Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned bře 27, 2016 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Polívková píše:
Nevím, co je na tom pravdy, ale pár lidí mi už řeklo, že infrasauny údajně jesnou zdravé. Je to prý strašně nepřirozené a škodlivé. Sama nevím, co si o tom mám myslet, proto by měl zajímal názor někoho, kdo saunám opravdu dobře rozumí. Je tu někdo takový?

Takto podaná informace je k ničemu, musel by vám nějak logicky vysvětlit, proč je to škodlivé. Nepřirozené prosím, sluneční svit v dřevěné bedně určitě přirozený není, ale horká kamna v dřevěné bedně přirozená jsou, no pro mě je to nepřirozené oboje zhruba stejně, ale oboje má vynikající vliv na zdraví člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Takto podaná informace je k ničemu, musel by vám nějak logicky vysvětlit, proč je to škodlivé. Nepřirozené prosím, sluneční svit v dřevěné bedně určitě přirozený není, ale horká kamna v dřevěné bedně přirozená jsou, no pro mě je to nepřirozené oboje zhruba stejně, ale oboje má vynikající vliv na zdraví člověka.

Souhlasím. Stejně jako by měl ten, co tvrdí, že v infrasauně se potíme "lépe", doložit, z čeho vychází...
Aby to náhodou nebylo jako s podařenou kampaní výrobců iontových nápojů a doplňků, kteří dokázali docílit toho, že když se sportovců zeptáte, proč je pijí, tak odpoví, že musí přece doplnit ty ionty, co ztratí při výkonu, jinak hrozí křeče apod.... A koukají s otevřenou pusou, když jim vysvětlíte, že většina toho, co vypotí, je čistá voda a že právě její ztráty způsobují problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 10:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jonys píše:
Souhlasím. Stejně jako by měl ten, co tvrdí, že v infrasauně se potíme "lépe", doložit, z čeho vychází...
Aby to náhodou nebylo jako s podařenou kampaní výrobců iontových nápojů a doplňků, kteří dokázali docílit toho, že když se sportovců zeptáte, proč je pijí, tak odpoví, že musí přece doplnit ty ionty, co ztratí při výkonu, jinak hrozí křeče apod.... A koukají s otevřenou pusou, když jim vysvětlíte, že většina toho, co vypotí, je čistá voda a že právě její ztráty způsobují problémy.

Tvoja logika potom teda hovorí, že rôzne nápoje, šťavy, vývary, obsahujú hlavne čistú vodu (H2O), takže nie je rozdiel medzi čistou vodou, a šťavou, vývarom, čajom............. \":lol:\" \":roll:\"
Ja reálne cítim (hlavne v lete), že keď sa riadne spotím napr. pri tréningu, tak mi oveľa lepšie urobí voda s himalájskou soľou a vitamínom C, či šípkový čaj vo väčšom množstve + vitamín C v tom rozpustený, než čistá voda. A len mi nevrav, že to preto, lebo tam sú sacharidy, ktoré ma "nakopnú" \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2016 5:41 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
SemTamTuPrídem píše:
Tvoja logika potom teda hovorí, že rôzne nápoje, šťavy, vývary, obsahujú hlavne čistú vodu (H2O), takže nie je rozdiel medzi čistou vodou, a šťavou, vývarom, čajom............. \":lol:\" \":roll:\"
Ja reálne cítim (hlavne v lete), že keď sa riadne spotím napr. pri tréningu, tak mi oveľa lepšie urobí voda s himalájskou soľou a vitamínom C, či šípkový čaj vo väčšom množstve + vitamín C v tom rozpustený, než čistá voda. A len mi nevrav, že to preto, lebo tam sú sacharidy, ktoré ma "nakopnú" \":D\"

Ne, to je v pořádku. Jde o různé doplňky nacvakané prvky, ionty, vitamíny, minerály...v takové koncentraci, v jaké se při sportu neztrácí, jestli mi rozumíš. Takže abych ztratil tolik např. sodíku, co je v nějakém nápoji, tak by tam muselo být asi 8x víc vody, aby ta spotřeba odpovídala. Že se potí i jiné látky než H2O, to je jasné. Ale určitě ne v takových poměrech, jako je nabízejí tyto suplementy!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2016 4:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Souhlasím. Stejně jako by měl ten, co tvrdí, že v infrasauně se potíme "lépe", doložit, z čeho vychází...
Aby to náhodou nebylo jako s podařenou kampaní výrobců iontových nápojů a doplňků, kteří dokázali docílit toho, že když se sportovců zeptáte, proč je pijí, tak odpoví, že musí přece doplnit ty ionty, co ztratí při výkonu, jinak hrozí křeče apod.... A koukají s otevřenou pusou, když jim vysvětlíte, že většina toho, co vypotí, je čistá voda a že právě její ztráty způsobují problémy.

To je otázka, sice se vypotí dost vody, nicméně s ní odchází i mnoho minerálů, což nakonec vidíte na propoceném tričku, to je solí mnohdy zcela ztvrdlé a to by voda asi neudělala. Obecně se dá tvrdit, že se člověk delším pocením je schopen odsolit až na omdlení, tedy bych to rozhodně nepodceňoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2016 2:16 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den pane Jardo.
Pořídila jsem si infrasaunu Marimex s karbonovými zářiči. Později jsem se dozvěděla, že topidla v saunách Marimex jsou od čínského výrobce a proto jsou take levnější, než jiná, značková topidla. Je to trochu hloupá otázka, ale myslíte, že zářiče z číny nemohou způsobovat např rakovinu? Po užití této infrasauny mám lehce zarudly oblicej a dekolt ( za chvíli to zmizí).
Myslíte, že je nejaký kvalitativní rozdíl mezi značkovými a čínskými zářiči? Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: sob srp 27, 2016 12:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den pane Jardo.
Pořídila jsem si infrasaunu Marimex s karbonovými zářiči. Později jsem se dozvěděla, že topidla v saunách Marimex jsou od čínského výrobce a proto jsou take levnější, než jiná, značková topidla. Je to trochu hloupá otázka, ale myslíte, že zářiče z číny nemohou způsobovat např rakovinu? Po užití této infrasauny mám lehce zarudly oblicej a dekolt ( za chvíli to zmizí).
Myslíte, že je nejaký kvalitativní rozdíl mezi značkovými a čínskými zářiči? Díky za odpověď

Tak rozdíl, toť otázka v jakém smyslu. Osobně se domnívám že poslední dobou se Čína natolik technologicky zvedla, že v mnoha směrech místní produkci i předčí, tady zde bych asi problém nehledal. Jde tam o konkrétní vlnovou délku, což by v případě pochybností nebylo problém změřit a jiné riziko tam lze jen těžko docílit. Předpokládám že když karbonové panely patří mezi to nejlepší co na trhu je, problém by tam podle mě být neměl. Zrudnutí je celkem běžné, ale zase není problém si v jiné sauně vyzkoušet zda zrudnete také, což předpokládám a pak se bojíte čerta který neexistuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Imunita a sauna
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 1:29 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2019 1:15 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 9
Dobrý den,dovolím si dotaz a budu rád za vaše názory. Chodím jednou týdně do sauny asi na 3 hodiny, 4 cykly, (finsauna cca 10min. vlažná sprcha (ne ledový bazén) a lehátko uvnitř cca 20min) hlavně kvůli zvýšení imunity, otužování a vypocení škodlivin, snad mohu říct, že jsem měl poslední roky větší náchylnost k virózám, hned jsem chytil vir, letos po vydaném slunění v létě pro vitamín D, sauna, půl roku užívání komplexu homocystein, se virózy snížily a probíhají lehčeji, bez rýmy i nutnosti vyležet. Nicméně pozoruji, že lehká viróza se mi několikrát objevila právě po saunování, lehká malátnost a bolest hlavy, kyčelnich kloubů, občasná horkost, trvá asi 10-20 dnů, zatím jsem nenašel důvod a budu rád za názory, zda to může způsobit i delší saunování a zvýšení toxinů v těle. děkuji.robert Zentrich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Imunita a sauna
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 2:50 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
[quote="robzen":2ji1rate]Dobrý den,dovolím si dotaz a budu rád za vaše názory. Chodím jednou týdně do sauny asi na 3 hodiny, 4 cykly, (finsauna cca 10min. vlažná sprcha (ne ledový bazén) a lehátko uvnitř cca 20min) hlavně kvůli zvýšení imunity, otužování a vypocení škodlivin, snad mohu říct, že jsem měl poslední roky větší náchylnost k virózám, hned jsem chytil vir, letos po vydaném slunění v létě pro vitamín D, sauna, půl roku užívání komplexu homocystein, se virózy snížily a probíhají lehčeji, bez rýmy i nutnosti vyležet. Nicméně pozoruji, že lehká viróza se mi několikrát objevila právě po saunování, lehká malátnost a bolest hlavy, kyčelnich kloubů, občasná horkost, trvá asi 10-20 dnů, zatím jsem nenašel důvod a budu rád za názory, zda to může způsobit i delší saunování a zvýšení toxinů v těle. děkuji.robert Zentrich[/quote:2ji1rate]
Saunování uvolní škodliviny, některé se vypotí,ale většina koluje dál v krvi.Není-li čisté střevo a jsou-li ucpaná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Imunita a sauna
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 6:54 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2019 1:15 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 9
Děkuji za informaci:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Imunita a sauna
PříspěvekNapsal: stř říj 02, 2019 3:15 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Vliv hypertermie a melfalanu na přežití kmenů lidských fibroblastů a melanomových buněčných linií.
The effect of hyperthermia and melphalan on survival of human fibroblast strains and melanoma cell lines.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/830403
http://cancerres.aacrjournals.org/content/canres/37/1/152.full.pdf
Isolated Limb Perfusion With Melphalan Triggers Immune Activation in Melanoma Patients
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6286961/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Imunita a sauna
PříspěvekNapsal: stř říj 02, 2019 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
robzen píše:
Dobrý den,dovolím si dotaz a budu rád za vaše názory. Chodím jednou týdně do sauny asi na 3 hodiny, 4 cykly, (finsauna cca 10min. vlažná sprcha (ne ledový bazén) a lehátko uvnitř cca 20min) hlavně kvůli zvýšení imunity, otužování a vypocení škodlivin, snad mohu říct, že jsem měl poslední roky větší náchylnost k virózám, hned jsem chytil vir, letos po vydaném slunění v létě pro vitamín D, sauna, půl roku užívání komplexu homocystein, se virózy snížily a probíhají lehčeji, bez rýmy i nutnosti vyležet. Nicméně pozoruji, že lehká viróza se mi několikrát objevila právě po saunování, lehká malátnost a bolest hlavy, kyčelnich kloubů, občasná horkost, trvá asi 10-20 dnů, zatím jsem nenašel důvod a budu rád za názory, zda to může způsobit i delší saunování a zvýšení toxinů v těle. děkuji.robert Zentrich

Dobře vám problém vysvětluje členka ZDENINA, ono navíc je něco jiného potit se na slunci v infra sauně nebo ve finské sauně. Problém je v tom že čím hlouběji prostupuje tepelné záření tím lépe tlačí ten bordel ven což je paradoxně u finské sauny vůbec nejhorší a u slunečního svitu nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2020 8:12 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím,
Jak je na tom červená infra sauna , radiovitalitou,?
Nabíjí nebo spíše vybíjí?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon dub 27, 2020 6:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Zdravím,
Jak je na tom červená infra sauna , radiovitalitou,?
Nabíjí nebo spíše vybíjí?
Děkuji

Tuto informaci jsem nikde nezaznamenal, ale předpokládám že nabíjí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2020 8:52 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím
Zkoušel jste někdo měřit pH vyloučeného potu.
Dalo by se to použít třeba jako měření moči nebo slin.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz