Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mozek - zlepšení funkce
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2021 1:20 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Zdravím všechny. Už delší dobu (3-4 roky) si u sebe všímám zhoršené funkce mozku. Špatně si pamatuju, někdy se mi pletou slova nebo si nemůžu vzpomenout na slovíčka v cizím jazyce. Kdyby mi bylo 60, tak bych to asi neřešil, je mi ale 2x méně. Taky mě někdy hlava bolí. jsem citlivý na světlo z monitoru nebo na hlasité zvuky - to mě bolí hlava skoro hned.

Vyhýbám se alkoholu, cukru, sladidlům jako je aspartam a podobně, zprocesovaným potravinám, velkým mořským rybám, rostlinným tukům (kromě oliváče a kokosáku), lepek už taky nejím. Jediné co dělám v tomto ohledu špatně je asi, že se stresuju a někdy kvůli tomu hůř spím.

Jím jednoduchou stravu bohatou na živiny v co nejlepší kvalitě, co dovedu sehnat: vejce (někdy i samotné syrové žloutky),

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mozek - zlepšení funkce
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2021 3:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mojzo":31idpetl]Zdravím všechny. Už delší dobu (3-4 roky) si u sebe všímám zhoršené funkce mozku. Špatně si pamatuju, někdy se mi pletou slova nebo si nemůžu vzpomenout na slovíčka v cizím jazyce. Kdyby mi bylo 60, tak bych to asi neřešil, je mi ale 2x méně. Taky mě někdy hlava bolí. jsem citlivý na světlo z monitoru nebo na hlasité zvuky - to mě bolí hlava skoro hned.

Vyhýbám se alkoholu, cukru, sladidlům jako je aspartam a podobně, zprocesovaným potravinám, velkým mořským rybám, rostlinným tukům (kromě oliváče a kokosáku), lepek už taky nejím. Jediné co dělám v tomto ohledu špatně je asi, že se stresuju a někdy kvůli tomu hůř spím.

Jím jednoduchou stravu bohatou na živiny v co nejlepší kvalitě, co dovedu sehnat: vejce (někdy i samotné syrové žloutky),

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mozek - zlepšení funkce
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2021 8:51 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Moc díky pane Jardo. Ten hlen o kterém mluvíte, co to je zač a kde by se mohl vzít v mozku? Myslíte něco jako "zavápnění"?

NAC užívám teď 100mg + 100mg glutathion denně, ale objednám jiný přípravek - 950mg čistého NAC v kapsli. Kolik toho pak užívat denně? Může to mít i nějaké negativní účinky?

NAC by teda šel použít i proti Alzheimeru nebo RS, chápu to správně?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mozek - zlepšení funkce
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2021 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Moc díky pane Jardo. Ten hlen o kterém mluvíte, co to je zač a kde by se mohl vzít v mozku? Myslíte něco jako "zavápnění"?

NAC užívám teď 100mg + 100mg glutathion denně, ale objednám jiný přípravek - 950mg čistého NAC v kapsli. Kolik toho pak užívat denně? Může to mít i nějaké negativní účinky?

NAC by teda šel použít i proti Alzheimeru nebo RS, chápu to správně?

Děkuji

Tak hlen v mozku to jsem nepsal, ale může blokovat mnoho funkcí v těle které následně ovlivní i fungování mozku. NAC se dá brát v relativně vysokých dávkách s tím že běžná dávka je 1200 mg denně a léčebné sahají až na 6 g denně a někdy i více. Negativní účinky předpokládám nemá, pouze jako kontraindikace k některým lékům a hlavně k té expozici rtutí. Proti Alzheimeru nebo RS nevím že by ho medicína přímo doporučovala, ale vzhledem k tomu jak v těle působí by to asi fungovat i mohlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz