Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2018 10:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
B S_Bilirubin 13,1 µmol/l 3,4- 17,1 [*]
B S_Bilirubin konj. 4,9 µmol/l 1,7- 5,4 [*]
B S_ALT 0,50 µkat/l 0,10- 0,73 [*]
B S_AST 0,35 µkat/l 0,10- 0,67 [*]
B S_ALP 1,22 µkat/l 0,66- 2,20 [*]
B S_Na 138 mmol/l 136- 145 [*]
B(V) S_K 4,15 mmol/l 3,80- 5,40 [*]
B S_Cl 109 mmol/l 98- 107 [ ]*
B S_Ca 2,24 mmol/l 2,10- 2,55 [*]
B(V) S_P 1,12 mmol/l 0,87- 1,45 [*]
B(V) S_Mg 0,81 mmol/l 0,75- 0,95 [*]
B S_Fe 23,6 µmol/l 8,9- 30,6 [*]
B S_Transferin 3,53 g/l 1,80- 4,00 [*]
B V_Vazeb. kap. FE 88,96 µmol/l 44,75- 80,55 [ ]*
B S_sTRF receptor 43,5 nmol/l 22,4- 51,8 [*]
B S_Folát 11,9 nmol/l 7,0- 45,3 [*]
B S_Vitamin B12 117 pmol/l 138- 652 *[ ]
B S_Vitamin A 1,93 µmol/l 1,05- 2,80 [*]
B S_Vitamin E 19,78µmol/l 11,60- 41,80 [*]
B S_Měd 15,25 µmol/l 11,00- 22,00 [*]
S_Zinek 10,58 µmol/l 12,00- 18,00 *[ ]

Prosím Vás, když mi dělají doktoři základní krevní obraz, z něho nezjistí, že mám málo železa? Nebo to zjistí až tehdy, když už má člověk anémii? Testy na hemoglobin a erytrocity mám v normě. Přesně nevím, jak to souvisí. \":-(\" Čtu si o tom, ale nerozumím tomu. \":-(\" Trpím hroznou únavou, dušností, někdy mám závratě. Myselal jsem si, že to je ze stesu. Nebo to může způsobovat nedostatek toho železa, ikdyž mám hemoglobin a erytrocity v normě? Jestli to chápu dobře, anémii nemám. Jak souvisí nedostatek železa s psychikou?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2018 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="krasnagadgetka":2yilaqpl]B S_Bilirubin [color=#FFFF00:2yilaqpl]13,1 µmol/l[/color:2yilaqpl] 3,4- 17,1 [*]
B S_Bilirubin konj. [color=#FFFF40:2yilaqpl]4,9 µmol/l[/color:2yilaqpl] 1,7- 5,4 [*]
B S_ALT [color=#FFFF00:2yilaqpl] 0,50 µkat/l[/color:2yilaqpl] 0,10- 0,73 [*]
B S_AST [color=#FFFF40:2yilaqpl]0,35 µkat/l[/color:2yilaqpl] 0,10- 0,67 [*]
B S_ALP [color=#FFFF00:2yilaqpl]1,22 µkat/l[/color:2yilaqpl] 0,66- 2,20 [*]
B S_Na [color=#FFFF40:2yilaqpl]138 mmol/l[/color:2yilaqpl] 136- 145 [*]
B(V) S_K [color=#FFFF00:2yilaqpl]4,15 mmol/l[/color:2yilaqpl] 3,80- 5,40 [*]
[color=#FF0000:2yilaqpl] B S_Cl 109 mmol/l 98- 107 [ ]*[/color:2yilaqpl]
B S_Ca [color=#FFFF00:2yilaqpl]2,24 mmol/l[/color:2yilaqpl] 2,10- 2,55 [*]
B(V) S_P [color=#FFFF00:2yilaqpl]1,12 mmol/l[/color:2yilaqpl] 0,87- 1,45 [*]
B(V) S_Mg [color=#FFFF40:2yilaqpl]0,81 mmol/l[/color:2yilaqpl] 0,75- 0,95 [*]
B S_Fe [color=#FFFF40:2yilaqpl]23,6 µmol/l[/color:2yilaqpl] 8,9- 30,6 [*]
B S_Transferin [color=#FFFF40:2yilaqpl]3,53 g/l[/color:2yilaqpl] 1,80- 4,00 [*]
[color=#FF0000:2yilaqpl] B V_Vazeb. kap. FE 88,96 µmol/l 44,75- 80,55[/color:2yilaqpl] [ ]*
B S_sTRF receptor [color=#FFFF00:2yilaqpl]43,5 nmol/l[/color:2yilaqpl] 22,4- 51,8 [*]
B S_Folát [color=#FFFF40:2yilaqpl]11,9 nmol/l[/color:2yilaqpl] 7,0- 45,3 [*]
[color=#FFFF40:2yilaqpl]B S_Vitamin B12 117 pmol/l 138- 652 *[ ][/color:2yilaqpl]
B S_Vitamin A [color=#FFFF00:2yilaqpl]1,93 µmol/l[/color:2yilaqpl] 1,05- 2,80 [*]
B S_Vitamin E [color=#FFFF00:2yilaqpl] 19,78µmol/l[/color:2yilaqpl] 11,60- 41,80 [*]
B S_Měd [color=#FFFF00:2yilaqpl]15,25 µmol/l[/color:2yilaqpl] 11,00- 22,00 [*]
[color=#FFFF80:2yilaqpl] S_Zinek 10,58 µmol/l 12,00- 18,00 *[ ][/color:2yilaqpl]

Prosím Vás, když mi dělají doktoři základní krevní obraz, z něho nezjistí, že mám málo železa? Nebo to zjistí až tehdy, když už má člověk anémii? Testy na hemoglobin a erytrocity mám v normě. Přesně nevím, jak to souvisí. \":-(\" Čtu si o tom, ale nerozumím tomu. \":-(\" Trpím hroznou únavou, dušností, někdy mám závratě. Myselal jsem si, že to je ze stesu. Nebo to může způsobovat nedostatek toho železa, ikdyž mám hemoglobin a erytrocity v normě? Jestli to chápu dobře, anémii nemám. Jak souvisí nedostatek železa s psychikou?
Děkuji.[/quote:2yilaqpl]
Z uvedených výsledků deficit železa neplyne i když není zde zásadní hodnota a to feritin, která by ukázala za daných okolností předpokládám spíše přebytek železa ve tkáních tedy v zásadě otravu železem. Další dost podstatný faktor jsou hodnoty na játrech kde je klamavé uvádění spodních limitů, protože ideální spodní limit je nula u všech položek, tedy vaše

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2018 3:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
[quote="Jarda":clt61mju]Z uvedených výsledků deficit železa neplyne i když není zde zásadní hodnota a to feritin, která by ukázala za daných okolností předpokládám spíše přebytek železa ve tkáních tedy v zásadě otravu železem. Další dost podstatný faktor jsou hodnoty na játrech kde je klamavé uvádění spodních limitů, protože ideální spodní limit je nula u všech položek, tedy vaše

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2018 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Zinek a vitamín B12 užívám v doplňcích stravy. Teď už tomu tedy nerozumím vůbec. Pefi mi v dřívějších příspěvcích psal, že feritin zatím dělat nemusím, že mám problém se železem už je podle něj jasné. I podle vlasové analýzy mám železa i mědi málo.

Když mám vaz. kapacitu železa zvýšenou, opravdu to znamená, že mám železa málo? Odpověď od Pefiho:

Taková je interpretece zvýšené volné vazebné kapacity, kterou jsem našel. Tělo zmobilizovalo svou schopnost přenášet železo, protože ho má málo - kapacita je navýšená, ale není co vázat. Tento mechanismus vám funguje. Ferritin reprezentuje jakou zásobu železa tělo má. Pokud se nepletu, tak transferin indikuje množství mobiliovaného železa pro udržení hladiny v séru a tkáních. To znamená deficit železa by měl být v první řadě poznat na ferritinu. Transportní mechanismy vám, zdá se fungují, jen kdyby bylo co transportovat \":-)\"

Vysoká vzebná kapacita Fe znamená, že máte málo železa, tělo by ho dokázalo navázat mnohem víc, než má k dispozici. Můžete mít tudíž příznaky anémie.

A Vy jste Jardo psal, že vyčerpávající odpověď a nepsal jste tam, že by tam bylo napsáno něco špatně. A přízanky anémie mám. Jak to tedy je s tím železem?

Já jsem odpovídal na to co bylo uvedeno, nenosím v hlavě co zde padlo někdy před tím to by mě bouchla. Interpretace jak ji píše člen pefi je podle všeho v pořádku nicméně lepší je vždy vědět o čem se opravdu bavíme a tedy tu hladinu znát. Stejně to je limitující faktor i v případě že budete železo nějak dodávat musíte přeci vědět kde momentálně je, kam se chcete dostat a zda se tím směrem hladina i pohybuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2018 5:10 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Skutečný stav zásob železa nejlépe indikuje ferritin. Když výsledek hladiny ferritinu nemáte a není jednoduché ho pro vás získat, protože jste zahraničí, tak je potřeba vycházet z toho, co víme. A nepřímé příznaky signalizují, že s velmi vysokou pravděpodobností máte málo železa.

Vysoká vazebná kapacita transferinu říká, že tělo by rádo přenášelo železo, ale nemá co přednášet. Kdybyste měla nízký vitamín A, tak by to mohlo znamenat, že

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2018 8:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Já jsem odpovídal na to co bylo uvedeno, nenosím v hlavě co zde padlo někdy před tím to by mě bouchla. Interpretace jak ji píše člen pefi je podle všeho v pořádku nicméně lepší je vždy vědět o čem se opravdu bavíme a tedy tu hladinu znát. Stejně to je limitující faktor i v případě že budete železo nějak dodávat musíte přeci vědět kde momentálně je, kam se chcete dostat a zda se tím směrem hladina i pohybuje.

Vždyt je zde uvedeno přeci všechno, což již uvedeno bylo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2018 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Vždyt je zde uvedeno přeci všechno, což již uvedeno bylo

Já jsem vám odpovídal pouze na ten konkrétní příspěvek ne na to co bylo uvedeno někdy před ním a v tomto příspěvku není hodnota feritinu ani dalších položek o nichž jsem tam psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2018 2:19 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
[quote="pefi":2nh3uxjc]Skutečný stav zásob železa nejlépe indikuje ferritin. Když výsledek hladiny ferritinu nemáte a není jednoduché ho pro vás získat, protože jste zahraničí, tak je potřeba vycházet z toho, co víme. A nepřímé příznaky signalizují, že s velmi vysokou pravděpodobností máte málo železa.

Vysoká vazebná kapacita transferinu říká, že tělo by rádo přenášelo železo, ale nemá co přednášet. Kdybyste měla nízký vitamín A, tak by to mohlo znamenat, že

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2018 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Moc děkuji. Myslím že mám málo železa i mědi a vitamínu B12 a to z důvodu, že jsem dříve moc nejedla a maso už skoro vůbec ne. Byla jsem mladá hloupá.... Teď se snažím jíst lépe, maso, ořechy, ale problém je v tom, že mám problém s trávením bílkovin, dnes jsem si dělala krkací test a krkla jsem si asi za 10 minut po vypití vody se sodou.
Pomůže doplnění železa také nějak psychice? Občasnými závratěmi a únavou trpím deset let, takže si troufám říci, že byl problém v tom železu... Doktoři to asi takto neřeší,že? Udělají jen nějaký základní testy a to se z toho nezjistí? Protože na krvi jsem byla několikrát a moje závratě a únavu sváděli na psychiku....
Jak prosím Vás myslíte, že se mám zbavit toxické mědi? Tomu nerozumím.
Ještě se chci zeptat, je vhodné si koupit doplněk stravy železo+vitamín C (kyselina skorbová)? Nevím co ta kyselina askorbová, zdali je ok. A jaké železo je dobře vstřebatelné?
Mám doma dlouho tu mitolipo měď, ale ještě jsem se jí neodvážila brát, se bojím, že mi z ní bude zle. :-O Jsem hroznej posera. \":-(\" Někdo z ní prý může i zvracet....A nenašla jsem žádné hodnocení tohoto produktu na internetu.
Moooc děkuji.

Naprosto nechápu proč si nedojdete na odběr do laboratoře a za cca 200,-Kč máte hodnotu feritinu jasnou a nemusíte zde řešit nějaké dojmy. Jinak pokud jde o přisvojování železa ze stravy vždy je potřeba současně dávat železo hemové-živočišné a nehemové-rostlinné, třeba steak s hromadou zeleného lupení-třeba špenát a nepít na to ani kafe ani čaj, oboje vstřebávání blokuje. Pokud takovéto jídlo zapijete hořkým čajem, třeba pelyněk, trávení šlape jako hodinky, ale ty hořké čaje nepít déle než 21 dní. Ideální je za daného stavu brát HCl jak zde stále lidem doporučuji, nebo betain. Srovnání železa do normálu může vyladit energetiku těla, ale vysoké železo naopak psychiku dosti poškozuje a vzniká oxidační stres. Měď prakticky nejde odstranit jinak než navázáním na cerulolazmin a ten také neznáme, ale patrně bude nízký. Pokud jde o mitoměď to vám nikdo dopředu neřekne jak budete reagovat, ale pokud ji budete najíždět podle pokynů které většinou ode mě klienti mají problémy se objevují spíše výjimečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2018 1:58 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Toxické mědi se zbavíte tím, že budete všemožně podporovat svoje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2018 4:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Naprosto nechápu proč si nedojdete na odběr do laboratoře a za cca 200,-Kč máte hodnotu feritinu jasnou a nemusíte zde řešit nějaké dojmy. Jinak pokud jde o přisvojování železa ze stravy vždy je potřeba současně dávat železo hemové-živočišné a nehemové-rostlinné, třeba steak s hromadou zeleného lupení-třeba špenát a nepít na to ani kafe ani čaj, oboje vstřebávání blokuje. Pokud takovéto jídlo zapijete hořkým čajem, třeba pelyněk, trávení šlape jako hodinky, ale ty hořké čaje nepít déle než 21 dní. Ideální je za daného stavu brát HCl jak zde stále lidem doporučuji, nebo betain. Srovnání železa do normálu může vyladit energetiku těla, ale vysoké železo naopak psychiku dosti poškozuje a vzniká oxidační stres. Měď prakticky nejde odstranit jinak než navázáním na cerulolazmin a ten také neznáme, ale patrně bude nízký. Pokud jde o mitoměď to vám nikdo dopředu neřekne jak budete reagovat, ale pokud ji budete najíždět podle pokynů které většinou ode mě klienti mají problémy se objevují spíše výjimečně.

Dočetla jsem se, že vstřebávání železa brání šťavelany, mezi které patří i špenát. Hcl jsem si od Vás Jardo koupila. Jenže nedostatek HCL mám z důvodu stresu - trpím úzkostnou poruchou. A podle lékárnice obtíže žaludku ze stresu mohou být způsobeny lehčí gastritidou, kdy se nedoporučuje užívat přípravky dráždivé na žaludek, tedy ani Betain HCL. Takže nevím. \":-(\" Nerada bych si nějak ublížila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2018 4:59 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Moc nad tím vším přemýšlíte a hledáte budoucí problémy problémy tam kde nejspíš nejsou. Jezte jako morče - tuhle kousek, tamhle kousek, mixujte to, střídejte to, tělo si pomůže samo, stačí pestrá strava bez nadbytku sacharidů, pečiva a těstovin.

Když si dáte po jídle betain HCl a tělo té HCl bude mít víc, než kolik potřebuje, tak to poznáte tak, že vás bude žaludek hřát. Pokud HCl bude opravdu hodně, tak vás bude pálit žáha, takže si dáte trochu jedlé sody a HCl přinejhorším zneutralizujete. Kde je problém ?
Prostě to zkoušejte a když vám po něčem bude hůř, tak to řešete tak, že snížíte dávkování. Vy poříád čekáte, že vám někdo dá návod šitý vám na míru. To vám nikdo nedá. Musíte opatrně zkoušet po čem je vám líp a po čem je vám hůř a následně se tomu sama přizpůsobovat. Lékárnice vám taky do žaludku nevidí, stejně jako nikdo z nás ...
Dotazy "co by bylo kdyby" můžete chrlit až do skonání světa, ale k ničemu to nebude. Rad jste dostala hromadu, tak se jimi zkuste řídit a až budete mít nějaký nový poznatek, tak se klidně ptejte.
----
Bez toho abyste dělala pokusy sama na sobě to nepůjde. Já jsem nedávno chtěl zkusit olej z tresčích jater, ale před 20 lety jsme z jedné konzervy tresčích jater dostali tři lidé žlučníkový záchvat. Hodně jsem se bál. Tak jsem postupoval přesně tak jak vám tady radíme. Začal jsem od malinkého množství a čekal co to udělá. Když to neudělalo nic, tak jsem příště zkusil větší dávku. A světe div se, nakonec to se mnou neudělalo vůbec nic, žlučník je v pohodě.
Myslíte si, že by mi nějaká lékárnice (nebo kdokoliv jiný) dokázal předem říct co to se mnou udělá ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2018 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Dočetla jsem se, že vstřebávání železa brání šťavelany, mezi které patří i špenát. Hcl jsem si od Vás Jardo koupila. Jenže nedostatek HCL mám z důvodu stresu - trpím úzkostnou poruchou. A podle lékárnice obtíže žaludku ze stresu mohou být způsobeny lehčí gastritidou, kdy se nedoporučuje užívat přípravky dráždivé na žaludek, tedy ani Betain HCL. Takže nevím. \":-(\" Nerada bych si nějak ublížila.

Možná by jste si měla založit agenturu na hledání problémů a radit lidem jak se do problémů dostat a stále je mít. Já prostě to vaše uvažování moc nedávám, tak si místo špenátu dejte jiné zelené lupení to jak tak složité. Lékárnice by asi měla ještě něco dostudovat, nechte si od ní vysvětlit jak vám ta HCl může uškodit a jsem zvědav co vám řekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2018 11:24 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Možná by jste si měla založit agenturu na hledání problémů a radit lidem jak se do problémů dostat a stále je mít. Já prostě to vaše uvažování moc nedávám, tak si místo špenátu dejte jiné zelené lupení to jak tak složité. Lékárnice by asi měla ještě něco dostudovat, nechte si od ní vysvětlit jak vám ta HCl může uškodit a jsem zvědav co vám řekne.

Co se týká toho špenátu, moje uvažování mi v tomhle logické přijde! Vy mi napíšete, ať si k masu, které obsahuje železo přidám třeba špenát. Já se dočetla, že zrovna špenát je šťavelan, kterej omezí vstřebávání železa. Takže co? Teď mi napíšete, ať si dám jiné lupení. Tak jaké lupení obsahuje železo a né kyselinu šťavelovou? Nebo šťavelany nesnižují vstřebávání železa? Přesně nevim, co Vám na tomhle vadí, že jste to nevěděl? Nebo že to není pravda??? Takže když si dělám špenát v odšťavňovači, tak do sebe železo nedostanu z toho důvodu, že je to šťavelan? Opravdu mě to zajímá a nechápu proč Vám vadí, že to řeším do detailů.

Zeptám se jinak. Je v nějakém případě HCL nevhodné užívat? Pomůže hcl trávení, když je nedostatek způsoben stresem? Je zdravější užívat betain hcl nebo hcl?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2018 7:33 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
krasnagadgetka píše:
Dočetla jsem se, že vstřebávání železa brání šťavelany, mezi které patří i špenát. Hcl jsem si od Vás Jardo koupila. Jenže nedostatek HCL mám z důvodu stresu - trpím úzkostnou poruchou. A podle lékárnice obtíže žaludku ze stresu mohou být způsobeny lehčí gastritidou, kdy se nedoporučuje užívat přípravky dráždivé na žaludek, tedy ani Betain HCL. Takže nevím. \":-(\" Nerada bych si nějak ublížila.

Co je tohle za nemyslné uvažování. Takhle to vypadá, když má někdo v hlavě zmatek a ve skutečnosti se nechce uzdravit, ale svoje nemoci si hýčká, protože chce být nemocný. Krasnagadgetka, ty se nechceš uzdravit, ty chceš zůstat nemocná a užíváš si to.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz