Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: ned bře 27, 2016 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
martina72 píše:
Udělal jsem tento "vědecký pokus" ještě dvakráte. Nocoval jsem ve městě. Bez všech vlivů - bez jídla,, bez chemie, bez drog, bez stresu ... stejně to bylo naprd. Nebudu tam už jezdit ... a tím méně spát. Nemohu si to fysicky dovolit, nestačím na to. A to nemluvím o zaměstnání, to so nelajsnu už vůbec.

Abych řekl pravdu ani se vám nedivím, já sice větší města navštěvuji opravdu minimálně, ale vždy mě to vysaje a rozhodí. Nemám potřebu tam jezdit vůbec, vyloženě mě musí něco donutit, abych ten odpor překonal a jel tam a o to rychleji se snažím zase odjet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 12:20 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 13, 2015 11:40 am
Příspěvky: 18
Dobrý den,

asi jsem líný, ale nemohl bych se zeptat ohledně konkrétního výrobku na čištění vzduchu? Vím, že v zimě ten vydýchaný vzduch v noci v zimě, to určitě není nic moc a vše mi to s mojí přecitlivělostí na toxiny škodí.

Jak se to dá řešit? Někde jsem našel jako řešení koupit čistič vzduchu s HEPA filtrem.

Jak zajistit v zimě čistý vzduch na spánek?

Děkuju moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 12:59 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 1:08 pm
Příspěvky: 13
Poriadne vetrať. A je to zadarmo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 1:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
foreteller píše:
Poriadne vetrať. A je to zadarmo.

Znamená to aj v noci v zime spať s otvorenou vetračkou, že ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 4:21 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
"Problém" vzduchu je už dávno na světě vyřešen. Pokud bydlíte tam, kde je VENKU vzduch fajn, dopřejte si ho, co nejvíc. Tedy buďte co nejvíc venku, doma hodně větrejte, pokud to není nutné, skoro netopte (myslím v zimě), spěte venku (to lze i v zimě) nebo při otevřeném okně. Pokud bydlíte tam, kde venku není vzduch moc príma, PŘESTĚHUJTE se, a konejte to, co bylo již zmíněno. Pokud jsou pro vás nedostupné obě krajní možnosti, dělejte, co můžete, ale neptejte se na foru na blbosti, když jste si špatný vzduch zavinili sami - buď stylem života nebo místem bydliště nebo obojím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 4:57 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 13, 2015 11:40 am
Příspěvky: 18
ctihodnymuz píše:
"Problém" vzduchu je už dávno na světě vyřešen. Pokud bydlíte tam, kde je VENKU vzduch fajn, dopřejte si ho, co nejvíc. Tedy buďte co nejvíc venku, doma hodně větrejte, pokud to není nutné, skoro netopte (myslím v zimě), spěte venku (to lze i v zimě) nebo při otevřeném okně. Pokud bydlíte tam, kde venku není vzduch moc príma, PŘESTĚHUJTE se, a konejte to, co bylo již zmíněno. Pokud jsou pro vás nedostupné obě krajní možnosti, dělejte, co můžete, ale neptejte se na foru na blbosti, když jste si špatný vzduch zavinili sami - buď stylem života nebo místem bydliště nebo obojím.

1. V zimě otevřené okno? Ale to je o to se dost nastydnout, ne? Nevím, jaké je tu složení tohoto fóra, ale asi nebudu vyjímka, když mám imunitu.
2. V zimě pod širákem? To snad ani nejde, mi neříkejte.
3. Čím jsme si zavinili špatný vzduch? Já se v Praze narodil. Bydlím na sídlišti u prokopského údolí, takže to si myslím není největší problém. Ale nechápu, čím si člověk způsobil to, kde a jak se narodil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 5:13 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 1:08 pm
Příspěvky: 13
Naozaj sa v zime da spat pri otvorenej vetracke. Samozrejme kurenie na noc vypnute. Sam to tak robím. Byvam v panelaku. Občas treba zavrieť,keď je pod cca -8. Minulý rok možno 10 noci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 5:46 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 13, 2015 11:40 am
Příspěvky: 18
A ještě přidám zkušenost. Vždy jsem mýval červnu / červenci alergii. Letos jsem jí neměl a přisuzuju to tím, že jsem byl v květnu měsíc u moře.

Takže já opravdu věřím na kvalitní vzduch, ale neumím to tak rychle vyřešit a jít spát někam mimo Prahu. Hold to budu muset zase nějakou dobu vydržet \":(\".

Každopádně nechci žít dlouhodobě v Praze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2016 6:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
pepous píše:
Každopádně nechci žít dlouhodobě v Praze.

A je to venku. Já, jako rodák, Pražák, jsem mimo již 24 let. A je klid. I když - stejně se míním stěhovat, na důchod - výš, o dost výš,do zajímavější krajiny, do svěžejšího vzduchu, do větší tmy a ticha. Až se na to vydělá - alespoň jeden háj a motorovku, bez toho srub v horách nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2016 7:47 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 13, 2015 11:40 am
Příspěvky: 18
Jelikož jsem z toho jelen a zimy v paneláku v Praze se bojím jako čert kříže, tak bych rád zrekapituloval, co jsem se od Vás naučil (a děkuju za to).


- Změřit vlhkost a snažit se držet okolo 50 - 60%
- přes den větrat co nejčastěji, krátce a intenzivně
- pořídit si čističku vzduchu a ionizér (http://cisticky-vzduchu-a-zvlhcovace.he ... stribrna/#) a čistit
- nepřetápět

A v noci:

1. buď spát hoodně oblečený pod hromadou dek při otevřeném okně dokořán (nevím, zda reálné)

2.
a) Otevřít ventilačku alespoň trošku, aby se místnost v noci nevydýchala + nechat běžet čističku + zvlhčovač?
b) Mít zavřené okno a nechat běžet čističku + zvlhčovač - Ale v menší místnosti se to vydýchá, ne?

Děkuju!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2016 8:17 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jelikož v Praze občas spím (a dost blbě, je to fakt nezvyk a záhul), pár postřehů:
- vlhkost kolem 50 - 60 % je opravdu lepší než méně ....
- větrat, pokud možno furt (tomu se ale už nedá říct větrání \":D\" )
- čistit jo, protože je pražskej vzduch hnusnej. Na druhou stranu - značně tím zatěžujete imunitní systém a metabolismus, protože se vlastně musí adaptovat na dva zcela rozdílné "systémy"
- nepřetápět ano (pokud možno netopit, pokud to fakt není nutné)

1. ano, spát v chladném a vlhkém vzduchu pod hromadou dek (mnoho to nestojí, deky vám budou sloužit dlouho). Oblečený nevím, spát oblečený je velmi nepohodlné a nefysiologické. Nehledě na to, že pokud nespíte v posteli sám, co má říkat váš partner nebo partnerka, když má vedle sebe oblečeného člověka. To je jako kdybyste partnera přímo odmítal, stavěl zeď ....
2. vyplývá z výše napsaného ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2016 9:47 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 13, 2015 11:40 am
Příspěvky: 18
ctihodnymuz píše:
Jelikož v Praze občas spím (a dost blbě, je to fakt nezvyk a záhul), pár postřehů:
- vlhkost kolem 50 - 60 % je opravdu lepší než méně ....
- větrat, pokud možno furt (tomu se ale už nedá říct větrání \":D\" )
- čistit jo, protože je pražskej vzduch hnusnej. Na druhou stranu - značně tím zatěžujete imunitní systém a metabolismus, protože se vlastně musí adaptovat na dva zcela rozdílné "systémy"
- nepřetápět ano (pokud možno netopit, pokud to fakt není nutné)

1. ano, spát v chladném a vlhkém vzduchu pod hromadou dek (mnoho to nestojí, deky vám budou sloužit dlouho). Oblečený nevím, spát oblečený je velmi nepohodlné a nefysiologické. Nehledě na to, že pokud nespíte v posteli sám, co má říkat váš partner nebo partnerka, když má vedle sebe oblečeného člověka. To je jako kdybyste partnera přímo odmítal, stavěl zeď ....
2. vyplývá z výše napsaného ...

K tomu, abych mohl spát s otevřeným oknem v zimě s teplotou na bodu mrazu nebo pod bych potřeboval si myslím alespoň:

Teplé pyžamo
Alespoň 3 - 4 normální peřiny - a možná i to je málo upřímně
Ponožky
Čepici
Šálu

No, u výše zmíněného postupu se podle mě o partnerském životě moc mluvit nedá si myslím \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 5:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pepous píše:
1. V zimě otevřené okno? Ale to je o to se dost nastydnout, ne? Nevím, jaké je tu složení tohoto fóra, ale asi nebudu vyjímka, když mám imunitu.
2. V zimě pod širákem? To snad ani nejde, mi neříkejte.
3. Čím jsme si zavinili špatný vzduch? Já se v Praze narodil. Bydlím na sídlišti u prokopského údolí, takže to si myslím není největší problém. Ale nechápu, čím si člověk způsobil to, kde a jak se narodil.

1)To je otázka zvyku, ale musíte si to postupně natrénovat.
2)V zimě pod širákem spí mnoho bezdomovců a evidentně to jde. Sám jsem jednou na vandru v horách spal zahrabaný ve spacáku a celtě v -20 stupních pod smrčkem a jde o velice silný zážitek. Ráno jsem se musel rozhýbat a praskal jsem jak suché větve, asi bych to dnes už také nedal, přeci jenom v mládí člověk snese více.
3)Tak pochopitelně to jste sice nezavinil, ale zavinil jste si to kde žijete, tam jde o faktor plně ovlivnitelný, jde pouze o to se rozhodnout. Někdy je pochopitelně potřeba hledat kompromis, ale kompromisy stejně dlouhodobě nefungují.
Jinak pokud by jste řešil nějakou čističku vzduchu, tak kupujte zásadně přístroj bez jakékoliv rotační části, to je vždy zdrojem hluku a nevyspíte se vůbec. Sám mám doma Ionic-Care už mnoho let a super i když má také svoje limity. Pokud chcete spát při otevřeném okně a nemrznout existují elektrické podložky do postele, kdy jste příjemně nahříván zespodu infra zářením jako v sauně, tedy pocit jako když ležíte na sluníčku, ale nejde o nic levného. Pak ale spíte jako mimino, protože jste příjemně prohřátý a dýcháte čerstvý chladný vzduch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pát bře 03, 2017 7:16 pm 
Offline

Registrován: pát bře 03, 2017 6:57 pm
Příspěvky: 1
Jarda píše:
1)To je otázka zvyku, ale musíte si to postupně natrénovat.
2)V zimě pod širákem spí mnoho bezdomovců a evidentně to jde. Sám jsem jednou na vandru v horách spal zahrabaný ve spacáku a celtě v -20 stupních pod smrčkem a jde o velice silný zážitek. Ráno jsem se musel rozhýbat a praskal jsem jak suché větve, asi bych to dnes už také nedal, přeci jenom v mládí člověk snese více.
3)Tak pochopitelně to jste sice nezavinil, ale zavinil jste si to kde žijete, tam jde o faktor plně ovlivnitelný, jde pouze o to se rozhodnout. Někdy je pochopitelně potřeba hledat kompromis, ale kompromisy stejně dlouhodobě nefungují.
Jinak pokud by jste řešil nějakou čističku vzduchu, tak kupujte zásadně přístroj bez jakékoliv rotační části, to je vždy zdrojem hluku a nevyspíte se vůbec. Sám mám doma Ionic-Care už mnoho let a super i když má také svoje limity. Pokud chcete spát při otevřeném okně a nemrznout existují elektrické podložky do postele, kdy jste příjemně nahříván zespodu infra zářením jako v sauně, tedy pocit jako když ležíte na sluníčku, ale nejde o nic levného. Pak ale spíte jako mimino, protože jste příjemně prohřátý a dýcháte čerstvý chladný vzduch.

Zdravím všechny, pro ty kteří bydlí ve městě jako já, se buďto nevyhneme smradu a smogu při větrání v zimě, nebo koupi čističky vzduchu. Čističkek mi za posledních 10 let prošlo pod rukami mnoho. Dovoluji si tvrdit, že čističky bez pohyblivých částí jsou mnohdy vyhozené peníze. Průtok vzduchu je minimální. Víc škodlivého vzduchu vám protáhne dovnitř kolem dveří a oken, než zvládne čistička vyčistit a to nemluvě o cíleném větrání. Za mně mohu tedy doporučit jen čističku tak výkonnou aby alespoň 3x byla schopna přefiltrovat vzduch v celé místnosti za hodinu. Výkon čističek se udává v m3/h velikost vaší místnosti stačí vypočíst plocha x výška stropu, výsledek x 2 a máte požadovaný výkon čističky. Pro 25m2, výška stropu 2,5m potřebujete tedy čističku s 187,5 m3/h což je u čističek bez motoru nemyslitelné. Pokud chcete tedy mít opravdu čisto mohu doporučit řídit se tímto. Není pak problém si vyvětrat a za chvilku máte čerstvý a čistý vzduch. http://www.filtryostrava.cz/daikin-mc-70-l-cisticka-vzduchu tato čistička Daikin je velmi tichá vhodná i pro spánek. Nevýhodou jsou drahé filtry, které nelze vysát. Ekonomicky kvalitativně výkonově mohu doporučit jedině některou z čističek winix, dle velikosti prostor, kde chcete čističku umístit https://www.zonu.cz/winix/. Klasické HEPA filtry můžete během provozu občas vysát, některé i omýt vodou. Pokud budou dotazy rád na ně odpovím. Neexistuje v podstatě ideální čistička, vždy záleží na tom co chchete filtrovat, kde, jak a za kolik. Pokud by jste měli zájem mám měřič prašnosti na částice PM 0,5 až PM 10 tak bychom mohli vymyslet nějaký testík pokud by jste byli zvědaví na real fakta \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: sob bře 04, 2017 10:53 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Radsej so denne robit 1-2x vyplach nosnych dutin... Cisticka vzduchu...vobec ma to k nej netaha... V Kosocoach asi nemame az tak zly vzduch (okrajova cast Kosic, blizko lesa)...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz