Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 5:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
Mám otázku...
Niektorých starých ľudí cítiť za akoby železnými pilinami... A pritom nerobili nič v dielni.... Proste ich cítiť za železom.... Je to z prebytku železa v ich tele ? Alebo ako si to mám vysvetliť ? Posledné roky tak cítiť aj môjho dedka... A môj dedko síce robí na záhradke prakticky denne, ale nerobí nič so železom...
Všimli ste si to aj vy, členovia tohto fóra ?
Každý kto starne, a o svoje zdravie sa stará minimálne, tak nadobúda nejaký divný pach... a pritom sa môže denne umývať... Je to "brrrr"... Pritom ja som typ, že zdravé mladé ženské telo mi chutí a vonia že skutočne VŽDY. Ale staré a choré či kvázi choré... tak to radšej žiadne.
Nič proti starším ľuďom, ja len, že keď sa starší ľudia nestarajú o svoje zdravie, tak...kto už len môže mať potešenie z ich tela ? ...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 5:32 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Mám otázku...
Niektorých starých ľudí cítiť za akoby železnými pilinami... A pritom nerobili nič v dielni.... Proste ich cítiť za železom.... Je to z prebytku železa v ich tele ? Alebo ako si to mám vysvetliť ? Posledné roky tak cítiť aj môjho dedka... A môj dedko síce robí na záhradke prakticky denne, ale nerobí nič so železom...
Všimli ste si to aj vy, členovia tohto fóra ?
Každý kto starne, a o svoje zdravie sa stará minimálne, tak nadobúda nejaký divný pach... a pritom sa môže denne umývať... Je to "brrrr"... Pritom ja som typ, že zdravé mladé ženské telo mi chutí a vonia že skutočne VŽDY. Ale staré a choré či kvázi choré... tak to radšej žiadne.
Nič proti starším ľuďom, ja len, že keď sa starší ľudia nestarajú o svoje zdravie, tak...kto už len môže mať potešenie z ich tela ? ...

Na to nedovedu odpovědět, ale je holým faktem že velká většina starších lidí má vysoké hodnoty železa, ovšem že by bylo přímo to zanesení železem cítit, to nevím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 8:33 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jednorázový nicku, příroda je prostě v tomto moudrá (či neúprosná). Mláďata jsou voňavá a roztomilá, těla středního věku atraktivní svou souměrností, urostlostí, šarmem pohybů a zralými vůněmi, stará těla jsou prostě přírodou odepsána (jako nepotřebná, přesluhující). Plným právem. To je běh života.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 9:33 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ctihodnymuz píše:
Jednorázový nicku, příroda je prostě v tomto moudrá (či neúprosná). Mláďata jsou voňavá a roztomilá, těla středního věku atraktivní svou souměrností, urostlostí, šarmem pohybů a zralými vůněmi, stará těla jsou prostě přírodou odepsána (jako nepotřebná, přesluhující). Plným právem. To je běh života.

Ale zas - koľko starých ľudí, ktorí od mladosti, alebo takmer mladosti majú špičkovú stravu, kvalitný pohyb rôzneho druhu (a aj na čerstvom vzduchu), dodržujú "prerušované hladovanie" (intermitten fasting) o vysokom stupni (napr. jedno jedlo denne, alebo 2hod okno na jedlo za deň), a robia si špičkový detox (klystíry, očisty pečene, mlganie oleja, derivačný kúpeľ, očisty všetkých orgánov...) si videl/cítil ?
Je mi jasné, že každé telo podlieha starnutiu, ale myslím si, že aj nejaký 80 ročný muž, kebyže má posledných aspoň 40 rokov to, čo som vymenoval vyššie, tak ho nebude cítiť "starobou"... Podľa mňa tie neatraktívne/ alebo aj nepríjemné pachy starých ľudí sú len z týchto dôvodov :
1. zanesenosť organizmu a z toho vyplývajúci zápach
2. nedostatok rôznych makronutrientov (hlavne bielkoviny a tuky) a s tým spôsobené rôzne nedostatočnosti orgánov a tým pádom ich zlá funkčnosť - a z toho vyplývajúci zápach
3. nedostatok rôznych mikronutrientov (vitamíny, minerály...) a platí to isté, čo v bode dva

Možnosti nedodržiavania hygieny som sa zámerne vyhol, pretože keď sa niekto sprchuje raz týždenne, alebo si cvrká do gatí pol deci moču (ak majú starí ľudia problémy s inkotinenciou až takého rázu), tak je jasné, že ho bude cítiť...
V každom prípade mne ani tak nejde o dlhovekosť (lebo zatiaľ som nenašiel šťastie v živote, takže niekedy si aj vravím, že načo žiť...), ale určite mi ide o to, aby som čo najpomalšie starol... Aby som vzdal "hold" prírode tým, že budem jesť to najlepšie jedlo, vykonávať tie najprospešnejšie pohyby tak často ako treba, robiť si ten najlepší detox... A - šetriť metabolickými enzýmami (šetriť CNS, vyhýbať sa zraneniam, ejakulovať ideálne len 1x mesačne, atď...).
Mne skôr ide o tú cestu, než o nejaký "cieľ", lebo...čo je cieľom, alebo cieľovou páskou pre telo, ak nie jeho smrť ? ... Dokonalé zdravie ? ... A to sa ako pozná ? ... Vždy môže mať dotyčný človek lepšie zdravie, krajšie telo, atď... Preto hnať sa v tomto za dokonalosťou je asi nemožné....resp. dokonalosti v tomto sa nikdy nedosiahne. ALE - už tá cesta za ňou je vlastne "cieľom"...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 7:06 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jednorázový NiCKU, že bys na to konečně přišel? Že jde o cestu, nikoliv o cíl?
Nu, a ku tomu smyslu života, důvodu žít .... ono to chce trošku pokory. Ty sis život nedal. Váhání, zda ten dar vzít či odmítnout) ve smyslu žití pochybovačného, nešťastného versus žití radostného, je již samo o soibě rouháním se.
Hleď, zásadový (a situaci značně ulehčující) postoj je ten, že nemáš právo si život brát (ani ve smyslu uchřadnutí negací), tedy ti nezbývá nežli žít radostně. Ty pořád volíš, rozhoduješ se. Je to pracné. Lépe je prostě žít. Když už nelze umřít (za života tvého), ze údolé slzavého své nehodné JÁ vysvoboditi, lépe jest se radovati.
Dalším mementem jesti nejistota, zda nějakou náhodou přecjen tvůj život po smrti těla někončí, tedy ti bude jest vše podstoupit znovu. Proč to tedy neudělati rovnou, to, co odkládáš?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 09, 2020 12:57 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.
Na aku chorobu moze poukazovat toto ?
Osoba je hodinu sama v izbr, zavrete dvere. Po prichode do izby citit nieco ako "mastny cesnak".....alsbo zmes cesnaku a cibule s taky mastnym "podmazom".... Tsn pach vydava osoba, neviem ci z pokozky, hlavy, ust (nie, nohy to nie su)....
Je to odpudzujuce, akoby otvorsny balicek cesnakovo-cibulovych cipsov....(osoba nekonzumuje zisdne chipsy)
Nejaky "Orientalny diagnostik" z Indie by mi urcitd vddel odpovedat o aku poruchu za v tomto lfipade jedna.... Ale mozno aj niekto z vas. Osoba ma 55 rokov.
DOLEZITE : osoba nekonzumuje cibulu ani cesnak....ani nic tomu podobne.
Pripada mi to ako starecky pach (ale nejak skoro, nie ?) vyvolany nejakou chorobou. Osoba nema diagnostikovanu ziadnu chorobu (ale moze ju mat, len ju nediagnostikovali, lebo k diagnostike nedoslo).

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 09, 2020 8:30 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Na aku chorobu moze poukazovat toto ?
Osoba je hodinu sama v izbr, zavrete dvere. Po prichode do izby citit nieco ako "mastny cesnak".....alsbo zmes cesnaku a cibule s taky mastnym "podmazom".... Tsn pach vydava osoba, neviem ci z pokozky, hlavy, ust (nie, nohy to nie su)....
Je to odpudzujuce, akoby otvorsny balicek cesnakovo-cibulovych cipsov....(osoba nekonzumuje zisdne chipsy)
Nejaky "Orientalny diagnostik" z Indie by mi urcitd vddel odpovedat o aku poruchu za v tomto lfipade jedna.... Ale mozno aj niekto z vas. Osoba ma 55 rokov.
DOLEZITE : osoba nekonzumuje cibulu ani cesnak....ani nic tomu podobne.
Pripada mi to ako starecky pach (ale nejak skoro, nie ?) vyvolany nejakou chorobou. Osoba nema diagnostikovanu ziadnu chorobu (ale moze ju mat, len ju nediagnostikovali, lebo k diagnostike nedoslo).

Podle mě to nemusí znamenat konkrétní chorobu klidně může jít pouze o problém zamoření střeva nějakým šmejdem tedy zjistit jak kadí a pokud blbě vyladit střevo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz