Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 5:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 779 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 52  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2020 4:43 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 592
Tommy:
Zkus se zamyslet nad tím jak velké musí být zakřivení, abys dokázal poznat, že to není rovina, ale zakřivení.
Třeba ti pomůže toto:

Vykašli se na kouli, přenes se do dvourozměrného světa a představ si, že planeta je kružnice o poloměru 6378 km, tedy kružnice o poloměru 6 378 000 metrů a obvodu cca 40 000 km, tedy 40 000 000 metrů.

Dejme tomu, že jsi na rovině o délce 40 000 km, dohlédneš sice dejme tomu do vzdálenosti několika kilometrů, ale fakticky drobné detaily vidíš a rozpoznáš jen ve svém nejbližším okolí, takže aby sis všiml, že to není rovina, ale zakřivená rovina, tak by to zakřivení muselo být docela výrazné.

A teď si představ, že kružnici o obvodu 40 000 km zkusíme nahradit 1000000-úhelníkem (něco jako šestiúhelník, ale nemá těch stran šest, ale milion, tj. 1 000 000). Jedna strana je tím pádem dlouhá 40 000 km/1000000 =40 000 000m/1 000 000 = 40 metrů. Jaký úhel asi tak svírají sousední strany tohoto milionúhelníku?

Kružnice má kolem dokola 360 stupňů, těchto 360 stupňů se rozdělí na milion kousků, takže v místě kde se jedna strana milionuhelníku přechází v druhou, se úhel změní o 360/1 000 000 = 0,000 360 stupně. To je docela malý úhel, teda změna oproti ideální rovině je hodně malá a i v případě, že by tvé dvourozměrné já stálo na povrchu takovéhoto mnohoúhelníku, tak bys měl problém si té změny všimnout.

Jak si představit tak malou změnu? Představ si, že máš rovnostranný trojúhelník, jehož dvě strany, každá o délce 40 metrů, svírají právě tento úhel. Jak dlouhá je třetí strana trojúhelníku?

Pomůže ti tato kalkulačka:
https://cs.calcprofi.com/trojuhelnik-kalkulacka.html

Úhel ve stupních zadáš 0,000 360
Strana A zadáš 40 metrů, ale zadáš to v milimetrech jako 40 000
Strana B zadáš 40 metrů, ale opět to zadáš v milimetrech jako 40 000.

Klikneš na výpočet. Délku strany C to počítá po zaokrouhlení jako 0.25 mm, tedy ten úhel je tak šíleně malý, že na 40 metrech to uhne o 0,25 mm.

Představ si, že na dokonalé rovině je schodek o výšce 0,25 milimetrů. Z jaké vzdálenosti takovou nerovnost na povrchu rozpoznáš ? Z velké asi ne.

No a na té kružnici, když už to není milionuhelník, ale kružnice bys musel být schopen si všimnout, že ti ta kružnice uhne na 40 metrech o 0,25 milimetru. Poznáš to ?

Já osobně by nepoznal, ani kdyby to uhnulo o 0,25 mm na jednom metru. A na planetě zemi to uhne o 0,25 mm na 40 metrech. Prostě jsi bez šance si toho všimnout, protože to zakřivení je šíleně malé.

Pomohlo to ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2020 11:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
pefi píše:
Bohužel, světlo letí dokonale rovně pouze ve vakuu, takže kvůli měnícímu se indexu lomu vzduchu ten experiment nejde připravit tak, aby na něj bylo spolehnutí. V podstatě podle "počasí" to může ukazovat zdánlivou kulatost, placatost nebo i dutost.

Niesom si isty, ci to plati aj pre laser, kedze ten nieje obycajnym svetlom, je v nom ovela viac energie nez v beznom svetelnom luce. Ale mozno sa mylim. Kedze laser sa pouziva na navadzanie rakiet atd, ci trpi tiez tymto javom, ze sa rovnako ako svetlo lomi v atmosfere... nezda sa mi totiz, ze by uz na par km cez jazero mohli atmosfericke prvky vo vzduchu odchylit laser o meter, to by potom bolo nemozne nieco trackovat na vzdialenost obeznej drahy, dalej navadzat rakety, kedze na tie vzdialenosti by to potom urobilo uz desiatky metrov. Ale mozno sa mylim a laser sa lame rovnako ako svetlo, len mi to prijde neuveritelne, ze by ho atmosfericke prvky vychylili uz po niekolkych kilometroch o 1 meter.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2020 11:38 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
TommyMafia píše:
Žádné srandičky, já to myslím vážně, dodnes jsem nepochopil, jak je to fyzicky možné. Podle selského rozumu - když vidíme záběry z vesmíru, či se podíváme na globus, tak vidíme kulatou zemi a obyvatelé na jižní polokouli či na Antarktidě by teoreticky neměli mít rovinu. Ale když si oni sednou ke stolu a jednoduše dají vodováhu na stůl, tak jim to ukáže krásnou rovinu že. Jenom se ptám na něco co mi není odmala jasné. Ty bys mi odpověděl, že je to tím že země je plochá. Rád bych se zeptal pefiho či jiných zdali by mi to polopatě vysvětlili. Díky

Polopate, lebo gravitacia posobi smerom do stredu zeme, a zakrivenie je tak male pri nasej velkosti, respektive malickosti, ze sa to javi takmer ako rovina, kde gravitacia posobi kolmo nadol (smerom nadol je do stredu jadra zeme). Cize nikam nabok ti to hlavu netaha, vzdy to taha kolmo nadol nezavisle na ktorom mieste zeme stojis. \":)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 2:12 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Polopate \":mrgreen:\"
Ak sa na gravitáciu pozrieme očami materialistu, tak materialista nemá odpoveď na príťažlivosť vesmírnych telies, pretože telesá nie sú nijako hmotne prepojené, žiadne lano, žiadna tyč,... a predsa Zem od Slnka neodletí.
Materialista potrebuje na všetko hmotu a medzi vesmírnymi telesami hmota nie je.
Odpoveď na gravitáciu je jednoduchá: žiadna gravitácia neexistuje \":D\"
A Zem až taká veľká nie je. Balatón má na dĺžku 77 km a zakrivenie na takej vzdialenosti činí už 465 m. Že som si to nikdy nevšimol \":mrgreen:\"
A kto chce tvrdiť, že laser sa na vzdialenosti "iba" 77 km vychýli až o 465 m?

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Naposledy upravil Teologik dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 2:50 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1963
Ceny ropy jsou v souladu s touto teorií?
https://www.protiproud.cz/politika/5025-ropny-zlom-tragedie-se-pry-nekona-jsou-zasoby-ropy-a-zemniho-plynu-nevycerpatelne-globaliste-se-tesili-na-svetove-vymirani-marne-proto-musel-nastoupit-ekoterorismus-bude-jednou-benzin-zase-za-dve-padesat.htm
https://www.protiproud.cz/politika/4347-zeme-se-nam-rozpina-pod-nohama-jsou-plovouci-desky-mylnou-teorii-hydridova-teorie-vzniku-kontinentu-ropa-a-zemni-plyn-nejsou-fosilie-jejich-zdroje-jsou-nevycerpatelne-naucime-se-vyuzivat-vodik.htm

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 5:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 68
Bydliště: Psáře
Jak je na tom atom z pohledu teorie o ploché Zemi? Je také plochý?

Jak je na tom lidská buňka z pohledu teorie o ploché Zemi? Je také placatá?

Jak jsou na tom Měsíc a ostatní vesmírná tělesa z pohledu teorie o ploché Zemi? Jsou také plochá?


Naposledy upravil PavelZ dne stř dub 22, 2020 6:03 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 5:58 pm 
Offline

Registrován: pát zář 22, 2017 12:12 am
Příspěvky: 71
pefi píše:
Tommy:


No a na té kružnici, když už to není milionuhelník, ale kružnice bys musel být schopen si všimnout, že ti ta kružnice uhne na 40 metrech o 0,25 milimetru. Poznáš to ?

Já osobně by nepoznal, ani kdyby to uhnulo o 0,25 mm na jednom metru. A na planetě zemi to uhne o 0,25 mm na 40 metrech. Prostě jsi bez šance si toho všimnout, protože to zakřivení je šíleně malé.

Pomohlo to ?

No takže 40mx25 = 1000m.... Tedy 25x0,25mm = na 1000m země to uhne o 6,25mm???
To pak ale není ani jak psal Igi na 2km 8cm a už vůbec ne Teologik s 425m na 77 km...Leda že by Teologik myslel místo metrů milimetry xD ... ty už by tam skoro seděli jelikož 77*6,25mm = 481,25mm...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 9:36 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
PavelZ píše:
Jak je na tom atom z pohledu teorie o ploché Zemi? Je také plochý?

Jak je na tom lidská buňka z pohledu teorie o ploché Zemi? Je také placatá?

Jak jsou na tom Měsíc a ostatní vesmírná tělesa z pohledu teorie o ploché Zemi? Jsou také plochá?

Atom nie je plochy (viem ze to vies, lsn odpovedam)
Ludska bunka nie je plocha.
Mesiac je konkavny hologram, hviezdy su plazmy vibrujuce roznymi frekvenciami, planety hologramy. Ak si tieto veci uvedomis, tak sa odprostis od nutnosti gulateho tvaru Zeme \":-)\"
PRECO SU HVIEZDY PLAZMY, MESIAC HOLOGRAM PRODUKUJUCI STUDENE SVETLO, SLNKO HOLOGRAM PRODUKUJUCI HORUCE SVETLO.... ? PRETOXE TAK TO STVORIL STVORITEL (Z NEJAKEHO DOVODU)......POHYB TYCHTO OBJEKTOV NIJAK NESUVISI S GRAVITACIOU (GRAVITSCIA NEEXISTUJE, EXISTUJE NA NASEJ ZEMI LEN VZTLAKOVA SILA), TIETO OBJEKTY MAJU SVOJU VLASTNU INTELIGENCIU URCITEHO DRUHU, NIE SU NEZIVE (samozrejme nie su zivocichy). MAJU SPOLOCNE JEDNO - SU NEHMOTNE. PRECO S NIMI POROVNAVAS HMOTNU ZEM ???

Fake let na Mesisc, fake sonda na Marse...... TIETO PODVODY boli vytvorene preto, aby ludia boli tymito prikladmi utvrdeni, ze Zem je gulata. Ved ak je Mesiac hmotny (nie je) a je gulaty (nie je), tak musi byt aj nasa Zem, preco by nebola....ze ? Ak je Mars gulaty a hmotny, a Mars je (na rozdiel od Mesiaca) planeta, tak uz DUPLOM musi byt nasa Zem gulata....
ALE TO VSETKO JE MATRIX. ROVNAKO AKO TEORIA VELKEHO TRESKU, ROVNAKO AKO "VEDECKE" POPIERANJE EXISTENCIE BOHA/STVORITELA, ROVNAKO AKO NEUSTALE POUZIVANIE BENZINU/NAFTY/BATERII (LEBO TO DOJI PENIAZE) NAMIESTO POUZIVANIA "FREE ENERGY",.....
ZEMEGULA JE MATRIX, ROVNAKO AKO NASE ZDRAVOTNICTVO, KTOREMU NEJDE O ZDRAVIE LUDI....
ZEMEGULA JE MATRIX ROVNAKO AKO NASE SKOLSTVO, KTOREMU NEJDE O TO, ABY LUDIA BOLI MUDRI.
ZEMEGULA JE NASTROJ SATANA, ZEMEGULA IDE RUKA V RUKE S VELKYM TRESKOM, A VELKY TRESK TOTALNE POPIERA STVORITELA, A TYM SAMOTNEHO SATANA (LEBO TEN BY BEZ STVORITELA NEEXISTOVAL).
SATAN (nie je to osoba, je to paraziticka temna ziva energdticka struktura) JE VYTVOR BOHA/STVORITELA.
BOH STVORIL SATANA, A OBAJA S NAMI HRAJU HRU. BOH NAS MILUJE, ALE JEHO LASKA JE NEVSIMAVA AZ LAHOSTAJNA. MUSI BYT TAKA, LEBO LEN VTEDY STVORITEL DOPUSTI, ABY SA TU HRALA TATO HRA, ABY TU BOL TENTO "MATRIX".
AVSAK STVORITEL CHCE, ABY LUDSTVO POKROCILO...... BOH STVORIL (CEZ LUDI/PROGRAMATOROV, ABY O SEBE STVORITEL NEDAL ZNAT "Z PRVEJ RUKY", INAK BY TO SPOSOBILO TOTALNU PASIVITU LUDSTVA TYPU "STARAJ SA O MNA, UZ VIEM ZE EXISTUJES, UKAZAL SI SA !") INTERNET DOSTUPNY PRE MILIARDY LUDI, ABY SA ICH VEDOMIE URCITYM SPOSOBOM SPOJILO, ABY SA NAVZAJOM UCILI BEZ UCEBNYCH OSNOV. URCITI LUDIA DOSLI NA TO, ZE ZEM JE V SKUTOCNOSTI PLOCHA, A ZE ZEMEGULA JE PODVOD. ZISTILI TO MNOHYMI POKUSMI A AJ VDAKA SCHOPNOSTI IST TOTALNE PROTI PRUDU "MAINSTREAMU". TOTO BOH CHCEL..... ODKEDY JE TU INTERNET, DUCHOVNY RAST (NEPLIEST S NABOZENSTVAMI) JE NA ZEMI NAJVIAC ROZVINUTY ZA POSLEDNYCH ASPON 3000 ROKOV (AK NIE ZA CELE LUDSTVO). NIKDY (ASPON CO JE LUDSTVU ZNAME) SA TAK NEVYOSTROVALA HRA KTORU S NAMI STVORITEL A SATAN HRAJU....... NIKDY NEBOLI NA SVETE TAKE PROTIPOLY AKO TERAZ (OSVIETENY VS TAZKY MATERIALISTA, TOTALNA CHUDOBBA VS. BILL GATES, CELIBAT VS. ZAVISLOST NA SEXE, ASEXUALITA VS. SEX TOTALNE BEZ ZABRAN, ATD, ATP).......
SOM NAZORU, ZE INTERNET JE TYM JEZISOM, KTOREHO BOH/STVORITEL POSLAL. NA INTERNETE JE O SVETE A JEHO PRINCIPOCH VSETKO, AKO TOTALNA PRAVDA, TAK TOTALNA LOZ, ABY LUDIA NEDOSTALI "NA PODNOSE" VSETKO BEZ ICH USILIA A ZAMYSLANIA SA. V MEDIACH MIMO INTERNET (KLASICKE RADIA A TELEVIZIE) NIKDY NEPOVEDIA DOLEZITU PRAVDU, PRETOZE TELEVIZIA A MAINSTREAM RADIO VLASTNIA ZAUJMOVE SKUPINY, KTORE TAZIA Z NEVEDOMOSTI A "SPIACEHO REZIMU" LUDI. TIE ZAUJMOVE SKUPINY SU ZVRATENE A TVORIA ICH VEDOMI/NEVEDOMI POSLUHOVACI SATANA (KEDZE IM IDE LEN O MAJETOK A MOC, AJ CEZ MRTVOLI A NESTASTIE INYCH).

ZEMEGULA (AKO KVAZI REALITA PREDOSTIERANA LUDSTVU POSLUHOVACMI SATANA) JE NUTNA NA TO, ABY LUDIA NEMALI 100% ISTOTU V EXISTENCIU STVORITELA, PRETOZE TU 100% ISTOTU ROZBIJA TOTALNE NELOGICKY KROK STVORIT GULU PRE ZIVOT, S DODATOCNOU NUTNOSTOU STVORIT GRAVITACIU, ABY SA NA TEJ ZEMI DALO ZIT. BOH BY TAKU KKTINU NEVYMYSLEL........ ALE SATANSKA ODNOZ VEDY TENTO NEZMYSEL VSTEPUJE SVETU...... A TAK AKO VEDA PRISLA S NEZMYSLOM ZVANYM "VELKY TRESK", TAK VEDA PRISLA S NEZMYSLOM "ZEMEGULA".

BOH A SATAN (POKIAL BOH NEDAL SATANOVI PLNU MOZNOST SAMOSTATNE ROBIT CO SATAN ROBIT CHCE VRAMCI URCITYCH MANTINELOV O KTORYCH NEMAME ANI SAJNU) CHCU Z LUDSTVA VYBRUSIT DIAMANT....A ASI NEPOZERAJU NA TO, KOLKO ZIVOTOV PADNE. ASI IM IDE LEN O TO, ABY LUDSTVO PREZILO. A KED NEPREZIJE, DUSE PREZIJU AJ MIMO LUDSKE TELO....

TENTO SVET JE HRA PLNA EXTREMOV.... JEDEN MASOVY VRAH, DRUHY ZACHRANUJE (NAPR. HASIC, ZACHRANAR) MNOZSTVO ZIVOTOV...

ALE SPÄT K "ZEMEGULI" ...... PAVEL, TO ZE BUNKA A ATOM SU GULATE (ALEBO TAKMER GULATE) ZNAMENA, ZE MUSI BYT AJ ZEM ? ZVIERATA SU GULATE (na par vynimiek) ??? Povrch tela zvierata/clovrka je sidlom obrovskeho mnozstva bakterii, virusov, atd.... To je ako analogia Zeme a ludi. Clovek sa poti (zemske vody), dycha (sopecna cinnost), hybe sa (vietor...)...

TO, ZE KVAPKA VODY PRIPOMINA GULU (ALE NIE JE GULOU), ZE BUNKA PRIPOMINA GULU (ALE NIE JE GULOU), TO NEZNAMENA, ZE ZEM JE GULATA.....PRECO ???? GULU PRIPOMINAJUCI TVAR JE NAJLEPSI PRE VZAJOMNU INTERAKCIU, PRETOZE SPOSOBUJE POCAS NEJ NAJMENEJ TRENIA......PRETO SA V LOTTO A PODOBNYCH SUTAZIACHOSUNE LOPTICKAMI A NIE KOCKAMI CI TROJUHOLNIKMI....... HEUREEEEKAAA...DOSLO TI TO ? \":-)\"
NASA ZEM NEORICHSDZA NA ROZDIEL OD KVAPIEK VODY A BUNIEK DO ZIADNEJ TRECEJ INTERAKCIE S INYMI PLANETAMI CI VESMIRNYMI TELESAMI. BUNKA MUSI MAT TAKY TVAR AKY MA, PRETOZE VDAKA TOMU TVARU MA PRI POHYBE ROZNYMI SMERMI V PODSTSTE VZDY ROVNAKY ODPOR (VZHLADOM NA TEKUTINU V KTOREJ SA NACHADZA).

NASA ZEM JE STACIONARNA, VODSTVO NA NEJ MA NULOVE ZAKRYVENIE (AKO V BAZENE), PEVNINA JE ROZNORODA (AKO VSETCI VIDIME). NECITIME POHYB ZEME, A SATANOVI POSLUHOVACI VO VEDE NAM VYMYVAJU MOZGY TEORIAMI KTORE TO VYSVETLUJU (ALE NEDAJU SA PRAKTICKY DOKAZAT), KTORE SU UMELO VYTVORENE,, ABY SA TYM DEMONSTROVALI KVAAAAZI DOKAZY O GULATOSTI ZEME. NIC NEPLATI, VSETKO JE TO KLAMSTVO, ROVNAKO AKO TERAZ NALETEL CELY SVET ZE COVID-19 JE HROZBA, PRITOM EXISTUJE LEN AKO NAZOV, A NIE AKO VSKUTOCNY VIRUS.....A POLKA LUDSTVA POSLUSNE NOSI RUSKA.........A Z TOHO SA PODSTSTNA VÀCSINA BOJI O SVOJ ZIVOT....

ELITY ZMANIPULOVALI CELY SVET......MANIPULUJU NIM ODJAKZIVA.......MANIPULUJU NAMI TERAZ..... NASTANE NAJVÄCSIA HOSPODARSKA/FINANCNA KRIZA VSETKYCH CIAS....A PRITOM TA HROZBA KTORA TO VSETKO MA MAT NA SVEDOMI JE VYPLOD FANTAZIE, VYPLOD MATRIXU. LEBO REALNE NEEXISTUJE. ROVNAKO JE TO SO ZEMEGULOU. NEEXISTUJE.
NASI POLITICI KLAMU, (SKORO) KAZDY TO VIDI.... MYSLITE SI, ZE TO JE STROP ? ZS MNOHONASOBNE VÄCSIE KLAMSTVA PACHANE NA LUDSTVU NEEXISTUJU ???

Mam zdravy rozum, v joginskom dychani (anuloma viloma) som sa dostal k pokrocilemu levelu (povedali mi to slovenski vyznamni jogini ked som za ich na to pytal) ejakulujem zriedka, som zamyslajuci sa introvert, NEZNASAM AKUKOLVEK VIERU, MAM RAD FAKTY. SOM SILNO POCHYBOVACNY.

Moje skolske vzdelanie je prudko podpriemerne (nedokoncil som strednu skolu, pretoze som sa odmietal ucit to co nikdy nevyuzijem), ale v otazkach chapania sveta som mudrejsi nez väcsina vysokoskolakov.
PRECO ??? PRETOZE VAM YEBEM NA AUTORITY.....A NA EMOCIONALNU A MECHANICKU VIERU. VDAKA TOMU MAM "OPEN MIND" A VIDIM TO, CO ANI MOJ BYVALY KAMOS DOKTORAND (mladsi o rok odo mna) NIE. MOZE SI STRCIT DO RITI AJ SVOJ TITUL... \":-)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 12:16 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 592
Yushihara píše:
No takže 40mx25 = 1000m.... Tedy 25x0,25mm = na 1000m země to uhne o 6,25mm???

Země je kulatá, takže tahle jednoduše to opravdu nejde. Když to spočítáš pro 40000-úhelník o straně 1000 metrů a pak pro rovnostranný trojúhelník o straně 1000m vyjde třetí strana trojúhelníku cca 16cm. Když si to nakreslíš tak uvidíš, že to celkem přesně odpovídá poklesu o cca 16 cm na úseku 2 km. Je to odhad, ale řádově by to snad mělo být správně.

Podobně pak pro 10 000 metrů to dělá asi 15 metrů.
To znamená, když použiješ n-obdélník o straně 10 km, stojíš ve vrcholu A a pozoruješ objekt umístěný na vrcholu C, který je "vzdálený" 2x10 km (AB + BC), tak je tam pokles 15 metrů, protože z A do B to je rovně, v bodě B se to zlomí a klesá to k bodu C pro úhlem 0,09 stupně a klesne to oproti rovině definované úsečkou AB o 15 metrů. Jinými slovy výška trojúhelníka ABC s vrcholem B a základnou AC je 15 metrů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 3:31 pm 
Offline

Registrován: pát zář 22, 2017 12:12 am
Příspěvky: 71
pefi píše:
Země je kulatá, takže tahle jednoduše to opravdu nejde. Když to spočítáš pro 40000-úhelník o straně 1000 metrů a pak pro rovnostranný trojúhelník o straně 1000m vyjde třetí strana trojúhelníku cca 16cm. Když si to nakreslíš tak uvidíš, že to celkem přesně odpovídá poklesu o cca 16 cm na úseku 2 km. Je to odhad, ale řádově by to snad mělo být správně.

Podobně pak pro 10 000 metrů to dělá asi 15 metrů.
To znamená, když použiješ n-obdélník o straně 10 km, stojíš ve vrcholu A a pozoruješ objekt umístěný na vrcholu C, který je "vzdálený" 2x10 km (AB + BC), tak je tam pokles 15 metrů, protože z A do B to je rovně, v bodě B se to zlomí a klesá to k bodu C pro úhlem 0,09 stupně a klesne to oproti rovině definované úsečkou AB o 15 metrů. Jinými slovy výška trojúhelníka ABC s vrcholem B a základnou AC je 15 metrů.

Díky za odpověď a objasnění. Mě včera ještě napadla další variace toho experimentu, proveditelná ale asi na cca 4km a více. Tedy jsem si teď doma spočítal pouhým násobením zhruba čísla pí xD (to pí mi tam padlo náhodou tzn. může to být jen shoda okolností, takže to klidně může být trochu jiné číslo a já to spojil s pí jelikož mám dost malé znalosti matematiky,tak jsem prostě hledal čím násobit abych se cca dostal rovnoměrně z těch 16 cm na 1500 cm) jelikož mě zajímalo kolik to bude dělat pro 4km. Tedy pro 2km to je těch 16cm. Pro 4km to bude 16cm*3,14 = 50cm/cca. Pro 6km 50cm*3,14 = 157cm/cca. Pro 8km 157cmx3,14 = 500cm. Pro 10km pak těch cca 1500cm tedy 500cm*3,14... Sedí to tak? Omlouvám se za ten laický přístup, já ve škole nedáva moc pozor, jelikož jsem měl takříkajíc jiné zájmy xD...

Počítal jsem si to, jelikož jsem přemýšlel, jak to jednoduše ověřit (když tedy údajně tím laserem je to komplikované) a napadlo mne použít dalekohled nebo lepší kameru či foťák a pro ty 2 km tenhle experiment bude těžko proveditelný, tedy ty 4 km se mi zdá to jistí... Řekněme tedy, že na jednom břehu vody o celkové délce 4km si lehnu s dalekohledem, který bude umístěn zhruba ve výšce mezi 10-15cm nad tou vodou. Tedy né úplně u hladiny, aby mi to nezkreslovali případné lehké vlny.No a na druhé straně si (ve výšce cca těch 12,5cm) buď sám pověsím něco výrazného nebo si tam někdo známí zapálí cigaretu či já nevím co. Cigareta se mi zdá zatím asi nejužitečnější pro tenhle pokus xD jelikož nevím jestli by to baterka, laser nebo svíčka atd.. atd.. nezkreslovali, díky tomu že mají větší svítivost, ale určitě bude něco vhodnějšího. Jen to bude chtít toho někoho dalšího kdo si jí zapálí na druhé straně a umístí jí kam je potřeba a samozřejmě noc ale to asi není problém a je to i jednodušší....No tu cigaretu tedy také umístím do té výšky 10-15cm nad hladinu. Tím pádem na jedné straně mám dalekohled ve výšce 10-15cm a na druhé straně cigaretu ve výšce nejlépe asi cca 12,5cm. Pokud je pravda těch 50cm přesah, tak to znamená, že nemám šanci zapálenou cigaretu šanci tím dalekohledem vidět pokud je země tedy kulatá že? xD... Ve dne a sám to jistě asi taky jde zkusit jen nevím kam až je možné s tím dalekohledem nebo foťákem se slušným zoomem dohlédnout, nevím jak tyhle věcičky na 4km fungujou, tedy mi to cigareta a druhá osoba v noci jistí a také tam bude potřeba mnohem méně kvalitní výbava.

Bude fungovat tenhle experiment? Jsou mé počty konečně správné? xD Případně napadá vás lepší verze. Například tedy do jaké výšky ideálně ten dalekohled umístit a co dát na druhém břehu do stejné výšky ve dne či v noci?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 4:11 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Yushihara, Pefi tvrdi ze Zem je gulata, ale nema ziaden dokaz, len naucene (klamlive) vedomosti.
Chces si to ze Zem je plocha overit pokusom ? O.k., ALE NEZABUDAJ NA JAV ZVANY REFRAKCIA.....
Ak nemas vhodne pocasie nad vodnou hladinou, vznikne refrakcia.
Avsak spolahlivo na dokazanie plochej Zeme fungune laser nad vodnou hladinou medzi bodom A a bodom B. Samozrejme Pefi naletel nejakym "autoritam", ze laser sa na taku vzdialenost ohne rovnaym oblukom, akym je na taku vzdialenost udajne obla "Zemegula"..... Toto si mysliet je neslychane..... Pefi je vzdelany, ale zaroven sa nedokaze vzdat emocionalne ci mechanickej viery v to co sa ucil a v mainstreamove autority ...... Cize aj napriek tomu ze je vzdelany, tak mu unika pre jeho zaslepenost fakt, ze Zem je PLOCHA, a ze teorie o oblom zahnuti laseru nad vodnou hladinou su skratka TOTAAAALNY NONSENS......

V tomto videu sa pozri na to, ako mozes pri pokuse dokazat plochu vodnu hladinu (cize plochu Zem) skratka ZLYHAT, ak je nevhodne pocasie (a tym nemyslim dazd)....

https://www.mojevideo.sk/video/3089c/vh ... plocha_zem).html

Cipovovanie ludstva je realna hudba blizkej buducnosti (ak to dopustime, alebo ak Stvoritel nejakym sposobom nezasiahne). Pred 20 rokmi sa z toho smialo asi 99,9% ludi.... Pefi (ak ako ludstvo prezijeme, a zaroven nebudeme ocipovani a s vymytym mozgom, lebo kto vie ake ucinky bude mat cip) sa to do niekolkych rokov dozvie, bude to vedirt cely svet tak, ako dnes vie o cipoch (hoci väcsina ludi to bohuzial stale povazuje za vyplod choreho mozgu).

ZIJEME V MATRIXE, V KTOROM NAS OKLAMALI AJ OHLADOM TVARU A VZNIKU NASEJ MATKY ZEM. Niektori ludia to vsakk nedokazu stale pochopit, a absolutne nezalezi na tom, ake vzdelanie maju...... Ci 6 tried na zakladnej, alebo doktorat......atd....

Mainstream ti ponuka len obrazky z photoshopu (zdmegula, satelity, planety, atd....), a CGI videa (moja mama ktora o plochej Zemi nechcela ani pocut, sa smiala ked videla udajne casozberne video zabery ISS.....aj ked plne verila v zemegulu, povedala, ze tie zabery su jasny FAKE)

Studuj ....postoval som pred X mesiacmi vela videi na tu temu na stranke mojevideo.sk.... zaujimave videa z YouTube prevzate.
Na tomto odkaze ich mas .....

https://www.mojevideo.sk/srch/plocha_zem/

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 4:31 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
pefi píše:
Tommy:
Zkus se zamyslet nad tím jak velké musí být zakřivení, abys dokázal poznat, že to není rovina, ale zakřivení.
.......
Já osobně by nepoznal, ani kdyby to uhnulo o 0,25 mm na jednom metru. A na planetě zemi to uhne o 0,25 mm na 40 metrech. Prostě jsi bez šance si toho všimnout, protože to zakřivení je šíleně malé.

Pomohlo to ?

Pefi, je mi z teba na zvracanie (zo znechutenia), prepac.... Hlavne ze po par km na vodnej hladine zajde lod za horizont, A TOTO SA POUZIVA AKO PRVOTNY DOKAZ GULATOSTI ZEME UCENY V SKOLACH.... A ty ako JASNY SYMPATIZANT ZEMEGULE napises, ze clovek nedokaze poznat zaoblenie Zemegule ???? VED PRESNE NA TOMTO PRIKLADE OPTICKEHO KLAMU STRACAJUCEJ SA LODE UVERILO KONCEPTU "ZEMEGULA" CELE LUDSTVO.....AJ KED TEN KONCEPT JE PODVOD, PRETOZE LOD MIZNE KVOLI KOMBINACII PERSPEKTIVY A REFRAKCIE (ak je v dany den refrakcia silna, lod skor zajde za horizont).....

Ocividne uz tahas z poslednych sil..... Bola to otazka casu, pretoze zem je proste plocha, a Zemegula je fikcia....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 8:20 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 592
Yushihara píše:
Díky za odpověď a objasnění. Mě včera ještě napadla další variace toho experimentu, proveditelná ale asi na cca 4km a více. Tedy jsem si teď doma spočítal pouhým násobením zhruba čísla pí xD (to pí mi tam padlo náhodou tzn. může to být jen shoda okolností, takže to klidně může být trochu jiné číslo a já to spojil s pí jelikož mám dost malé znalosti matematiky,tak jsem prostě hledal čím násobit abych se cca dostal rovnoměrně z těch 16 cm na 1500 cm) jelikož mě zajímalo kolik to bude dělat pro 4km. Tedy pro 2km to je těch 16cm. Pro 4km to bude 16cm*3,14 = 50cm/cca. Pro 6km 50cm*3,14 = 157cm/cca. Pro 8km 157cmx3,14 = 500cm. Pro 10km pak těch cca 1500cm tedy 500cm*3,14... Sedí to tak? Omlouvám se za ten laický přístup, já ve škole nedáva moc pozor, jelikož jsem měl takříkajíc jiné zájmy xD...

Jestli tam čirou náhodou vyjde násobení pi-krát bych musel odvodit, na to fakt večer nemám sílu. Metodu jak se k tomu odhadu dobrat přes n-úhelník jsem popsal docela podrobně, můžeš si to zkusit odvodit sám, stačí když si ještě najdeš vzoreček pro výpočet výšky trojúhelníku a máš k dispozici vše co k odvození potřebuješ.

Yushihara píše:
Počítal jsem si to, jelikož jsem přemýšlel, jak to jednoduše ověřit (když tedy údajně tím laserem je to komplikované) a napadlo mne použít dalekohled nebo lepší kameru či foťák a pro ty 2 km tenhle experiment bude těžko proveditelný, tedy ty 4 km se mi zdá to jistí...

Jakákoliv optická metoda trpí stejnými neduhy, jako laser. Index lomu vzduchu závisí na teplotě, tlaku a vlhkosti vzduchu, podle toho jaké zrovna budou tyto parametry se ti bude index lomu vzduchu měnit a světlo se ti bude od ideální přímky ohýbat, takže máš šanci vidět i objekty, které bys vidět neměl. Na trase 4 km nebude index lomu po celé trase stejný. Proto ten experiment fungovat může, ale taky nemusí - záleží na tom, jaké se ti podaří trefit počasí a jak bude navrstvený vzduch. Že se vzduch nějak bude vrstvit a bude to dělat paseku souvisí i s tím, že bys potřeboval, aby voda měla u hladiny stejnou teplotu jako vzduch - pokud jsi někdy plaval, tak jsi asi zažil, že se často teplota vody po pár metrech od břehu výrazně mění, takže podmínky blízké ideálním prostě nebudou. Potlačit to můžeš tím, že naopak experiment budeš dělat co nejvýš nad hladinou tak, aby se ti teplota a vlhkost vzduchu na trase paprsku pokud možno vůbec neměnila - k tomu potřebuješ být daleko od hladiny a mít bezvětří.

Tady máš (anglicky) v závěru hezky spočítané jaký je vliv změny indexu lomu (změna teploty a nebo tlaku) na zakřivení paprsku:
https://www.itp.uni-hannover.de/fileadm ... efrac.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 9:22 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 592
Jednorazovy_Nick píše:
Pefi, je mi z teba na zvracanie (zo znechutenia), prepac.... Hlavne ze po par km na vodnej hladine zajde lod za horizont, A TOTO SA POUZIVA AKO PRVOTNY DOKAZ GULATOSTI ZEME UCENY V SKOLACH.... A ty ako JASNY SYMPATIZANT ZEMEGULE napises, ze clovek nedokaze poznat zaoblenie Zemegule ???? VED PRESNE NA TOMTO PRIKLADE OPTICKEHO KLAMU STRACAJUCEJ SA LODE UVERILO KONCEPTU "ZEMEGULA" CELE LUDSTVO.....AJ KED TEN KONCEPT JE PODVOD, PRETOZE LOD MIZNE KVOLI KOMBINACII PERSPEKTIVY A REFRAKCIE (ak je v dany den refrakcia silna, lod skor zajde za horizont).....

Ocividne uz tahas z poslednych sil..... Bola to otazka casu, pretoze zem je proste plocha, a Zemegula je fikcia....

Ty dokáže poznat na 40 metrech plynulou změnu o 0,25 mm? Tak to jsi teda frajer.

Oči máš možná tak dobré, že zakřivení o méně než milimetr na 40 metrech poznáš. Ale bohužel ten n-úhelník (pravidelný mnohoúhelník) je na tebe zjevně příliš složitý. V ČR je mnohoúhelník učivo pro základní školy a bez toho to fakt nepůjde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 11:14 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy, a co je "na kraji" teda? Uz si sa tam bol pozriet? Ci bojis sa, ze prepadnes do vesmiru?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 779 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 52  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz