Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 26, 2017 7:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NESÚŤAŽIVOSŤ
PříspěvekNapsal: sob kvě 13, 2017 11:04 pm 

Ahojte.
Som totálne nesúťaživý.......
Keby som súťažil so 100 mužmi v nejakej disciplíne a vyhral by som, neprinieslo by mi to žiadnu radosť...
(na druhej strane keby som so 100 priemernými mužmi v niečom súťažil, ale skončil by som posledný, to by mi zas jedno nebolo...)
Kamoš mi povedal, že nie som "samec", keďže mi nezáleží na porovnávaní svojich síl alebo schopností s inými mužmi... Ten kamoš je súťaživý, a rád sa s inými porovnáva v rôznych veciach... Zároveň však ten kamoš mi tri roky (tak dlho ho poznám) hustí do hlavy, že nie som "v srdci", že som "v EGU", a že to nie je cesta, že mám cítiť a vnímať srdcom, atď.... ale on sám pritom je pritom viac "v EGU" než ja... :lol: :lol: :lol:
Veď EGO, to je porovnávanie sa s inými, a snaha o to medzi nimi vyniknúť, zúčasťňovať sa porovnávaní, súťaží (akýchkoľvek), aby si človek dokazoval, že je v nejakých (čím viac tým lepšie) veciach lepší než ostatní...

Zaujíma ma však kombinácia nesúťaživosti typu "Je mi fuk koľkí sú odo mňa lepší, stačí mi že nie som poslední..." s egozimom typu "Tolerancia je svinstvo, kompromis je svinstvo, ten kto niečo čo sa mu nepáči toleruje, alebo ten, kto robí kompromisy, ten proste vždy o niečo prichádza.....a keď musí niečo tolerovať alebo robiť kompromis, tak mu to vždy pridá na nespokojnosti, a nie na šťastí..."...
Ja som totiž taká kombinácia... Ale určite nie som sám...

A čo vy ? Aký máte vzťah ku súťaženiu ? Myslíte si, že to má veľkú spojitosť s EGOM (súťaživý typ = kŕmenie EGA) ?

Předmět příspěvku: Re: NESÚŤAŽIVOSŤ
PříspěvekNapsal: ned kvě 14, 2017 9:34 pm 

JIž asi 20 let nehraji žádné hry, ani stolní ani počítačové .... a snažím se neměřit svůj výkon téměř v žádné oblasti. Prostě mne nebaví vyhrávat (takže jsem špatný spoluhráč či protihráč), nebaví mne sám sebe šponoivat a kazit si radost z konaného díla.
Nejsi tedy sám!!

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]