Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 7:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sociální dopady chronických nemocí
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Za poslední rok, co mám zdravotní problémy, jsem změnila životní styl a částečně i hodnoty a přestávám si rozumět s některými kamarády. Docela mě to stresuje a přivádí na myšlenky, jestli jdu správnou cestou.
Máte někdo podobné zkušenosti? Usadí se to časem nebo je potřeba hledat nové přátele?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 1:40 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Beladona píše:
Za poslední rok, co mám zdravotní problémy, jsem změnila životní styl a částečně i hodnoty a přestávám si rozumět s některými kamarády. Docela mě to stresuje a přivádí na myšlenky, jestli jdu správnou cestou.
Máte někdo podobné zkušenosti? Usadí se to časem nebo je potřeba hledat nové přátele?

Čím razatnější změny životního stylu člověk udělá, tím více nepochopení se mu dostane od těch, s nimiž původní životní styl sdílel. Dílem si opravdu myslí, že jsi blázen a dílem tím zahání své špatné svědomí ohledně vlastní péče o zdraví. Pokud vytrváš, budeš v nové životní etapě nacházet samovolně i nová přátelství. Jen s velmi málo lidmi sdílíme všechny životní cesty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 1:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Beladona píše:
Za poslední rok, co mám zdravotní problémy, jsem změnila životní styl a částečně i hodnoty a přestávám si rozumět s některými kamarády. Docela mě to stresuje a přivádí na myšlenky, jestli jdu správnou cestou.
Máte někdo podobné zkušenosti? Usadí se to časem nebo je potřeba hledat nové přátele?

Zložitou cestou životom stretávame rôznych ľudí, ktorí nám buď pomôžu sa niekam posunúť, alebo pomáhame my im. Keď je misia splnená, pokročíme na svojej ceste k ďalšiemu míľniku a tam stretávame iných ľudí. Pokiaľ treba hľadať nových priateľov.? Neľutuj, neboli to priatelia, ale možno iba na určitý čas dobrí kamaráti a takých máme a budeme mať kopu. Priateľa však, ak má niekto hoci len jedného, je šťastný človek. Možno ho nájdeš práve, keď si zmenila svoj životný štýl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Za poslední rok, co mám zdravotní problémy, jsem změnila životní styl a částečně i hodnoty a přestávám si rozumět s některými kamarády. Docela mě to stresuje a přivádí na myšlenky, jestli jdu správnou cestou.
Máte někdo podobné zkušenosti? Usadí se to časem nebo je potřeba hledat nové přátele?

Postupně zjistíte, že o některých věcech se s nimi nemůžete bavit, ale jinak to problém nebude, já kam přijdu, tak působím velice exoticky a vždy jsem středem pozornosti, což mi nijak nevadí, ale každý to snášet nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Beladona píše:
Za poslední rok, co mám zdravotní problémy, jsem změnila životní styl a částečně i hodnoty a přestávám si rozumět s některými kamarády. Docela mě to stresuje a přivádí na myšlenky, jestli jdu správnou cestou.
Máte někdo podobné zkušenosti? Usadí se to časem nebo je potřeba hledat nové přátele?

Tak tohle je úplně normální. Změna je život. Já přišla za poslední rok o všechny přátele a v rodině to skřípe, mají jiné názory. Je to vše jen o tolerantnosti. A tu poslední dobou u lidí dosti postrádám. Víte jak se to řiká, v nouzi poznáš přítele. A já doufám, že lidi takový ještě někde jsou a že je najdeme \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 8:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Tak se mnou už se rozešel i přítel. Kvůli mým očistám spolu nemůžeme trávit celé víkendy ani zajít na kafe.

Je vůbec možná, aby měl vitarián za partnera všežravce?
Je to těžké rozhodnutí, protože zrovna davy svobodných vitariánů nad 30 let nepostávají na každém rohu \":)\" Ale když člověku dojde, že zdraví je skutečně naprosto nejdůležitější v životě, tak stejně asi už nemá na výběr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Tak se mnou už se rozešel i přítel. Kvůli mým očistám spolu nemůžeme trávit celé víkendy ani zajít na kafe.

Je vůbec možná, aby měl vitarián za partnera všežravce?
Je to těžké rozhodnutí, protože zrovna davy svobodných vitariánů nad 30 let nepostávají na každém rohu \":)\" Ale když člověku dojde, že zdraví je skutečně naprosto nejdůležitější v životě, tak stejně asi už nemá na výběr.

Je to dokonce bez problémů a sám jsem to se svoji manželkou mnoho let takto praktikoval. Je to vyloženě o toleranci a nesmí být tomu druhému nějaké vaše přesvědčení překážkou. Nicméně já bych tento zdánlivě tristní výsledek bral jako výhru, protože takový netolerantní člověk stejně není pro život vhodný, přišla by jste na to patrně za nějakou dobu sama a vystřelila ho z kecek. Zdraví má opravdu přednost před čímkoliv dalším a hlavu bych si tím nelámal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 10:50 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Beladona píše:
Tak se mnou už se rozešel i přítel. Kvůli mým očistám spolu nemůžeme trávit celé víkendy ani zajít na kafe.

Je vůbec možná, aby měl vitarián za partnera všežravce?
Je to těžké rozhodnutí, protože zrovna davy svobodných vitariánů nad 30 let nepostávají na každém rohu \":)\" Ale když člověku dojde, že zdraví je skutečně naprosto nejdůležitější v životě, tak stejně asi už nemá na výběr.

To by som bral ako výhru.
Takého človeka tažko považovat za priatela.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 11:34 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jsem nemocná už 7 měsíců. Moje kamarádství to nijak negativně neovlivnilo a o partnera jsem taky přišla, ale nemoc na to měla jen částečný vliv. Ale dostala jsem se díky tomu do společnosti uplně jiných lidí, zažila několik dokonalých dní plných zábavy a radosti a našla jiného muže, se kterým se teď vídám.

A jak předchozí partner předemnou klidně dlabal párky, tak tento už po dvou měsích, co se známe, snídá naklíčenou pohanku. Dříve žil na plastfoodu, teď mu lednice přetéká ovozelem. Snažím se na něj nijak netlačit, tím bych to všechno zhatila, takže třeba netuším, co jí, když nejsme spolu. Ale snažím se ho navykat na zdravá jídla, podstrkuju mu ovoce a dělám zeleninové saláty...

Prostě neni nutné hledat vitariána, zamilovanost může být dost silná motivace ke změně stravovacích návyků.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Jsem nemocná už 7 měsíců. Moje kamarádství to nijak negativně neovlivnilo a o partnera jsem taky přišla, ale nemoc na to měla jen částečný vliv. Ale dostala jsem se díky tomu do společnosti uplně jiných lidí, zažila několik dokonalých dní plných zábavy a radosti a našla jiného muže, se kterým se teď vídám.

A jak předchozí partner předemnou klidně dlabal párky, tak tento už po dvou měsích, co se známe, snídá naklíčenou pohanku. Dříve žil na plastfoodu, teď mu lednice přetéká ovozelem. Snažím se na něj nijak netlačit, tím bych to všechno zhatila, takže třeba netuším, co jí, když nejsme spolu. Ale snažím se ho navykat na zdravá jídla, podstrkuju mu ovoce a dělám zeleninové saláty...

Prostě neni nutné hledat vitariána, zamilovanost může být dost silná motivace ke změně stravovacích návyků.

Vždy je to o toleranci a jak tom u druhému začnete něco vnucovat, tak máte dvě možnosti, buď je to bačkora a podřídí se, nebo je to chlap a pošle vás někam. Patrně chcete vedle sebe spíše chlapa a pak s tím musíte počítat. Buď na to přistoupí dobrovolně, nebo ho nechte, až k tomu sám dozraje, což nemusí být nikdy, ale i tak to ničemu nevadí a můžete spolu klidně celý život spokojeně žít i při velice rozdílném stravování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 9:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Máte pravdu, ten vztah nebyl naštěstí dlouhý a aspoň se to brzo projevilo. U někoho dojde k podobné krizové situaci třeba až po letech manželství.

S těmi přáteli je to jiné. Lidé nemají rádi změny a brání se jim. Takže většina kamarádů byla překvapená a trochu se stáhli. Ale už si zvykli a teď máme nové, vylepšené vztahy \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 28, 2012 4:48 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Když jsem také procházel změnou a začínal pátrat po tom, co mě dostane z mých nemocí, stal jsem se na chvíli pro část rodiny bláznem. Došlo i na nevybíravý slovní útoky. S některými přáteli, ne-li téměř se všemi jsem se přestal stýkat. Ale jak řiká Beladona, opět jsme si k sobě našli cestu a teď máme nové vylepšené vztahy. Tim myslím kamarády.
S rodinou už je to taky v pořádku, protože sami vidí, že prostě vypadám dřív než líp a život mi jde líp od ruky. Někteří dokonce otočili a začínaj se mě ptát, jak bych třeba vyléčil to a to, pak si koupí něco podle mý rady, jí to, a vždy potvrdí mnou předpokládanej účinek, kterej se většinou dočtu tady. No a teď už defacto díky Jardovi pomáhám skoro celý rodině, když má někdo potíže. \":-)\"))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 29, 2012 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Když jsem také procházel změnou a začínal pátrat po tom, co mě dostane z mých nemocí, stal jsem se na chvíli pro část rodiny bláznem. Došlo i na nevybíravý slovní útoky. S některými přáteli, ne-li téměř se všemi jsem se přestal stýkat. Ale jak řiká Beladona, opět jsme si k sobě našli cestu a teď máme nové vylepšené vztahy. Tim myslím kamarády.
S rodinou už je to taky v pořádku, protože sami vidí, že prostě vypadám dřív než líp a život mi jde líp od ruky. Někteří dokonce otočili a začínaj se mě ptát, jak bych třeba vyléčil to a to, pak si koupí něco podle mý rady, jí to, a vždy potvrdí mnou předpokládanej účinek, kterej se většinou dočtu tady. No a teď už defacto díky Jardovi pomáhám skoro celý rodině, když má někdo potíže. \":-)\"))

To je dobře, že to funguje, co na to říci, snad ať se daří.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz