Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Príliš veľa DETOXU ?
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2016 3:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Pekne som po dlhšej dobe "najel" na jedno jedlo denne (OMAD "diéta", resp. IF protokol 23/1), už bez vedľajšieho "účinku" ktorý som mal v minulosti, keď som stále myslel na jedlo, ale nie preto, žeby som bol hladný, ale preto, že som nevedel na čo iné myslieť... \":D\"

Ale prejdem k veci........ Stravovací protokol prerušovaného "hladovania" typu 23/1 (23 za sebou nasledujúcich hodín nejem nič, jem len v jednohodinovom časovom "okne" za deň) sa už sám o sebe stará o myslím že dostatočnú detoxikáciu organizmu, čo sa týka dodatočného nezanášania organizmu.
Ja som okrem toho "priškrtil" aj príjem vody v zmysle, že vodu pijem v 4-8 hodinovom "okne", v ktorom je zahrnuté to jednohodinové okno na jedenie.... To je ďalší SILNÝ detox pre telo.
Toto sú dva druhy detoxikácií, ktoré sa týkajú každodenných "lačnoviek" po jedle a po vode.
Ja však robím aj iný detox, no rád by som sa niektorých "procedúr" vzdal, aby som mal viac času na iné veci...
Robievam tieto veci pre zdravie : Cvičím celé telo každý deň (spolu asi 1 hodina cvičenia denne), konzumujem zdravé jedlo každý deň (to jedno jedlo dňa), vešiam sa dolu hlavou na inverznom stole (úplne kolmo) každý deň, tri krát týždenne sa "váľam" na penovom valci po 15 minút na automasáž tela, čupím každý deň aspoň 15 minút (super na kolená), každý deň asi hodina chôdze aspoň..., 2x týždenne 25-30 minútový kúpeľ, denné mlganie oleja, 3x týždenne derivačný kúpeľ, raz za mesiac sankhapraksalana, niekoľkokrát týždenne reflexná masáž tváre trvajúca 10 minút, každé ráno stredný prúd uriny ako prvý "nápoj", denne néti slanou vodou...
Chcel by som z toho "vyhodiť" mlganie oleja, a hlavne derivačný kúpeľ (pri ňom musím sedieť, a proste zaberá tak isto čas...obe procedúry zaberajú po 15 minút)... Myslím totiž, že krv si svojim životným štýlom neznečisťujem, a že nemám aké odpadové látky presúvať do hrubého čreva z môjho tela (na to slúži derivačný kúpeľ).... Otázka znie : Myslíte si, že pri mojom životnom štýle mi je mlganie oleja a derivačný kúpeľ v podsatate NANIČ, pretože robím už DOSTATOČNE VEĽA pre svoje zdravie a detox, a mlganie a derivačný kúpeľ možno už nemajú čo čistiť ? ...

Niekto by možno navrhol "vyhodiť" z vecí prospievajúcich zdraviu miesto derivačného kúpeľa a mlgania oleja práve denné visenie dolu hlavou a automasáž na penovom valci... Lenže s tým nemôžem súhlasiť, pretože žiadne mlganie a ani derivačný kúpeľ mi neposlúžia na mechanickú masáž svalov tela, a ani nezmenia vplyv gravitácie na moje v nútorné orgány, na moju chrbticu a všetky kĺby, neprivodia mi viac kyslíka do mozgu a celej hlavy...

Ďakujem za odpoveď.

\":)\"

PS : Berte to tak, že som fanatik ako do vyživovania organizmu, tak do jeho detoxikácií........... Len zas deň nemá 30 hodín, ale 24... a ja si chcem nájsť svoj "štandard", a nie všetko stíhať "len tak-tak"...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš veľa DETOXU ?
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2016 4:26 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Ten olej bych klidně vyhodila, ale derivační koupel ne. Někde jsem narazila na informaci, že teplotní rozdíl, který při ní nastává, vede mimo jiné k tomu, že se kmenové buňky pohybují tělem na místa, kde jsou potřeba. Takže postupně regeneruje orgány. To je výhoda, kterou, myslím, jiné metody nenabízí.

Taky mě nebaví sedět denně 10 minut na záchodě a místo toho aplikuji ice-pack. Prodávají se (celkem draze) i chladící vložky vhodné k průběžnému nošení, tak, aby člověk mohl při d.k. dělat běžné věci.


Naposledy upravil Gamina dne čtv pro 15, 2016 4:49 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš veľa DETOXU ?
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2016 4:44 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina, o.k., tak derivacny nevyhodim. Budem davat ex tyzdenne po 15 minut, pred spanim. Pocas mlgania sa daju kludne robit veci (fyzicky nenarocne), ale nebavi ma mlganie... Pri derivacnom kupeli sa da akurat tak pocuvat hudba alebo pozerat nejake video... Lenze ja radsej pocuvam hudbu pri pratani lripadne tancovani ci spievani, a videa (film, atd) ozeliem... No co uz.... Totiz na masaz tvare a hlavne na tvarovu gymnastiku investujem tyzdenne 2 hodiny... Masaze tvare - esteticke aj zdravotne hladisko (reflexna masaz), tvarova gymnastika = naco mat vypracovane len telo, ked tvar bude ovisat (u mladych menej, u starsich viac)?... Ano, ide mi aj o mladu tvar...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš veľa DETOXU ?
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2016 4:53 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Jasně, chápu to, když je toho moc, je to po čase dost nepříjemné. Já jsem značně líná osoba a mám velký problém, pokud mám brát příliš suplementů/dělat hodně věcí. Ale derivační koupel je tak efektivní, že ji dělám 2x - 5x týdně ať se mi chce nebo ne \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš veľa DETOXU ?
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2016 5:31 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina píše:
Jasně, chápu to, když je toho moc, je to po čase dost nepříjemné. Já jsem značně líná osoba a mám velký problém, pokud mám brát příliš suplementů/dělat hodně věcí. Ale derivační koupel je tak efektivní, že ji dělám 2x - 5x týdně ať se mi chce nebo ne \":-)\"

Vies, mne slo o to, ci vlastne ta 23 hodinova DENNA lacnovka tykajuca sa jedla a 16-20 hodinova (na striedacku) DENNA lacnovka tykajuca sa vody, bude alebo nebude mat (popri inom) AJ take ucinky ako derivacny kupel.... Rozumies mi... \":-)\" Predstav si umyt riad dobre saponatom, a takto umyty ho umyt este raz... "Obavam" sa, ze to "druhe umytie uz umyteho" moze byt V MOJOM pripade derivacny kupel.... Ak to tak je, stratim nim 55 minut tyzdenne (3x15 procedura + 3x par minut priprava)... Ach...bodaj by som sa mylil, a derivacny kupel ma dodatocne cistil aj v mojom konkretnom pripade... Totiz na harmonizaciu organov ma posobit aj to moje denne lacnenie po jedle a vode (ktore mi psychicky neskodi a tesi ma ho pramtikovat - dolezite podotknut)

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš veľa DETOXU ?
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2017 1:08 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28243
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Pekne som po dlhšej dobe "najel" na jedno jedlo denne (OMAD "diéta", resp. IF protokol 23/1), už bez vedľajšieho "účinku" ktorý som mal v minulosti, keď som stále myslel na jedlo, ale nie preto, žeby som bol hladný, ale preto, že som nevedel na čo iné myslieť... \":D\"

Ale prejdem k veci........ Stravovací protokol prerušovaného "hladovania" typu 23/1 (23 za sebou nasledujúcich hodín nejem nič, jem len v jednohodinovom časovom "okne" za deň) sa už sám o sebe stará o myslím že dostatočnú detoxikáciu organizmu, čo sa týka dodatočného nezanášania organizmu.
Ja som okrem toho "priškrtil" aj príjem vody v zmysle, že vodu pijem v 4-8 hodinovom "okne", v ktorom je zahrnuté to jednohodinové okno na jedenie.... To je ďalší SILNÝ detox pre telo.
Toto sú dva druhy detoxikácií, ktoré sa týkajú každodenných "lačnoviek" po jedle a po vode.
Ja však robím aj iný detox, no rád by som sa niektorých "procedúr" vzdal, aby som mal viac času na iné veci...
Robievam tieto veci pre zdravie : Cvičím celé telo každý deň (spolu asi 1 hodina cvičenia denne), konzumujem zdravé jedlo každý deň (to jedno jedlo dňa), vešiam sa dolu hlavou na inverznom stole (úplne kolmo) každý deň, tri krát týždenne sa "váľam" na penovom valci po 15 minút na automasáž tela, čupím každý deň aspoň 15 minút (super na kolená), každý deň asi hodina chôdze aspoň..., 2x týždenne 25-30 minútový kúpeľ, denné mlganie oleja, 3x týždenne derivačný kúpeľ, raz za mesiac sankhapraksalana, niekoľkokrát týždenne reflexná masáž tváre trvajúca 10 minút, každé ráno stredný prúd uriny ako prvý "nápoj", denne néti slanou vodou...
Chcel by som z toho "vyhodiť" mlganie oleja, a hlavne derivačný kúpeľ (pri ňom musím sedieť, a proste zaberá tak isto čas...obe procedúry zaberajú po 15 minút)... Myslím totiž, že krv si svojim životným štýlom neznečisťujem, a že nemám aké odpadové látky presúvať do hrubého čreva z môjho tela (na to slúži derivačný kúpeľ).... Otázka znie : Myslíte si, že pri mojom životnom štýle mi je mlganie oleja a derivačný kúpeľ v podsatate NANIČ, pretože robím už DOSTATOČNE VEĽA pre svoje zdravie a detox, a mlganie a derivačný kúpeľ možno už nemajú čo čistiť ? ...

Niekto by možno navrhol "vyhodiť" z vecí prospievajúcich zdraviu miesto derivačného kúpeľa a mlgania oleja práve denné visenie dolu hlavou a automasáž na penovom valci... Lenže s tým nemôžem súhlasiť, pretože žiadne mlganie a ani derivačný kúpeľ mi neposlúžia na mechanickú masáž svalov tela, a ani nezmenia vplyv gravitácie na moje v nútorné orgány, na moju chrbticu a všetky kĺby, neprivodia mi viac kyslíka do mozgu a celej hlavy...

Ďakujem za odpoveď.

\":)\"

PS : Berte to tak, že som fanatik ako do vyživovania organizmu, tak do jeho detoxikácií........... Len zas deň nemá 30 hodín, ale 24... a ja si chcem nájsť svoj "štandard", a nie všetko stíhať "len tak-tak"...

Tak pochopitelně čeho je moc toho je příliš, ale detoxikace asi ani moc být nemůže spíše žere čas, ale to je daň za jiné výhody, tedy si člověk musí v hlavě srovnat co je jeho priorita.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš veľa DETOXU ?
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2018 8:47 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Už je čas zvoľniť...
Dá sa povedať, že som "narkoman".... Narkoman, čo sa týka detoxikačných procedúr...
Neriešim žiadnu rakovinu, cukrovku, ani nič podobné, som prakticky zdravý...
Ale uznajte sami, že toto už preháňam...
4x týždenne 15min (čas s prípravou - 20 minút) derivačný kúpeľ
7x týždenne 10 minút "tvárová gymnastika"
7x týždenne 10 minút visenie dolu hlavou na inverznom stole.
7x týždenne cvičenie (30 minút ráno, 40-45 minút večer, čiže 14 jednotiek cvičenia týždenne)
7x týždenne 15min mlganie oleja (dá sa len ráno nalačno, alebo večer pred spaním...)
1-2x týždenne kúpeľ (celkový čas aj so sprchovaním pred ním a so studenou sprchou po kúpeli = 30-35 minút)
2x týždenne 15 minútová automasáž na penovom valci
Denne prerušovaný pôst "IF 21/3" (predĺžil som z IF 22/2 z dôvodu, aby som miesto 90g bielkovín mohol v pohode zjesť 120-130g bielkovín, nech na tých 190cm ešte niečo svaloviny nalepím, lebo treba)
Denný "Dry Fasting" 12-15 hodín (záleží od ročného obdobia, v lete 12 hodín, v zime 15 hodín...)
Príprava potravín (okrem varenia živočíšnych potravín (vlastne to už len zohrievanie, lebo si navarím na 5 dní dopredu, 3 porcie dám do mrazničky) tam patrí aj denné máčanie ryže, máčanie, mixovanie, fermentovanie a potom varenie ovsa/pohánky/šošovice, hrachu.... Príprava pickles 2x mesačne, raz za 40 dní príprava vývaru na 40 dní...čo mi zaberie tiež dosť času... )
1x mesačne sanhkapraksalana
1x mesačne séria klystírov v jeden deň (počas hladovky)
1x mesačne 45 hodinová hladovka (láka ma dávať ju 2x mesačne, ale to mi zase "j*be"...)
V priemere 1x mesačne ejakulujem (taoisti a tantrici vedia, že týmto nechybujem), pričom tým netrpím, neabstinujem s orgazmovaním "nasilu", fakt mi stačí zažiť ho raz mesačne, prípadne ZHRUBA 18x ročne (od jari do jesene príležitostne 2x mesačne)...

Rozhodol som sa (pre vlastné dobro) vyradiť niečo z toho, nech mám konečne čas aj niečo si prečítať, a nech sa necítim previnilo, keď idem s kamošmi zahrať ping-pong (že márnim čas...), a aby som sa mohol aj pripraviť na to, že budem mať partnerku (najvyšší čas sa do toho dokopať - chcem to), aby som mal čas AJ NA ŇU...

Rozmýšľam, čo z toho vyradiť.... Asi to bude DERIVAČNÝ KÚPEĽ a MLGANIE OLEJA (o to skôr sa napijem a najem, lebo mlgám ráno 15 minút)... Rád by som vyradil aj iné veci (ach, a ako...), ale už to nejde...
Visieť dolu hlavou chcem každý večer (prospieva to celému telu, nie len chrbtici), a je už fakt jedno, že to bude 10 minút a nie 5 (zas 5 minút hore-dole), keď som si už kúpil to "hovädo" inverzný stôl, tak nech ho využívam 6-7x týždenne...
Tvárovú gymnastiku tiež nevylúčim (ani neobmädzím), keď cvičím svaly tela denne nejakých 70 minút, prečo by som nemal svaly tváre cvičiť 10 minút (tvár vidno VŽDY) ?
Vylúčiť dennú lačňovku (IF 21/3) a 45 hodinovú hladovku raz mesačne, TO BY BOLA BLBOSŤ, neušetril by som ani za prd času... a myslím, že toto sú práve tie najsilnejšie detoxikácie...
Vylúčiť kúpele by bola tiež blbosť, telo potrebuje "zmäkčiť" ten telesný "xerogel", a vďaka tomu je podstatne lepšia "prirodzená" detoxikácia organizmu.
Vylúčiť klystíry počas 45 hodinovej hladovky... ? Neviem... Asi by som nemal prísť o možnosť využívať glycerínové klystíry a podobne... A v deň (teda 45hod) hladovky mi deň ubieha 2x pomalšie, a to neznášam... Stačí mi jedna hladovka mesačne (práve som sa rozhodol \":D\") + denné lačnenie (IF 21/3)...
Bodaj by mi denne stačilo cvičiť tých 40 minút večer.... Ale to by som musel vylúčiť ranné cvičenie, ktoré je však zdravotného charakteru, a to by som si vyčítal... Patrí tu dynamická rotačná rozcvička celého tela, 5 tibeťanov, jogging 6 minút (doma), a ešte niečo (každý deň niečo iné), napríklad stojkovanie a vis na hrazde.... A 30 minút je fuč... Lenže to cvičenie na postave aspoň VIDNO, a svaly sa zídu v každom veku, v staršom o to viac... takže toho sa by bolo NEROZUMNÉ VZDAŤ !!!

Proste ten pocit, že keď budem starý a nebude to "tip-top", tak si poviem "NOOOO...LEBO SI NEROBIL TOTO A TOTO, A ZĽAVIL SI Z TOHO A TOHO !"...
Asi sa bojím starnutia...... \":D\" \":D\" ....... \":cry:\"
Lebo ak by mi moje starnutie neprinieslo MÚDROSŤ, tak potom mi nemôže priniesť NIČ... A či mi prinesie múdrosť, to je...otázne...
Hoci ešte viac než múdrosť je NEBOJÁCNOSŤ..... ktorá je vlastne tou najväčšou múdrosťou. A po nebojácnosti túžim, len je tak ťažké sa nebojácnym stať...

A vy ? Riešil niekto z vás niečo podobné (príliš veľa detoxikačných procedúr, a ako ich "zkresať") ?

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš veľa DETOXU ?
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2018 9:17 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Detox je tak jednoduchý, kámo. Prostě nekonat, zvolnit, nejíst, nepít .... jen se radovat ze života, být hooodně venku, třeba tam i spát, řadu dnů, fysicky konat, makat, něco užitečného, tvůrčího, přesouvat materiál, ku užitku, pro sebe či pro druhé, mít radost z výkonu, z práce, z výsledku. Nenasycen a anenapojen.
To je detox (čti: normální život).
Posílám ti svou úvahu o NEBOJÁCNOSTI (psáno před osmi lety).

O strachu

Pustíme - li se na tenký led opravdového života bez výčitek, projekcí minulosti a budoucnosti, nemáme o svém cíli vůbec jasno. Odhodlání žít život takto jest nutně slabé a notoricky pravidelně se mýlí v účelu. Lidský tvor, doufaje v odměnu, která zákonitě nepřichází, nemůže nic tušit o skutečných obtížích, jež ho očekávají.
Začínáme žít život. Kousek po kousku. A tvorovo odhodlání se brzo zmenší. Co žije, není to, co očekával nebo to, co si představoval. Přichází strach. Nemilosrdný a nekonečný. Tvora čeká bitva. Strach se skrývá za každou zákrutou cesty. Číhá. A člověk, poděšen jeho neustálou přítomností, obrátí se na útěk. Takže tento nepřítel ukončil jeho cestu za životem. Tvor už jen přežívá. Tvorovi se nic nestane. Jen jeho cesta končí. Poražený člověk.
Jest dáno člověku tuto bitvu vyhrát? Ano.
Bát se je nejen povoleno, nýbrž i žádoucno. Tvor se musí bát doopravdy a celou svou bytostí a zároveň nesmí přestat žít život, nesmí uhnout či utéct. Nakonec přijde okamžik, kdy nepřítel ustoupí. Člověk se přestane života bát.
Strach mizí pomalu, postupně, a pak zmizí najednou a to velmi rychle.
Abychom se nemýlili, jen člověk bázlivý je tvor společenský a společenství druhých vyhledávající. Nikoliv cílem, ovšem nutným následkem touhy po opravdovém životě, je samota. A nekonečná odpovědnost za sebe a za doslova vše kolem.
Lidské žití lavíruje mezi dvěma polohami. Jedna jest - on (život) je tu celý pro mne, druhá - jsem tady celý pro něj. Zlatá střední cesta jest lidským tvorům odepřena neb takový jest účel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz