Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 9:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 3:54 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Už šestý den mám problémy s určitým nachlazením nebo co to je. Mám dráždivý kašel, teplotu cca 37,2, každé ráno bolest v krku a zelenohlenovitý kašel, po zbytek dne suchý kašel, rýma jen malinko, velká bolest hlavy a samozřejmě se cítím hodně unavená. Patý den aplikuji 3x denně pol.lž. koloidní stříbro, 3x denně kř.kašičku, 2xdenně výplachy nosu, ph udržuji po celý den cca 7,5, vysoké dávky vit. C. (cca 8000), 1x česnek a zázvor. Už nevím co dál mám dělat, abych se toho zbavila. Teď poslední dva dny jsem ještě přidala tymiánový sirup. Nevíte co ještě poradit? Nevím jak je to tedy s tím mms, jestli se teda asi mísí z koloidním stříbrem, tak jsem ho radši nezařadila. Jedině co mě ještě napadá je zkusit klystýr, jestli na něj večer budu mít sílu. Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dobrý den. Už šestý den mám problémy s určitým nachlazením nebo co to je. Mám dráždivý kašel, teplotu cca 37,2, každé ráno bolest v krku a zelenohlenovitý kašel, po zbytek dne suchý kašel, rýma jen malinko, velká bolest hlavy a samozřejmě se cítím hodně unavená. Patý den aplikuji 3x denně pol.lž. koloidní stříbro, 3x denně kř.kašičku, 2xdenně výplachy nosu, ph udržuji po celý den cca 7,5, vysoké dávky vit. C. (cca 8000), 1x česnek a zázvor. Už nevím co dál mám dělat, abych se toho zbavila. Teď poslední dva dny jsem ještě přidala tymiánový sirup. Nevíte co ještě poradit? Nevím jak je to tedy s tím mms, jestli se teda asi mísí z koloidním stříbrem, tak jsem ho radši nezařadila. Jedině co mě ještě napadá je zkusit klystýr, jestli na něj večer budu mít sílu. Díky za odpověď

To vás napadá to nejlepší a měla jste si ho udělat hned na začátku a ne na něco čekat, jakýkoliv problém nahoře se musí ihned řešit dole.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 12:34 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
To vás napadá to nejlepší a měla jste si ho udělat hned na začátku a ne na něco čekat, jakýkoliv problém nahoře se musí ihned řešit dole.

Jo jo, musím nabrat sílu se do nich vrhnout. A taky mám zarudlé ruce (od prstů po zápěstí),mám v nich horkost, pálí a svědí, jejich kůže je taková vyschlá. Vysušením to asi nebude, piju dost a krémem mažu taky. Jako bych v nich měla zánět nebo co. Myslíte, že to může mít souvislost? Nebo je to počasím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jo jo, musím nabrat sílu se do nich vrhnout. A taky mám zarudlé ruce (od prstů po zápěstí),mám v nich horkost, pálí a svědí, jejich kůže je taková vyschlá. Vysušením to asi nebude, piju dost a krémem mažu taky. Jako bych v nich měla zánět nebo co. Myslíte, že to může mít souvislost? Nebo je to počasím?

Tak teoreticky ano, ovšem není to běžné a spíše bych to viděl na to počasí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 2:15 pm 
Offline

Registrován: pon srp 20, 2012 2:01 pm
Příspěvky: 6
Všem přeji hezký den.Konečně jsem se odhodlala napsat zde svůj dotaz.který se týká chronické rýmy něco málo přes 3 r. staré mé dcerky.Mám 4 malé děti (7.5 3 a 1 a půl let). Starší dva jsou zdrávi. Třetí dítko začalo smrkat před rokem a třičtvrtě. poté se narodil nejmladší.který dostal za půl roku také rýmu. Od té doby se to s náma stále vleče. Z počátku jsem to řešila omezováním potravin.které by mohly být nevhodné a snažila jsme se posilovat imunitu přírodně .Poté přišla symptom. homeopatie a nakonec konzervativní med. (jednou ATB u dcerky). Měl to být hemofilus. Krom rýmy. která je převážně hnisavá (občas čirá) . jsou děti poměrně zdrávy a nemusíme nic řešit. Bohužel jsme v začarovaném kruhu.ze kterého už nevím jak se vymotat. Souvislost bych asi našla i s duchovní příčinou nemoci.ale netuším proč je i u nejmladšího(i když vše se vším).
Něco o nás:
Co se týká zdraví rodiny.tak jsme byli po celá léta zdávi.ale pak jsem dostala 2x boreliozu a zlatého stafylokoka (min. 7 let jsem nebyla nemocná) .nejstarší dcera 1x borelioza .druhý syn měl 2x zánět stř.ucha a manžel začal trpět s páteří (1 cm vyhřezlá ploténka).Před měsícem všechny děti měly HFMD a třetí smrkající dcerka ji má nyní znovu .
Žijeme sice v SM.ale na horách.
Jíme jídla s min.cukru.masa.málo ml.výrobků. Dost jsem dbala na to co děti někde snědly (původ.obsah…).Čerstvé džusy min. obden.domácí zelenina ve velkém.natě.ořechy.Jen na těch návštěvách u rodin to pohoří.
Nevím jestli tuším správně. ale rýmu asi spojujete se střevama.ale ten nejmladší je téměř také do roku výhradně kojen.(nyní z tekutin také pije tak 90% mat.mléko) a nejsem schopna pochopit. proč má rýmu i on.(ostatní děti kojeny 2 roky.krom té mé smrkající dcerky.ta jen 1 a 3.měs.)

Takže když to shrnu.nějak se z tohoto kruhu rým nemůžeme vymotat.proto jsem Vás chtěla poprosit o radu.informaci.názor s ohledem i na věk dětí.co bychom si měli uvědomit a co nám pravděpodobně uniká v příčinách této chron.rýmy.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 6:32 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
lev píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli se dá angína léčit něčím jiným, než antibiotiky? Díky za odpověď.

Nevím sice zcela přesně co je či není angína, ale pokud se jedná o počáteční "bolení v krku" tak mimo panem Jardou doporučovaného potírání či kloktání Lugolovým roztokem (bezesporu nejúčinnější co znám) slavím úspěchy, hlavně u dětí, ale i dospělých, s opomíjeným přípravkem z lékárny - také na bázi působení jódu - sprejem JOX. Asi za stovku investice máte rychle po ruce kapesní sprej, který při včasné a časté aplikaci účinně tlumí infekci přímo na mandlích. Vedlejší účinek : rychlá úleva... \":idea:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
anon píše:
Všem přeji hezký den.Konečně jsem se odhodlala napsat zde svůj dotaz.který se týká chronické rýmy něco málo přes 3 r. staré mé dcerky.Mám 4 malé děti (7.5 3 a 1 a půl let). Starší dva jsou zdrávi. Třetí dítko začalo smrkat před rokem a třičtvrtě. poté se narodil nejmladší.který dostal za půl roku také rýmu. Od té doby se to s náma stále vleče. Z počátku jsem to řešila omezováním potravin.které by mohly být nevhodné a snažila jsme se posilovat imunitu přírodně .Poté přišla symptom. homeopatie a nakonec konzervativní med. (jednou ATB u dcerky). Měl to být hemofilus. Krom rýmy. která je převážně hnisavá (občas čirá) . jsou děti poměrně zdrávy a nemusíme nic řešit. Bohužel jsme v začarovaném kruhu.ze kterého už nevím jak se vymotat. Souvislost bych asi našla i s duchovní příčinou nemoci.ale netuším proč je i u nejmladšího(i když vše se vším).
Něco o nás:
Co se týká zdraví rodiny.tak jsme byli po celá léta zdávi.ale pak jsem dostala 2x boreliozu a zlatého stafylokoka (min. 7 let jsem nebyla nemocná) .nejstarší dcera 1x borelioza .druhý syn měl 2x zánět stř.ucha a manžel začal trpět s páteří (1 cm vyhřezlá ploténka).Před měsícem všechny děti měly HFMD a třetí smrkající dcerka ji má nyní znovu .
Žijeme sice v SM.ale na horách.
Jíme jídla s min.cukru.masa.málo ml.výrobků. Dost jsem dbala na to co děti někde snědly (původ.obsah…).Čerstvé džusy min. obden.domácí zelenina ve velkém.natě.ořechy.Jen na těch návštěvách u rodin to pohoří.
Nevím jestli tuším správně. ale rýmu asi spojujete se střevama.ale ten nejmladší je téměř také do roku výhradně kojen.(nyní z tekutin také pije tak 90% mat.mléko) a nejsem schopna pochopit. proč má rýmu i on.(ostatní děti kojeny 2 roky.krom té mé smrkající dcerky.ta jen 1 a 3.měs.)

Takže když to shrnu.nějak se z tohoto kruhu rým nemůžeme vymotat.proto jsem Vás chtěla poprosit o radu.informaci.názor s ohledem i na věk dětí.co bychom si měli uvědomit a co nám pravděpodobně uniká v příčinách této chron.rýmy.

Děkuji

Tak jednu z možností vám napsal člen fox, nicméně já se domnívám, že zde může být problém jinde a to v generačním nedostatku omega 3 mastných kyselin, které zásadním způsobem tlumí zánětlivé procesy a teoreticky tento důvod může fungovat i u toho kojeného dítěte. Také je možné vyzkoušet vygruntovat vaše střeva, protože některé toxiny mohou teoreticky do mléka přejít, nicméně zde vidím pravděpodobnost dost nízkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 8:25 pm 
Offline

Registrován: pon srp 20, 2012 2:01 pm
Příspěvky: 6
děkuji za odpověď
p.fox odepisoval na příspěvek výše.platí tedy i n náš případ* u tříleté si způsob aplikace nedovedu dost dobře představit.v krku ji nebolí.
vy píšete.že problém může být v generačním nedostatku omega 3 mastných kyselin. můžete mi poradit (nebo vložit odkaz) jak je nejvhodněji doplnit a v jakém množtví pro dceru*je pravda že ryby konzumujem minimálně.ale ořechy .dýňový olej.pšeničné klíčky přidávám do jídla.máslu se nevyhybáme.ale lněný olej jsem už nějaký ten rok nepoužila \":(\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 8:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
anon píše:
děkuji za odpověď
p.fox odepisoval na příspěvek výše.platí tedy i n náš případ* u tříleté si způsob aplikace nedovedu dost dobře představit.v krku ji nebolí.
vy píšete.že problém může být v generačním nedostatku omega 3 mastných kyselin. můžete mi poradit (nebo vložit odkaz) jak je nejvhodněji doplnit a v jakém množtví pro dceru*je pravda že ryby konzumujem minimálně.ale ořechy .dýňový olej.pšeničné klíčky přidávám do jídla.máslu se nevyhybáme.ale lněný olej jsem už nějaký ten rok nepoužila \":(\" .

Ryby, rybí olej (v pár lékárnách se dá sehnat, ale všude jsou bohužel tabletky), olivový olej, konopná semínka, lněný olej z AGRO-ELu. Toť vše. Lněná semínka obsahují omega3, ale jen jedna odrůda a jinde nemáte jistotu co kupujete. Z ostatních potravin co zmiňujete omega3 nedoplníte.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 9:16 pm 
Offline

Registrován: pon srp 20, 2012 2:01 pm
Příspěvky: 6
Xeelee díky.ty omega 3 m.k mě fakt nenapadly a ten deficit by tam mohl být.jsem ráda že mě na ně p. Jarda upozornil.
Nemáte tipy.které ryby a konkrétně který typ rybího oleje.oblast původu.třeba zn...*(na netu je toho spoustu.ale ty kontaminované nebudou asi ty nejlepší)
Je rozdíl v konopných semínkách a oleji* (ten mám doma)
Za odkaz na ln.olej díky (zdlouhavě bych hledala ten pravý \":)\")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 10:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
anon píše:
Xeelee díky.ty omega 3 m.k mě fakt nenapadly a ten deficit by tam mohl být.jsem ráda že mě na ně p. Jarda upozornil.
Nemáte tipy.které ryby a konkrétně který typ rybího oleje.oblast původu.třeba zn...*(na netu je toho spoustu.ale ty kontaminované nebudou asi ty nejlepší)
Je rozdíl v konopných semínkách a oleji* (ten mám doma)
Za odkaz na ln.olej díky (zdlouhavě bych hledala ten pravý \":)\")

Ryby: http://www.eufic.org/article/cs/artid/o ... tty-acids/
Rybí olej: Nevím v jakých lékárnách se dá sehnat, ale když už ho seženeš v lahvičce, tak ho ber. Kdyby byl náhodou žluklej, tak reklamovat. Ty lékárny se tu někde řešily. Zkus to dohledat a kdyžtak sem napiš cos našla.
Konopnej olej bude OK. Já si dělám konopné mléko ze semínek. Nechají se přes noc máčet, pak se rozmixujou s vodou a přecedí se přes sítko, aby se odstranily slupky. Loupaná semínka sou zbytečně drahá. Já používám míň vody a pak zbytky v sítku proplachuju, aby tam zůstaly opravdu jen ty slupky. Přeci jen sem chudej jak kostelní myš.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 9:57 am 
Offline

Registrován: pon srp 20, 2012 2:01 pm
Příspěvky: 6
a paraziti by to být nemohli* (máme venku dom.zvířata) a jak to zjistit*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 1:24 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
anon píše:
Xeelee díky.ty omega 3 m.k mě fakt nenapadly a ten deficit by tam mohl být.jsem ráda že mě na ně p. Jarda upozornil.
Nemáte tipy.které ryby a konkrétně který typ rybího oleje.oblast původu.třeba zn...*(na netu je toho spoustu.ale ty kontaminované nebudou asi ty nejlepší)
Je rozdíl v konopných semínkách a oleji* (ten mám doma)
Za odkaz na ln.olej díky (zdlouhavě bych hledala ten pravý \":)\")

Rybí olej kupuju zde:
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ ... _olej.aspx

zajímavé porovnání
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ ... ega_3.aspx

v levém sloupci lze zjistit více, kupuju zásadně přírodní bez příchutě, do budoucna budu brát z treščej pečeně, je to doplněk k mé habaneroskůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
anon píše:
děkuji za odpověď
p.fox odepisoval na příspěvek výše.platí tedy i n náš případ* u tříleté si způsob aplikace nedovedu dost dobře představit.v krku ji nebolí.
vy píšete.že problém může být v generačním nedostatku omega 3 mastných kyselin. můžete mi poradit (nebo vložit odkaz) jak je nejvhodněji doplnit a v jakém množtví pro dceru*je pravda že ryby konzumujem minimálně.ale ořechy .dýňový olej.pšeničné klíčky přidávám do jídla.máslu se nevyhybáme.ale lněný olej jsem už nějaký ten rok nepoužila \":(\" .

Tak rad se vám dostalo docela dost, čili jenom shrnu možnosti. Sirná patlanice, je zde celé vlákno, pak rybí olej a vyzkoušet se dají i další druhy olejů, nicméně toto je základ a od něho se musíte odrazit. Lněného oleje tak dvě až čtyři lžíce denně a rybí olej polévkovou lžíci zpočátku a pak přejít na kávovou lžičku. Pokud do toho chcete investovat, což se do zdraví vždy vyplatí, je zde i odkaz na německou laboratoř, která dělá vyšetření na skladbu omega mastných kyselin z krve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 10:16 pm 
Offline

Registrován: pon srp 20, 2012 2:01 pm
Příspěvky: 6
tak sirnou patlanici už máme v ledničce (bohužel místo ln.oleje pouze konopný).děti si pochutnaly a na rybí olej čekáma až dorazí.
mimo jiné mi dnes dr.sdělila výsledky z krve jen po telefonu (klas.krev obr. nějací parazati .alergie) a má vše neg.i když jak moc to bude přesné/nepřesné asi tuším.na něm. lab. zkusím vyhledat zde odkaz a pravděpodobně do budoucna využiji....zatím díky za nasměřování


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz