých vecí, ale často) strácal veľa energie, ktorú som potreboval doplniť jedlom, a to ešte v prostredí s "mŕtvym vzduchom" (klimatizácia), alebo bez klímy, ale veľmi málo vetraným vzduchom.
Ale napr. dnes sa mi nejak nechce jesť druhý krát....
NETREBA JESŤ NASILU, NIKDY, aj keď na druhý deň človek môže vážiť vo vysledku o pol kila menej, a schúdnúť pár deka zo svalovej hmoty na nejakú dobu....alebo podobne...
Rovnako aj s pitím.......... Keď človek nie je smädný (ani trochu), tak načo by pil ?? .... Hlavne teraz, keď je už pomerne zima a prší..... tak takmer nie som smädný....

To je otázka, potřeba jídla je velice individuální a ještě se mění vztažmo k mnoha faktorům. Totéž platí pro pití a dá se tvrdit, že v zimním období může jít i o násobky kalorického limitu letního režimu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2016 12:25 pm 
Offline

Registrován: úte pro 20, 2016 9:15 am
Příspěvky: 8
z celeho toho co pises mam pocit velkej vnutornej nespokojnosti. Ty si taky honimir co chce vzdy vsetko dotiahnut k dokonalosti a urcite si vravis, ze prave toto je ta posledna cast stavebnice aby tvoj zivot bol dokonaly.

Rozmyslas denne aj nad niecim inym ako jedlom, ocistami? Podla mna je toto chorobne co tu predvadzas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2016 4:07 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
BlaZen : ked budem denne riesit k*rvy, peniaze, chlast, alebo filmy, ci ako spravit nejaky podvod, budem lepsi ? Alebo mi zavidis elan do veci suvisejucich so zdravim? V com si zaujimavy ty ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2016 7:20 pm 
Offline

Registrován: úte pro 20, 2016 9:15 am
Příspěvky: 8
SemTamTuPrídem píše:
V com si zaujimavy ty ?

Tvoje cela existencia je byt zaujimavy? robit nieco ine ako vacsina?
Blahozelam nasiel si zmysel zivota. Mozno za par rokov budes bretharian a budes pisat aka je lahodna prana v urcitych hodinach.

Ja mam vyrovnany zivot, mam dobre vztahy s ludmi v okoli, dobre zdravie, milujucu partnerku, dobru pracu, vzdelanie. Staci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2016 7:42 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
BlaZen píše:
Ja mam vyrovnany zivot, mam dobre vztahy s ludmi v okoli, dobre zdravie, milujucu partnerku, dobru pracu, vzdelanie. Staci?

Tebe možno. \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2016 8:31 am 
Offline

Registrován: úte pro 20, 2016 9:15 am
Příspěvky: 8
SemTamTuPrídem píše:
A na jednom jedle denne už nie som, pracovať pri tom (stánie, chodenie, zhon) a zároveň aktívne cvičiť (posilňovanie tela, beh), tak nech je to jedlo akékoľvek, aj to najvýživnejšie a najkoncentrovanejšie živočíšne, proste jedno jedlo denne mi po pár mesiacoch prestalo stačiť. Mohol by som si roztiahnuť žalúdok a dostať doň napr. v jednom jedle denne 70g bielkovín, 300g tuku a pár desiatok gramov sacharidov (nebola by to nutnosť), ale nie, ja si to radšej rozdelím na dve jedlá, pričom mám každý deň "lačňovku" nejakých 18-19 hodín. Prvé jedlo zjem také po ktorom vyhladnem skôr, druhé také, ktoré viac zasýti.
Čo sa týka množstva bielkovín, rád by som ho aj zvýšil na takých 100g/deň, ale keďže už konzumujem len vysokokvalitné potraviny a kupujem si aj "superpotraviny" typu nepasterizované maslo, miso pasta, a denne vypijem tak 3dcl mliečne kvasenej zeleninovej šťavy, k tomu užívam aj 2 enzýmové tabletky denne (pre istotu, aj keď jem mäso väčšinou surové, a jem surové jogurty, surové maslo, surovú kvasenú zeleninovú šťavu...), ide to proste dosť do peňazí, a tých 30g bielkovín navyše (keďže nechcem, aby pochádzali z nejakého prášku...) si zatiaľ "odpúšťam"... Tých 30g bielkovín navšye by znamenalo v podstate navýšenie jednej, alebo oboch porcií denného jedla/denných jedál o také množstvo, ktoré by obsahovalo okolo tých 30g bielkovín. Viem celkom isto, že by som nabral takto nejaké tie svaly, čo by sa mi hodilo, pretože prirodzene (bez steroidov a chemických doplnkov, a bez cvičenia "do zlyhania") vybudovaných svalov nie je nikdy dosť.
V čase, keď som konzumoval denne súčasne 400-450g tukov a 110-120g bielkovín sú už minulosťou, a vzhľadom na to, že teraz je moja strava kvalitnejšia než vtedy (hlavne čo sa týka prítomnosti enzýmov, ale aj pôvodu potravín), plánujem zvýšiť len množstvo bielkovín zo 70g na nejakých 100g. Aspoň v období od jari do jesene, predsa len, som vo veku "námluv" (už dosť dlho \":D\" ), predsa len sa lepšie cítim pri výške 190cm, viac osvalený, ako menej osvalený. A bielkoviny "+30g" (kvalitné) sa o to dozaista pri správnom tréningu (ktorý mám, len ma limituje menšie množstvo bielkovín) postarajú.
A len tak mimochodom, už si neviem ani za svet predstaviť jesť 3x denne........... Na to by ma nikto neprehovoril....

Tu si sa krasne ukazal aky si konzistentny a ako ta dokaze odklonit od cesty - stanie, chodenie, zhon.
Ukazovatelom kvality potravy ma byt zdravie a dennodenne opakovanie. To si ty sam nedokazal. Mas tu tisic vyhovoriek a ospravedlneni.
Radsej sa opat postav za pokladnu do obchodu a tvar sa ze si najmudrejsi clovek na svete. Si presne ten typ uboziaka, ktory sa vyvysuje nad ostatnych a mysli si, ze je najchytrejsi na svete. Preto si v zivote ostal sam a robis niekde predavaca. Dolezite je ze jes iba jedno jedlo denne. Najma ked ti to vyhovuje a potom tu o tom zahltis cele forum, kde militantne obhajujes svoj nazor. Sranda, ze par stranok dozadu sa tu stavias proti vyskumom vedcov. Si vedec? Lekar? farmaceut? Nie! Si len obycajny predavac. Tak akym pravom tu spochybnujes nejaky vyskum?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2016 10:41 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
BlaZen píše:
Tu si sa krasne ukazal aky si konzistentny a ako ta dokaze odklonit od cesty - stanie, chodenie, zhon.
Ukazovatelom kvality potravy ma byt zdravie a dennodenne opakovanie. To si ty sam nedokazal. Mas tu tisic vyhovoriek a ospravedlneni.
Radsej sa opat postav za pokladnu do obchodu a tvar sa ze si najmudrejsi clovek na svete. Si presne ten typ uboziaka, ktory sa vyvysuje nad ostatnych a mysli si, ze je najchytrejsi na svete. Preto si v zivote ostal sam a robis niekde predavaca. Dolezite je ze jes iba jedno jedlo denne. Najma ked ti to vyhovuje a potom tu o tom zahltis cele forum, kde militantne obhajujes svoj nazor. Sranda, ze par stranok dozadu sa tu stavias proti vyskumom vedcov. Si vedec? Lekar? farmaceut? Nie! Si len obycajny predavac. Tak akym pravom tu spochybnujes nejaky vyskum?

Predavač už nie som. Konečne robím to, čo ma baví, to, čo je mojim najväčším koníčkom.
Akým právom mi vyčítaš, že niečo spochybňujem ? Ovcí čo nespochybňujú je plný celý svet..... Buď nábožensky založení ľudia, alebo tí, čo vyštudovali nejaké obory (hlavne lekárskeho zamerania), a sú presvedčení, že ich v škole učili 100% správne veci. To je ale strašne hlúpe byť o niečom takom presvedčení...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2016 2:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
SemTamTuPrídem píše:
Akým právom

hele je mi po tem prd, ale možná stejným právem, jakým Ty ses hluboce vysmíval Richardovi zde v jiném vlákně...
viewtopic.php?p=81223#p81223
chápeš, jak se chováš?
dík za vyslyšení, končím \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2016 4:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jindra, zacni jest mäso a pit kefir, nemysli ti to.... Ziadne mliecne kvasene proxukty (pokial sa clovek nezivi len nimi) nezkodia ani z dlhodobeho hladiska, pokial sa zviera stravuje vhodnou stravou a mlieko sa nepasterizuje. Ako mozes toto porovnavat s tym, o com sa bavime s BlaZenom???.... Najprv MYSLI, az potom reaguj. Pleties dve uplne, ale uplne ine zalezitosti. Moj nazor na fermentovane nepasterizovane mliecne vyrobky je REALITOU, milion6ly krat overenou na ludoch. Nie su to tvoje posr*te domnienky a tvoja VIERA. Ak nevieis rozdiel medzi mnou spomenutymi mliecnymi produktmi a pasterizovanym mliekom od chorej a zpe zivenej kravy, tak si ubohy slepec.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: úte kvě 30, 2017 4:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Znova som na jednom jedle denne (resp. 1hodinové okno na jedlo), zatiaľ ale len 5x týždenne (cez víkend zjem v 4 hodinovom okne 2 jedlá).
Rád by som bol v 1 hodinovom okne na jedlo KAŽDÝ DEŇ (mimo dní keď nemám pôst - a ten mám už len 44-66 hodín mesačne).
V minulosti som upustil od 1 hodinové okna na jedlo z dôvodu, že som bol v ketóze, a spolu mi to nejak nepasovalo... Vyhovoval mi o to menší objem potravy (nemusel som zaraďovať banány, ryžu, pohánku), ale nevyhovovalo mi, že som bol "vyžmýkaný z vody", nakoľko moje telo veľmi zle zadržiavalo vodu, čo mi nevyhovovalo z viacerých dôvodov.
Teraz mám za úlohu vymyslieť to, ako mať v 1 hodinovom okne na jedlo zastúpené v pribehu celého týždňa tieto potraviny : Mäso (svalovina, vnútornosti), ryby, vajíčka, kefír, maslo, masť, banány, ryža, pohánka, sezónne ovocie (bobuľovité, iné nie)...
Sťažuje mi to kefír... Kefír má príliš veľký objem na to, koľko málo bielkovín a tukov obsahuje. To by však nevadilo, keby obsahoval aj veľa sacharidov (ale nie mliečnych cukrov...), čo ale nie je možné, a navyše kefír v kombinácii napr. s medom (med = koncentrovaný "cukor") nestrávi tak rýchlo ako kefír čistý či kefír s kakaom, a to by som už druhé jedlo v tom hodinovom okne na jedlo jedol ešte predtým, než by mi strávilo kefír s medom...A TO NECHCEM...
Popremýšam, poskúšam, a dám tu vedieť to, AKO MAŤ CO NAJPESTREJŠÍ "NEVEGÁNSKY" JEDÁLNIČEK s dostatkom kalórií, a zároveň jesť len v 1 hodinovom okne...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Naposledy upravil SemTamTuPrídem dne stř kvě 31, 2017 9:26 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 31, 2017 9:22 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
SemTamTuPrídem píše:
Znova som na jednom jedle denne (resp. 1hodinové okno na jedlo), zatiaľ ale len 5x týždenne (cez víkend zjem v 4 hodinovom okne 2 jedlá).
Rád by som bol v 1 hodinovom okne na jedlo KAŽDÝ DEŇ (mimo dní keď nemám pôst - ktorých je už len možno tak 1-2 mesačne).
V minulosti som upustil od 1 hodinové okna na jedlo z dôvodu, že som bol v ketóze, a spolu mi to nejak nepasovalo... Vyhovoval mi o to menší objem potravy (nemusel som zaraďovať banány, ryžu, pohánku), ale nevyhovovalo mi, že som bol "vyžmýkaný z vody", nakoľko moje telo veľmi zle zadržiavalo vodu, čo mi nevyhovovalo z viacerých dôvodov.
Teraz mám za úlohu vymyslieť to, ako mať v 1 hodinovom okne na jedlo zastúpené v pribehu celého týždňa tieto potraviny : Mäso (svalovina, vnútornosti), ryby, vajíčka, kefír, maslo, masť, banány, ryža, pohánka, sezónne ovocie (bobuľovité, iné nie)...
Sťažuje mi to kefír... Kefír má príliš veľký objem na to, koľko málo bielkovín a tukov obsahuje. To by však nevadilo, keby obsahoval aj veľa sacharidov (ale nie mliečnych cukrov...), čo ale nie je možné, a navyše kefír v kombinácii napr. s medom (med = koncentrovaný "cukor") nestrávi tak rýchlo ako kefír čistý či kefír s kakaom, a to by som už druhé jedlo v tom hodinovom okne na jedlo jedol ešte predtým, než by mi strávilo kefír s medom...A TO NECHCEM...
Popremýšam, poskúšam, a dám tu vedieť to, AKO MAŤ CO NAJPESTREJŠÍ "NEVEGÁNSKY" JEDÁLNIČEK s dostatkom kalórií, a zároveň jesť len v 1 hodinovom okne...

To je jednoduche, presne ako pises, kefir ma velky objem, ale treba sa opytat preco. Pretoze je tam voda. Mlieko obsahuje vela vody, ale tebe ide len o tie vyzivne latky. Prave preto sa vzdy robili "koncentraty" z mliecnych vyrobkov, ktore sa povazovali za vyzivnejsie. A jednym zo zakladnych koncentratov bol tvaroh. Tvaroh su v podstate vyzrazane bielkoviny, a tuky, kym srvatka odtecie, v pravom tvarohu ostanu zachovane aj probiotika, teda je to vlastne zakysany mliecny vyrobok, z ktoreho bola odstranena srvatka, teda hlavne voda.
Cize, z kefiru si mozes spravit kefirovy tvaroh tak, ze vyzrazas tie bielkoviny. Srvatka sa ale zvykla pit tiez, ako napoj, ktory obsahoval aj male mnozstvo bielkovin, tukov a zivin.
Problem len je, ze bielkoviny, bez toho aby si ponicil enzymi, sa vyzrazaju najlahsie zahriatim. Su vsak rozne postupy, zakladny je zohriat tvaroh cca na 60 stupnov. No su aj postupy s nizsou teplotou, tam ale bude treba pockat dlhsie, kym sa bielkoviny vyzrazaju. Treba zistit, aka teplota este nepozabija probioticke kultury a enzymi, a stale bude dostacujuca na to, ako vyzrazat bielkoviny. Vyskusal by som teploty ako 50 stupnov, respektive 52, 53... proste ist co najnizsie.

Aj ked v srvatke odtecie cast zivin prec, vyhoda bude to, ze tvaroh bude mat maly objem, takze ho budes moct zjest viac, co bude v tomto pripade obrovska vyhoda. Co sa vsak probiotik tyka, mam pochybnosti o ich preziti, v zaludku, myslim si, ze vacsinou nepreziju ziadne dlhsie travenie (ako pol hodinu). Kefir sa vo vacsom mnozstve ale travi zle, pretoze zriedi prilis kyseliny velkym mnozstvom vody, a ta voda sa musi najprv vstrebat (cize vidis, ze v zaludku sa ti aj tak najprv vytvori tvaroh, az ten sa potom travi). Ty si ten tvaroh vlastne len predvyrobis.
Ine postupy ako vyzrazat bielkoviny, su s enzymami, alebo so zvysenou kyslostou. Zvysena kyslost bude ale tiez nicit probiotika od urcitej hodnoty, na tom je zalozene aj travenie v zaludku.

Ako vidis, kefir a mliecne vyrobky su skor doplnok, respektive, su vhodne len pokial jes viac jedal denne. I tak, jedno jedlo denne mi pride trochu extrem, mne sa najviac pozdavaju 2 jedla, zjedene asi v 4 hodinovom slede. Teda napriklad neskory obed, o 14:00 a vecera o 18:00. Alebo to este posunut. V pripade ze ma telo cely den oddych na regeneraciu travenia, tak si myslim, ze v tomto pripade by nevadilo ani neskorsie jedenie, teda napriklad 18:00 a 22:00. Mnoho kulturistov a posilujucich to tak ma, ze po cviceni, si daju este druhu veceru. V pripade extremnych sportov, takisto nieje ina moznost, ked sa musia jest obrovske mnozstva kalorii. Ja neskoru veceru vidim problem len vtedy, ked sa potom zacina ranajkami, ak sa ranajky vynechaju, tak telo sa proste vzdy na druhy den doobeda vycisti. Pochopitelne v tomto pripade je prilis skore spanie nemozne, pretoze minimalne tak hodinu po druhej veceri by som urcite nesiel spat, no idealne je, ked je to uz stravene. Mozno teda 17:00 a 21:00, a ist spat o 23:00.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 31, 2017 9:36 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion : Pri výrobe kefíru, keď mlieko kefíruje za izbovej teploty počas toho ako sa v ňom nachádzajú kefírové hubičky, tak sa krásne oddelí srvátka od hustej časti mlieka... Ale problém je, že tá srvátka sa nachádza na dne sklenenej nádoby, a tam sa nemám ako dostať, aby som tú srvátku odobral... Napadá mi ešte možnosť strčiť do toho nejakú tenkú priesvitnú hadičku, nasať srvátku ústami, a nechať odtiecť do pohára, nádobky.... Čo myslíš, šlo by to ?
Tú srvátku by som ale nevyhodil... Proste by som ju v priebehu dňa vypil, napr. zriedenú s vodou v pomere 1:1.... To by som ako jedlo vôbec nepočítal, obsahovalo by to možno (len tak strelím...) 3g sacharidov, 1g bielkovín, minerálne látky a vitamíny rozpustné vo vode.... Také nízke hodnoty makronutrientov by nemali šancu zapnúť trávenie, navyše, keď by som to skonzumoval v čisto tekutej forme, ktorá je najrýchlejšie vstrebateľná...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 31, 2017 9:56 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
SemTamTuPrídem píše:
Xion : Pri výrobe kefíru, keď mlieko kefíruje za izbovej teploty počas toho ako sa v ňom nachádzajú kefírové hubičky, tak sa krásne oddelí srvátka od hustej časti mlieka... Ale problém je, že tá srvátka sa nachádza na dne sklenenej nádoby, a tam sa nemám ako dostať, aby som tú srvátku odobral... Napadá mi ešte možnosť strčiť do toho nejakú tenkú priesvitnú hadičku, nasať srvátku ústami, a nechať odtiecť do pohára.... Čo myslíš, šlo by to ?
Tú srvátku by som ale nevyhodil... Proste by som ju v priebehu dňa vypil, napr. zriedenú s vodou v pomere 1:1.... To by som ako jedlo vôbec nepočítal, obsahovalo by to možno (len tak strelím...) 3g sacharidov, 1g bielkovín, minerálne látky a vitamíny rozpustné vo vode.... Také nízke hodnoty makronutrientov by nemali šancu zapnúť trávenie, navyše, keď by som to skonzumoval v čisto tekutej forme...

Ano, srvatka sa povazovala uz za napoj, kym mlieko este za potravu (hoci tekutu). Lebo koncentracia zivin v nej, uz bola prilis nizka.
Robi sa to tak, ze sa to necha pretiect cez velmi jemne sytko... v mliekarenskom priemysle su na to urcene specialne platna. Ked si pozries pri vyrobe syra. Tak cez take mliekarenske platno to nechat pretiect. Ale inak, niesom si isty, ci je dobry tvaroh, teda pri zvyseni teploty by podla mna vzniklo viacero tvarohu, toho vyzrazaneho tam bude podla mna dost malo. Cim viac znizis pH, alebo cim vacsou teplotou to prejde, tym viac bielkovin sa ti vyzraza a budes mat vacsi objem tvarohu.

Cim vacsie hrudky ti vzniknu, tym menej jemne syto potrebujes, ako vidis v tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=E13XUi08rNk

Kefir bude mat ale velmi jemnu zrazeninu, cize tam by bolo najlepsie pouzit platno. Aj pri tvarohu sa zvykne pouzivat.
Ked si pozries toto video, vidiet tam ten postup, ale je to moderna linka
https://www.youtube.com/watch?v=pXXvdv5Sibo

cize na odkvapkanie syrovatky sa pouzije nejaky stroj, ktory to vytlaci asi aj tlakom, cize lepsie a rychlejsie, ale urcite cez nejake jemne sytko. (cim jemnejsie sa pouzije, tym mensie straty, cize vacsie mnozstvo tvarohu, hlavne o to im ide, ako modernej prevadzke, lebo samozrejme to prinesie vacsie zisky, takze preto sa to robi cez stroj). Ty to ale potrebujes precedit nejak manualne. Vidis tam ale napriklad ako to vyrabaju, bez nutnosti vysokej teploty, ci za pomoci enzymov ako som pisal (a teplote 25 stupnov), bohuzial z pasterizovaneho mlieka, ale ty by si mohol mat takto nepasterizovane, keby si zohnal to syridlo.

Co som videl, ako sa vyrabal prirodny syr vo vegetarianskej restike, tak sa to dalo do platna, a zatazilo niecim vo vedre so sytkom, a ten tlak vlastne vytlacil vodu. To mliekarenske platno ale neviem, kde by sa dalo zohnat.

Tu mas este dalsie kvalitne postrehy.
http://fooddrink.sk/domaci-tvaroh/

Vidno z toho, ze staci zahrievanie na 40 stupnov, po dobu 1 hodiny. Co bude pre domace podmienky asi najlepsi postup. Ale dost otravny. No tvaroh si mozes vyrobit aj na par dni, takze to budes robit naprikald raz za 5 dni.

PS:
Tak tu mas mozno tie platna
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... ty/c-1787/

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz