Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ostruhy
PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2009 9:51 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 12:08 pm
Příspěvky: 8
Ostruhy mě trápily řadu měsíců - na rtg jsem měla viditelný 5cm dlouhý výrůstek zespoda na patě, který činil mou chůzi nesmírně bolestivou. Lékaři dopuručili analgetika. Odmítla jsem. Udělali mi obstřik. Nepomohl. Pak mi patu ozařovali třemi sériemi vysokých dávek záření. Nepomohlo. Pak už uměli nabídnout jen operaci. Odmítla jsem - nechtěla jsem si nechat řezat do místa, kde je vysoká koncentrace akupunkturních bodů. Ale neměla jsem jiné řešení...!
Až kamarádka se zmínila o jedné léčitelce.. Ta mi "předepsala" mazat patu kostivalem, pojídat čínské byliny s názvem Vyhlazení slonové kosti a zábaly podle pátera Ferdy. Ostruhy zmizely. Lékaři se sice babským radám vysmívali, ale vymizení ostruh nemohli popřít.
Tohle ztočilo moje vnímání světa jiným směrem, doslova a do písmene jsem se vrátila k přírodě a věcem přirozeným. A je to nádhera!

recept na OSTRUHY dle pátera Ferdy:

ZÁBAL:
Nejdřív koupel 20 minut: 2 lžíce soli do 3l teplé vody.
Pak zábal: hrst dubových větviček (mladých do 2cm tloušťky), 3 lžíce kmínu, 2 citróny, 3 lžíce fenyklu - vařit 7 minut ve 3l vody - obalit nohy ke kolenům.
PÍT: 6 dní po jídle čaj - 2 lžíce třezalky, 1 lžíce kmínu - do 750 ml vařící vody, vařit 8 minut
Toto opakovat 5 dní po sobě, pak týden pauza a opakovat 2 dny. (ZÁBALY A PITÍ ZÁROVEŇ!)

tyto zábaly je možné nahradit také obklady ze syrové rozkrájené cibule
vždy na noc opakovat 7x


Zábaly jsem si dělala vždy večer - namočila dobře savé hadry do odvaru a jen lehce vyždímala. Tím jsem si omotala nohy, zafixovala to obvazy a obalila ručníkem a šla spát. Nohy jsem měla v nákupní tašce (té ze silného zahrádkářského igelitu), abych neumáčela peřiny, ale aby se mi nohy nezapařily. V noci jsem se probudila a sundala to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruhy
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 1:12 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Jeden znamy ma take nejake tvrde kostni vyrustky vzadu na patach-
pomohly Vam nakonec jen ty zabaly...nebo jen v kombinaci s masti a cajem?

Pokud ano, kde jste sehnala ten caj atd. (v Praze?)
pardon...ja napsala caje-ten je jasny-myslela jsem ty cinske byliny-slonni kost- kde jste sehnala...diky
Za odpoved predem dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Patní ostruha
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 1:40 pm 
Offline

Registrován: stř bře 10, 2010 4:24 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den p. Jardo,
asi tak měsíc mě při došlápnutí bolí pata. Na rentgenu mi potvrdili patní ostruhu.
Za každou radu budu vděčná. Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Patní ostruha
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Hanka59 píše:
Dobrý den p. Jardo,
asi tak měsíc mě při došlápnutí bolí pata. Na rentgenu mi potvrdili patní ostruhu.
Za každou radu budu vděčná. Hanka

Vzhledem k tomu, že jde o vápenný nárůstek, tak mimo výše uvedené dodávejte kvantum hořčíku a omega 3 mastné kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruhy
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 10:50 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
jahoda píše:
Pokud ano, kde jste sehnala ten caj atd. (v Praze?)
pardon...ja napsala caje-ten je jasny-myslela jsem ty cinske byliny-slonni kost- kde jste sehnala...diky
Za odpoved predem dekuji

Jsou to bylinky v tabletách a na klouby to docela pomáhá. Na ostruhy bude asi potřeba víc způsobů najednou.

http://www.patentnimedicina.cz/produkty ... hp?kod=206
http://kloubni-vyziva.heureka.cz/vyhlaz ... ove-kosti/

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruhy
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 1:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
asi me chyta patni ostruha, po dnesni prochazce ( asi 5km ) me boli pata pri doslapnuti, boli to uvnitr v prostredku paty, mozna ze to prejde

uz sem vycetl ze je treba dodavat kvanta horciku, ktery mi chybi i tak ale mam spis dotaz jestli je mozne dodavat horcik primo do nohy/paty, napr. vecer v necem macet nohy u tv nebo neco podobneho

proste tak aby slo cim jak nejvic horciku primo do paty

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruhy
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 11:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
K deformacím noh asi tolik, že nic nenahradí dobré boty, dobré vložky a dobré ponožky, a to celoživotně, na každý terén a pracovní prostředí. Spousta lidí (většina) nosí naprosto mizerné boty, leckdo si doslova vědomě a plánovaně ničí nejen nohy, ale i celou kostru (hlavně ženy). Reakce těla je zákonitá - deformace paty, kotníku, kolen, kyčlí a páteře. Přitom dobrá bota na každodenní nošení stojí asi 1,-Kč/den (stojí několik tisíc a vydrží několik let). Boty je potřeba střídat. Je také potřebí se hodně hýbat, 20 km denně v součtu není moc, to je běžné popocházení semotamo, pracovat raději ve stoje, ještě lépe v pohybu, nebo to nějak proložit. .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruhy
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2015 8:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
botama to asi nebude, nakonec to asi neni ostruha protoze me to uz skoro preslo, nejspis pri te dovolenkove vychazce dostala pata zabrat

jinak v praci nosim boty cely den takze na nich moc nesetrim , posledni roky pouzivam boty se vzduchovou podlozkou nebo jak se tomu nadava

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruhy
PříspěvekNapsal: ned lis 29, 2015 5:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
asi me chyta patni ostruha, po dnesni prochazce ( asi 5km ) me boli pata pri doslapnuti, boli to uvnitr v prostredku paty, mozna ze to prejde

uz sem vycetl ze je treba dodavat kvanta horciku, ktery mi chybi i tak ale mam spis dotaz jestli je mozne dodavat horcik primo do nohy/paty, napr. vecer v necem macet nohy u tv nebo neco podobneho

proste tak aby slo cim jak nejvic horciku primo do paty

Tak pravidelnou koupelí nohou v hořčíku nemůžete nic pokazit, to zlepšije prakticky všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ostruha na chodidle
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 9:25 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 9:18 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, téma ostruhy jsem v diskuzích nenašla ani pomocí kolonky "hledat". Mám ostruhu na spodní straně chodidla v místě, kde začíná pata. Chodím na ultrazvuk a vířivku a sháním informace, co vlastně ostruha je (vápenný výrůstek na kosti), ale jak ho rozpustit. Rázovou vlnu nechci, přečetla jsem si plno recenzí. Také jsem se dočetla o možnosti snížit množství solí v těle pomocí odvaru bobkového listu. Jsem spíše pro přírodní "léčbu". Můžete mi, prosím, poradit, co by se s tím mohlo dělat? Také jsem měla Hekla lava 9.
Na vašich stránkách mě velice zaujalo čištění těla pomocí olivového oleje a citronové šťávy, které provádím pomalou cestou již pár let.
Děkuji Vám za odpověď.
Naďa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruha na chodidle
PříspěvekNapsal: stř dub 19, 2017 11:06 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Nada píše:
Dobrý den, téma ostruhy jsem v diskuzích nenašla ani pomocí kolonky "hledat". Mám ostruhu na spodní straně chodidla v místě, kde začíná pata. Chodím na ultrazvuk a vířivku a sháním informace, co vlastně ostruha je (vápenný výrůstek na kosti), ale jak ho rozpustit. Rázovou vlnu nechci, přečetla jsem si plno recenzí. Také jsem se dočetla o možnosti snížit množství solí v těle pomocí odvaru bobkového listu. Jsem spíše pro přírodní "léčbu". Můžete mi, prosím, poradit, co by se s tím mohlo dělat? Také jsem měla Hekla lava 9.
Na vašich stránkách mě velice zaujalo čištění těla pomocí olivového oleje a citronové šťávy, které provádím pomalou cestou již pár let.
Děkuji Vám za odpověď.
Naďa

Shock Wave tady nefunguje. Bobkový list působí spíše na kloubní stélky. Vsadil bych na vnitřní rozpouštění kalcifikované tkáně snahou o acidobazickou rovnováhu, česnekové kůry (Alivictus, nebo domácí varianty), ten oliváč s citronem taky neuškodí.
S ohledem na to, že se jedná o periferii, účinná by mohla být i varianta působení z vnějšku (chce to ale trpělivost, nezabírá hned) :
Směs kvalitní soli z mrtvého moře (nejlépe té magneziové, s extra velkým podílem hořčíku, např. zde : http://www.lamur.cz/soli-z-mrtveho-more) a kvalitního olivového oleje v poměru 1:2 (např. 100g v kávomlýnku rozdrcené soli a 200ml oleje). Denně (ideálně večer, ale neškodí i vícekrát během dne) vtírat směs do předmětné oblasti a intenzivně masírovat, nejméně 10min., vhodné je i déle. Sůl se zcela v oleji nerozpustí a třením krystalků o pokožku zvyšuje masážní efekt i lokální teplotu.
Účelem je vstřebání části směsi (zejména hořčíku v ní obsaženého) do kalcifikované tkáně, čímž by mělo dojít k postupnému rozvolnění vápenného inkrustu. K (dočasné) úlevě od bolesti v dané oblasti dojde každopádně a to v poměrně výrazném rozsahu po každé masáži.

Při řešení tohoto problému je ovšem třeba především odstranit jeho příčinu, a tou je vždy porušená geometrie chodidla/nohy/nezřídka i pánve. Přestat šmatlat a začít chodit... Toto téma není na jeden příspěvek v tomto vlákně, který by vše jednoduše popsal, dobrou průpravou je něco odborného si o tom přečíst, třeba výborně napsanou knihu Christiana Larsena Zdravá chůze po celý život (nakladatelství Poznání, 2005)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruha na chodidle
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 4:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nada píše:
Dobrý den, téma ostruhy jsem v diskuzích nenašla ani pomocí kolonky "hledat". Mám ostruhu na spodní straně chodidla v místě, kde začíná pata. Chodím na ultrazvuk a vířivku a sháním informace, co vlastně ostruha je (vápenný výrůstek na kosti), ale jak ho rozpustit. Rázovou vlnu nechci, přečetla jsem si plno recenzí. Také jsem se dočetla o možnosti snížit množství solí v těle pomocí odvaru bobkového listu. Jsem spíše pro přírodní "léčbu". Můžete mi, prosím, poradit, co by se s tím mohlo dělat? Také jsem měla Hekla lava 9.
Na vašich stránkách mě velice zaujalo čištění těla pomocí olivového oleje a citronové šťávy, které provádím pomalou cestou již pár let.
Děkuji Vám za odpověď.
Naďa

Dobře vám radí člen catcher a mimo to co píše je dobré dodávat hořčík i vnitřně a nic by nepokazil vitamín K2 MK-7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostruhy
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 9:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Ostruhy prý vznikají jako důsledek kalcifikce z anorganického vápníku (pasterizované mléko). Vysoké dávky vitamínu K2 a dostatek hořčíku by to mělo časem srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: patní ostruha
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2022 12:35 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 02, 2013 12:44 pm
Příspěvky: 3
prosím poraďte, co s patní ostruhou? v klidu v noze cuká, při chůzi bolí a to významně.takto přežívám asi půl roku. asi v polovině chodidla směrem nahoru otok. děkuji, Šárka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: patní ostruha
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2022 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Šárka píše:
prosím poraďte, co s patní ostruhou? v klidu v noze cuká, při chůzi bolí a to významně.takto přežívám asi půl roku. asi v polovině chodidla směrem nahoru otok. děkuji, Šárka

K radám uvedeným výše lze ještě doporučit pravidelné denní podávání přesličkového čaje který obsahuje značné množství křemíku, nebo užívat křemíkové tablety. Křemík je schopen vápenné úsady rozpustit a umožnit jejich zmenšení nebo plné vymizení. Určitě by bylo vhodné současně tlumit zánět pomocí obkladů například z ricinového oleje které se aplikují na noc a dovedou také celkem slušně zklidnit podrážděnou tkáň.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz