Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 12:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 6:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
K tématu by mě zajímalo: Bývala jsem vždycky nastydlá pravidelně 2x za rok, klasický průběh-pálení nosohltanu+teplota, suchý kašel, pak odkašlávání,hleny a rýma. To celé tak 10 dní, po celou dobu zvýšená teplota. Nikdy jsem to nepotlačovala, pouze bylinky, ležení a pocení. Poslední tři roky nic, pouze na podzim jakýsi náznak, že na mě něco leze. Teď v pátek to začlo v nose, nepatrně zvýšená teplota tři dny, jinak nic a nerozběhlo se to. Brala jsem si pouze koloidní stříbro. Tak nevím, né že by mě to vadilo, ale čím to může být? Že by lepší imunitní systém? Životospráva je u mě stejná, teda s civilizačními prohřešky...Taky si říkám, že by nemuselo být na škodu se občas vyčistit chrchláním a rýmou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
K tématu by mě zajímalo: Bývala jsem vždycky nastydlá pravidelně 2x za rok, klasický průběh-pálení nosohltanu+teplota, suchý kašel, pak odkašlávání,hleny a rýma. To celé tak 10 dní, po celou dobu zvýšená teplota. Nikdy jsem to nepotlačovala, pouze bylinky, ležení a pocení. Poslední tři roky nic, pouze na podzim jakýsi náznak, že na mě něco leze. Teď v pátek to začlo v nose, nepatrně zvýšená teplota tři dny, jinak nic a nerozběhlo se to. Brala jsem si pouze koloidní stříbro. Tak nevím, né že by mě to vadilo, ale čím to může být? Že by lepší imunitní systém? Životospráva je u mě stejná, teda s civilizačními prohřešky...Taky si říkám, že by nemuselo být na škodu se občas vyčistit chrchláním a rýmou...

Možná něco děláte lépe, čistit se chrchláním a rýmou je blbost, čistit se máte přes střevo a ne přes horní cesty dýchací, které představují náhradní kanál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 9:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Ja teraz vôbec niesom chorý ani nemám zapchatý nos, ani teplotu ani kašel ale často sa mi stáva že vychrlem hlien. Tiež treba vyčistiť črevá pomocou klystýru? Pred 3 dňami som urobil tú očistu Sankhapraksalanu a to mi tiež vyčistilo črevá nie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Ja teraz vôbec niesom chorý ani nemám zapchatý nos, ani teplotu ani kašel ale často sa mi stáva že vychrlem hlien. Tiež treba vyčistiť črevá pomocou klystýru? Pred 3 dňami som urobil tú očistu Sankhapraksalanu a to mi tiež vyčistilo črevá nie?

To může také být z letitých úsad, které postupně vycházejí a klystýr určitě neuškodí, ale také bych vyzkoušel křenovou kašičku. Jinak šankaprakšalána střeva pochopitelně vyčistí, ovšem určitě se musí několikrát opakovat, jeden pokus zase tak moc neznamená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 8:13 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
No tak to bude lebo ja som viac než 10 rokov každé ráno pil mlieko. Aj po tej očiste Sankhapraksalane mi prvá stolica vyšla aj s hlienmi to znamená že tých hlienov je tam poriadne veľa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
No tak to bude lebo ja som viac než 10 rokov každé ráno pil mlieko. Aj po tej očiste Sankhapraksalane mi prvá stolica vyšla aj s hlienmi to znamená že tých hlienov je tam poriadne veľa

Ono se to časem vyčistí, ale bude potřeba trochu trpělivosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 12:16 pm 
Offline

Registrován: ned pro 19, 2010 7:54 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den, omlouvám se, že jsem psala do zpráv. Chvíli jsem bojovala s vložením příspěvku. Prosím o radu. Mám několik měsíců ucpané dutiny, hlavně večer, když si lehnu. Zároveň s tím mi začalo pískat v uších, intenzita je střídavá. Myslíte, že to může mít souvislost? Navíc se mi v oku objevila jedna zákalka, jakoby řetízek. Lze to odstranit? (je mi 23 let). Z vyšetření u doktorů vše v pořádku. Předem moc děkuji za odpověď. Klára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Klara2606 píše:
Dobrý den, omlouvám se, že jsem psala do zpráv. Chvíli jsem bojovala s vložením příspěvku. Prosím o radu. Mám několik měsíců ucpané dutiny, hlavně večer, když si lehnu. Zároveň s tím mi začalo pískat v uších, intenzita je střídavá. Myslíte, že to může mít souvislost? Navíc se mi v oku objevila jedna zákalka, jakoby řetízek. Lze to odstranit? (je mi 23 let). Z vyšetření u doktorů vše v pořádku. Předem moc děkuji za odpověď. Klára

Zahlenění jednoznačně souvisí se zaneseným střevem a mimo pravidelné čištění střeva je vhodné hleny rozpustit křenovou kašičkou, což zlepší jejich vyloučení. Pískání s tím souviset může, ale dost často jde o vápenné úsady v uchu a je vhodné je rozpustit pomocí větších dávek hořčíku. Ten problém v oku by bylo nutné přesněji popsat, ale může jít jak o výsledek silného překyselení, což odpovídá těm ostatním problémům, tak o očního parazita, kterého jste si třeba přivezla jako živý suvenýr z nějaké exotické dovolené. Osobně bych začal od toho střeva a srovnal hodnoty pH do normálu, pak se dá odstranit prakticky vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 10:15 pm 
Offline

Registrován: ned pro 19, 2010 7:54 pm
Příspěvky: 10
Děkuji za radu. Začnu tedy s vyplachováním střev močí. Dnes jsem si upravila flašku na výplachy nosu, bohužel jsem nesehnala konvičku. Prosím ještě o radu jak velké dávky hořčíku mám brát? Hezký večer. Klára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Klara2606 píše:
Děkuji za radu. Začnu tedy s vyplachováním střev močí. Dnes jsem si upravila flašku na výplachy nosu, bohužel jsem nesehnala konvičku. Prosím ještě o radu jak velké dávky hořčíku mám brát? Hezký večer. Klára

Hořčík se bere tak, že každý den zvýšíte dávku a plynule s dávkou stoupáte, až do stavu průjmu. Pak jeden den vynecháte a berete tu dávku, která průjem ještě nevyvolala a držíte se tedy stále těsně pod tím vyvoláním průjmu. Tělo se postupně nasytí a zase nastane průjem, čili zase klesnete o jednu dávku a takto až do srovnání deficitu, což trvá tak 2-4 měsíce. Jedna dávka je tak rovná moka lžička, tedy gram chloridu hořečnatého, nebo adekvátní dávka pilulek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned pro 19, 2010 7:54 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den. Zkoušela jsem chlorid hořečnatý najít na internetu, ale neúspěšně. Moc se v tom nevyznám a nerada bych objednala něco špatného. Pročítala jsem diskuze a dočetla jsem se, že ho posíláte, je to ještě aktuální? Klára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Klara2606":2lbshnki]Dobrý den. Zkoušela jsem chlorid hořečnatý najít na internetu, ale neúspěšně. Moc se v tom nevyznám a nerada bych objednala něco špatného. Pročítala jsem diskuze a dočetla jsem se, že ho posíláte, je to ještě aktuální? Klára[/quote:2lbshnki]
Je to aktuální a posílám i jiné zboží co se blbě sežene, koukněte sem

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 8:58 pm 
Offline

Registrován: ned pro 19, 2010 7:54 pm
Příspěvky: 10
Děkuji, objednané věci došly v pořádku. Ještě prosím o radu jak se bere křemík. Našla jsem tady, že jedna polévková lžíce rozpustit ve vodě, platí to pro všechny uživatele? Pro upřesnění zákalky v oku- je složená z čárek a teček, různě mění tvar, je poloprůhledná a pohybuje se s okem. Je mi teprve 23 let a nějak si nedovedu představit, že bych s něčím takovým musela žít. Doufám, že se to dá odstranit. Najela jsem na stravu, kterou doporučujete, dělám si dvakrát denně mrkvovo- jablečné šťávy a PH stouplo, při prvním měření jsem byla opravdu hodně překyselená, PH 5.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Klara2606 píše:
Děkuji, objednané věci došly v pořádku. Ještě prosím o radu jak se bere křemík. Našla jsem tady, že jedna polévková lžíce rozpustit ve vodě, platí to pro všechny uživatele? Pro upřesnění zákalky v oku- je složená z čárek a teček, různě mění tvar, je poloprůhledná a pohybuje se s okem. Je mi teprve 23 let a nějak si nedovedu představit, že bych s něčím takovým musela žít. Doufám, že se to dá odstranit. Najela jsem na stravu, kterou doporučujete, dělám si dvakrát denně mrkvovo- jablečné šťávy a PH stouplo, při prvním měření jsem byla opravdu hodně překyselená, PH 5.

Základní dávka je 25 dkg, která se bere po polévkové lžíci denně a pak se sníží dávka na kávovou lžičku denně. Nemusíte to pouze pít, klidně se dá namíchat do jídla. Po odkyselení a nějaké době demineralizace uvidíte změny. Pokud by problém přetrvával, tak se dá ještě celá problematika vysvětlit jako důsledek činnosti parazitů v oku, ale zatím bych nepředbíhal to uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 9:59 pm 
Offline

Registrován: ned pro 19, 2010 7:54 pm
Příspěvky: 10
Začala jsem brát hořčík, který jsem od vás objednala, kvůli pískání v uchu. Psal jste mi, že by to mohlo být kvůli vápenatým usazeninám. Dostala jsem průjem už třetí den (po třech lžičkách), nečekala jsem, že to bude tak brzo. Jinak nevadí, když si vyplachuji nos urinou, i když ještě nemám ustálené PH? Pořád hodnoty kolem 6, ale mám pocit, že mi to ulevuje, jak mám hodně zahleněné dutiny. Klára


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz