Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 12:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 7:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Je možné natriet si celé telo pred vstupom do sauny kokosovým olejom?
Mám na mysli konkrétne to, že v teple sa otvárajú póry a mohol by sa tak lepšie vstrebat a pozitívne ovplyvnit vizuál pokožky.
Na druhej strane mám obavu práve z toho potenia,kedže aj to je prínosom lebo odchádzajú škodliviny a nie som si istý ako by na to reagovalo telo natreté tukom.

Ešte ma zaujíma kúpel.
Uričte poznáte rozne kúpelové soli a v tejto súvislosti ma napadlo, či by sa nedala použit nejaká zmes z himalajskej,koskosového tuku, prípadne niečoho iného.
Bolo by možné to takto použit? Alebo iba horúci kúpel s kokosovým tukom alebo iba so solou?
Poznáte nejakú prírodnú kúpelovú zmes ktorá by sa dala použit na revitalizovanie pokožky(hlavne po slnení) a celkové zrelaxovanie?
Ďakujem

To mně nepřipadá jako dobrý nápad, protože pot se tlačí ven a olej by se tlačil dovnitř. Koupelovou směs jsem zde již mnohokrát popisoval čili to dohledejte, ale po opalování to vhodné určitě není protože již tak vysušenou pokožku sůl dále vysušuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 5:53 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
To mně nepřipadá jako dobrý nápad, protože pot se tlačí ven a olej by se tlačil dovnitř. Koupelovou směs jsem zde již mnohokrát popisoval čili to dohledejte, ale po opalování to vhodné určitě není protože již tak vysušenou pokožku sůl dále vysušuje.

Aj som si to myslel, ale nechcel som Vás ovplyvnit.
To doruhé dohladám.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 9:41 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Dobrý den

Chtěla bych se zeptat, jestli vidíte jako vhodné po saunování natřít pokožku 2,5 % roztokem chloridu hořečnatého a draselného pro doplnění těchto minerálů. Pokud jsou póry roztažené mohly by v tomto připadě i lepší přijímat tyto minerály.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Dobrý den

Chtěla bych se zeptat, jestli vidíte jako vhodné po saunování natřít pokožku 2,5 % roztokem chloridu hořečnatého a draselného pro doplnění těchto minerálů. Pokud jsou póry roztažené mohly by v tomto připadě i lepší přijímat tyto minerály.

Sice jsem to nikdy nezkoušel, ale neměl by s tím být problém, ovšem chce to chvilku počkat, až se zastaví vylučování a tělo zase začne látky přijímat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 2:46 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 11:24 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
S tím je vždy problém, ona totiž absolutní většina tohoto zboží vzniká v Číně a kvalita se liší kus od kusu, čili pokud mohu doporučit, tak si ten váš kousek pokud možno přímo prohlédněte a pak je šance na to, mít dobrý výrobek.

a na co je potřeba dávat pozor, když člověk vybírá infra? co nebrat, když to vidíme? zrovna o sauně silně uvažujem, ale vůbec nevíme, podle čeho se rozhodovat, jen víme, že nám stačí i malá, pro jednoho či dva...nevíte o nějakém dobrém zdroji, něco jako ty Vaše kousky, co máte doma? můžete doporučit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 3:04 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="marcelka":yi6h1y87]a na co je potřeba dávat pozor, když člověk vybírá infra? co nebrat, když to vidíme? zrovna o sauně silně uvažujem, ale vůbec nevíme, podle čeho se rozhodovat, jen víme, že nám stačí i malá, pro jednoho či dva...nevíte o nějakém dobrém zdroji, něco jako ty Vaše kousky, co máte doma? můžete doporučit?[/quote:yi6h1y87]



Naposledy upravil inzenyr dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
marcelka píše:
a na co je potřeba dávat pozor, když člověk vybírá infra? co nebrat, když to vidíme? zrovna o sauně silně uvažujem, ale vůbec nevíme, podle čeho se rozhodovat, jen víme, že nám stačí i malá, pro jednoho či dva...nevíte o nějakém dobrém zdroji, něco jako ty Vaše kousky, co máte doma? můžete doporučit?

Doporučit nic nemohu, nyní to nesleduji, ale kupujte vždy v provedení jen na jednu osobu, jinak se z jedné strany neprohříváte. Dále by měla mít karbonové zářiče a to ideálně 5 ks a poslední je materiál z něhož je zhotovena, tedy dřevo, já mám cedrové a to nádherně voní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 10:18 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Sám osobně uvažuji o této infra sauně.

http://www.infrasauny.eu/produkty/infrasauna-D1

Myslím, že pan Jarda má podobnou a velice jí chválí.

Např. Vůně cedrového dřeva.

Ještě trocha štěstí a najít ji ve slevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 11:06 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Jara píše:
Sám osobně uvažuji o této infra sauně.

http://www.infrasauny.eu/produkty/infrasauna-D1

Myslím, že pan Jarda má podobnou a velice jí chválí.

Např. Vůně cedrového dřeva.

Ještě trocha štěstí a najít ji ve slevě.

Hmmm...mať takú saunu v byte... kde je každá izba využitá... To je asi nemožné, že ? \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Sám osobně uvažuji o této infra sauně.

http://www.infrasauny.eu/produkty/infrasauna-D1

Myslím, že pan Jarda má podobnou a velice jí chválí.

Např. Vůně cedrového dřeva.

Ještě trocha štěstí a najít ji ve slevě.

To máte pravdu, skoro stejnou, akorát cena byla méně než poloviční, ale to se asi vždy nepovede, měl jsem prostě štěstí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 12:48 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
NOWOCAYN píše:
Hmmm...mať takú saunu v byte... kde je každá izba využitá... To je asi nemožné, že ? \":)\"

Tak v paneláku to problém být může. U některých novostaveb se dělají větší koupelny.
Tam se kabina pro jednu osobu vejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 4:08 pm 
Offline

Registrován: pon říj 22, 2012 10:00 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Každý má jinou termoregulaci, také jde o stav minerálních látek v těle a kyselost tkání, při velkém překyselení se tělo snaží dostat ven, co se dá a potíte se tedy jako kůň.

Tak já pravidelně chodím do sauny (suchá) a lezu na nejvyšší lavici do 100 °C a potím se také dost málo, musím dát 1 pivo před saunou, 1 v průběhu saunování a 2 po sauně \":D\" , (desítky samozřejmě) abych se potil jako kolegové \":lol:\" . No a aby to bylo vyvážené tak v odpočívárně po sauně ještě čtvrtku kuřete, piva nelze pít na lačno. \":lol:\" No dělám to tak už 15 let a od té doby bez nemoci a zmizela téměř alergie na sena. Tu jsem letos dorazil s CDS. Jen mě zaráží, že ráno mám pH uriny 4,9 -5 celkem pravidleně. Během dne okolo 5,8 - 6,5 není to málo? Nehrozí mi něco? Jinak zdravý jak buk..... zaťukávám....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 4:18 pm 
Offline

Registrován: pon říj 22, 2012 10:00 am
Příspěvky: 11
Jara píše:
... Tam se kabina pro jednu osobu vejde.

Gró saunování je, že to je záležitost společenská a k fyzické pohodě přispívá především pohoda duševní, tvořená sdílením týdenních zážitků a fórů ze světa mimo saunu. Nějaké sólo opékání v budce velikosti kadibudky by mě asi nebavilo. Myslím, že saunování získává pravý účinek až když se společně potí 5 a více člověků, nejlépe bez bab. To pak lze říkat i normální vtipy. Ideál je tak 10, ale zažili jsme i 15 člověků. \":D\" Dámy nechť prosím prominou to čtou to opačně... \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 1:30 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Praktik píše:
Gró saunování je, že to je záležitost společenská a k fyzické pohodě přispívá především pohoda duševní, tvořená sdílením týdenních zážitků a fórů ze světa mimo saunu. Nějaké sólo opékání v budce velikosti kadibudky by mě asi nebavilo. Myslím, že saunování získává pravý účinek až když se společně potí 5 a více člověků, nejlépe bez bab. To pak lze říkat i normální vtipy. Ideál je tak 10, ale zažili jsme i 15 člověků. \":D\" Dámy nechť prosím prominou to čtou to opačně... \":D\"

Je potřeba rozlišovat zda-li jde o infrasaunu nebo saunu finskou. Ta prvá, kterou může používat téměř každý, je určena spíše pro nahřívání zad a kloubů, zatímco finská je na otužování, posilování imunity a pod., a absolvovat jí může jen ten, kdo je zcela zdráv, má v pořádku srdce atd. Teplota v ní přesahuje 100 st., přitom parní rázy, šokové ochlazování, kartáče nebo metličky na pročištění potních žláz a pórů... tedy spíše pro chlapy, kteří v partě se hecují k vyšším dávkám a šokům, po kterých pak sotva pletou nohama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 1:46 am 
Offline

Registrován: pon říj 22, 2012 10:00 am
Příspěvky: 11
pecador píše:
Teplota v ní přesahuje 100 st., přitom parní rázy, šokové ochlazování, kartáče nebo metličky na pročištění potních žláz a pórů... tedy spíše pro chlapy, kteří v partě se hecují k vyšším dávkám a šokům, po kterých pak sotva pletou nohama.

\":mrgreen:\"
Tak parní ráz při 100°C by byl asi poslední v životě a o pletení nohama nemůže být ani řeči... \":mrgreen:\" Buď je sauna parní v 50-70°C nebo suchá okolo 100°C víc to už nebude asi moc zdravé. Já preferuji to suchou ve 100°C a rekvizity jsou už vedlejší, kdo si co vezme. Na zářiči ani tak moc nezáíleží, zda jsou to infraspirály nebo kamna, je to zkrátka sálavé teplo z povrchu kovu. A myslím že nahřátí kloubů atd. je u toho automatické. Imunitu zvyšuje každé střídání teplot, pokud je rozumné, řízené a natrénované. Dávkovat s rozumem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz