Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon čer 03, 2024 10:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob říj 09, 2010 8:05 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Osobně se domnívám že ne, protože v tom mrazu by jim při pokusu o další konzumaci vypadaly zuby, máte představu jak je tvrdé maso při -50°C. Je nutné jej nakrájet na velice tenké plátky a ty se usuší, vlastně vymrazí, čili zde zůstávají výživné hodnoty plně zachovány, ale to se vám tady asi nepovede.

To jsem rád, že se shodneme. Takže když si koupím zmražené kuře ze supermarketu, dostanu plnohodnotný produkt - kuřata jsou zabity, upraveny a potom zamraženy, předpokládám, že velmi rychle od porážky.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob říj 09, 2010 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
To jsem rád, že se shodneme. Takže když si koupím zmražené kuře ze supermarketu, dostanu plnohodnotný produkt - kuřata jsou zabity, upraveny a potom zamraženy, předpokládám, že velmi rychle od porážky.

To se určitě neshodneme a nevím jak jste na takovou blbost přišel. Vám připadá umělohmotné kuře, vypěstované na umělohmotných granulích ve velkochovu za 28 dní a zpracované na lince, kde se peří zbaví pomocí vařícího parafínu, stejně hodnotné jako čerstvě zabitý tuleň z volné panenské přírody, to jste mě docela dostal. Ovšem zase to dost vypovídá o logice, kterou se snažíte stále podsouvat jak mě, tak dalším lidem. Ono vůbec, ani teoreticky, nejde srovnat podobně zpracované, komerčně vyrobené maso, to je i technicky neproveditelné vzhledem k okolní teplotě a bordelu ve zpracovatelských závodech s masem volně žijícího zvířete zpracovaném v naprosto čistém prostředí s okolní teplotou hluboko pod bodem mrazu.
Já se domnívám, že bychom to plkání o ničem mohli ukončit se závěrem, že máme prostě jiný názor, já vám ho brát nemíním, je váš tak si ho pěstujte a nezamořujte blbostmi toto fórum, které mnoho Eskymáků stejně nečte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob říj 09, 2010 12:12 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
To se určitě neshodneme a nevím jak jste na takovou blbost přišel. Vám připadá umělohmotné kuře, vypěstované na umělohmotných granulích ve velkochovu za 28 dní a zpracované na lince, kde se peří zbaví pomocí vařícího parafínu, stejně hodnotné jako čerstvě zabitý tuleň z volné panenské přírody, to jste mě docela dostal. Ovšem zase to dost vypovídá o logice, kterou se snažíte stále podsouvat jak mě, tak dalším lidem. Ono vůbec, ani teoreticky, nejde srovnat podobně zpracované, komerčně vyrobené maso, to je i technicky neproveditelné vzhledem k okolní teplotě a bordelu ve zpracovatelských závodech s masem volně žijícího zvířete zpracovaném v naprosto čistém prostředí s okolní teplotou hluboko pod bodem mrazu.
Já se domnívám, že bychom to plkání o ničem mohli ukončit se závěrem, že máme prostě jiný názor, já vám ho brát nemíním, je váš tak si ho pěstujte a nezamořujte blbostmi toto fórum, které mnoho Eskymáků stejně nečte.

A Vy se stravujete jen na bio zelenině z Vaší zahrádky? A na ovoci? Nekupujete nic v krámě? myslím, že jsem tady četl něco jiného. Sháníte bio ořechy? Kupujete bio obilí? I na to bio obilí dopadá popílek a smog z ovzduší, nezapomínáte na to? jak do toho všeho zapadají uměle vyrobené vitamíny? A co na to Jan Tleskač?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob říj 09, 2010 12:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
A Vy se stravujete jen na bio zelenině z Vaší zahrádky? A na ovoci? Nekupujete nic v krámě? myslím, že jsem tady četl něco jiného. Sháníte bio ořechy? Kupujete bio obilí? I na to bio obilí dopadá popílek a smog z ovzduší, nezapomínáte na to? jak do toho všeho zapadají uměle vyrobené vitamíny? A co na to Jan Tleskač?

Určitě ne, ale na základě logiky kumulace škodlivin v potravním řetězci je vždy vhodnější jíst prvoprodukty byť zamořené, než ty zamořené prvoprodukty prohnat přes prase a jíst to prase, kde je kumulace škodlivin, třeba těžkých kovů mnohonásobná. Bio neuznávám a je to velký podvod, kterým se sám nezabývám, kontaminované je skutečně vše. Pokud vitamíny mocný chemicko-potravináský průmysl dokázal vytlačit ze stravy, tak bohužel mnoho jiných možností není, ale i v zelených kytkách je jich habaděj, čili ten jetel vidím jako výbornou alternativu. Jan Tleskač je v pohodě, minule jsem s ním hovořil a bezvýhradně souhlasí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 7:58 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Něco o Eskymácích, kteří nežerou mršiny:
http://www.navychod.cz/articles.php?id= ... 304830bcc4

Citace:
Neopomenutelné odvětví subarktické gastronomie představuje konzervace masa. Zmražování přichází v úvahu pouze v zimě, v měsících, kdy se teplota pohybuje nad nulou se používají jiné technologie. Sušení na vzduchu, které je velmi častým způsobem konzervace, není třeba příliš rozebírat. Dále je velmi rozšířené nakládání masa zvané kopalgyn. Kopalgyn, vynalezený Čukči a Eskymáky, se připravuje ponejvíce z masa ploutvonožců (hlavně mrožů), ale je známa i jeho příprava z mořských ptáků a velryb. Maso s kůží se rozseká na velké kusy (40 - 80 kg) a poté se z masa udělají jakési "závitky" s kůží navrch. Elastická kůže se zakolíkuje, jako když o zabíjačce špejlujeme jelita, a balíky se pak skládají do zvláštních jam vyložených kameny. V jámě je nízká teplota, ale nad nulou, takže v mase probíhají mikrobiologické procesy, které ho konzervují a dodávají mu specifickou chuť a vůni, pro Evropana prý velmi nezvyklou. (Nutno ovšem podotknouti, že se v žádném případě nejedná o hnití.)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 8:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Něco o Eskymácích, kteří nežerou mršiny:
http://www.navychod.cz/articles.php?id= ... 304830bcc4

Citace:
Neopomenutelné odvětví subarktické gastronomie představuje konzervace masa. Zmražování přichází v úvahu pouze v zimě, v měsících, kdy se teplota pohybuje nad nulou se používají jiné technologie. Sušení na vzduchu, které je velmi častým způsobem konzervace, není třeba příliš rozebírat. Dále je velmi rozšířené nakládání masa zvané kopalgyn. Kopalgyn, vynalezený Čukči a Eskymáky, se připravuje ponejvíce z masa ploutvonožců (hlavně mrožů), ale je známa i jeho příprava z mořských ptáků a velryb. Maso s kůží se rozseká na velké kusy (40 - 80 kg) a poté se z masa udělají jakési "závitky" s kůží navrch. Elastická kůže se zakolíkuje, jako když o zabíjačce špejlujeme jelita, a balíky se pak skládají do zvláštních jam vyložených kameny. V jámě je nízká teplota, ale nad nulou, takže v mase probíhají mikrobiologické procesy, které ho konzervují a dodávají mu specifickou chuť a vůni, pro Evropana prý velmi nezvyklou. (Nutno ovšem podotknouti, že se v žádném případě nejedná o hnití.)

Velice zajímavý článek, který pouze potvrzuje to co zde píšu, tedy konzumaci naprosto čerstvého masa a krve. Vytažená citace mluví o procesu kvašení, tady procesu podobném jako u naložených ryb, což zde lidé běžně jedí, třeba naložené sledě. Nikde tam není popisováno zabití zvířete, zchlazení a dlouhodobé skladování syrového masa, nebo se mýlím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 12:55 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Vy jste tvrdil, že jedí jen maso do 4 hodin od zabití. Do toho mi sušení masa na vzduchu moc nezapadá. A ty ostatní způsoby úpravy taky moc ne.
P.S. píše se tam "zmrazování přichází v úvahu pouze v zimě" takže předpokládám, že to i dělali, pokud byly příhodné podmínky.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Vy jste tvrdil, že jedí jen maso do 4 hodin od zabití. Do toho mi sušení masa na vzduchu moc nezapadá. A ty ostatní způsoby úpravy taky moc ne.
P.S. píše se tam "zmrazování přichází v úvahu pouze v zimě" takže předpokládám, že to i dělali, pokud byly příhodné podmínky.

Naprosto nechápu, co se zde stále snažíte dokazovat a abych pravdu řekl je mě to naprosto lhostejné. Klidně si jezte svoje rozkládající se maso a nezkoumejte jak dokázat, proč by se s ním musel cpát někdo, kdo ho prostě jíst z nějakých důvodů nechce. Já se tady pouze snažím lidem poradit, jak si uchovat slušné zdraví a to se jim při nesmyslném pojídání rozkládajícího se masa, dostupného v naší obchodní síti, nemůže podařit. Přitom i pokud pominu další aspekty, tak určitě každý musí uznat, že bude značný kvalitativní rozdíl v mase z hluchého utrápeného prasete, které je krmeno granulemi a čerstvým sobem, nebo tuleněm, který se celý život pohyboval v panenské přírodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 8:44 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Pane Jardo, řeknu Vám jen jedno, rád diskutuju s lidma, co mají koule na to přiznat, když se mýlí. Ale to Vy určitě nejste.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Pane Jardo, řeknu Vám jen jedno, rád diskutuju s lidma, co mají koule na to přiznat, když se mýlí. Ale to Vy určitě nejste.

Ne to nejsem a diskuzi o ničem vedu opravdu s největším sebezapřením, protože čas mohu využít rozhodně smysluplněji, než plkáním o ho@ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 11:20 am 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
Dotaz - zvýšený cukr a kefír.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda konzumace kefíru z tibetské houbičky a sirné patlaniny může způsobit zvýšení cukru v krvi. Protože si cukr "hlídám" na hodnotách do 6 mmol/l (bez léků), zjistila jsem, že je posledních pár dnů vyšší (kolem 7 mmol/l), tak hledám příčinu. Uvědomila jsem si, že teď piju více kefíru a začala jsem zase jíst sirnou patlaninu. Myslela jsem si, že tyhle potraviny by mi naopak pomohly zdraví zlepšit a teď nevím zda jsou pro mě vhodné. Přece jenom, ten kefír dělám z tučného mléka přímo od krávy, tak jestli toho tuku není moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 3:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Bobule píše:
Dotaz - zvýšený cukr a kefír.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda konzumace kefíru z tibetské houbičky a sirné patlaniny může způsobit zvýšení cukru v krvi. Protože si cukr "hlídám" na hodnotách do 6 mmol/l (bez léků), zjistila jsem, že je posledních pár dnů vyšší (kolem 7 mmol/l), tak hledám příčinu. Uvědomila jsem si, že teď piju více kefíru a začala jsem zase jíst sirnou patlaninu. Myslela jsem si, že tyhle potraviny by mi naopak pomohly zdraví zlepšit a teď nevím zda jsou pro mě vhodné. Přece jenom, ten kefír dělám z tučného mléka přímo od krávy, tak jestli toho tuku není moc.

Tak hodně tuku určitě může zvedat krevní cukr, ale ne omega 3 mastná kyselina, dělají to ostatní kyseliny a z tohoto pohledu by sirná patlanice vadit dle mého názoru neměla a totéž tvrdí i její autorka. Asi bych doporučil čistý kefír omezit, ale dělat z něho kefírový tvaroh a ten pak konzumovat v sirné patlanici, vždy čerstvě připravené. Vhodná porce jsou dvě lžíce lněného semínka, dvě lžíce lněného oleje a čtyři lžíce kefírového tvarohu, vše rozmixovat a ihned zkonzumovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 12:02 pm 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
Moc děkuji za další typ, pane Jardo. Vyzkouším to.
A nevěděl byste ještě jak se zbavit kozí "příchutě" u kozího mléka? Mám možnost kupovat si kozí mléko, ale tu, pro mě nepříjemnou, příchuť nějak nemohu překonat. Možná každé kozí mléko není kozinou tolik cítit. Tyhle kozičky jsou pohromadě s kozlem, takže třeba od toho je to mléko cítit víc kozinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28295
Bydliště: Poděbrady
Bobule píše:
Moc děkuji za další typ, pane Jardo. Vyzkouším to.
A nevěděl byste ještě jak se zbavit kozí "příchutě" u kozího mléka? Mám možnost kupovat si kozí mléko, ale tu, pro mě nepříjemnou, příchuť nějak nemohu překonat. Možná každé kozí mléko není kozinou tolik cítit. Tyhle kozičky jsou pohromadě s kozlem, takže třeba od toho je to mléko cítit víc kozinou.

Tak to netuším, já jsem zatím nikdy kozí mléko ničím cítit neměl, ale ten kozel by tam mohl hrát svoji úlohu smraďocha, ne nadarmo se říká, že smrdí jako cap.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: sob říj 30, 2010 8:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Bobule píše:
Moc děkuji za další typ, pane Jardo. Vyzkouším to.
A nevěděl byste ještě jak se zbavit kozí "příchutě" u kozího mléka? Mám možnost kupovat si kozí mléko, ale tu, pro mě nepříjemnou, příchuť nějak nemohu překonat. Možná každé kozí mléko není kozinou tolik cítit. Tyhle kozičky jsou pohromadě s kozlem, takže třeba od toho je to mléko cítit víc kozinou.

Kozie mlieko cítiť iba vtedy, ak sú kozy spolu s capom, pokiaľ je stádo iba samé samice s voľným výbehom na trávu, tak mlieko nepáchne, naopak veľmi pekne voní, trochu ako seno. Viem to priamo od farmára kam chodím po mlieko, preto nemá capka, aby mlieko nepáchlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz