Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob dub 15, 2017 9:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
SemTamTuPrídem píše:
Na co teda cakas ? Ak byvas v 2 a menej izbovim byte, ciastocne chapem ze to zaberie dost miesta... Oprety v rohu steny mi zabera 66x97cm plochy. Ale za nic by som ho nemenil...

přesně, zatím to místo hledám \":oops:\" \":wink:\" o věcičce už vím přinejmenším 2 roky a určitě to musí být super \":P\" \"8)\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 10:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
určitě dobrá věcička, taky už se na ni chystám pár let, jelikož s páteří mám velice dobré osobní zkušenosti.
Od páteře taky začínají zdravotní potíže a stavy, které lidi dovedou k lékařům Tabletkářům a pak už jedete šupem z kopce \":!:\" \":roll:\" Taky zkušenost životní, kdy jeden známý se ,,léčil,, dlouhá léta se srdcem a bral pilulky a byl problém v páteři \":!:\" \":roll:\"

To máte plnou pravdu, lékaři se sice tvrdě perou o své výsadní právo stanovit diagnózu a léčbu již i na úrovni vlád, nicméně jim tak nějak uchází skutečnost, že veliké procento jejich závěrů je hrubě mimo a nastavená léčba v lepším případě k ničemu v horším i škodlivá. Pokud tedy chtějí to výsadní právo neomylnosti musí se tak i chovat a mít ty neomylné výsledky, pak je nikdo nebude obcházet a chodit za šarlatány, kteří se mnohdy řídí pouze selským rozumem a odhadnou to mnohdy i lépe. Netvrdím že je to pravidlo, ale prostě si asi obě strany musí přiznat své omezené možnosti a v přístupu ke klientovi vycházet zásadně z jasného pravidla "především neškodit".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 8:49 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, chcem sa spýtať niekoho, aké s tým mate skúsenosti, pri dlhodobom uživaní napríklad 3+ mesiace, pomohlo vám to s problémami s chrbticou? (bolesti, skolioza atď..)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 20, 2018 8:52 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Dřív jsem visela na lehátku jako netopýr i dvacet minut v jednom kuse.Začaly mi bolet kyčle, nic se nemá přeháňet.Dostala jsem radu,že se má viset maximálně jednu minutu,pak do vodorovné polohy.V té se páteř léčí. Po více jak jedné minutě visení se svaly kolem páteře stahují a výsledný efekt není tak velký.Takže do minuty viset,pak do vodorovné polohy taky aspoň na minutku,i déle, a pak znovu.Docela se mi to osvědčilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 30, 2018 8:18 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ZDENINA píše:
Dřív jsem visela na lehátku jako netopýr i dvacet minut v jednom kuse.Začaly mi bolet kyčle, nic se nemá přeháňet.Dostala jsem radu,že se má viset maximálně jednu minutu,pak do vodorovné polohy.V té se páteř léčí. Po více jak jedné minutě visení se svaly kolem páteře stahují a výsledný efekt není tak velký.Takže do minuty viset,pak do vodorovné polohy taky aspoň na minutku,i déle, a pak znovu.Docela se mi to osvědčilo.

Ja pouzivam takmer denne (mozno 2 dni v mesiaci nie) inverzny stol presne 3 roky. Najprv to bolo 10-15 minut v jednom kuse, ale posledny necely rok je to 6 minut v jednom kuse, vecer. Dlhsie ma to proste nebavi. Ale...rozmyslam o zmene - 3 minuty rano a 3 minuty vecer....mozno takym stylom, ze minutu visim, minutu "stojim", minutu visim. Avsak neviem, ci by nebolo predsalen lepsie visiet 3 minuty vcelku... Jedna vec si benefity pre chrbticu a krize, druha bec benefity pre vnutorne organy (vratane mozgu), ktore sa intenzivnejsie prekrvia pod väcsim tlakom v polohe hlavou dolu... Keby ta poloha trvala 2x 1 minuta (s minutovou pauzou medzi tym), mam dojem, ze organy sa prekrvia menej... Takze za este rozhodnem co zvolim... V kazdom pripade tych 6 minut vecer chcem rozdelit na 3min rano a 3min vecer...pretoze si myslim, ze to bude o kusok prospesnejsie pre telo... Nie z dovodu, ze by 6 minut visenia "v jednom kuse" skodilo, ale z dovodu, ze telo asi oceni viac dve visenia denne (rano, vecer) po 3 minuty, nez jedno po 6 minut.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 28, 2020 7:27 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ahojte.
Čo je podľa vás lepšie ?

1. Visieť dolu hlavou 2x denne po 6 minút "v jednom kuse"
2. Visieť dolu hlavou 2x denne po 7 minút, s tým, že každé 2 minúty prejdem asi na 30 sekúnd z polohy "dole hlavou" do polohy "dole nohami"....

V prvom prípade by sa asi lepšie natiahla chrbtica, v druhom prípade by to bolo asi lepšie pre prekrvenie orgánov....

Váš názor ?

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz