Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 3:50 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 3:23 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o pomoc. Asi před 8 měsíci mi začaly vážnější problémy se spánkem, zkoušel jsem různé jednoduché techniky s obvykle jen malým, nebo dočasným úspěchem, nakonec jsem vyčerpán navštívil praktického lékaře, po obchození spousty lékařů dominuje názor, že trpím depresí a měl bych brát antidepresiva.

Sám jsem si časem uvědomil, že problémy se spánkem jsou především následkem špatného životního stylu - spousta stresu, dříve téměř neschopnost skutečně relaxovat, posedlost prací, školou, do toho velká fyzická zátěž v přemíře sportu, proto si myslím, že léčba antidepresivy není řešení.

Začal jsem cvičit jógu, relaxovat, mám pravidelný denní režim, odprostil jsem se od předchozích starostí, provedl jsem, zatím jen jednou, šankhraprakšálanu a párkrát vamandhautí, denně provádím néti. Denně pravidelně piji vodu z kohoutku, kolem 2 litrů, do stravy se snažím zařadit dostatek ovoce a zeleniny, jinak není má strava obvzláště zdravá a je s velkým množstvím bílkovin, razantní změny ve stravě jsem se zatím obával, abych si ještě neuškodil, neboť problematice zdravé výživy ještě příliš nerozumím a poslední dobou je pro mě velmi vysilující se vzdělávat, ale snažím se. Dále doplňuji zinek, selen, železo,
hořčík, vitamíny A, C, B1,2,5,6.
Ještě pro úplnost: mám 22 let, 185 cm, 72 kg (BMI 21).

Daří se mi relativně dobře usínat i celkově spát, dříve jsem měl problém s usínáním, několikanásobném buzením uprostřed noci a brzkým buzením a taky mizernou kvalitou, proč se ale na Vás obracím?

Stále se potýkám s následky nespavosti a stresu - bolesti hlavy, motání, problém se soustředěním, pamětí, logickým uvažováním, vnímáním času, představivostí, strašně rychle se taky unavím, především i při velmi drobné "intelektuální" činnosti, nebo drobné fyzické, případně vyžadující soustředění, nebo i při běžné konverzaci se mozek náhle a vcelku rychle "vyždíme" a já nejsem pak schopen ničeho jiného než spoustu hodin nehybně ležet, někdy se k tomu přidají i bolesti svalů jako při chřipce, těžko se z toho stavu dostávám a opětovně špatně spím, těmto stavům se vyhýbám především snahou o minimalizaci zátěžových (nyní bývá často zátěž i elementární denní aktivity) situací. Problémem je i drobné onemocnění, stabilizovaný spánek a denní režim dokáže i rýma příšerně rozhodit - mozek se "nabudí" a usnout je přes spoustu podpůrných metod téměř nemožné. S náladou problém nemám, pokud nejsem příliš vyčerpán, kdy jsem silně apatický, tak mám náladu docela dobrou.

Chtěl bych Vás tedy požádat o radu, na co se zaměřit, případně co změnit a jak se
zachovat, abych pomohl tělu s regenerací a uzdravením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 7:16 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
lukasri píše:
Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o pomoc. Asi před 8 měsíci mi začaly vážnější problémy se spánkem, zkoušel jsem různé jednoduché techniky s obvykle jen malým, nebo dočasným úspěchem, nakonec jsem vyčerpán navštívil praktického lékaře, po obchození spousty lékařů dominuje názor, že trpím depresí a měl bych brát antidepresiva.

Sám jsem si časem uvědomil, že problémy se spánkem jsou především následkem špatného životního stylu - spousta stresu, dříve téměř neschopnost skutečně relaxovat, posedlost prací, školou, do toho velká fyzická zátěž v přemíře sportu, proto si myslím, že léčba antidepresivy není řešení.

Začal jsem cvičit jógu, relaxovat, mám pravidelný denní režim, odprostil jsem se od předchozích starostí, provedl jsem, zatím jen jednou, šankhraprakšálanu a párkrát vamandhautí, denně provádím néti. Denně pravidelně piji vodu z kohoutku, kolem 2 litrů, do stravy se snažím zařadit dostatek ovoce a zeleniny, jinak není má strava obvzláště zdravá a je s velkým množstvím bílkovin, razantní změny ve stravě jsem se zatím obával, abych si ještě neuškodil, neboť problematice zdravé výživy ještě příliš nerozumím a poslední dobou je pro mě velmi vysilující se vzdělávat, ale snažím se. Dále doplňuji zinek, selen, železo,
hořčík, vitamíny A, C, B1,2,5,6.
Ještě pro úplnost: mám 22 let, 185 cm, 72 kg (BMI 21).

Daří se mi relativně dobře usínat i celkově spát, dříve jsem měl problém s usínáním, několikanásobném buzením uprostřed noci a brzkým buzením a taky mizernou kvalitou, proč se ale na Vás obracím?

Stále se potýkám s následky nespavosti a stresu - bolesti hlavy, motání, problém se soustředěním, pamětí, logickým uvažováním, vnímáním času, představivostí, strašně rychle se taky unavím, především i při velmi drobné "intelektuální" činnosti, nebo drobné fyzické, případně vyžadující soustředění, nebo i při běžné konverzaci se mozek náhle a vcelku rychle "vyždíme" a já nejsem pak schopen ničeho jiného než spoustu hodin nehybně ležet, někdy se k tomu přidají i bolesti svalů jako při chřipce, těžko se z toho stavu dostávám a opětovně špatně spím, těmto stavům se vyhýbám především snahou o minimalizaci zátěžových (nyní bývá často zátěž i elementární denní aktivity) situací. Problémem je i drobné onemocnění, stabilizovaný spánek a denní režim dokáže i rýma příšerně rozhodit - mozek se "nabudí" a usnout je přes spoustu podpůrných metod téměř nemožné. S náladou problém nemám, pokud nejsem příliš vyčerpán, kdy jsem silně apatický, tak mám náladu docela dobrou.

Chtěl bych Vás tedy požádat o radu, na co se zaměřit, případně co změnit a jak se
zachovat, abych pomohl tělu s regenerací a uzdravením.

Z toho co pises ikdybys popsal nekolik A4, knihu, se tezko usuzuje, jak ti pomoci, tohle ti rekne Mudr. Jan Hnizdil. Zkusil bych si nastudovat neco od neho mozna ze tam najdes neco co by ti mohlo pomoci, dale knihu Co nam telo rika, zkusil bych si najit neskodnou zpovedni vrbu, zdejsi stranky castecne pomohou ale neni to ono, vrele lidske slovo a pochopeni je nekdy lepsi...jak si na tom se sexem? Mas kam zasunout aniz by v tobe nejaka stihacka vyvolavala pocity viny a manipulovala s tebou? V tomto veku je to dost podstatne pro psychickou vyvazenost, teda pokud nezijes nekde mimo civilizaci a nekomunikujes s nikym. Dale financni nezavislost- jak si na tom? Z toho jak pises mi prïjdes dost upnuty, ale je to mozna jen zdani protoze pises treba poprve a davas si jakoby vic "zalezet". Vse co popisujes mi pripomina spoustu z toho co mam ve sve doporucene literature v podpisu pod prispevky, dale mi to pripomina knihu Vyhodme ho z kola ven (filmovy prelet nad kukacim hnizdem). Momentalne mam podezreni ze zkratka v urcitem veku jako ty mas neni mozne dosahnout psychicke pohody protoze system socialni a vzdelavaci je tak nastaveny starymi paprdy, kteri si uz moc dobre nerovzpominaji na nektere spatne veci kdyz jim bylo 22 a hlavne v dobe kdy dospivali ty pozadavky nemoseli byt tak stresujici a vysoko postavene, jako ma dnesni generace, mrzi mne ze to ti mladi lide (nekteri) nedokazi prohlidnout (proc myslis ze tady po valce byla vlna hippies?), stara generace jim pomalu utahuje smycku kolem krku, na to maji sve nastroje (sve zkusenosti, a to nejhorsi-MOC-ktere nemusi byt pokazde dobre) a zotrocuje si je. Uz treba diky tomu ze byli na vojne a dnesni generace nemusely byt. Proc si to myslim protoze je to pro ne dost velke prikori. Znam spoustu lidi z prace i osobniho zivota, kteri byli ve vojenske sluzbe a zajimave je jak to nenapadne v praci pripominaji nasi generaci, napr. tim ze o tom nenapadne mluvi na obede s temi kteri uz nebyli, nebo v jejich pritomnosti. Zamysli se nad tim, cokoliv nekdo rika. Muze to mit vice smyslu. Tim ze ti zacne sam od sebe nejaky kolega z prace u obeda vyzpovidat jak si byl u odvodu a nebo mluvit o vojne nebo co si studoval tak je jasne ze jeho umysly nemusi byt uplne ciste, a pidil bych se po pohnutkach ktere ho vedli k tomu proc o tom mluvi zrovna s tebou, vubec je dobre se ptat proc lide rikaji to co rikaji. KDyz se ti nekdo "otevre" je mozne ze to nedala jen tak pro nic zanic. Ocekava ze se mu otevres i ty aby mohl s informacemi nalozit po svem, muze manipulovat. O nekterych vecech bych nemluvil ani s vratnym, strez si psychicke soukromi (sve pohnutky, motivaci, tuzby, sny) i pred rodinou a mozna ti bude na svete lip. Nekdy pomuze opak ale nekdy ne. V urcitem veku je mozna lepsi byt aservni pasivni introvert co se sdelovani informaci tyce... \":wink:\"
Jinak ted pred mesicem jsem mel take rymu jakou jsme nemel asi 3 roky. Tezko soudit z ceho, beru to jako udel. Holt nekdy se stane, mam nekdy podezreni ze ta nemoc neni nic skodliveho ze to je update systemu, na chvili vice vytizi system takze ho nelze normalne pouzivat, ale diky tomu usetri v cinnosti jine subsystemy, ktere jinak pracuji neustale a ty naberou silu. Kazdopadne ty stavy co jsem mel hodne podobne pripominaly tvoje bezesne noci...cas od casu se objevi i u formalne zdraveho cloveka...ber to jako holt normalni, v tvem veku, okoli uz se k tobe prestava chovat jako k diteti a psychosomatika ti to dava najevo ze na to nejsi uplne pripravena zvyklej. tot muj nazor, moje zkusenost. \":wink:\"
Jo a popremyslej o tom ze tvoje telo neni stroj, nelze do nej nalevat, sypat formalne to nejlepsi¨jako do auta a myslet si ze musi vypadnout dobry vysledek, protoze jsem mu preci dal formalne podle oficialnich lekopisu to nejlepsi. To je omyl. Lidske telo nefunguje jako auto jako stroj ani jako robot. Je slozite a komplexni. POdle meho nikdy neni mozne mu dokonale rozumet. Protoze jsou zde velke otazky jak vlastne funguje. Nikdy jsme nevedeli. Nevime ani dnes. Nikdy nebudeme vedet. Ano troufam si rict nikdy nebudeme vedet protoze to neni mozne z jednoho jednoducheho postulatu. V knize Cerna labut je vysvetlenno. Je tam take jeden pekny priklad s kulecnikovou kouli nebo koulemi a jejich trajektoriemi. Dnesni veda je schopna spocitat jeji trajektorii dejme tomu na 7-15 odrazu dopredu s takovou a makovou presnosti. Pokud ale budes chtit urcit vypocitat trajektorii s presnosti na 95% na 50 odrazu dopredu tak budes potrebovat online informace o vsech casticich a vlivech z celeho vesmiru!!! Nektere vlivy se prenaseji rychlosti svetla, nektere mozna i rychleji akorat my o tom jeste nevime jake a jak. Tuhle pokoru je nutno prijmout jako fakt. A to mluvime o makroobjektech, blbych koulich na kulec. stole. Lidske telo je 70x tezsi a troufam si rict ze komplexnejsi nez koule. Jak muzes chapat vsechny procesy ktere v nem probihaji kdyz neznas vsechny vlivy ktere na to maji vliv???

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 10:44 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Doporučil bych ti pravidelně meditovat. Pokud nevíš co to je, a myslíš si že ti to nepůjde nebo nevíš jak, zkusím ti poradit, napiš mi soukromou zprávu. Když se ráno, hned po probuzení "ukotvíš" sám do sebe a zkoncentruješ, a večer před spaním, uvidíš že se to všechno spraví \":)\"

Určitě si zajdi na odběry, zkontroluj vitamíny, prvky, minerály, hormony, štít. žlázu, homocystein, d3,

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 1:52 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
[quote="Elkimek":1sg0mz7u]Doporučil bych ti pravidelně meditovat. Pokud nevíš co to je, a myslíš si že ti to nepůjde nebo nevíš jak, zkusím ti poradit, napiš mi soukromou zprávu. Když se ráno, hned po probuzení "ukotvíš" sám do sebe a zkoncentruješ, a večer před spaním, uvidíš že se to všechno spraví \":)\"

Určitě si zajdi na odběry, zkontroluj vitamíny, prvky, minerály, hormony, štít. žlázu, homocystein, d3,

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video:
http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 3:16 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 3:23 pm
Příspěvky: 1
[quote="Petr 2":t50vkq8j]Z toho co pises ikdybys popsal nekolik A4, knihu, se tezko usuzuje, jak ti pomoci, tohle ti rekne Mudr. Jan Hnizdil. Zkusil bych si nastudovat neco od neho mozna ze tam najdes neco co by ti mohlo pomoci, dale knihu Co nam telo rika, zkusil bych si najit neskodnou zpovedni vrbu, zdejsi stranky castecne pomohou ale neni to ono, vrele lidske slovo a pochopeni je nekdy lepsi...jak si na tom se sexem? Mas kam zasunout aniz by v tobe nejaka stihacka vyvolavala pocity viny a manipulovala s tebou? V tomto veku je to dost podstatne pro psychickou vyvazenost, teda pokud nezijes nekde mimo civilizaci a nekomunikujes s nikym. Dale financni nezavislost- jak si na tom? Z toho jak pises mi prïjdes dost upnuty, ale je to mozna jen zdani protoze pises treba poprve a davas si jakoby vic "zalezet". Vse co popisujes mi pripomina spoustu z toho co mam ve sve doporucene literature v podpisu pod prispevky, dale mi to pripomina knihu Vyhodme ho z kola ven (filmovy prelet nad kukacim hnizdem). Momentalne mam podezreni ze zkratka v urcitem veku jako ty mas neni mozne dosahnout psychicke pohody protoze system socialni a vzdelavaci je tak nastaveny starymi paprdy, kteri si uz moc dobre nerovzpominaji na nektere spatne veci kdyz jim bylo 22 a hlavne v dobe kdy dospivali ty pozadavky nemoseli byt tak stresujici a vysoko postavene, jako ma dnesni generace, mrzi mne ze to ti mladi lide (nekteri) nedokazi prohlidnout (proc myslis ze tady po valce byla vlna hippies?), stara generace jim pomalu utahuje smycku kolem krku, na to maji sve nastroje (sve zkusenosti, a to nejhorsi-MOC-ktere nemusi byt pokazde dobre) a zotrocuje si je. Uz treba diky tomu ze byli na vojne a dnesni generace nemusely byt. Proc si to myslim protoze je to pro ne dost velke prikori. Znam spoustu lidi z prace i osobniho zivota, kteri byli ve vojenske sluzbe a zajimave je jak to nenapadne v praci pripominaji nasi generaci, napr. tim ze o tom nenapadne mluvi na obede s temi kteri uz nebyli, nebo v jejich pritomnosti. Zamysli se nad tim, cokoliv nekdo rika. Muze to mit vice smyslu. Tim ze ti zacne sam od sebe nejaky kolega z prace u obeda vyzpovidat jak si byl u odvodu a nebo mluvit o vojne nebo co si studoval tak je jasne ze jeho umysly nemusi byt uplne ciste, a pidil bych se po pohnutkach ktere ho vedli k tomu proc o tom mluvi zrovna s tebou, vubec je dobre se ptat proc lide rikaji to co rikaji. KDyz se ti nekdo "otevre" je mozne ze to nedala jen tak pro nic zanic. Ocekava ze se mu otevres i ty aby mohl s informacemi nalozit po svem, muze manipulovat. O nekterych vecech bych nemluvil ani s vratnym, strez si psychicke soukromi (sve pohnutky, motivaci, tuzby, sny) i pred rodinou a mozna ti bude na svete lip. Nekdy pomuze opak ale nekdy ne. V urcitem veku je mozna lepsi byt aservni pasivni introvert co se sdelovani informaci tyce... \":wink:\"
Jinak ted pred mesicem jsem mel take rymu jakou jsme nemel asi 3 roky. Tezko soudit z ceho, beru to jako udel. Holt nekdy se stane, mam nekdy podezreni ze ta nemoc neni nic skodliveho ze to je update systemu, na chvili vice vytizi system takze ho nelze normalne pouzivat, ale diky tomu usetri v cinnosti jine subsystemy, ktere jinak pracuji neustale a ty naberou silu. Kazdopadne ty stavy co jsem mel hodne podobne pripominaly tvoje bezesne noci...cas od casu se objevi i u formalne zdraveho cloveka...ber to jako holt normalni, v tvem veku, okoli uz se k tobe prestava chovat jako k diteti a psychosomatika ti to dava najevo ze na to nejsi uplne pripravena zvyklej. tot muj nazor, moje zkusenost. \":wink:\"
Jo a popremyslej o tom ze tvoje telo neni stroj, nelze do nej nalevat, sypat formalne to nejlepsi¨jako do auta a myslet si ze musi vypadnout dobry vysledek, protoze jsem mu preci dal formalne podle oficialnich lekopisu to nejlepsi. To je omyl. Lidske telo nefunguje jako auto jako stroj ani jako robot. Je slozite a komplexni. POdle meho nikdy neni mozne mu dokonale rozumet. Protoze jsou zde velke otazky jak vlastne funguje. Nikdy jsme nevedeli. Nevime ani dnes. Nikdy nebudeme vedet. Ano troufam si rict nikdy nebudeme vedet protoze to neni mozne z jednoho jednoducheho postulatu. V knize Cerna labut je vysvetlenno. Je tam take jeden pekny priklad s kulecnikovou kouli nebo koulemi a jejich trajektoriemi. Dnesni veda je schopna spocitat jeji trajektorii dejme tomu na 7-15 odrazu dopredu s takovou a makovou presnosti. Pokud ale budes chtit urcit vypocitat trajektorii s presnosti na 95% na 50 odrazu dopredu tak budes potrebovat online informace o vsech casticich a vlivech z celeho vesmiru!!! Nektere vlivy se prenaseji rychlosti svetla, nektere mozna i rychleji akorat my o tom jeste nevime jake a jak. Tuhle pokoru je nutno prijmout jako fakt. A to mluvime o makroobjektech, blbych koulich na kulec. stole. Lidske telo je 70x tezsi a troufam si rict ze komplexnejsi nez koule. Jak muzes chapat vsechny procesy ktere v nem probihaji kdyz neznas vsechny vlivy ktere na to maji vliv???[/quote:t50vkq8j]
[quote="Petr 2":t50vkq8j][quote="Elkimek":t50vkq8j]Doporučil bych ti pravidelně meditovat. Pokud nevíš co to je, a myslíš si že ti to nepůjde nebo nevíš jak, zkusím ti poradit, napiš mi soukromou zprávu. Když se ráno, hned po probuzení "ukotvíš" sám do sebe a zkoncentruješ, a večer před spaním, uvidíš že se to všechno spraví \":)\"

Určitě si zajdi na odběry, zkontroluj vitamíny, prvky, minerály, hormony, štít. žlázu, homocystein, d3,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 8:15 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Všem co mají nějaké psychosomatické problémy bych radila, aby se vykašlali na lidi, o kterých vědí, že jim nějak ubližují, aby se jim doslova a do písmene vyhýbali. Myslím si, že takové problémy (aspon soudím podle sebe) si nemůže člověk způsobit sám, ale je to dáno tím co všechno ostatní lidi do nás zasejí a my jim to dovolíme. Takže si za to vlastně můžeme sami \":-)\". A toto okolí a prostředí vyměnit za lidi, kteří jsou ze stejnýho těsta, kteří jsou srdeční a nedělá jim dobře, když někomu můžou ubližovat, nad někým se povyšovat a hojit si na vás svoje nevyřešené věci (ať vědomě či nevědomě). Najít si okruh lidí, kteří budou mít stejné zájmy, ať je to turistický kroužek, kroužek vaření či joga nebo cokoliv. Třeba i lidi co maj stejný zájmy na těchto stránkách! A hlavně se nepodceňujte. Vím o čem mluvím, první výhra je, uvědomit si, z čeho pramení problémy a jakmile to člověku docvakne a vůbec si to připustí, může odstartovat kroky vedoucí k neuvěřitelným uvědoměním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 6:47 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
lucie5 píše:
Všem co mají nějaké psychosomatické problémy bych radila, aby se vykašlali na lidi, o kterých vědí, že jim nějak ubližují, aby se jim doslova a do písmene vyhýbali. Myslím si, že takové problémy (aspon soudím podle sebe) si nemůže člověk způsobit sám, ale je to dáno tím co všechno ostatní lidi do nás zasejí a my jim to dovolíme. Takže si za to vlastně můžeme sami \":-)\". A toto okolí a prostředí vyměnit za lidi, kteří jsou ze stejnýho těsta, kteří jsou srdeční a nedělá jim dobře, když někomu můžou ubližovat, nad někým se povyšovat a hojit si na vás svoje nevyřešené věci (ať vědomě či nevědomě). Najít si okruh lidí, kteří budou mít stejné zájmy, ať je to turistický kroužek, kroužek vaření či joga nebo cokoliv. Třeba i lidi co maj stejný zájmy na těchto stránkách! A hlavně se nepodceňujte. Vím o čem mluvím, první výhra je, uvědomit si, z čeho pramení problémy a jakmile to člověku docvakne a vůbec si to připustí, může odstartovat kroky vedoucí k neuvěřitelným uvědoměním.

Asi to zni narcisticky ale rad ctu prispevky ktere se slucuji s mymi nazory. Dekuji \":wink:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 10:20 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
[quote="Petr 2":2j03x9fp]Asi to zni narcisticky ale rad ctu prispevky ktere se slucuji s mymi nazory. Dekuji \":wink:\"[/quote:2j03x9fp]
A proč narcisticky? Dnes je takovýho svinstva na světě a mezi lidmi a v běžném životě, v rodinách, v dětství, v práci, že si myslím, že je povinnost každého člověka z pudu sebezáchovy hledat souznění a sounáležitost. A třeba i v názorech a v pochopení druhých. Jednou mi jedna moudrá paní řekla, že největší zlo je v někom vzbuzovat pocit viny. Že takové jednání začala církev, aby si z lidí udělala ovce. Dobrá zpráva je, že je to jen o tom, co si vytváříme ve své hlavě. Sama jsem si ověřila, že negativní jde nahrazovat pozitivním. Chce to ale opravdu vyřadit vše co dělá stresy a špatné pocity, pochopit, kde vznikl problém, znovu si projít tu situaci a říct si, že v té situaci jsem neudělala nic špatného a že jsem jednala podle svého nejlepšího svědomí a vědomí a určitě to chce dobrého terapeuta, ne žádného státem placeného ODBORNÍKA \":-)\". Nebojte se experimentovat se svojí myslí. Vím, že se mi to kecá, ale něco jsem si prožila, nějakou cestu ušla. A úžasný je, že čověk se na dalších a dalších situacích může testovat a sledovat průběh a zda se mu už daří reagovat jinak než by reagoval dřív. A chce to čistit střeva a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 3:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lukasri píše:
Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o pomoc. Asi před 8 měsíci mi začaly vážnější problémy se spánkem, zkoušel jsem různé jednoduché techniky s obvykle jen malým, nebo dočasným úspěchem, nakonec jsem vyčerpán navštívil praktického lékaře, po obchození spousty lékařů dominuje názor, že trpím depresí a měl bych brát antidepresiva.

Sám jsem si časem uvědomil, že problémy se spánkem jsou především následkem špatného životního stylu - spousta stresu, dříve téměř neschopnost skutečně relaxovat, posedlost prací, školou, do toho velká fyzická zátěž v přemíře sportu, proto si myslím, že léčba antidepresivy není řešení.

Začal jsem cvičit jógu, relaxovat, mám pravidelný denní režim, odprostil jsem se od předchozích starostí, provedl jsem, zatím jen jednou, šankhraprakšálanu a párkrát vamandhautí, denně provádím néti. Denně pravidelně piji vodu z kohoutku, kolem 2 litrů, do stravy se snažím zařadit dostatek ovoce a zeleniny, jinak není má strava obvzláště zdravá a je s velkým množstvím bílkovin, razantní změny ve stravě jsem se zatím obával, abych si ještě neuškodil, neboť problematice zdravé výživy ještě příliš nerozumím a poslední dobou je pro mě velmi vysilující se vzdělávat, ale snažím se. Dále doplňuji zinek, selen, železo,
hořčík, vitamíny A, C, B1,2,5,6.
Ještě pro úplnost: mám 22 let, 185 cm, 72 kg (BMI 21).

Daří se mi relativně dobře usínat i celkově spát, dříve jsem měl problém s usínáním, několikanásobném buzením uprostřed noci a brzkým buzením a taky mizernou kvalitou, proč se ale na Vás obracím?

Stále se potýkám s následky nespavosti a stresu - bolesti hlavy, motání, problém se soustředěním, pamětí, logickým uvažováním, vnímáním času, představivostí, strašně rychle se taky unavím, především i při velmi drobné "intelektuální" činnosti, nebo drobné fyzické, případně vyžadující soustředění, nebo i při běžné konverzaci se mozek náhle a vcelku rychle "vyždíme" a já nejsem pak schopen ničeho jiného než spoustu hodin nehybně ležet, někdy se k tomu přidají i bolesti svalů jako při chřipce, těžko se z toho stavu dostávám a opětovně špatně spím, těmto stavům se vyhýbám především snahou o minimalizaci zátěžových (nyní bývá často zátěž i elementární denní aktivity) situací. Problémem je i drobné onemocnění, stabilizovaný spánek a denní režim dokáže i rýma příšerně rozhodit - mozek se "nabudí" a usnout je přes spoustu podpůrných metod téměř nemožné. S náladou problém nemám, pokud nejsem příliš vyčerpán, kdy jsem silně apatický, tak mám náladu docela dobrou.

Chtěl bych Vás tedy požádat o radu, na co se zaměřit, případně co změnit a jak se
zachovat, abych pomohl tělu s regenerací a uzdravením.

Trochu se zamyslete na tímto řetězcem - tryptofan, serotonin, melatonin a dojde vám, že to bude potřeba řešit od nějakého jiného místa, ale pro první moment vyzkoušejte zvednout serotonin, třeba pomocí obilného produktu TAKEme http://www.take-me.cz/, nebo opatrně, tak hodinu před spaním, můžete použít přípravek 5 HTP, který seritonin zvedne a umožní vytvoření melatoninu, případně se dá zakoupit i melatonin, ten se v USA jí místo bonbónů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 10:31 am 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den,
kolik hodin strávených u počítače považujete za optimální?
Děkuji, D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 11:53 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
daguberta píše:
Dobrý den,
kolik hodin strávených u počítače považujete za optimální?
Děkuji, D.

Odpovím jako bývalý programátor, který jel roky nonstop (my jsme technokrati, blázni a opravdu nejíme, nespíme, nemyjeme se, furt jedem). Čistě fysicky to nehraje žádnou roli, maximálně si způsobíte krátkozrakost, zablokovaní ploténky a zánět karpálních tunelů - zápěstí. Dá se to snadno řešit očním cvičením, procházkami po krajině, koukáním do dálky, dobrou židlí, či střídáním posazu (míč, klekačka), střídáním činností (ať ty ruce dělají také něco jiného). Tolik fysikálně.
Psychicky to snad nemá žádný vliv samo o sobě. Jde o vaše postoje k sobě, ke světu, k lidem. Pokud máte nějakou schízu, ten pobyt u počítače vám ji asi prohloubí. Pokud jste v pohodě, budete i nadále.
Já jsem ze staré generace, ještě k tomu technokrat a matfyzák. My jsem byli počítačema doslova opojeni a mydlili jsme do toho jak to jen šlo. Žili jsme tím. Nikomu se nic nestalo. Všichni jsme normální zdraví dobrosrdeční lidé, máme rodiny a obrovskou radost z tohoto světa. Spousta z nás jsme sportovci, pisálkové fejetonů, muzikanti, promiskuitní proutníci, pastevci koní a koz, zedníci, automechanici, truhláři, milovníci knedlovepřo i vegetariáni. Živí lidé.
Nevidím sebemenší problém.
Helejte, to už jen spekuluji ... ale ... netrápí vás něco? Něco jiného než počítač? Neřešíte ten problém pomocí zástupného problému? Je to totiž klasická úniková reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 12:14 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
lucie5 píše:
Všem co mají nějaké psychosomatické problémy bych radila, aby se vykašlali na lidi, o kterých vědí, že jim nějak ubližují, aby se jim doslova a do písmene vyhýbali. Myslím si, že takové problémy (aspon soudím podle sebe) si nemůže člověk způsobit sám, ale je to dáno tím co všechno ostatní lidi do nás zasejí a my jim to dovolíme. Takže si za to vlastně můžeme sami \":-)\". A toto okolí a prostředí vyměnit za lidi, kteří jsou ze stejnýho těsta, kteří jsou srdeční a nedělá jim dobře, když někomu můžou ubližovat, nad někým se povyšovat a hojit si na vás svoje nevyřešené věci (ať vědomě či nevědomě). Najít si okruh lidí, kteří budou mít stejné zájmy, ať je to turistický kroužek, kroužek vaření či joga nebo cokoliv. Třeba i lidi co maj stejný zájmy na těchto stránkách! A hlavně se nepodceňujte. Vím o čem mluvím, první výhra je, uvědomit si, z čeho pramení problémy a jakmile to člověku docvakne a vůbec si to připustí, může odstartovat kroky vedoucí k neuvěřitelným uvědoměním.

Ono to zní na jednu stranu velmi smířlivě a pozitivně, na druhou stranu to je velmi tvrdé. V podstatě s lucií souhlasím. Zkušenost je opravdu taková, jak lucie píše. Ovšem člověk se stykem s lidmi nehodnými či nějak jinými něco učí, co by se od hodných a nejiných nenaučil. A pak, podstata světa je taková, že stejně tady jste od toho, abyste prožili, co máte prožít, a ne od toho, abyste prožili to, co jste si vysnili, naplánovali a marně se snažili toho dosáhnout. To se vám prostě nepodaří.
Kdybyste už všechno uměli, uměli žít to pozitivní a vysněné, nikdy se nebudete vtělovat. Budete už jen duše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 3:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Já začínám zjišťovat, že je snad lepší bejt chudej, s minimem majetku a hmoty a eliminovat veškerej stres jak jenom to moc jde. Stres má taky pěknou setrvačnost a když jsem se doetl že jakejkoliv stres vypne úplně produkci HCl tak teda...

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 3:50 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Elkimek píše:
Já začínám zjišťovat, že je snad lepší bejt chudej, s minimem majetku a hmoty a eliminovat veškerej stres jak jenom to moc jde. Stres má taky pěknou setrvačnost a když jsem se doetl že jakejkoliv stres vypne úplně produkci HCl tak teda...

Hlavně se teď s tímto zjištěním nestresovat o dosažení co nejlépší eliminovace stresu \":-D\"

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 3:58 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Elkimek píše:
Já začínám zjišťovat, že je snad lepší bejt chudej, s minimem majetku a hmoty a eliminovat veškerej stres jak jenom to moc jde. Stres má taky pěknou setrvačnost a když jsem se doetl že jakejkoliv stres vypne úplně produkci HCl tak teda...

Můj doktor zas jako řiká, že stres je pro člověka dobrej, přirozenej a pro tělo oživující a inspirující, že tělo je na stres od Pánaboha naštelovaný. Důsledky stresu, změny v metabolismu, rozhodně nepotlačovat, neléčit.
My se tady na foru nebavíme o tom, jak bejt "zdravej", ale o tom, jak bejt spokojenej nebo dokonce šťastnej. Což s fysickym "zdravím" zas tak ouplně nesouvisí. Vlastně souvisí ... a moc. Když seš šťastnej a plně zapojenej do světa, jsi zdráv. To je trivialita.
Tady se to bere z jinýho konce a povídáme si o druhé straně mince .... což je, kua, potřeba ... a děkuju adminoj za to ....
Myslím si to, že stres je blbý slovo, resp. dostalo pejorativní význam ...
Stres je úžasná věc a jen houšť ... co vlastně chceme na světě dělat?
Rock´n´roll a blues.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz