Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 4:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Vážený pane Zajíčku, prosím o radu a pomoc. Již 2 roky mě pálí až do bolesti rty a jazyk.Prodělala jsem vyšetření na alergie potravinové (62 základních potravin),alergie na pyly, na stomatologické materiály,viry,bakterie,kvasinky, celkové imunulogické vyšetřeníl, byly mě měřeny proudy v ústech. Nic se nenašlo!!!!! Bylo mě řečeno, že se na to vůbec nemusí přijít a nikdo s tím už nic nedělá. A já jsem z toho již šílená. S ničím jiným nemocná nejsem-jen občasné bolesti zad. Stavuji se velmi střídmě. Nevíte prosím, co by to mohlo být a co by pomohlo situaci změnit k lepšímu. Děkuji Dášena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dášena píše:
Vážený pane Zajíčku, prosím o radu a pomoc. Již 2 roky mě pálí až do bolesti rty a jazyk.Prodělala jsem vyšetření na alergie potravinové (62 základních potravin),alergie na pyly, na stomatologické materiály,viry,bakterie,kvasinky, celkové imunulogické vyšetřeníl, byly mě měřeny proudy v ústech. Nic se nenašlo!!!!! Bylo mě řečeno, že se na to vůbec nemusí přijít a nikdo s tím už nic nedělá. A já jsem z toho již šílená. S ničím jiným nemocná nejsem-jen občasné bolesti zad. Stavuji se velmi střídmě. Nevíte prosím, co by to mohlo být a co by pomohlo situaci změnit k lepšímu. Děkuji Dášena

To jste se moc nerozepsala z tohoto by diagnózu postavil pouze jasnovidec a to opravdu nejsem. Potřebuji znát jak se to přesně projevuje a zda to je trvalé, nebo to má nějaké výpadky, či se to nějak v nějakých souvislostech mnění. Další podstatný údaj je, jak u vás probíhá defekace, zda je pravidelná a jak stolice vypadá. Poslední je kyselost těla a paradoxně to mohou dělat právě kyseliny, které možná máte z nějakého důvodu vysoké. Kupte si v lékárně diagnostické proužky Albu Phan, nebo Tri Phan a měřte si pH moče v průběhu každého močení. Zapište si vždy čas a naměřenou hodnotu pH a napište mi nejnižší a nejvyšší naměřenou hodnotu v průběhu dne včetně času, kdy jste ji naměřila. U těch zad jsou to jednoznačně záda, nebo by se to mohlo týkat i ledvin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 12:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Pálení rtů začalo před 2 lety a já to snad rok brala tak, že je to počasím. Vyzkoušela jsem snad všechny lojové tyčinky na rty,ale všechny hrozně pálily.Pak jsem zkoušela dětské mastičky, od lékařů pokus zda to není plíseň tak Canesten (hrozně pálil) a Fucidin (nic neléčil). Rty jsou červené,scvrklé, loupou se, a pod spodní hranou rtu je velmi červený 1/2 cm děsně pálivý proužek.
Pálení jazyka se objevilo z ničeho nic v listopadu 09. Páí stále, intenzita je různá,většinou pálí jen špička. Někdy pálí i kořen jazyka, asi 2x jsem to měla až do jícnu. Někdy mám pocit,že si ho musím vytrhnout z pusy jak to pálí. Vzhledově je jazyk někdy bělavě potažený s hlubokou střední rýhou, jindy zase úplně zdravě vypadající. Není malinový,odřený, nebo bolavý.
Nevím, co má na intenzitu pálení vliv, včera jsem např.jela hodinu autobusem,první polovinu cesty pálila jen špička a než jsem dojela domů a až do večera pálil celý hrozně až do krku. Nic jsem nejedla, 2 hodiny před cestou banán a půl jablka.
Stále čtu, zkoumám a hledám na internetu čím si pomoci a tak mě napadla také ta překyselenost organismu. Nemám a nikdy jsem ale neměla žádné žaludeční potíže. Mám spíše zácpu- 3dny nic,další den jdu třeba 4x,pak 3dny normálně a to se opakuje.Stolice je světlá. Již týden jím jen zeleninu, ovoce,jáhly a pohanku-zásadotvorné potraviny. Zjištovala jsem i Ph moči a pohybuje se mezi 6-7. Za ten týden nikdy nebyla v zeleném políčku.Děkuji Dana
Ještě odpověď k zádům: bolest zad je způsobena bolestí páteře, před 30 lety jsem byla operovaná na plotýnku L5, teď mě trápí S1. Bolí i krční páteř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dášena píše:
Pálení rtů začalo před 2 lety a já to snad rok brala tak, že je to počasím. Vyzkoušela jsem snad všechny lojové tyčinky na rty,ale všechny hrozně pálily.Pak jsem zkoušela dětské mastičky, od lékařů pokus zda to není plíseň tak Canesten (hrozně pálil) a Fucidin (nic neléčil). Rty jsou červené,scvrklé, loupou se, a pod spodní hranou rtu je velmi červený 1/2 cm děsně pálivý proužek.
Pálení jazyka se objevilo z ničeho nic v listopadu 09. Páí stále, intenzita je různá,většinou pálí jen špička. Někdy pálí i kořen jazyka, asi 2x jsem to měla až do jícnu. Někdy mám pocit,že si ho musím vytrhnout z pusy jak to pálí. Vzhledově je jazyk někdy bělavě potažený s hlubokou střední rýhou, jindy zase úplně zdravě vypadající. Není malinový,odřený, nebo bolavý.
Nevím, co má na intenzitu pálení vliv, včera jsem např.jela hodinu autobusem,první polovinu cesty pálila jen špička a než jsem dojela domů a až do večera pálil celý hrozně až do krku. Nic jsem nejedla, 2 hodiny před cestou banán a půl jablka.
Stále čtu, zkoumám a hledám na internetu čím si pomoci a tak mě napadla také ta překyselenost organismu. Nemám a nikdy jsem ale neměla žádné žaludeční potíže. Mám spíše zácpu- 3dny nic,další den jdu třeba 4x,pak 3dny normálně a to se opakuje.Stolice je světlá. Již týden jím jen zeleninu, ovoce,jáhly a pohanku-zásadotvorné potraviny. Zjištovala jsem i Ph moči a pohybuje se mezi 6-7. Za ten týden nikdy nebyla v zeleném políčku.Děkuji Dana
Ještě odpověď k zádům: bolest zad je způsobena bolestí páteře, před 30 lety jsem byla operovaná na plotýnku L5, teď mě trápí S1. Bolí i krční páteř.

No, jak to takto popisujete, tak bych to viděl na silnou acidózu a rozhodně je nutné se nyní dostat mezi hodnoty 7,5-7,8 pH. Toto se dá nyní celkem dobře docílit pomocí melounů, které jsou už běžně ke koupi a můžete tedy vyzkoušet melounovou monodietu, kdy se jí jenom melouny v neomezeném množství po dobu několika dní, dokud se pH nedostane na požadované hodnoty. Další zdroj autointoxikace, který musíte ihned odstranit je ta nesmyslná defekace a pokud se stolice nedostaví spontánně, tak ihned udělejte klystýr, optimálně zásaditý s přídavkem jedlé sody. Podle všeho by to mělo zmizet naráz i s tím problémem páteře, protože staré rány bolí po zvýšení kyselosti těla mnohem více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 3:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Pane Zajíčku, dneska budu mít za sebou 3denní melounovou kůru a zatím nic pozitivního se neděje. Moč je stále stejná. Denně jsem snědla 1 cukrový meloun (vodní je podle tabulek kyselotvorný) a pila jen převařenou vodu z vodovodu. A přiznám se, že už mám hlad. Můžete poradit, jak mám postupovat dál. Zítra budu jíst rovněž meloun a vodu. Děkuji Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2010 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dášena píše:
Pane Zajíčku, dneska budu mít za sebou 3denní melounovou kůru a zatím nic pozitivního se neděje. Moč je stále stejná. Denně jsem snědla 1 cukrový meloun (vodní je podle tabulek kyselotvorný) a pila jen převařenou vodu z vodovodu. A přiznám se, že už mám hlad. Můžete poradit, jak mám postupovat dál. Zítra budu jíst rovněž meloun a vodu. Děkuji Dana

Nepíšete ty nejpodstatnější údaje, čili těžko hádat. Prvotní je jaké pH jste již docílila a jak se vám ho daří držet. Vodní meloun má pH 9, což mi jako kyselinotvorné zrovna nepřipadá a klidně si to po jeho snědení změřte. Nechápu, proč pijete převařenou vodu, když tu všude píšu jak je to nevhodné, tím odstraníte strukturální mřížku vody a takto upravená voda vás energeticky vysává. Velice vysoko jsou z hlediska zásaditosti třeba vařené fazole se syrovou paprikou, tak to prubněte, ať vám melouny nelezou i z uší. Když to dobře okořeníte, je to špičkové jídlo a pH letí pěkně nahoru. Jako doplněk stravy můžete přidat i Dologran, který remineralizuje a současně zvedá pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 7:25 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Ph se pohybuje mezi 6-6,5 i po 4denní melounové kůře. Četla jsem,že chlór ovlivňuje Ph moči, tak proto jsem pila převařenou vodu- už nebudu.
Objevila jsem názory na přípravek "Mladý ječmen", koktejl z něho má zvyšovat Ph. Nemáte s tím zkušenost?
Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dášena píše:
Ph se pohybuje mezi 6-6,5 i po 4denní melounové kůře. Četla jsem,že chlór ovlivňuje Ph moči, tak proto jsem pila převařenou vodu- už nebudu.
Objevila jsem názory na přípravek "Mladý ječmen", koktejl z něho má zvyšovat Ph. Nemáte s tím zkušenost?
Dík.

Ten ječmen je drahý, to můžete se stejným, nebo dokonce s lepším výsledkem používat čerstvě natrhaný jetel, vojtěšku, nebo jiné zelené bylinky. K těm melounům si dejte třeba vařené fazole, nebo pečené brambory a klidně doplňte minerály Dologranem, což také dobře ladí pH. Pokud to ani tak nezabere, tak kupte v lékárně Alkala-N, nebo si pravidelně dejte jedlou sodu s melasou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 7:48 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Mám další týden za sebou a musím říci,že jsem na tom stále stejně. Přísně jím jen zásadité potraviny,cpu se melounama, dávám si dologram i živé kultury,ale vidím,že potravinou to nezvádnu a dneska si koupím ten Alkala-N.
Horší je,že nevím co snídat, zatím si dělám jáhlovou kaši, ale už jí mám dost.
Chtěla bych se zeptat,co snídáte vy?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dášena píše:
Mám další týden za sebou a musím říci,že jsem na tom stále stejně. Přísně jím jen zásadité potraviny,cpu se melounama, dávám si dologram i živé kultury,ale vidím,že potravinou to nezvádnu a dneska si koupím ten Alkala-N.
Horší je,že nevím co snídat, zatím si dělám jáhlovou kaši, ale už jí mám dost.
Chtěla bych se zeptat,co snídáte vy?
Děkuji.

Já snídám výhradně ovoce se sirnou patlanicí a drtí ze semínek a oříšků. Pokud se vám nedaří to pH zlomit do zásadita, tak je možné pár dní nasadit jedlou sodu, to jsem zde již mnohokrát psal a vyjde to levněji, než ten Alkala-N, ale ten je zase o dost lepší v remineralizaci těla. Také mohou pomoci zásadité klystýry, kdy do nálevu přidáte kávovou lžičku jedlé sody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 8:40 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
a můžete mě prozradit,z čeho se skládá ta patlanice?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 3:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Dášena":13e46djy]a můžete mě prozradit,z čeho se skládá ta patlanice?
děkuji[/quote:13e46djy]
Zde to prostudujte

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 9:43 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Pane Zajíček, uběhlo již dalších 14 dní a můj stav je stále stejný. Jím jen zeleninu,jáhly,pohanku,cpu se melounama, koupila jsem si alkalan (l odměrka denně) a řekla bych,že jsem pocitově na tom hůře. Jazyk pálí jako zběsilý a to někdy až ke kořenu, rty také pálí a jsou výrazně červené. Ph lítá od 6 do 8- nějak stabilně udržet se to nedaří.
Nevím,zda problém není ještě někde jinde. Už nevím,co dělat, lékaři s vyšetřováním skončili s tím,že u nich je vše v pořádku a nikdo se mnou již nic nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 11:15 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Nemůže to být alergie na chemické konzervanty ovoce? Nebo to se na alergologii taky testuje?

Co používáš na péči o rty?

Zkoušela jsi toto? http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=4318
Problém to pochopitelně nevyřeší, ale mohlo by to trochu ulevit.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 6:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dášena píše:
Pane Zajíček, uběhlo již dalších 14 dní a můj stav je stále stejný. Jím jen zeleninu,jáhly,pohanku,cpu se melounama, koupila jsem si alkalan (l odměrka denně) a řekla bych,že jsem pocitově na tom hůře. Jazyk pálí jako zběsilý a to někdy až ke kořenu, rty také pálí a jsou výrazně červené. Ph lítá od 6 do 8- nějak stabilně udržet se to nedaří.
Nevím,zda problém není ještě někde jinde. Už nevím,co dělat, lékaři s vyšetřováním skončili s tím,že u nich je vše v pořádku a nikdo se mnou již nic nedělá.

Další možnost, když se pH nechce srovnat ani po masivním přísunu alkalických potravin a doplňků, je nedostatek kyseliny chlorovodíkové v žaludku, prostě se vám asi z nějakého důvodu netvoří. Zavolejte mě telefonem a já si vás trochu vyzpovídám, ať se zbytečně netrápíte, takto je celá věc na dlouhé dopisování. Také můžete bez velkého zkoumání vyzkoušet kyselinu chlorovodíkovou dodávat, což jsem zde již mnohokrát rozebíral, tak trošku prohledejte příslušná vlákna. Nedá se tím nic zkazit a v nejhorším případě se vám trochu prodlouží dlouhověkost, což na závadu zřejmě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz