Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 4:40 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Mohl byste poradit něco na občasné silné pálení rtů, hlavně po jejich vnější koncové několikamilimetrové linii? Stejná rada na odkyselení nebo ještě něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Mohl byste poradit něco na občasné silné pálení rtů, hlavně po jejich vnější koncové několikamilimetrové linii? Stejná rada na odkyselení nebo ještě něco jiného?

Tak odkyselení určitě, ale také to mohou dělat enzymy, třeba dost často to může vyvolat ananas, čili to bych musel vědět, po jakém jídle, nebo v jaké situaci to vzniká, jinak je to čiré jasnovidectví a to opravdu neovládám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 10:08 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky. Jasně. Objevuje se to v různých obdobích než po jídle. Zřejmě by to mohlo mít spojitost se stresem. Očista jater se postupně u provádí...
Ráno jako by to bylo v pořádku rty jsou trochu suché pak stačí během dne několik olíznutí a odpoledne a večer pulzují bolestí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jasně. Objevuje se to v různých obdobích než po jídle. Zřejmě by to mohlo mít spojitost se stresem. Očista jater se postupně u provádí...
Ráno jako by to bylo v pořádku rty jsou trochu suché pak stačí během dne několik olíznutí a odpoledne a večer pulzují bolestí.

Vyzkoušejte křemík, třeba v podobě bílého jílu. Dává se prvních 25 dkg polévková lžíce denně, rozpustit do trochy vody a vypít, následně se pokračuje kávovou lžičkou a to se bere stále. Udržuje sliznice a pokožku ve skvělém stavu, čili může mít na tento problém zásadní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 3:13 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.
Je možné použít tento?
http://www.passionbio.cz/product.php?id_product=85
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky.
Je možné použít tento?
http://www.passionbio.cz/product.php?id_product=85
.

Pokud je neparfémovaný tak ano, ale je zbytečně drahý, já vám ho mohu poslat za stejnou cenu kilo, koukněte se do inzerce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 8:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Tady Dášena-"zakladatelka" rubriky pálení jazyka a rtů. Pane Zajíčku, dělala jsem vše, co jste radil (viz předchozí stati této rubriky), ale vše bez úspěchu, vidělo mě mnoho lékařů (kožní,stomatologické,interní, výzkumný ústav stomatologický), dále kineziolog,prošla jsem akupunkturou,bála jsem se cokoliv jíst a tak jsem zhubla 10 kg- už ani nepamatuji co všechno,ale hlavně bezúspěšně, nic nezabíralo.
Před 3 měsíci jsem se setkala náhodou s paní, která dělá Reiki a ta řekla, že mám narušené elektromagnetické pole těla. Byla jsem u ní 2x na odblokování a vidím, že to zabírá a že je mě lépe, podstatně lépe.
Vážení pacienti, lékaři Vám nepomohou, jíst zdravě schvaluji, výborné jsou pane Zajíčku i Vaše rady pro život, ale všem,kteří trpí jako já, bych chtěla poradit ať se dají cestou Reiky , ale opravdu velmi dobrého léčitele.
Přeji všem uzdravení a krásný nový rok 2011. Dášena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 10:18 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dášena píše:
Tady Dášena-"zakladatelka" rubriky pálení jazyka a rtů. Pane Zajíčku, dělala jsem vše, co jste radil (viz předchozí stati této rubriky), ale vše bez úspěchu, vidělo mě mnoho lékařů (kožní,stomatologické,interní, výzkumný ústav stomatologický), dále kineziolog,prošla jsem akupunkturou,bála jsem se cokoliv jíst a tak jsem zhubla 10 kg- už ani nepamatuji co všechno,ale hlavně bezúspěšně, nic nezabíralo.
Před 3 měsíci jsem se setkala náhodou s paní, která dělá Reiki a ta řekla, že mám narušené elektromagnetické pole těla. Byla jsem u ní 2x na odblokování a vidím, že to zabírá a že je mě lépe, podstatně lépe.
Vážení pacienti, lékaři Vám nepomohou, jíst zdravě schvaluji, výborné jsou pane Zajíčku i Vaše rady pro život, ale všem,kteří trpí jako já, bych chtěla poradit ať se dají cestou Reiky , ale opravdu velmi dobrého léčitele.
Přeji všem uzdravení a krásný nový rok 2011. Dášena

Je úžasné jak nás různé zdravotní problémy nutí hledat a pátrat i ve vodách, kam bychom dříve vůbec nevkročili a prohloubit náš často úzký pohled na člověka a nemoci.

Zablokované energie v těle mají opravdu zásadní vliv na zdraví člověka, pátral bych však aké více po příčinách této zablokovanosti. Dodání energie pomocí reiki může mít jen dočasný účinek, pokud se nepodaří najít příčinu, která může být v psychice anebo mnohem hlouběji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 11:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dášena píše:
Tady Dášena-"zakladatelka" rubriky pálení jazyka a rtů. Pane Zajíčku, dělala jsem vše, co jste radil (viz předchozí stati této rubriky), ale vše bez úspěchu, vidělo mě mnoho lékařů (kožní,stomatologické,interní, výzkumný ústav stomatologický), dále kineziolog,prošla jsem akupunkturou,bála jsem se cokoliv jíst a tak jsem zhubla 10 kg- už ani nepamatuji co všechno,ale hlavně bezúspěšně, nic nezabíralo.
Před 3 měsíci jsem se setkala náhodou s paní, která dělá Reiki a ta řekla, že mám narušené elektromagnetické pole těla. Byla jsem u ní 2x na odblokování a vidím, že to zabírá a že je mě lépe, podstatně lépe.
Vážení pacienti, lékaři Vám nepomohou, jíst zdravě schvaluji, výborné jsou pane Zajíčku i Vaše rady pro život, ale všem,kteří trpí jako já, bych chtěla poradit ať se dají cestou Reiky , ale opravdu velmi dobrého léčitele.
Přeji všem uzdravení a krásný nový rok 2011. Dášena

Pokud jde o jednotlivé energetické sféry těla, tak se zamyslete z čeho to máte zablokované a jak dlouho vám to vydrží odblokované, pokud budete dodržovat původní životní a stravovací režim. Netvrdím že tento postup účinně nepomáhá, to určitě pomáhá, ale vlastně jde o takové nabíjení akumulátoru, který se zase pomalu vybíjí, což rozhodně cílem není a musíte se dokázat nabíjet sama. Sám jsem takto chodil po léčitelích v roce 1982 a teprve po dlouhých peripetiích jsem přišel na to, že nabíjet se musím sám, jinak budu stále v problémech, což mě dovedlo až k poznání, že vše je strava a psychika, případně něco málo karmické zátěže a nic složitějšího na tom od toho momentu nehledám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pálení jazyka
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2014 6:56 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 27, 2014 6:47 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, už asi 3 týdny mě trápí bolest jazyka. Občas se i vytvoří aft ale né nějaký hnisavý aft který zmizí třeba do 3 dnů. Jazyk mě ráno moc nepálí v průběhu dne mě ale začne dost pálet. To pálení je takový jakoby kyselí. Stravu jsem nějak nezměnil a nekouřím. V poslední době jsem měl ale nadmíru stresu a mám už asi 2 měsíce hleny. Děkuji za odpovědi
viz foto:
http://2imgs.com/ac3494be6d


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Martin96 píše:
Dobrý den, už asi 3 týdny mě trápí bolest jazyka. Občas se i vytvoří aft ale né nějaký hnisavý aft který zmizí třeba do 3 dnů. Jazyk mě ráno moc nepálí v průběhu dne mě ale začne dost pálet. To pálení je takový jakoby kyselí. Stravu jsem nějak nezměnil a nekouřím. V poslední době jsem měl ale nadmíru stresu a mám už asi 2 měsíce hleny. Děkuji za odpovědi
viz foto:
http://2imgs.com/ac3494be6d

Podle všeho zahlenění způsobené špatným trávením a z toho plynoucího překyselení. Základ je vyhnout se stresu a poladit tvorbu HCl v žaludku. Dočasně můžete vyzkoušet odkyselení, ale trvalé výsledky poskytne spíše to odstranění stresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 2:22 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 2:06 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
No a co nejake lokalni priciny? Kdyz si clovek stezuje na to, ze ho pali pusa, tak nemusi byt pricina rovnou systemova...

Zkouseli jste konzultaci u zubare? Co on na to? Mate nejaky viditelny zanet v dutine ustni? Nekomu pomahaji ustni vody s chlorhexidinem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení jazyka a rtů
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 7:22 pm 
Offline

Registrován: ned lis 02, 2014 7:20 pm
Příspěvky: 1
Jazyk a rty mě pálily při výhřezu meziobratlové ploténky. Nějaká spojitost s nervy nebo meridiánem. Možná máte podobný problém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stále se loupající rty
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 12:39 pm 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 9:59 pm
Příspěvky: 26
Ahoj, zdravím všechny členy tohoto fóra.

Mám problém, se kterým se potýkám už řadu let. Je mi skoro 21 a poslední 3-4 roky mám stálé potíže se rty. Pokud je každý večer nenamažu balzámem na rty, mám je druhý ten opravdu hodně bolavé. Problém se týká pouze spodního rtu a je viditelné, že kůže se loupe stále na stejných místech. Mažu přes noc, ráno jsou rty ještě v pořádku ale večer už jsou zase bolavé a kůže se začíná znovu loupat. Dříve jsem si myslel, že se jedná o dehydrataci, ale v mém případě to tak není. 2 litry tekutin denně. Nemůže jít o nějakou vyrážku ? Mám diagnostikovanou seboroickou dermatitidu na hlavě, mohlo by jít o tu samou chorobu akorát na rtech ?

Děkuji předem za všechny odpovědi

Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stále se loupající rty
PříspěvekNapsal: pon úno 02, 2015 4:37 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Honza92 píše:
Ahoj, zdravím všechny členy tohoto fóra.

Mám problém, se kterým se potýkám už řadu let. Je mi skoro 21 a poslední 3-4 roky mám stálé potíže se rty. Pokud je každý večer nenamažu balzámem na rty, mám je druhý ten opravdu hodně bolavé. Problém se týká pouze spodního rtu a je viditelné, že kůže se loupe stále na stejných místech. Mažu přes noc, ráno jsou rty ještě v pořádku ale večer už jsou zase bolavé a kůže se začíná znovu loupat. Dříve jsem si myslel, že se jedná o dehydrataci, ale v mém případě to tak není. 2 litry tekutin denně. Nemůže jít o nějakou vyrážku ? Mám diagnostikovanou seboroickou dermatitidu na hlavě, mohlo by jít o tu samou chorobu akorát na rtech ?

Děkuji předem za všechny odpovědi

Honza

Ahoj Honzo,
pokud se jedna skutecne o seboroickou dermatitidu, tak to se ti deje pravdepodobne z prekyseleni a mel by sis srovnat sve pH. Doplnit vitamin H, riboflavin a B6.
Pokud je pH moci a krve velmi nizke, tak pry telo vyhodnoti bilkoviny jako skodlive a zacne se proti tomu branit tak, ze vytvari protilatky a ty pak bojuji s proteiny a spousti vyrobu histaminu v tukovych bunkach.
To nemam ze svoji hlavy, ale samozrejme, ze jsem to vycetla na internetu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz