Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 6:20 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Zaujal mě tenhle článek, co tu na mě právě vyskočil
https://www.sport.cz/ostatni/ostatni/cl ... tml#hp-sez

Nejde mi to moc do hlavy. Mám tak nějak za to, že pokud je někdo sportovec, tak je absolutně zdravej, teda kromě toho, že si přetěžuje nějakou skupinu svalů a kloubů. Ale rakovina plic? Napadá mě buď, že jak každej den dejchala ve velkym chladnej vzduch, tak to byl prostě extrémní nápor na plíce, a tak se stalo, co se stalo. Druhá verze, co mě napadá, že je to kvůli užívání nějakých steroidů a nebo kombinace obou důvodů. Napadá něco vás? Je škoda, že se to bohužel nikdy asi nedovíme, co byl hlavní důvod. Její osobní doktor nevydá zprávu o tom, co sypala, i kdyby to tak bylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 7:14 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
roberts píše:
Zaujal mě tenhle článek, co tu na mě právě vyskočil
https://www.sport.cz/ostatni/ostatni/cl ... tml#hp-sez

Nejde mi to moc do hlavy. Mám tak nějak za to, že pokud je někdo sportovec, tak je absolutně zdravej, teda kromě toho, že si přetěžuje nějakou skupinu svalů a kloubů. Ale rakovina plic? Napadá mě buď, že jak každej den dejchala ve velkym chladnej vzduch, tak to byl prostě extrémní nápor na plíce, a tak se stalo, co se stalo. Druhá verze, co mě napadá, že je to kvůli užívání nějakých steroidů a nebo kombinace obou důvodů. Napadá něco vás? Je škoda, že se to bohužel nikdy asi nedovíme, co byl hlavní důvod. Její osobní doktor nevydá zprávu o tom, co sypala, i kdyby to tak bylo.

Stačí, aby prošla někde, kde bourají střechu z azbestu zakázaným způsobem a rozprášují to do okolí a rakovina plic se za pár let objeví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 8:29 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Stav plic je také ovlivněn zdravotním stavem tlustého střeva.Na vlastní kůži jsem to poznala po 3 měsících každodenních klystýrů.Musel že mně odejít snad kýbl hlenů,celé noci jsem vykašlávala a nemohla spát.Památka na zápaly plic a záněty průdušek léčenými antibiotiky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Zaujal mě tenhle článek, co tu na mě právě vyskočil
https://www.sport.cz/ostatni/ostatni/cl ... tml#hp-sez

Nejde mi to moc do hlavy. Mám tak nějak za to, že pokud je někdo sportovec, tak je absolutně zdravej, teda kromě toho, že si přetěžuje nějakou skupinu svalů a kloubů. Ale rakovina plic? Napadá mě buď, že jak každej den dejchala ve velkym chladnej vzduch, tak to byl prostě extrémní nápor na plíce, a tak se stalo, co se stalo. Druhá verze, co mě napadá, že je to kvůli užívání nějakých steroidů a nebo kombinace obou důvodů. Napadá něco vás? Je škoda, že se to bohužel nikdy asi nedovíme, co byl hlavní důvod. Její osobní doktor nevydá zprávu o tom, co sypala, i kdyby to tak bylo.

Několik vysvětlení zde již padlo a další je hormonální problém protože si nedovedu představit jak dnes vyhrává někdo kdo do sebe nic nesype. Dnes se naprosto běžně dopuje i okresní přebor a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 11:49 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Goldman píše:
Stačí, aby prošla někde, kde bourají střechu z azbestu zakázaným způsobem a rozprášují to do okolí a rakovina plic se za pár let objeví.

No počkejte, tohle mě děsí, vím že můj brácha jednou dělal na brigádě při bourání takové střechy. Měli sice bezpečnostní opatření, ale to má jisté, že dostane rakovinu plic? To by přece museli být všichni dělníci už mrtví, ne? \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 9:58 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
zu_za_na píše:
No počkejte, tohle mě děsí, vím že můj brácha jednou dělal na brigádě při bourání takové střechy. Měli sice bezpečnostní opatření, ale to má jisté, že dostane rakovinu plic? To by přece museli být všichni dělníci už mrtví, ne? \":(\"

Pokud má brácha dobrý kořínek, tak nemusí rakovinu z azbestu dostat hned, ale třeba až za 20 nebo 30 let. Studie uvádějí, že dříve, než za 5 let tu rakovinu po nadechnutí azbestu člověk většinou nedostane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Azbest a rakovina plic
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 10:03 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
Zuzano, ještě bych dodal, že z bezpečnostního hlediska brigádníci nesmějí pracovat s azbestem, to mohou pouze specielně vyškolené osoby ve specielních skafandrech. Tady o tom něco píšou:

https://www.estav.cz/cz/4106.jaka-hrozi ... nstrukcich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 11:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
No počkejte, tohle mě děsí, vím že můj brácha jednou dělal na brigádě při bourání takové střechy. Měli sice bezpečnostní opatření, ale to má jisté, že dostane rakovinu plic? To by přece museli být všichni dělníci už mrtví, ne? \":(\"

To je pochopitelně blbost, dříve s tím pracovalo obrovské množství lidí a že by to představovalo zásadní problém není možno tvrdit. Většina rakovin plic je podle všeho z nadechnutí radioaktivní částice atomového spadu a tomu se nejde vyhnout, prostě buď máte smolíka nebo ne, ono to lítá všude po celém světě. Také zásadní nárůst těchto rakovin se datuje od prvních atomových výbuchů a nyní je zamořeno tak na 25000 let tedy asi nezkoumat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 12:00 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Jarda píše:
To je pochopitelně blbost, dříve s tím pracovalo obrovské množství lidí a že by to představovalo zásadní problém není možno tvrdit. Většina rakovin plic je podle všeho z nadechnutí radioaktivní částice atomového spadu a tomu se nejde vyhnout, prostě buď máte smolíka nebo ne, ono to lítá všude po celém světě. Také zásadní nárůst těchto rakovin se datuje od prvních atomových výbuchů a nyní je zamořeno tak na 25000 let tedy asi nezkoumat.

S tím souhlasím.Četla jsem to kdysi v WM magazínu.Prý jsou na tom lépe kuřáci, protože tím chrchláním se těch rad.částic zbavují.Ono to tak platí ve všem, všechno zlé je k něčemu dobré.
Sportovci se při námaze zadýchávají mají větší spotřebu kyslíku,víc dýchají a může tu být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 2:02 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Rakovina plic se obvykle objevuje ve věku nad cca 45 let, tedy v době, kdy člověku začínají docházet síly a slábne imunitní systém. Hodně zajímavý je i tento graf:
https://zniup3zx6m0ydqfpv9y6sgtf-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2015/02/150203-Lung-incidence-and-smoking-rates.png

Podle mě pokles u mužů souvisí s poklesem množství kouření a vzrůst u žen souvisí s tím, jak se ženy v UK zapojují do práce a jsou čím dál tím víc vystaveny chronickým pracovním stresům jako muži. Celkově stres likviduje obranyschopnost těla na všech frontách.

Škodlivý význam nízkých dávek radioaktivního záření se údajně hodně přeceňuje, protože se vychází z představy, že škodlivost je přímo (lineárně) závislá na obdržené dávce. Při tom se vychází z účinků atomových bomb na obyvatele Japonska, kteří dostali extrémní dávky a tyto údaje se celkem nesmyslně extrapolují i do dávek miniaturních. Tuto představu docela narušuje to, že úroveň radiačního pozadí v různých lokalitách docela dost kolísá a pokud vím, žádná přímá souvislost mezi zvýšeným radiačním pozadím a zdravotními následky nalezena nebyla. Zato jsou známy pozitivní účinky radonových lázní, kde zvýšená radioaktivita stimuluje imunitní systém. (Vím, něco jiného je alfa záření v lázních a něco jiného gama záření v plicích).

Ale z toho, co jsem četl a slyšel vidím spíš souvislost mezi rakovinou a chronickým stresem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 2:56 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Ten stres je důležitý,ale opravdu si myslíte,že lidi dříve také netrpěli chronick.stresem.Ve středověku se běžně umíralo hlady, všudepřítomné války, umíraly malé děti ,ženy při porodu apod.Ale lidé museli těžce pracovat a neměli moc času na přemýšlení.Byli součástí celku,museli si pomáhat.Jenže my jsme už trochu zchoulostivěli.Byli lidé, kteří dokázali přežít velké útrapy např koncentrační tábory apod.Samozřejmě jim vtom pomáhala víra.Dovede se vžít do pocitů mámy,která má děti ve válce?
Samozřejmě,že nezaplacená hypotéka je velký stres,ale většinou se na ní neumírá hlady.My už dávno nevíme co je to skutečný stres,kdy jde skutečně o život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 4:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Rakovina plic se obvykle objevuje ve věku nad cca 45 let, tedy v době, kdy člověku začínají docházet síly a slábne imunitní systém. Hodně zajímavý je i tento graf:
https://zniup3zx6m0ydqfpv9y6sgtf-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2015/02/150203-Lung-incidence-and-smoking-rates.png

Podle mě pokles u mužů souvisí s poklesem množství kouření a vzrůst u žen souvisí s tím, jak se ženy v UK zapojují do práce a jsou čím dál tím víc vystaveny chronickým pracovním stresům jako muži. Celkově stres likviduje obranyschopnost těla na všech frontách.

Škodlivý význam nízkých dávek radioaktivního záření se údajně hodně přeceňuje, protože se vychází z představy, že škodlivost je přímo (lineárně) závislá na obdržené dávce. Při tom se vychází z účinků atomových bomb na obyvatele Japonska, kteří dostali extrémní dávky a tyto údaje se celkem nesmyslně extrapolují i do dávek miniaturních. Tuto představu docela narušuje to, že úroveň radiačního pozadí v různých lokalitách docela dost kolísá a pokud vím, žádná přímá souvislost mezi zvýšeným radiačním pozadím a zdravotními následky nalezena nebyla. Zato jsou známy pozitivní účinky radonových lázní, kde zvýšená radioaktivita stimuluje imunitní systém. (Vím, něco jiného je alfa záření v lázních a něco jiného gama záření v plicích).

Ale z toho, co jsem četl a slyšel vidím spíš souvislost mezi rakovinou a chronickým stresem.

Na tom není moc co rozporovat, stres je svině, nicméně já jsem se nevyjadřoval k záření v přírodě v tom problém nevidím, ale k vdechnuté částici která pak svítí v plicích a dlouhodobě ničí tkáň až se to zvrtne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 4:31 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
ZDENINA píše:
Ten stres je důležitý,ale opravdu si myslíte,že lidi dříve také netrpěli chronickým stresem. Ve středověku se běžně umíralo hlady, všudepřítomné války, umíraly malé děti ,ženy při porodu apod.Ale lidé museli těžce pracovat a neměli moc času na přemýšlení.Byli součástí celku,museli si pomáhat.Jenže my jsme už trochu zchoulostivěli.Byli lidé, kteří dokázali přežít velké útrapy např koncentrační tábory apod.Samozřejmě jim vtom pomáhala víra.Dovede se vžít do pocitů mámy,která má děti ve válce?
Samozřejmě,že nezaplacená hypotéka je velký stres,ale většinou se na ní neumírá hlady.My už dávno nevíme co je to skutečný stres,kdy jde skutečně o život.

Evolučně jsme vybaveni na zvládání stresů akutních. Četl jsem, že dělali nějakou analýzu vlasů mumifikovaného těla a byli překvapení, že stav vlasů ukazoval, že průměrná úroveň stresů ve starověku byla mnohem nižší, než je dnes. Různé výzkumy také ukazují, že v bohatých zemích, kam patříme je úroveň stresu podstatně vyšší, než v zemích oproti nám "zaostalých", kde se žije mnohem ospalejším tempem a společnost je celkově méně soutěživá.

Ostatně mrkněte se, které země jsou na chvostě tabulky s četností sebevražd a uvidíte, že prakticky všechny bohaté západní země západního civilizačního okruhu jsou v horní polovině tabulky, ne ve spodní polovině tabulky, s výjimkou ekonomicky krachujících jihoevropských zemí (PIGS), které jsou charakteristické tím, že tam lidé mají na všechno dost času a stresovat prací se nenechají. Čestnou výjimkou je pak ještě Velká Británie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smrt rychlobruslařky zamyšlení
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 5:41 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
pefi píše:
Evolučně jsme vybaveni na zvládání stresů akutních. Četl jsem, že dělali nějakou analýzu vlasů mumifikovaného těla a byli překvapení, že stav vlasů ukazoval, že průměrná úroveň stresů ve starověku byla mnohem nižší, než je dnes. Různé výzkumy také ukazují, že v bohatých zemích, kam patříme je úroveň stresu podstatně vyšší, než v zemích oproti nám "zaostalých", kde se žije mnohem ospalejším tempem a společnost je celkově méně soutěživá.

Ostatně mrkněte se, které země jsou na chvostě tabulky s četností sebevražd a uvidíte, že prakticky všechny bohaté západní země západního civilizačního okruhu jsou v horní polovině tabulky, ne ve spodní polovině tabulky, s výjimkou ekonomicky krachujících jihoevropských zemí (PIGS), které jsou charakteristické tím, že tam lidé mají na všechno dost času a stresovat prací se nenechají. Čestnou výjimkou je pak ještě Velká Británie.

V tomhle máte naprostou pravdu,lidi se honí za mamonem a to stojí nervy.Celý život o něco usilujeme a zapomínáme žít.Pak na konci života jsme překvapeni,že jsme si vlastně život neužili.Já jsem jen chtěla říct,že ten práh vnímání stresu je nyní nižší.Ty" jednodušší",národy,etnika mají život klidnější.A ve vyspělých zemích se jim platí tučná renta,aby nemuseli dělat a snažit se dosáhnout nějakýho vzdělání,čímž až nebude na dávky vznikne nový proletariát, který bude bojovat za svá práva a to pak bude veselo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Azbest a rakovina plic
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2019 8:44 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Goldman píše:
Zuzano, ještě bych dodal, že z bezpečnostního hlediska brigádníci nesmějí pracovat s azbestem, to mohou pouze specielně vyškolené osoby ve specielních skafandrech. Tady o tom něco píšou:

https://www.estav.cz/cz/4106.jaka-hrozi ... nstrukcich

Co se týče azbestu, tak jeho vliv na vznik rakoviny se dost jasně potvrdil u záchranářů, kteří zasahovali 11. září v hořících dvojčatech. Ve vzduchu byly molekuly azbestu a doposud 13000 záchranářů dostalo rakovinu, většinou to byla rakovina plic. Předpokládá se, že ještě monoho dalších, co vdechly molekuly azbestu, ještě rakovinu dostanou, protože to může trvat i desítky let, než se vliv vdechnutého azbestu projeví. Ale i tak, 13000 lidí s rakovinou není málo. Ve skutečnosti stačilo jen to, že uvnitř mrakodrapů bylo pár konstrukcí natřeno azbestovou barvou a během požáru se molekuly azbestu rozšířily do vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz