Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporóza
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Na tú osteoporózu mi dnes ortopéd predpísal PROTELOS 2g. K nemu calcium spolu s D3-kou v piluli. Tvrdí, že ten Protelos je to najlepšie čo máme k dispozícii (neverím) a má podporiť, aby sa začala zase, stručne povedané, novotvoriť kosť.V príbalovom letáku sa píše, že liečivom je stroncium ranelát. Ďalej však obsahuje aspartam E-951, maltodextrín, manitol E-421. Sú to 2-gramové vrecká, nepíšu k tomu zloženiu nič iné, tak vôbec neviem, koľko v tých 2g môže toho aspartamu ako aj ostatných prímesí byť. Som na rozpakoch, kosti mám pekne preriedené a nutne potrebujem situáciu riešiť. Zatiaľ som sa nalievala chloridom horečnatým a jedla D-3-ku a 3-omega. Obávam sa, že ten aspartám narobí viac škody ako užitku, ak by som to mala brať 3 až 5 rokov ako hovoria, že by sa kosť mala polepšiť. Skúšala som hľadať na nete a všade píšu, že stroncium má skutočne vplyv na novotvorbu kosti, ak sa im dá veriť. Ako by bolo najlepšie dostať do tela to stroncium v správnom množstve bez toho nešťastného aspartamu?

Stroncium a amatérké postupy nepůjdou moc dohromady, je velice snadno předávkovatelné a já jsem se tím hlouběji nikdy nezabýval. Navíc naprostá většina lidí zde má stroncia naopak hodně, protože po výbuchu v Černobylu se ho ven dostalo opravdu dost pro několik generací. Z hlediska obsahu, těchto většinou radioaktivních látek, jsou na předních místech mezi potravinami houby, které obsahují největší množství cesia a stroncia ze všech potravin. Dejte si udělat vlasovou analýzu a uvidíte, jak na tom reálně jste, stroncium je jednou ze zkoumaných položek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cholesterol+ osteoporóza
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 11:16 am 
Offline

Registrován: úte led 31, 2012 5:12 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň prajem. Chcela by som opisať svoje problémy. V klimaktériu som prišla k osteoporóze ( beriem Biomin H+ vit. D),doma mám tlak v poriadku , u lekára skôr hraničný alebo vyšší. Minule mi vyskočil už aj cholesterol na 7,1. Cca pred 3 mesiacmi mi veľmi bušilo srdce, mala som vysoký tep.Vystresovať sa viem poriadne. Celý život trpím bolesťami hlavy- skôr migrenózne. Teraz ma už bolievala pomenej.Pohybu mám dosť. Chodím peši do práce a späť ( cca 6km)+ behám. 40 dní som teraz jedla iba ovocie+ zeleninu( čerstvú v podobe štiav a šalátov a varenú)+ semená ( orechy, oriešky, mandle, mak, sezam, slnečnica, tekvica). Teraz som pridala aj trochu mäsa. Bušenie srdca už nemám, tep sa mi spomalil, ale nejako ma častejšie bolí hlava, Tiež som si myslela, že keď budem jesť iba ovocie+ zeleninu, schudnem. Schudla som však iba cca 2 kg (167/ 66).
Vašu stránku čítam už dlhšie. Sama si však nejako neviem poradiť. Chcela by som Vás p. Jarda poprosiť- čo by som mala robiť a v akom poradí+ čo robím zle. Sama si to nejako neviem usporiadať. Ďakujem pekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol+ osteoporóza
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 11:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
hanka16 píše:
Dobrý deň prajem. Chcela by som opisať svoje problémy. V klimaktériu som prišla k osteoporóze ( beriem Biomin H+ vit. D),doma mám tlak v poriadku , u lekára skôr hraničný alebo vyšší. Minule mi vyskočil už aj cholesterol na 7,1. Cca pred 3 mesiacmi mi veľmi bušilo srdce, mala som vysoký tep.Vystresovať sa viem poriadne. Celý život trpím bolesťami hlavy- skôr migrenózne. Teraz ma už bolievala pomenej.Pohybu mám dosť. Chodím peši do práce a späť ( cca 6km)+ behám. 40 dní som teraz jedla iba ovocie+ zeleninu( čerstvú v podobe štiav a šalátov a varenú)+ semená ( orechy, oriešky, mandle, mak, sezam, slnečnica, tekvica). Teraz som pridala aj trochu mäsa. Bušenie srdca už nemám, tep sa mi spomalil, ale nejako ma častejšie bolí hlava, Tiež som si myslela, že keď budem jesť iba ovocie+ zeleninu, schudnem. Schudla som však iba cca 2 kg (167/ 66).
Vašu stránku čítam už dlhšie. Sama si však nejako neviem poradiť. Chcela by som Vás p. Jarda poprosiť- čo by som mala robiť a v akom poradí+ čo robím zle. Sama si to nejako neviem usporiadať. Ďakujem pekne.

Rostlinná strava s ořechy a semeny je určitě vhodná na cholesterol a na tlak. U osteoporózy bych se jak čert kříži vyhejbal mléku a mléčným výrobkům a dalším kyselinotvorným potravinám, který odvádí z kostí vápník (maso /obzvlášť vepřový/, kafe, vše z mouky...). Pak je dobrý doplňovat vitamín D (s tím při popisovaném pohybu venku na sluníčku asi nebude problém a možná ho ani nebude potřeba konzumovat v doplňcích stravy) a podle Wikipedie i v tuku rozpustnej vitamín K (lněný/olivový/řepkový olej, brokolice, kapusta, špenát, zelený salát, petržel). Většinou ho bude potřeba rozpustit. Lněnej olej doporučuje i Jarda kvůli omega 3.
Jarda ve vláknu Osteoporóza píše:
Problém není v nedostatku vápníku, toho máme skoro každý naopak moc, ale v nedostatku hořčíku, vitamínu D3 a omega 3 mastné kyseliny. Omezit hořčík je blbost, ten musíte naopak zvýšit na maximální možnou dávku, jak říkám až do stavu průjmu a těsně pod touto hranicí ho brát do srovnání stavu, což trvá tak 2-4 měsíce. (...) Prostudujte si toto a nešetřete na dávkování http://dolezite.sk/Svet_zachvatila_epid ... _D_85.html rozumná denní dávka v tomto případě je 4000 I.U. a můžete dát i mnohem více, to pak tělo vápník doslova saje.

Takže vápník asi nebude potřeba doplňovat a jestli jo, tak možná v podobě solí. Doporučovanej hořčík je ale antagonistou vápníku, takže to vypadá, že jeho doplňování není žádoucí. Můžeš si tady u Jardy nebo kdekoliv jinde koupit hořečnatou sůl. Je to kvalitní, levnej a snadno vstřebatelnej zdroj.

http://www.celostnimedicina.cz/osteopor ... dicina.htm

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol+ osteoporóza
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hanka16 píše:
Dobrý deň prajem. Chcela by som opisať svoje problémy. V klimaktériu som prišla k osteoporóze ( beriem Biomin H+ vit. D),doma mám tlak v poriadku , u lekára skôr hraničný alebo vyšší. Minule mi vyskočil už aj cholesterol na 7,1. Cca pred 3 mesiacmi mi veľmi bušilo srdce, mala som vysoký tep.Vystresovať sa viem poriadne. Celý život trpím bolesťami hlavy- skôr migrenózne. Teraz ma už bolievala pomenej.Pohybu mám dosť. Chodím peši do práce a späť ( cca 6km)+ behám. 40 dní som teraz jedla iba ovocie+ zeleninu( čerstvú v podobe štiav a šalátov a varenú)+ semená ( orechy, oriešky, mandle, mak, sezam, slnečnica, tekvica). Teraz som pridala aj trochu mäsa. Bušenie srdca už nemám, tep sa mi spomalil, ale nejako ma častejšie bolí hlava, Tiež som si myslela, že keď budem jesť iba ovocie+ zeleninu, schudnem. Schudla som však iba cca 2 kg (167/ 66).
Vašu stránku čítam už dlhšie. Sama si však nejako neviem poradiť. Chcela by som Vás p. Jarda poprosiť- čo by som mala robiť a v akom poradí+ čo robím zle. Sama si to nejako neviem usporiadať. Ďakujem pekne.

Člen Xeelee vám to píše celkem dobře a pokud jde o osteoporózu, tak dodat hlavně vitamíny D3, béčka a stroncium. Nechte si udělat test na stav vitamínu D3 s názvem 25-hydroxyvitamín D3 a uvidíte. Další vyšetření, které je v této situaci vhodné, je na homocystein, který vypovídá o stavu béček. Oboje umí rozhodit oba vaše zmíněné problémy a na ten cholesterol bych mimo uvedené dal hodně omega 3 mastné kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 3:31 pm 
Offline

Registrován: pon zář 17, 2012 12:20 pm
Příspěvky: 6
Dobry den prajem kazdemu.Pan jarda,ako som vam uz pisal vek mam 28 r vyska 181 cm vaha 92 kg .Moj problem sa zacal bolestami krizou,tak som chodil k dr ta mi davala prasky a tabletky na bolest.skvor mi to len bolest potlacalo.Po dakom case 6 mesiacou som bol na vysetreni kde mi bolo zistene ze mam osteoporozu.Tak vtedy som si povedal ze sa neneham ich medicinou a racej alternativnou a odisiel som.Tak viem sam si zato mozem nadvaha + menej pobytu na slnku + meso a ine nezdrave jedla.Jedalnicek som si uz zmenil jem zdravsie.Vas postup by bo aky ako sa odkyslit a dodat telu vapnik D vitamin a vsetky potrebne veci aby som si posilnil kosti.dakujem za odpovede.Prosim vas mohol by sem niekto napisat svoje poznatky \":-(\"(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 2:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
juro9 píše:
Dobry den prajem kazdemu.Pan jarda,ako som vam uz pisal vek mam 28 r vyska 181 cm vaha 92 kg .Moj problem sa zacal bolestami krizou,tak som chodil k dr ta mi davala prasky a tabletky na bolest.skvor mi to len bolest potlacalo.Po dakom case 6 mesiacou som bol na vysetreni kde mi bolo zistene ze mam osteoporozu.Tak vtedy som si povedal ze sa neneham ich medicinou a racej alternativnou a odisiel som.Tak viem sam si zato mozem nadvaha + menej pobytu na slnku + meso a ine nezdrave jedla.Jedalnicek som si uz zmenil jem zdravsie.Vas postup by bo aky ako sa odkyslit a dodat telu vapnik D vitamin a vsetky potrebne veci aby som si posilnil kosti.dakujem za odpovede.Prosim vas mohol by sem niekto napisat svoje poznatky \":-(\"(

Ahoj, vyřadils z jídelníčku i mléko a mléčné výrobky?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 4:06 pm 
Offline

Registrován: pon zář 17, 2012 12:20 pm
Příspěvky: 6
Ahoj dakujem ti pekne ze mi pises.Ja som od malicka mlieko nepil sem tam som si dal syr ale to do roka mozno 2 kg za cely rok.Teraz asi uz 2 mesiac som zmenil stravovanie jem ovocie a zeleninu,maso vobec nejem uz a jedaval som za tie 2 mesiace som schudol 7 kg je mi lepsie.Ale potreboval by som poradit ako doplnit vapnik prirodnou cestou a ci je mozne aj brat doplnky.alebo len cisto zo zeleniny?Pan Zajicek mi pisal ze potrebujem zacat s D3, K2 a stroncia.Ale vcom ich presne najdem a co najvecsiom mnozstve?a meral som si ph mocu mam 7.Dnes mi brali krv dal som si vysetrit pockam na vysledky.Co by ste mi zatial odporucali ako detoxikovat telo?Co je potrebne pri mojom nedostatku vapnika??????,
zacal som jest mak mlety. dakujem za odpovede


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 5:37 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
[quote="juro9":3yy2i8j6]....Ale potreboval by som poradit ako doplnit vapnik prirodnou cestou a ci je mozne aj brat doplnky.alebo len cisto zo zeleniny?Pan Zajicek mi pisal ze potrebujem zacat s D3, K2 a stroncia.Ale vcom ich presne najdem a co najvecsiom mnozstve?a meral som si ph mocu mam 7.Dnes mi brali krv dal som si vysetrit pockam na vysledky.Co by ste mi zatial odporucali ako detoxikovat telo?Co je potrebne pri mojom nedostatku vapnika??????,
zacal som jest mak mlety. dakujem za odpovede... (zkráceno)[/quote:3yy2i8j6]
Některé odpovědi by mohly být ve vláknu Osteoporóza:

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Naposledy upravil Amy dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 7:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
juro9 píše:
Ahoj dakujem ti pekne ze mi pises.Ja som od malicka mlieko nepil sem tam som si dal syr ale to do roka mozno 2 kg za cely rok.Teraz asi uz 2 mesiac som zmenil stravovanie jem ovocie a zeleninu,maso vobec nejem uz a jedaval som za tie 2 mesiace som schudol 7 kg je mi lepsie.Ale potreboval by som poradit ako doplnit vapnik prirodnou cestou a ci je mozne aj brat doplnky.alebo len cisto zo zeleniny?Pan Zajicek mi pisal ze potrebujem zacat s D3, K2 a stroncia.Ale vcom ich presne najdem a co najvecsiom mnozstve?a meral som si ph mocu mam 7.Dnes mi brali krv dal som si vysetrit pockam na vysledky.Co by ste mi zatial odporucali ako detoxikovat telo?Co je potrebne pri mojom nedostatku vapnika??????,
zacal som jest mak mlety. dakujem za odpovede

http://vegan.web-stranky.cz/redakce/Vap ... a-P99.html

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2012 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
juro9 píše:
Dobry den prajem kazdemu.Pan jarda,ako som vam uz pisal vek mam 28 r vyska 181 cm vaha 92 kg .Moj problem sa zacal bolestami krizou,tak som chodil k dr ta mi davala prasky a tabletky na bolest.skvor mi to len bolest potlacalo.Po dakom case 6 mesiacou som bol na vysetreni kde mi bolo zistene ze mam osteoporozu.Tak vtedy som si povedal ze sa neneham ich medicinou a racej alternativnou a odisiel som.Tak viem sam si zato mozem nadvaha + menej pobytu na slnku + meso a ine nezdrave jedla.Jedalnicek som si uz zmenil jem zdravsie.Vas postup by bo aky ako sa odkyslit a dodat telu vapnik D vitamin a vsetky potrebne veci aby som si posilnil kosti.dakujem za odpovede.Prosim vas mohol by sem niekto napisat svoje poznatky \":-(\"(

Já nechápou, co na tom je nejasné, již jsem vám napsal do skype, že máte máte nechat vyšetřit stav vitamínu D3 tedy přesně 25- hydroxivitamín D3 a na základě tohoto vyšetření začít masívně suplementovat tento vitamín do srovnání stavu. To stravou zajistit prakticky nejde a nyní by to tedy mimo pilulek srovnal jedině delší pobyt v místech kde celý den svítí slunce, čili jet tak na měsíc někde k rovníku a opalovat se celé dny. Kostní metabolizmus ovlivní především D3, K2 a stronciim, dále pak hořčík a některá béčka, čili dodat toho raději více a hlavně pohyb, klidně i poskakování na trampolíně, nebo starý pérový gauč, což nutí vyrovnávat balanc, trénuje celou tu svíčkovou kolem páteře a zpevní úpony svalového korzetu. Vše doporučené je zde popsané, stačí hledat a na netu je informací také dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 8:46 pm 
Offline

Registrován: ned úno 17, 2013 4:24 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, jakými přírodními prostředky lze působit proti osteoporoze? Rok jsem absolvovala léčbu Bonvivou,samozřejmě vím,že má celou řadu vedlejších účinků,proto jsem také z vlastního rozhodnutí další léčbu odmítla-jako rovněž nabídnutou Proliu.Měla jsem velmi časté svalové křeče, výrazně bolestivé. Čtvrtý měsíc beru Osteostar,ale bohužel mizí z trhu a za chvíli bude nedostupný, skutečně mi pomohlo vysazení Bonvivy, křeče mi výrazně ustoupily, jsem nyní na 3-4 dnech za měsíc, v době braní B. to bylo i 17 dní v měsíci i několikrát denně za sebou. Beru různé doplňky, včetně vit.D, lehce cvičím.Máte někdo zkušenosti, jak s osteoporozou bojovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 11:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
[quote="delta":3fcvb83n]Dobrý den, jakými přírodními prostředky lze působit proti osteoporoze? Rok jsem absolvovala léčbu Bonvivou,samozřejmě vím,že má celou řadu vedlejších účinků,proto jsem také z vlastního rozhodnutí další léčbu odmítla-jako rovněž nabídnutou Proliu.Měla jsem velmi časté svalové křeče, výrazně bolestivé. Čtvrtý měsíc beru Osteostar,ale bohužel mizí z trhu a za chvíli bude nedostupný, skutečně mi pomohlo vysazení Bonvivy, křeče mi výrazně ustoupily, jsem nyní na 3-4 dnech za měsíc, v době braní B. to bylo i 17 dní v měsíci i několikrát denně za sebou. Beru různé doplňky, včetně vit.D, lehce cvičím.Máte někdo zkušenosti, jak s osteoporozou bojovat?[/quote:3fcvb83n]
Sú tu už nejaké informácie :


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3fcvb83n


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporoza
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
delta píše:
Dobrý den, jakými přírodními prostředky lze působit proti osteoporoze? Rok jsem absolvovala léčbu Bonvivou,samozřejmě vím,že má celou řadu vedlejších účinků,proto jsem také z vlastního rozhodnutí další léčbu odmítla-jako rovněž nabídnutou Proliu.Měla jsem velmi časté svalové křeče, výrazně bolestivé. Čtvrtý měsíc beru Osteostar,ale bohužel mizí z trhu a za chvíli bude nedostupný, skutečně mi pomohlo vysazení Bonvivy, křeče mi výrazně ustoupily, jsem nyní na 3-4 dnech za měsíc, v době braní B. to bylo i 17 dní v měsíci i několikrát denně za sebou. Beru různé doplňky, včetně vit.D, lehce cvičím.Máte někdo zkušenosti, jak s osteoporozou bojovat?

Nastudujte si zde dostupné informace a jinak je třeba zjistit stav hořčíku a doplnit ho na maximum a srovnat stav stroncia, které je většinou u této zdravotní komplikace deficitní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporóza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:28 am 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Dobry den,

beriem denne 10 000 UI vitaminu D3, davala som si ho vysetrit a hladiny boli nizke. Zaroven suplementujem vitamin K2 v podobe MK7. Podla najnovsich infrmacii je pri velkych davkach Dcka potrebne zvysit aj prijem K2. podla doktorky Mercola
http://articles.mercola.com/sites/artic ... _SNL_Art_1
keď niekto bere D3 napr 8000 UI denne, odporuca brat 800 az 1000 mcg K2 resp 1mg.

Snazim sa dopatrat, ktory K2 je lepsi - MK7 alebo MK4?
Ale nazory sa roznia. MK4 sa vyraba vraj synteticky. Ale citam veľa nazorov, že M - podla doktorkyK4 je lepsie, pretože nase telo si ho samo prirodzene vyraba. Je obsiahnuty hlavne v zivocisnych produktoch. Sú nazory, že mk7 ostava dlhsie v krvi preto, že ho telo neuprednostnuje a MK4 a rychlo „minie“ z krvi, lebo telo ho prijma, že je pre neho prirodzeny. Podla niektorych nazorov, MK7 sa stara o to, aby sa vapnik neukladal v cievach ale už nedovedie do kosti vapnik, zatial CO MK4 ano. Viac ludi pisalo že videli ovela rychlejsie zlepsenie stavu pri MK4.

Ake mate skusenosti? Ktore K by ste odporucili, MK7 alebo MK4?

Velmi pekne dakujem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Osteoporóza-rednutie kostí
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 5:48 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 05, 2012 6:42 pm
Příspěvky: 13
Dobry den, neviem ci tu uz niekde tato tema bola, ale myslim ze bola spomenuta iba okrajovo, mojej mame diagnostikovali rednutie kosti, ma 50 rokov a samozrejme lekarka jej povedala iba ze musi prijimat vela vapnika, nesmie dvihat nic tazke a predpisala jej nejake doplnky vyzivy, cize nic ine sa ani nedalo cakat...Preto by som sa obratil na vas o nejake rady a tipy pre nu ze co by mala robit aby sa jej to zlepsilo alebo ci sa da uplne z toho vyliecit, sposob stravovania pri tejto chorobe, ake doplnky atd. Dakujem pekne \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz