Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 23, 2024 8:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Moc děkuji - zkusím s tím a také se sebou něco udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 6:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
S klystýry u dětí jsem taky uspěla až když bylo ouvej a dalo mi to dost přesvědčování na poprvé. Pak jak zjistily, že je to sranda, šlo to. Děnně pijí kefíry z mléka a tibi krystakové limči a je to v pořádku. Srovnaly se dobře. Jen ta strava, co se vaří všade po jídelnách a je ,,dětem prospěšná " a chutná, že si tam pro obědy chodí spousty lidí nejni ideál. Ale to odbourat je na delší čas, aby děti neměly problémy ve škole se svými spolužáky a byly schopny mězi nimi přežít a nestat se takto nástrojem posměchu a šikany.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 8:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
...Při nachlazení vlastně naše symbiotické bakterie začnou přes naše sliznice odstraňovat usazené hleny a zakyselení...
Já překyselený nejsem a přesto mě rýma dostala protože na mě prská x lidí kolem. Většinou to na mě nemá dopad, ale teď se zřejmě někdě v "ochranném štítu" objevila trhlina...
Zajímá mě ale spíš co fyzická aktivita? Když během nachlazení sportuju (fotbal, posilovna...) tak mi přijde, že se tělo pořádně vypotí a pomáhá to...ale jen dočasně. Den poté mi přijde, že je tělo aktivitou vysíleno a stav se zhorší. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je lepší sport vynechat a jen polehávat a válet se doma v teple?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Host píše:
Já překyselený nejsem a přesto mě rýma dostala protože na mě prská x lidí kolem. Většinou to na mě nemá dopad, ale teď se zřejmě někdě v "ochranném štítu" objevila trhlina...
Zajímá mě ale spíš co fyzická aktivita? Když během nachlazení sportuju (fotbal, posilovna...) tak mi přijde, že se tělo pořádně vypotí a pomáhá to...ale jen dočasně. Den poté mi přijde, že je tělo aktivitou vysíleno a stav se zhorší. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je lepší sport vynechat a jen polehávat a válet se doma v teple?

Keď s telom počas choroby budeš hýbať iba na to najnutnejšie, tak mu iba uľavíš a ušetríš mu energiu na to, aby sa vysporiadávalo s chorobou. Šport počas chrípok a kýchaní rôzneho druhu sa všeobecne nedoporučuje, lebo sú preťažené nájmä srdce. Pokiaľ chceš vypotiť bacilusy a iné potvory, najlepšie je vypotiť sa po perinou. Staré, dobré, účinné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Sybilla píše:
Pokiaľ chceš vypotiť bacilusy a iné potvory, najlepšie je vypotiť sa po perinou. Staré, dobré, účinné.
Čím nechemickým pocení vyvolat pokud teplotu nemám/nemívám? Normálně se pod peřinou nepotím, leda že bych tam měl nějakou spolupotitelku \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Host píše:
Čím nechemickým pocení vyvolat pokud teplotu nemám/nemívám? Normálně se pod peřinou nepotím, leda že bych tam měl nějakou spolupotitelku \":-)\"

napr. takto:
Škoricovník cejlónský – Cinnamomum zeylanicum. Nálev z 2 – 5 g prášku škorice na 1 šálku teplej vody. Bakteriocídne a sedatívne účinky, podporuje krvný obeh, zlepšuje trávenie, tlmí kŕčovité bolesti žalúdku a čriev. Zastavuje kašeľ, vyvoláva potenie, pri nachladnutiu so zimnicou, podporuje krvní obeh. Doporučuje sa pri bolestiach v oblasti pŕs a kolien, pri impotencii, pri zime v žalúdku, lieči vredy. Na bolestivé kĺby - Kôra škorice, čerstvý zázvor - 3 dni vylúhovať v 1/2 l vodky. Roztokom potierať kĺby.
Lipa veľkolistá – má výrazný účinok na podporu potenia, pije sa 3-5 x denne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Já překyselený nejsem a přesto mě rýma dostala protože na mě prská x lidí kolem. Většinou to na mě nemá dopad, ale teď se zřejmě někdě v "ochranném štítu" objevila trhlina...
Zajímá mě ale spíš co fyzická aktivita? Když během nachlazení sportuju (fotbal, posilovna...) tak mi přijde, že se tělo pořádně vypotí a pomáhá to...ale jen dočasně. Den poté mi přijde, že je tělo aktivitou vysíleno a stav se zhorší. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je lepší sport vynechat a jen polehávat a válet se doma v teple?

Pokud vám to takhle selhalo, tak buď udělejte to, co píše Sybilla, nebo vyzkoušejte španělský plášť. Celá věc sice spočívá v tom, že si chvilku budete připadat jako žena, ale to nevadí. Vezmete dámskou noční košili, namočíte ji do vlastní uriny, potom si ji obléknete v posteli se zabalíte do igelitu a přikryjete peřinou. Garantuji pocení o kterém se vám ani nezdá a účinnost tohoto svérázného postupu je opravdu obdivuhodná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 9:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
...Zde pomůže cibule v jakékoliv formě, dávkování co člověk snese...
Rýmu jsem nakonec udolal za víkend pouhým přidáním cca poloviny větší cibule nadrobno pokrájené do sirné patlaniny. Přišlo mi, že cibule má taky síry dost tak se tam ztratí. Bylo cítit že dutiny protahuje fest...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Rýmu jsem nakonec udolal za víkend pouhým přidáním cca poloviny větší cibule nadrobno pokrájené do sirné patlaniny. Přišlo mi, že cibule má taky síry dost tak se tam ztratí. Bylo cítit že dutiny protahuje fest...

Cibulovité rostliny mají síry opravdu hodně a jsou do sirné patlanice vyloženě vhodné. Také na vyloučení a zkapalnění hlenů je cibule zcela nejlepší, hned po křenu a ten váš postup je tedy ideální, ale po mě jste chtěl pocení, tak jsem toto neřešil, to je zde již někde několikrát napsáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 10:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 14, 2010 1:37 pm
Příspěvky: 2
Ahoj, není to sice dotaz přímo na nachlazení, spíš na dlouhodobý zánět nosohltanu.
Můj 5-letý syn jím už trpí více méně několik měsíců. Má to kolísavý průběh, ale zatím se to ještě nevrátilo k normálu, poslední týdny je to spíš stále stejné, velmi málo toho vysmrká, ale dýchací cesty má neustále ucpané. Používáme Vincentku, jeden čas i mořskou vodu, užíval hlívu ústřičnou (Hlíváček), nyní Sinupret. Dlouhodobě se snažím o to, abych mu zvyšovala podíl syrového ovoce a zeleniny, dělám mu šťávy z pomerančů, jablek...není to vždy jednoduché. Pořád jsem doufala, že to přejde, že je to neustálou expozicí virům ve školce.
Syn je jinak zcela vitální a bez jiných obtíží snad kromě snížené chuti k jídlu, což ho provází od narození, sladkosti by samozřejmě jedl rád \":(\".
Jak se provádí výplach dutin u dětí? A co dalšího by bylo vhodné podniknout? Děkuju. V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 3:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vevava píše:
Ahoj, není to sice dotaz přímo na nachlazení, spíš na dlouhodobý zánět nosohltanu.
Můj 5-letý syn jím už trpí více méně několik měsíců. Má to kolísavý průběh, ale zatím se to ještě nevrátilo k normálu, poslední týdny je to spíš stále stejné, velmi málo toho vysmrká, ale dýchací cesty má neustále ucpané. Používáme Vincentku, jeden čas i mořskou vodu, užíval hlívu ústřičnou (Hlíváček), nyní Sinupret. Dlouhodobě se snažím o to, abych mu zvyšovala podíl syrového ovoce a zeleniny, dělám mu šťávy z pomerančů, jablek...není to vždy jednoduché. Pořád jsem doufala, že to přejde, že je to neustálou expozicí virům ve školce.
Syn je jinak zcela vitální a bez jiných obtíží snad kromě snížené chuti k jídlu, což ho provází od narození, sladkosti by samozřejmě jedl rád \":(\".
Jak se provádí výplach dutin u dětí? A co dalšího by bylo vhodné podniknout? Děkuju. V.

Na to bych neřešil nos a horní cesty dýchací, ale střevo a pH moče. Tento stav totiž vyvolává překyselení v dolní části tlustého střeva a bez jeho odstranění se s tímto problémem budete potýkat stále v nějakých nepravidelných intervalech. Získávání virů a bakterií z prostředí je pouze důsledek, ale příčina je ve střevě, čili nevyplachovat nos, ale střeva. Jinak výplach dutin u dětí je k nahlédnutí zde i s mojí dcerou http://www.zdravi-az.cz/doc/R04_dzala_neti.pdf .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 8:22 pm 
Offline

Registrován: pát dub 16, 2010 1:38 pm
Příspěvky: 10
dobrý den, mám 18ti měsíční dcerku, která je stále z asi 70% kojená. již třetí týden bojujeme s "nachlazením". začalo to rýmou, po asi týdnu začala pokašlávat, pochrchlávat a to trvá dosud. před pár dny jsem nasadila dcerce "dietu" - pije čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu, jí pouze ovoce (banán, hrozno, hruška), rozinky nebo zeleninu (většinou krátce povařenou jako lehkou polévku) a syrová rahčata, okurky... ona je malý jedlík, máloco do ní dostanu, nejvíc miluje tu pomeranč.šťávu a hrozno \":)\" rýma okamžitě ustoupila, to jsem fakt koukala, ale přetrvává chrčení v krku a občasný kašel. nicméně poté, co kakala pravidelně každý den, má teď stolici jednou za 2-3 dny a to tekutější, lepivější, žlutější. (vždycky to byly pěkné, měkké, tmavé bobečky co jsem jen vyklopila do záchodu a plenka byla vlastně čistá \":)\".
ještě tedy občas dostane pár kukuřičných lupínků nebo křupek (ze zdravé výživy, bez soli a konzervantů)
protože je hodně kojená, snažím se já žít co nejzdravěji. nyní jsem tedy i já vynechala pečivo (mouku), mléčné výrobky a cukr. solím málo, maso víceméně nejíme, jen občas. jim ovoce, zeleninu syrové, povařené, občas obiloviny, brambory, luštěniny...

co byste mi doporučil v její stravě doplnit nebo vysadit?
domácí kefír zařadím, mám možnost získat domácí kozí mléko a tedy tu tibetskou houbu do toho. Mohu zatím použít např bio kefírové mléko z obchodu nebo ne?
děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
tejo píše:
dobrý den, mám 18ti měsíční dcerku, která je stále z asi 70% kojená. již třetí týden bojujeme s "nachlazením". začalo to rýmou, po asi týdnu začala pokašlávat, pochrchlávat a to trvá dosud. před pár dny jsem nasadila dcerce "dietu" - pije čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu, jí pouze ovoce (banán, hrozno, hruška), rozinky nebo zeleninu (většinou krátce povařenou jako lehkou polévku) a syrová rahčata, okurky... ona je malý jedlík, máloco do ní dostanu, nejvíc miluje tu pomeranč.šťávu a hrozno \":)\" rýma okamžitě ustoupila, to jsem fakt koukala, ale přetrvává chrčení v krku a občasný kašel. nicméně poté, co kakala pravidelně každý den, má teď stolici jednou za 2-3 dny a to tekutější, lepivější, žlutější. (vždycky to byly pěkné, měkké, tmavé bobečky co jsem jen vyklopila do záchodu a plenka byla vlastně čistá \":)\".
ještě tedy občas dostane pár kukuřičných lupínků nebo křupek (ze zdravé výživy, bez soli a konzervantů)
protože je hodně kojená, snažím se já žít co nejzdravěji. nyní jsem tedy i já vynechala pečivo (mouku), mléčné výrobky a cukr. solím málo, maso víceméně nejíme, jen občas. jim ovoce, zeleninu syrové, povařené, občas obiloviny, brambory, luštěniny...

co byste mi doporučil v její stravě doplnit nebo vysadit?
domácí kefír zařadím, mám možnost získat domácí kozí mléko a tedy tu tibetskou houbu do toho. Mohu zatím použít např bio kefírové mléko z obchodu nebo ne?
děkuji za rady

To vypadá na kvasinky, čili u vás bych nasadil větší dávky česneku a dítě si to nasaje při kojení. Patrně vás překvapí, že takovéto česnekové mléko dětem velice chutná a většinou i lépe jedí. Ten kefír je výborný a klidně se zatím dá dělat i z toho kupovaného tučného mléka, ale kupovaný kefír je naprosto k ničemu, musí to být ten vyrobený pomocí houby a to u výrobku z krámu je velice nepravděpodobné. To zahlenění krku souvisí s tím špatným vyprazdňováním, čili co nejrychleji porovnat to kadění a máte pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 9:22 pm 
Offline

Registrován: pát dub 16, 2010 1:38 pm
Příspěvky: 10
děkuji za rady, dnes jsem nasadila česnek do salátu. není to problém, mám ho ráda. vlhká rýma již ustoupila, ale zdá se mi že ji tlačí zatuhnutá vzadu v nose (šudlá si ho, tře o mne atd.). kašel pouze v noci, ustupuje, vysušuje se.

podívala jsem se do vlákna o kvasinkách - jestli dobře chápu jedná se o kandidu. pravda je, že u malé převládají potraviny sladké. asi přehodnotím tu pomerančovou šťávu, pomeranče totiž míváme sladké. bohužel zatím nemám odšťavňovač, pouze lis na citrusy, takže zatím jiné šťávy připravovat nemohu. kefírovou houbu teprve sháním takže kefír také nasadím až tak za týden, dva...

trápí mne, že dnes je to zase už druhý den co malá neměla stolici... čím bych ji tak mohla prohnat? ráda bych aby jedla více, ale opravdu pouze uzobává: pár kuliček hrozna, pár kukuřičných lupínků, pár lžic zeleninové polévky, osminka jablka... to je celá denní strava + kojení
mám tyčový mixér, dělám si mléko z konopných semínek, ale malá ho nechce pít, jen když smíchám se šťávou z pomerančů. já sama si mixuji malým el. mlýnkem na kávu např sezam, len. ostatní: slunečnici, mandle, dýňová semena, vlašáky... jím pouze namočené samostatně nebo v salátu. mám i tyčový mixér, ale někde tady jsem četla, že např mixovat jablka (jako třeba na šťávu) není dobré.

a ještě jedna věc: trápí mne má vlastní nepříjemná detoxikace, která se objevila po přechodu na zdravou stravu podle vašeho návodu. projevuje se jako silná chřípka, s bolestmi svalů, kloubů, krku, mírnou teplotou, slabostí... dnes jsem to nevydržela (musím nějak fungovat \":)\" a dala si kávu (byla jsem zvyklá pít 1-2 denně) a cottage... detox se zastavil... co s tím? zařadit více vařené zeleniny? pohanku? kukuřici? bojím se hlavně aby stav mojí malé nebyl odrazem změny mé životosprávy - tedy: jestli ona teď nebojuje s mnou vyplavovanými toxiny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
tejo píše:
děkuji za rady, dnes jsem nasadila česnek do salátu. není to problém, mám ho ráda. vlhká rýma již ustoupila, ale zdá se mi že ji tlačí zatuhnutá vzadu v nose (šudlá si ho, tře o mne atd.). kašel pouze v noci, ustupuje, vysušuje se.

podívala jsem se do vlákna o kvasinkách - jestli dobře chápu jedná se o kandidu. pravda je, že u malé převládají potraviny sladké. asi přehodnotím tu pomerančovou šťávu, pomeranče totiž míváme sladké. bohužel zatím nemám odšťavňovač, pouze lis na citrusy, takže zatím jiné šťávy připravovat nemohu. kefírovou houbu teprve sháním takže kefír také nasadím až tak za týden, dva...

trápí mne, že dnes je to zase už druhý den co malá neměla stolici... čím bych ji tak mohla prohnat? ráda bych aby jedla více, ale opravdu pouze uzobává: pár kuliček hrozna, pár kukuřičných lupínků, pár lžic zeleninové polévky, osminka jablka... to je celá denní strava + kojení
mám tyčový mixér, dělám si mléko z konopných semínek, ale malá ho nechce pít, jen když smíchám se šťávou z pomerančů. já sama si mixuji malým el. mlýnkem na kávu např sezam, len. ostatní: slunečnici, mandle, dýňová semena, vlašáky... jím pouze namočené samostatně nebo v salátu. mám i tyčový mixér, ale někde tady jsem četla, že např mixovat jablka (jako třeba na šťávu) není dobré.

a ještě jedna věc: trápí mne má vlastní nepříjemná detoxikace, která se objevila po přechodu na zdravou stravu podle vašeho návodu. projevuje se jako silná chřípka, s bolestmi svalů, kloubů, krku, mírnou teplotou, slabostí... dnes jsem to nevydržela (musím nějak fungovat \":)\" a dala si kávu (byla jsem zvyklá pít 1-2 denně) a cottage... detox se zastavil... co s tím? zařadit více vařené zeleniny? pohanku? kukuřici? bojím se hlavně aby stav mojí malé nebyl odrazem změny mé životosprávy - tedy: jestli ona teď nebojuje s mnou vyplavovanými toxiny?

I u malého dítěte se dá opatrně provádět klystýr pomocí balónku, který se normálně používá třeba na vaginální výplachy. Aplikuje se tak 0,5-2 dcl heřmánkového čaje a je vhodné to udělat vždy pokud se stolice nedostaví. Kromě ořechů a semen nic nemixovat, to se špatně tráví, raději důkladně rozkousat. Na ty vaše stavy je potřeba si hlídat pH moče a pokud je kyselá, což asi bude, tak musíte dodat vysoce zásadité potraviny a problém bude doufám vyřešen. Do mléka by se to dostávat nemělo, tam příroda vřadila celkem dobrou filtraci, ale něco přeci jenom projít může.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz