Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2012 8:36 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ja som zvykla používať roztok soľanky (rozpustená himalájska soľ vo vode) pravidelne, jednak na ústnu hygienu a jednak kedysi som mala problémy s akné a som si tým natierala kožu, má to hojivé a výborné dezinfekčné účinky, trochu to spočiatku štípe, ale keď sa tá soľ vysuší, tak to nedráždi.

Ja som si to soľné mydlo natierala pod pazuchu len po sprchovaní, tak neviem ako by to fungovalo, keby to niekto používal viac krát denne, či by to už nedráždilo kožu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: sob říj 13, 2012 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
ďakujem za skúsenosť aj za tip so solankou.
s pravidelnosťou používania som mala na mysli prakticky len raz denne, čiže po tom sprchovani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Ja som zvykla používať roztok soľanky (rozpustená himalájska soľ vo vode) pravidelne, jednak na ústnu hygienu a jednak kedysi som mala problémy s akné a som si tým natierala kožu, má to hojivé a výborné dezinfekčné účinky, trochu to spočiatku štípe, ale keď sa tá soľ vysuší, tak to nedráždi.

Ja som si to soľné mydlo natierala pod pazuchu len po sprchovaní, tak neviem ako by to fungovalo, keby to niekto používal viac krát denne, či by to už nedráždilo kožu.

V tom by neměl být zásadní problém, pokud vydržíte u moře několik dní bez sprchování sladkou vodou, jde o stejný stav, akorát na větší ploše pokožky a já to naprosto bez potíží snesu i několik týdnů s pravidelnou další denní koupelí ve slané vodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 7:08 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den,
od malička mám na pažích takovou nehezkou kůži. Je to taková krupička + lehké zarudnutí. Nemám vůbec ponětí, jak by se to mohlo jmenovat.
Jde s tím něco dělat?
Děkuji a přeji hezký den \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 7:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
To je příliš obecné \":(\" ...ale těžko radit něco jiného než zkusit pročistit tělo.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 7:55 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
daguberta píše:
Dobrý den,
od malička mám na pažích takovou nehezkou kůži. Je to taková krupička + lehké zarudnutí. Nemám vůbec ponětí, jak by se to mohlo jmenovat.
Jde s tím něco dělat?
Děkuji a přeji hezký den \":-)\".

Všude tady se píše, že vše na kůži je ze zaneseného střeva. Takže klystýry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 3:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
daguberta píše:
Dobrý den,
od malička mám na pažích takovou nehezkou kůži. Je to taková krupička + lehké zarudnutí. Nemám vůbec ponětí, jak by se to mohlo jmenovat.
Jde s tím něco dělat?
Děkuji a přeji hezký den \":-)\".

Zdravě vypadající pokožka je hlavně o čistotě střeva a dostatku omega 3 mastných kyselin, dále kolagen, dostatek bílkovin, minerálů a vitamínů. Každopádně bych začal u střeva, zvláště pokud nemáte špičkovou defekaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 2:24 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
JABLKOVY OCOT (napr. znacka SNICO) je EXCELENTNY DEODORANT...... Netreba sa bat, za octom je vas citit tak max 1,5 hod PO NANESENI (odporucam naniest hned po prebudeni), potom uz ale NIE. Funguje PERFEKTNE aj v tieto horucavy. Aj s 1cm chlpkami pod pazuchou (nie som fanusik vyholenych...)... ODPORUCAM, ZIADNE CISTO PRIRODNE DEODORANTY NEFUNGUJU TAK SPOLAHLIVO... Aj po 8 hodinach fyzickej prace PERFEKTNQ UCINNOST. Ocot pred aplikovanim neriedime, netreba. Naneste dlanou na podpazusie. Som HAPPY, uz nepouzivam ZIADNU CHEMIU v kozmetike.... \":-)\".... Uz mam vsetko doriesene, a s KVALITNYM ucinkom..... SODA, SOL, JABLCNY OCOT, CITRONOVA STAVA, SLINY.....Tymto umyjete VSETKO na svojom tele, a to DOKONALE A BEZ VEDLAJSICH UCINKOV. \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2016 9:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Musim mit zkoro denne cca 16 hodin na nohou spolecenske boty a nejak to neumim ustat co se tyce poceni..Nohy nesmrdej zadna plisen to jsem kdysi porazil,ale s tim potem je to neprijemne..Jardo nemate nejakej napad co se tyce pudru kterej by byl prirodni a pomohl by?Zkousel jsem natrit suchym kaolinem a zabere,ale jen tak na 7 hodin..Nevim jestli by pomohl spise bentonit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Musim mit zkoro denne cca 16 hodin na nohou spolecenske boty a nejak to neumim ustat co se tyce poceni..Nohy nesmrdej zadna plisen to jsem kdysi porazil,ale s tim potem je to neprijemne..Jardo nemate nejakej napad co se tyce pudru kterej by byl prirodni a pomohl by?Zkousel jsem natrit suchym kaolinem a zabere,ale jen tak na 7 hodin..Nevim jestli by pomohl spise bentonit?

Tak to bude skoro stejné, ale můžete vyzkoušet, nicméně na netu se zmiňuje pepř, prostě dát namletý pepř do bot, nebo ponožek. Co by mohlo dobře fungovat, ale nevím na jak dlouho, tak vždy u moře jsem si všiml že mám nohy naprosto suché, tedy patrně by šlo vyzkoušet koupele nohou v mořské vodě, možná že by stačila pouze slaná, nebo dávat epsomku, případně se dá koupit sůl z mrtvého moře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdravá kosmetika
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2020 3:18 pm 
Offline

Registrován: stř říj 28, 2020 3:15 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.
Já používám kosmeceutiku a to Larens viz https://www.tvaratelo.cz/larens/
Mají svůj patent na biopeptidový komplex a je to fakt super.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz