Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned pro 22, 2013 10:05 am 
Offline

Registrován: sob bře 02, 2013 9:27 pm
Příspěvky: 5
Mám dotaz. Je rozdíl, když je u infrasauny uvedeno- 7ks karbonových topidel jako např. tady:
http://www.marimex.cz/infrasauna-classic-2000/

nebo je lepší tady to, kde je uvedeno - infrazářiče: celoplošné.
http://www.infrasauny.eu/produkty/infrasauna-D1

Protože jsem viděl a už nevím kde, že bylo uvedeno 9 karbonových topidel - celoplošné.
Tak teď nevím, kolik karbonových by idelálně mělo být u infrasauny pro jednoho člověka, nebo je lepší aby bylo uvedeno, že jsou topidla celoplošně....kdo poradí \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 4:09 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Zdravím saunaře, infrasauna už je doma a je skvělá. Přes zimu normálně trpívám na bolesti kolenních kloubů, ale tuto zimu jsem zatím žádné problémy s klouby neměl. Až jsem včera večer nasadil 60C v infrasauně, tak dnes mě hned od rána bolí koleno. Je možné, že sauna v kloubu něco uvolnila? Normálně mně teplo na klouby vždy pomáhalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: sob bře 08, 2014 11:09 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Georg píše:
Mám dotaz. Je rozdíl, když je u infrasauny uvedeno- 7ks karbonových topidel jako např. tady:
http://www.marimex.cz/infrasauna-classic-2000/

nebo je lepší tady to, kde je uvedeno - infrazářiče: celoplošné.
http://www.infrasauny.eu/produkty/infrasauna-D1

Protože jsem viděl a už nevím kde, že bylo uvedeno 9 karbonových topidel - celoplošné.
Tak teď nevím, kolik karbonových by idelálně mělo být u infrasauny pro jednoho člověka, nebo je lepší aby bylo uvedeno, že jsou topidla celoplošně....kdo poradí \":-)\"

Podle všeho jde u obou uvedených případů o stejné panely, akorát je dodavatel jinak nazývá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: sob bře 08, 2014 11:11 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Zdravím saunaře, infrasauna už je doma a je skvělá. Přes zimu normálně trpívám na bolesti kolenních kloubů, ale tuto zimu jsem zatím žádné problémy s klouby neměl. Až jsem včera večer nasadil 60C v infrasauně, tak dnes mě hned od rána bolí koleno. Je možné, že sauna v kloubu něco uvolnila? Normálně mně teplo na klouby vždy pomáhalo.

Tak teplo může rozkvrdlat usazený bordel v těle, ale nemělo by jít o nějakou dlouhodobou potíž, zpravidla ten stav rychle odezní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hypertermní terapie-infrasauna
PříspěvekNapsal: pon črc 07, 2014 11:00 am 
Offline

Registrován: čtv bře 06, 2014 10:13 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,

dost jsem se dočetl o pozitivech infrasauny a rád bych začal s procedurou.
Může mi,ale nejdříve někdo poradit co znamená :správně provozovaná hypertermní terapie ???
Tuhle větu píšou snad všude,ale nedočetl jsem se nikde nic bližšího.
Máte někdo zkušenosti?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hypertermní terapie-infrasauna
PříspěvekNapsal: ned črc 20, 2014 8:11 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Michalll píše:
Dobrý den,

dost jsem se dočetl o pozitivech infrasauny a rád bych začal s procedurou.
Může mi,ale nejdříve někdo poradit co znamená :správně provozovaná hypertermní terapie ???
Tuhle větu píšou snad všude,ale nedočetl jsem se nikde nic bližšího.
Máte někdo zkušenosti?
Díky

Tak co by to mělo znamenat, asi že se máte saunit dle běžného postupu, tedy neprovádět nějaké excesy. Nic bližšího k tomu není třeba, sauna nepatří k nějak významným zdrojům zdravotních problémů, spíše je odstraňuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: výběr infrasauny
PříspěvekNapsal: pon pro 08, 2014 2:03 pm 
Offline

Registrován: pon pro 08, 2014 12:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

chtěl bych poradit s výběrem infrasauny. Jsem po úrazu pánve, resp. kyčlí. Teplo mi dělá dobře a zlepšuje mi hybnost. Rozhodl jsem se, že si koupím infrasaunu. Můžete mi poradit podle čeho se rozhodnout? Zjistil jsem, že se do nich dávají karbonová a keramická topidla. Máte s některým z těchto typů zkušenosti? Jak velkou roli hraje počet topidel? Některé infrasauny mají 4 jiné třeba 7. Co je třeba dále brát v úvahu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr infrasauny
PříspěvekNapsal: úte pro 09, 2014 12:40 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
[quote="Štěpán Loucký":1uyciwgz]Dobrý den,

chtěl bych poradit s výběrem infrasauny. Jsem po úrazu pánve, resp. kyčlí. Teplo mi dělá dobře a zlepšuje mi hybnost. Rozhodl jsem se, že si koupím infrasaunu. Můžete mi poradit podle čeho se rozhodnout? Zjistil jsem, že se do nich dávají karbonová a keramická topidla. Máte s některým z těchto typů zkušenosti? Jak velkou roli hraje počet topidel? Některé infrasauny mají 4 jiné třeba 7. Co je třeba dále brát v úvahu?[/quote:1uyciwgz]
Mám taky infrasaunu, ale ve výsledku ji zas až tak moc nepoužívám, člověk se po ní musí jít osprchovat a tak podobně, mnohem raději mám infrapodložku, konkrétně mám tet tuto asi 3tím rokem:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výběr infrasauny
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 2:20 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Štěpán Loucký píše:
Dobrý den,

chtěl bych poradit s výběrem infrasauny. Jsem po úrazu pánve, resp. kyčlí. Teplo mi dělá dobře a zlepšuje mi hybnost. Rozhodl jsem se, že si koupím infrasaunu. Můžete mi poradit podle čeho se rozhodnout? Zjistil jsem, že se do nich dávají karbonová a keramická topidla. Máte s některým z těchto typů zkušenosti? Jak velkou roli hraje počet topidel? Některé infrasauny mají 4 jiné třeba 7. Co je třeba dále brát v úvahu?

Vše se zde již probíralo tak si vlákno projděte, jinak obecně panely karbonové a ideálně 5 ks, nebo více. Pokud by jste nějakou podstatnou informaci nenašel, klidně mě zavolejte, vše zodpovím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 1:32 pm 
Offline

Registrován: stř dub 01, 2015 1:26 pm
Příspěvky: 10
Beladona píše:
Začala jsem chodit do sauny, tak doufám, že má tak zázračný vliv na imunitu, jak se o ni říká. A i kdyby ne, je to úžasný relax.
Jen mě trošku zarazilo, že jsem četla, že není vhodná pro lidi s záněty. Týká se to jen klasických zánětů nebo by mohla vadit i na můj autoimunitní zánět štítné žlázy?

Já si myslím, že je to zdraví prospěšné, vypotíte bacily, a odreagujete se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 6:34 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Tak společnost je dobrá o tom není, ale výměna plísní a parazitů zase tak dobrá není, čili asi zvážit co je lepší.

Výměna plísní a parazitů?? Můžete to rozvést? Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2015 4:48 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jara píše:
Rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou?

Klasická sauna - ohřívá vzduch a díky vedení tepla v kapalném a plynném prostředí dochází ke kontaktu mezi
pokožkou a ohřátým vzduchem - tedy druhotně.

Infrasauna - vzduch je ohříván minimálně, 80% tepla sála přímo do těla.

Infračervený systém - 2-3x větší potivost oproti klasické sauně, velmi kvalitní detoxikace.

Teplota 30-55 °C oproti klasické sauně 90-105 °C.

V infrasauně složení potu 80-85% zbytek tukové buňky, cholesterol,rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny,
sodík a čpavek - 15%škodlivin. Klasická sauna - složení potu 95-97% voda, 5% škodlivin.

Na tohle je nějaká studie? Já nevím, možná je to pravda, ale pokud by pot měl méně % vody než tělo jako celek...Navíc tělo se potí ne proto, že mu řeknu, aby vyplavilo toxiny, ale proto, že se chce ochladit. Není mi tedy jasné, proč by vylučovalo jiný pot tam a jiný tam. Vylučuju snad jiný pot při jízdě na kole a jiný při běhu??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 4:44 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Výměna plísní a parazitů?? Můžete to rozvést? Dík.

Tak jako příklad uvedu plísně na nohách získané ve sprchách a jistě vás napadne mnoho dalších možností jak si vyměnit obtížné kámoše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 4:48 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Na tohle je nějaká studie? Já nevím, možná je to pravda, ale pokud by pot měl méně % vody než tělo jako celek...Navíc tělo se potí ne proto, že mu řeknu, aby vyplavilo toxiny, ale proto, že se chce ochladit. Není mi tedy jasné, proč by vylučovalo jiný pot tam a jiný tam. Vylučuju snad jiný pot při jízdě na kole a jiný při běhu??

Zda existuje studie to nevím a zda je tam až takový rozdíl, také ne, ale velký rozdíl tam opravdu je, jde o zcela jiný proces než klasické saunování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 6:10 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Tak jako příklad uvedu plísně na nohách získané ve sprchách a jistě vás napadne mnoho dalších možností jak si vyměnit obtížné kámoše.

No tak právě že nenapadne - tedy nic speciálního pro saunu. Plísně na nohou...znáte takové ty gumové trepky?
\":wink:\" A obava ze společných sprch by znamenala pořídit si domů i posilovnu, bazén, tenisové kurty, fotbalové hřiště a zimák, a další sportoviště, kde se po vyžití chodím sprchovat...
Já myslel, že uvedete něco konkrétního pro saunu, kde bych právě - vzhledem k teplotám, očekával rychlý úhyn všech potvor.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz