Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 5:03 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
martina72 píše:
Můj doktor zas jako řiká, že stres je pro člověka dobrej, přirozenej a pro tělo oživující a inspirující, že tělo je na stres od Pánaboha naštelovaný. Důsledky stresu, změny v metabolismu, rozhodně nepotlačovat, neléčit.
My se tady na foru nebavíme o tom, jak bejt "zdravej", ale o tom, jak bejt spokojenej nebo dokonce šťastnej. Což s fysickym "zdravím" zas tak ouplně nesouvisí. Vlastně souvisí ... a moc. Když seš šťastnej a plně zapojenej do světa, jsi zdráv. To je trivialita.
Tady se to bere z jinýho konce a povídáme si o druhé straně mince .... což je, kua, potřeba ... a děkuju adminoj za to ....
Myslím si to, že stres je blbý slovo, resp. dostalo pejorativní význam ...
Stres je úžasná věc a jen houšť ... co vlastně chceme na světě dělat?
Rock´n´roll a blues.

Stres je samozřejmě "užitečný" stejně tak jako nemoc, jelikož nám podává určitou informaci o nás samotných... Ale z toho jak si to napsal by člověku pomalu vycházelo, že by se měl stresovat záměrně... Navíc není stres jako stres... Jednou za čas je to určitě prospěšné ale ten permanetní který je dneska vyvíjen skoro na každého je fakt problém... Dále větě: "Když seš šťastnej a plně zapojenej do světa, jsi zdráv. " moc nerozumím. Co podle tebe znamená to: "plně zapojen do světa" ...??

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 5:27 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Odpovím, ale požaduji toleranci a respekt a nehádanice, neb tyto věci lidi bolí a většinou prvoplánově startují. Já to nemyslím osobně a proti nikomu, jen sděluji své zkušensoti ze své dosebezahleděnosti a jejích důsledků.
Za prvé si nemyslím, že "ten dnešní svět" vyvíjí na každého cíleně nějaký nátlak. Já to vidím opačně, žijeme svobodně a v jednom z nejlepších koutů planety Země. Za nejlepších podmínek, které v čase a místě seženeš. Děkuji Česku a Čechům.
To druhé nejni tak jednoduché (což je úlitba Tobě a Bohům), na druhou stranu jest velmi jednoduché.
Být plně zapojen do světa znamená přece akceptovat svět v celé jeho pestrosti. Radovat se z krásy Stvoření.
Já to často neumím a je mi často blbě (a vím přesně proč, nejni su blbé).
Ale někdy je mi hodně fajn (a nevím proč).
Jde o to, že lidé si škodí vědomě.
Ať jde doprdele každý, kdo říká, že neví, proč se má blbě. Je to lež, obyčejná lež.
Omlouvám se každému, koho se to nějak dotklo, nemyslím to osobně, jen píšu obecně platné triviality.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 5:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Kdybys znal aktuální bioenergetickej stav planety a věděl jak je poškozená, tak bys tohle nenapsal.

Planetární energ. mřížka je nenávratně poškozená, a všichni sme s ní propojeni. Teď už je to o tom se co nejvíce energeticky chránit.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 6:08 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Elkimek píše:
Kdybys znal aktuální bioenergetickej stav planety a věděl jak je poškozená, tak bys tohle nenapsal.

Planetární energ. mřížka je nenávratně poškozená, a všichni sme s ní propojeni. Teď už je to o tom se co nejvíce energeticky chránit.

Mám jiný názor.


Naposledy upravil martina72 dne ned čer 23, 2013 8:39 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 7:20 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Dohadovat se s tebou nebudu \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 10:43 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
martina72 píše:
Odpovím, ale požaduji toleranci a respekt a nehádanice, neb tyto věci lidi bolí a většinou prvoplánově startují. Já to nemyslím osobně a proti nikomu, jen sděluji své zkušensoti ze své dosebezahleděnosti a jejích důsledků.
Za prvé si nemyslím, že "ten dnešní svět" vyvíjí na každého cíleně nějaký nátlak. Já to vidím opačně, žijeme svobodně a v jednom z nejlepších koutů planety Země. Za nejlepších podmínek, které v čase a místě seženeš. Děkuji Česku a Čechům.
To druhé nejni tak jednoduché (což je úlitba Tobě a Bohům), na druhou stranu jest velmi jednoduché.
Být plně zapojen do světa znamená přece akceptovat svět v celé jeho pestrosti. Radovat se z krásy Stvoření.
Já to často neumím a je mi často blbě (a vím přesně proč, nejni su blbé).
Ale někdy je mi hodně fajn (a nevím proč).
Jde o to, že lidé si škodí vědomě.
Ať jde doprdele každý, kdo říká, že neví, proč se má blbě. Je to lež, obyčejná lež.
Omlouvám se každému, koho se to nějak dotklo, nemyslím to osobně, jen píšu obecně platné triviality.

Neodporuješ si trochu ve tvých příspěvcích? Četl jsem jich dohromady cca, 10 a z toho ve třech něco napíšeš a pak to vyvrátíš. např v tomto příspěvku je to pasáž: "To druhé nejni tak jednoduché (což je úlitba Tobě a Bohům), na druhou stranu jest velmi jednoduché." ...o příspěvek výše píšeš: "Což s fysickym "zdravím" zas tak ouplně nesouvisí. Vlastně souvisí ... a moc." a ve vláknu o probiotikách nejdřív píšeš že nevíš co to jsou probiotika a nakonec pak napíšeš že víš co to je ... Pokud to má nějaký účel, který mi uniká tak se omlouvám, ale myslím že nebudu jediný komu to uniká... Jinak ale k tomu co jsi psal: Já si svobodu představuji trochu jinak, než to co je tady, ale na to raději neráguj, jelikož bychom se asi stejně neshodli. ... Že jsme v jednom z nejlepších koutů světa je dost relativní, jelikož se každému líbí něco jiného a někde jinde. Češi mají sice své přednosti, ale jsou nasměrováni stejně jako celý západní způsob života do pekel horoucích, díky konzumnímu a materiálnímu způsobu života. Takže ta "svoboda", místo, společnost a okolí v kterém žijeme na člověka nějakým způsobem působí a pokud působí negativně tak z toho ty pozitiva můžeš těžko vycucat, jediné co můžeš dokázat je se tomu co nejefektivně bránit různými způsoby (např. hledat aspoň nějaká ta "pozitiva", posilovat toleranci nebo to akceptovat, či si posilovat imunitu díky zdravi-az.cz ). Řeknu to ještě jinak. Pokud na tebe budou všichni vysílat jen negativní energii (představ si pod tím cokoliv) tak buď podlehneš nebo se ubráníš díky své síle. Ale určitě nevyhraješ tak že si budeš nalhávat že to negativní je vlastně pozitivní... Chce to brát věci tak jak jsou a pak podle toho jednat...Ptal jsem se na tu frázi "být plně zapojen do světa" protože by to také mohlo znamenat být připoután ke světu, což je velký rozdíl... Odpověděl jsi celkem slibně v tom smyslu že by měl člověk akceptovat to co se děje s čímž souhlasím a i jsem to psal výše... A nakonec neposílej do prdele každého kdo neví proč se má blbě, jelikož je to někdy dost těžké odhalit a člověk se na to musí dost dobře vyznat sám v sobě. Navíc díky tomu balastu, který si leckdy díky vlastním neuvědomělím chybám nastřádal to může být o to složitější (a že ho je někdy fakt hodně ať už je fyzický, psychický či daný jeho karmou...) Pochybuji že ty se sám sebe znáš nějak dobře když sice píšeš že víš proč je ti blbě, ale na druhou stranu nevíš proč ti bývá dobře... Navíc skutečně se vyznat sám v sobě je mistrovská disciplína a je podle mne dost málo lidí, kteří se tímto "statusem" mohou honosit... A triviality si nech od cesty, jelikož posílat lidi doprdele díky vlastní nevědomosti není trivialita. Jak praví Buddha: "Všechno utrpení na světě pramení z nevědomosti" Tedy bych doporučoval více vědomosti než budeš jednat nevědomě, což se odrazí třeba i na slovech, které píšeš.

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 8:01 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Mi zaujala ta blbost typu bienergetický stav planety a planetární mřížka. Tím vůbec nejni potřebí se zabývat. Model je to hezký, ale nefunkční. Od modelů světa chceme axiomy ( o těch se nediskutuje a musí býti revoluční, jinak jsou bezcenné), a z axiomů se tvoří teze (otázky), na které musí dát model odpověď v tom smyslu, že je otázka zodpovězena, a teze popřena či dokázána a je to v praxi (což je i přemýšlení) ověřeno. Pokud to tak není, model nemá smysl. Samozřejmě se používají souběžně ouplně principiálně různé modely, ale musí mít stejné prakticky pozorovatelné, funkční důsledky.
Smiřme se s tím, že Gaia je zcela v pořádku. Lidé jsou jen něco jako mravenci (kteří nás ale hmotností a spotřebou matroše několikanásobně předčí). Buďme za to rádi, Lidé by rádi škodili. Ale nejde jim to. Nestačí na to.


Naposledy upravil martina72 dne pon čer 24, 2013 8:10 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 8:09 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ano, planeta nemá problém, problém máme my. Pokud ho zvládneme tak je to OK, pokud ne, tak je to OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
daguberta píše:
Dobrý den,
kolik hodin strávených u počítače považujete za optimální?
Děkuji, D.

Tak, čím méně, tím lépe, optimální čas je tedy žádný,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Ano, planeta nemá problém, problém máme my. Pokud ho zvládneme tak je to OK, pokud ne, tak je to OK.

Dobře vyjádřeno, člověk má opravdu malé možnosti planetu nějak poškodit trvale, ale třeba jadernou katastrofou by se to na pár století realizovat dalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 7:35 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Nahodil jsem odkaz na video do vlákna Inspirujici videa...:

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video:
http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Naposledy upravil Petr 2 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte srp 27, 2013 8:09 am 
Offline

Registrován: úte srp 27, 2013 8:00 am
Příspěvky: 5
Dobrý den, chtěl bych poděkovat panu Jardovi, který mi umožnil vložit do fora odkaz na mé webovky ohledně depresí a každodenních otravných stavů \":)\". Popisuji zde své vyléčení z depresí a jak zvládnout každodenní životní trable. Rád bych tímto přispěl lidem, kteří se tím trápí, jako jsem se trápil já. Sám každý, ví, jak jsou tyto stavy duševně bolestivé a že někdy je to opravdu těžké a zoufalé \":)\" Ale vždy je druhá cesta, jenom jí nevidíme \":)\" http://deprese5.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stres
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2015 7:12 pm 
Offline

Registrován: pon črc 23, 2012 1:27 pm
Příspěvky: 9
Podle mého názoru dnešní společnost nejvíce ohrožuje stres, války, práce, daně, nejistota....to vše nás negativně ovlivňuje...

_________________
Najděte kouzlo této skoro zapomenuté byliny http://www.zdravi-nemoc.cz/ostropestrec.
Přečtěte si o nemoci Králů, o dně http://www.zdravi-nemoc.cz/dna-a-dieta-pri-dne.
Karcinom prostaty nejen v Movembru http://www.zdravi-nemoc.cz/karcinom-prostaty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres
PříspěvekNapsal: čtv pro 24, 2015 9:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 08, 2015 5:20 pm
Příspěvky: 12
Povedal by som, že 90% robí psychika (t.j. stres a pod.) a 10% potraviny. Takže máš pravdu.

Prečo potraviny tak málo % ? Pretože tu zohráva už aj genetika. Napr. moja profesorka z biológie má cez 60 rokov, papá všetko, naozaj, a vyzerá s vekom na 30 +.

Základ, ktorý povedala? Povedala, všetko je v hlave. Hlavne to neriešiť a dopriať si, vybehať to, cvičiť a robiť to, čo ťa baví.

\":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres
PříspěvekNapsal: ned pro 27, 2015 1:55 am 
Offline

Registrován: stř pro 23, 2015 5:51 pm
Příspěvky: 1
presne tak .. stres je to čo nás najviac ničí \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz