Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte srp 21, 2018 3:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Revmatoidní artritida
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 9:28 pm 
Administrátor
Administrátor

pefi píše:
Ještě bych dodal, že můj kolega, který zkusil bór (3mg/den), byl po něm hrozně unavený, což je jeden z projevů Herxheimerovy reakce. Já jsem v porovnání s ním zdravý jako řípa, tak že mě až po neplánovaném vypití skoro celé týdenní dávky naráz začalo tupě bolet v lýtku a také nad pravou kyčlí. Proč jsem to vypil ? Šileně mi to zachutnalo a myslel jsem při cucání vody z láhve na něco jiného a tak jsem ucucával a ucucával a najednou byla láhev skoro prázná ... Taky zkušenost a varování.
Teď už se mnou 500 mg boraxu (50 mg bóru) naráz ani nehne - namísto cucání každý den si dám dvakrát nebo třikrát týdně větší dávku a v průměru mám tak těch 10 mg/den.

To je zajímavá zkušenost podle všeho jak se to opře do šmejdů zalezlých v tkáni je to cítit.

PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 9:32 pm 

Pravé lýtko i místo nad pravou kyčlí slabě cítím pořád, válka tedy stále probíhá. Zajímavé je, že 90 procent mých problémů je na pravé polovině těla - od mígrén až po bolesti v lýtku. Tělní oběh takto podle mě oddělený není, tak si to moc neumím vysvětlit.

PříspěvekNapsal: pon srp 06, 2018 7:22 pm 
Administrátor
Administrátor

pefi píše:
Pravé lýtko i místo nad pravou kyčlí slabě cítím pořád, válka tedy stále probíhá. Zajímavé je, že 90 procent mých problémů je na pravé polovině těla - od mígrén až po bolesti v lýtku. Tělní oběh takto podle mě oddělený není, tak si to moc neumím vysvětlit.

To by jste asi měl jít spíše po meridiánech než po krevním oběhu.

PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 12:26 am 

Jarda píše:
To by jste asi měl jít spíše po meridiánech než po krevním oběhu.

Díky za nasměrování, ale dostal jste mě. O čínské medicíně nevím vůbec, ale opravdu vůbec nic. Zase mám co studovat .... :lol:
Narazil jsem na ni už tolikrát, že jsem věděl, že mě to nemine. Když jsem viděl vaši odpověď, blesklo mi hlavou "A sakra, co já proboha s tím ?". A začal jsem se smát, takže děkuji. Smích také uzdravuje

PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 8:04 am 
Administrátor
Administrátor

pefi píše:
Díky za nasměrování, ale dostal jste mě. O čínské medicíně nevím vůbec, ale opravdu vůbec nic. Zase mám co studovat .... :lol:
Narazil jsem na ni už tolikrát, že jsem věděl, že mě to nemine. Když jsem viděl vaši odpověď, blesklo mi hlavou "A sakra, co já proboha s tím ?". A začal jsem se smát, takže děkuji. Smích také uzdravuje

Tak Čína je i dnes dost daleko v těchto oblastech, ale bohužel již pouze čerpá ze zkušeností předků, každopádně moudrost je v tom neuvěřitelná.

PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 7:49 pm 

Tak už při prvním seznámení musím konstatovat, že tradiční čínská medicína medicína dává ze systémového hlediska mnohem větší smysl, než mnoho z toho, co hlásá a následně koná západní medicína. :lol:

PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 9:25 pm 
Administrátor
Administrátor

pefi píše:
Tak už při prvním seznámení musím konstatovat, že tradiční čínská medicína medicína dává ze systémového hlediska mnohem větší smysl, než mnoho z toho, co hlásá a následně koná západní medicína. :lol:

To je asi proto že tehdy to nešlo řešit jenom vědecky, ale muselo to i fungovat, tehdy nebylo zase tak složité neschopného lékaře popravit a to je pak jiná stimulace k slušnému výkonu.

PříspěvekNapsal: stř srp 08, 2018 1:36 pm 

Modrovous píše:
Já myslím, že zahřátím to nebude. Nemůže to souviset se změnou stravy? Jak píše pan Jarda, například i úbytek HCL v žaludku to může ovlivnit. V zimě máme všichni lepší apetit a strávíme více tuku a tím pak automaticky jíme i méně sacharidů, v horku je tomu ale naopak, to zase netrávíme dobře tuky a tak do sebe cpeme škroby a cukry, což není pro tuhle chorobu dobré.

Obvzláště to platí při konzumaci cukroví na vánoce a během letního grilování oblíbené krkovičky :lol: , to jíme tak, až se snědené vánočky a špekáčky projevují na příjmech pekáren a masokombinátů, navzdory dojmům Modrovousatého, který zřejmě odmítá chodit na grilovačky, protože mu to v létě nebere tuky a tak do sebe místo flákoty masa cpe škroby a cukry a dělá z toho pravidlo pro všechny neb jak je důležité míti filipa a zjistit si jaký tuk používají v horku středomořské národy na osvěžující zeleninové saláty a jak se naopak pro zahřátí a ovlivnění metabolismu hodí naše knedlíky, sádlo, špek a smetana.
Navíc si nemyslím, ale vím, že většina šmejdů nesnáší vysoké teploty.

pro Lenka Jirásková: Zhoršení může být jak herx, tak tím že přes zimu pijete čaje a v létě kontaminovanou vodu a tady si přečtěte zejména odstavec arthritis - infekce, myslím, že jsem Vám to docela snadno našel.

https://www.researchgate.net/publication/259499937_Extra-intestinal_and_long_term_consequences_of_Giardia_duodenalis_infections

http://www.protiproud.cz
http://www.svobodny-vysilac.cz
Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]