Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 11:05 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
co doporučujete při nachlazení či chřipce, rýmě, aby se ji člověk co nejdříve zbavil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 11:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
fdh píše:
co doporučujete při nachlazení či chřipce, rýmě, aby se ji člověk co nejdříve zbavil


Ze vraj ucinne je MMS. Takisto pomaha brat megadavky vitaminu C a zinok. Vitamin C a MMS nebrat sucasne, iba jedno z toho. Menej ucinne je koloidne striebro, no najucinnejsie je prave na krcne infekcie, cize ak ho niekto pouziva, idealne prave v tomto pripade.
Najucinejsia je vsak prevencia, to vie kazdy. Dosiahnut acidobazicku rovnovahu v tele a posilovat imunitny system zdravou stravou, pozitivnym myslenim, cvicenim a otuzovanim.
Ja osobne mam velmi dobre skusenosti pocas prechladnutia co najskor prestat jest a prejst bud na hladovku o vode, alebo pit iba ovocne/zeleninove stavy. Pokial to nieje mozne tak aspon ostat na surovej zelenine a ovoci cely den. A zalahnut co najskor, vypotit sa.
Takisto musim spomenut, ze urinoterapia je velmi ucinna na akykolvek zapal v krku ci nose. Kloktat vlastnu moc, alebo aj pit. U mna je najucinejsia hladovka, spojena s pitim vlastnej moci, lezat a potit sa. Ak toto nasadim dostatocne skoro, teda ked zacinam pocitovat priznaky choroby, choroba nestihne prepuknut, behom par hodin prechadza, a pocas noci vypotim zvysok. Rano som fit, alebo sa citim, ako kedysi, ked som po par bolestnych dnoch prekonal prechladnutie. V kazdom pripade, choroba uz neprepukne.
Mozno Jarda bude mat este viac figlov.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
co doporučujete při nachlazení či chřipce, rýmě, aby se ji člověk co nejdříve zbavil

Mimo to co píše Xion, což je celkem rozumné, bych měl ještě pár postřehů. Při nachlazení vlastně naše symbiotické bakterie začnou přes naše sliznice odstraňovat usazené hleny a zakyselení. Vhodné je jim v tom nebránit, ba naopak jim pomoci. Zde pomůže cibule v jakékoliv formě, dávkování co člověk snese. Dobrá je i aplikace česnekových kapek do nosu. Nejlepší a hlavně dlouhodobější výsledky má užívání křenové kašičky, kterou si připravíme z čerstvě nastrouhaného křenu a citrónové šťávy. Hustota asi jako u běžné hořčice a užívá se 2 x denně půl kávové lžičky, klidně i dlouhodobě. Jako velice rychlou pomoc lze aplikovat prudké odkyselení a to tak, že cca 5g jedlé sody rozpustíte ve sklenici teplé vody a vypijete. Jde to aplikovat i několikrát po sobě, ale jako trvalou metodu to rozhodně nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 1:27 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
může mě dráždit urina nosní sliznici? nebo je něčím jiným.... čím zklidnit nosní sliznici?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 3:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
může mě dráždit urina nosní sliznici? nebo je něčím jiným.... čím zklidnit nosní sliznici?

Urina žádné dráždění nosní sliznice nevyvolává, ba naopak má naprosto perfektní desinfekční účinky, což by mělo stav spíše srovnat. Na zklidnění můžete vyzkoušet nastříkat do nosu rozprašovačem nějaký zásaditý roztok, například slabý roztok jedlé sody, naředěné aktivované MMS a také velmi dobrá je obyčejná vincentka, přičemž aplikace je stejná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 5:19 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
...na zklidnění nosu je také dobrá chladná trochu osolená voda. Používám lázeňskou konvičku na vypláchnutí.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 5:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
...na zklidnění nosu je také dobrá chladná trochu osolená voda. Používám lázeňskou konvičku na vypláchnutí.

Mě osobně slaná voda v nose dost pálí, ale hodně záleží na správně zvolené koncentraci. Vincentka je vlastně taky jenom slaná voda a funguje dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 4:30 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Tak jo - našla jsem nachlazení obecně, tak nebudu zakládat nic nového a zeptám se rovnou tady. Mému synovi je 10 let. Dosud byl v celku - dle mého názoru - zdravý. Loni měl např. ve škole zameškáno 0 hodin - nebyl opravdu celý rok nemocný. Letos je už po čtvrté za školní rok doma. Bráním se návštěvě lékaře - vím, že skončíme na paralenu - nebo tak nějak. Snažíme se tedy doma. Už jsme podle fotografie Vaší dcery - díky bohu - zvládli očistu dutin. Co byste ještě doporučoval. Jak razantně postupovat, ale tak, aby to bylo pro dítě trochu přijatelné - křenovou kašičku mi asi fakt nesní.
Projevy: Kašel, rýma, celková únava, mírná bolest hlavy, mírná bolest břicha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 6:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Tak jo - našla jsem nachlazení obecně, tak nebudu zakládat nic nového a zeptám se rovnou tady. Mému synovi je 10 let. Dosud byl v celku - dle mého názoru - zdravý. Loni měl např. ve škole zameškáno 0 hodin - nebyl opravdu celý rok nemocný. Letos je už po čtvrté za školní rok doma. Bráním se návštěvě lékaře - vím, že skončíme na paralenu - nebo tak nějak. Snažíme se tedy doma. Už jsme podle fotografie Vaší dcery - díky bohu - zvládli očistu dutin. Co byste ještě doporučoval. Jak razantně postupovat, ale tak, aby to bylo pro dítě trochu přijatelné - křenovou kašičku mi asi fakt nesní.
Projevy: Kašel, rýma, celková únava, mírná bolest hlavy, mírná bolest břicha

To, co popisujete není problém horních cest dýchacích, ale zaneseného a zahleněného střeva. Tím dnes trpí naprostá většina mladých lidí a je to z toho plastického žrádla, které jedí, protože to je in. Ideální je udělat klystýr, nebo alespoň balonkem vypláchnout konečník, kde je silné překyselení a to tlačí hleny do horních cest dýchacích. Je to vlastně náhradní kanál těla, který supluje snížené vylučovací schopnosti tlustého střeva. Třeba dnes jsem měl hovor o malé holčičce s onkologickým problémem, která jí pouze ty plastické sajrajty a pokud jsem se zeptal jak kaká, tak mi bylo řečeno, že tak 1x za týden. Takové dítě vlastně zabije jeho ošetřující lékař a měl by za to být zavřený, protože to je zanedbání základní péče, bez dobré defekace nemůže být člověk zdráv, to prostě nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 7:00 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Věřím Vám, v tom není problém, díky Vám se dávám pomalu dohromady.
Ale je to pro mě všechno hodně nové a nevím, zda zvládnu klystýr i u svého syna. Budu se snažit.
Mimo jiné - stolici má sice pravidelnou, ale už dlouho velmi mazlavou - nezdravou. Asi by tedy potřeboval větší změnu jídelníčku.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 7:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Věřím Vám, v tom není problém, díky Vám se dávám pomalu dohromady.
Ale je to pro mě všechno hodně nové a nevím, zda zvládnu klystýr i u svého syna. Budu se snažit.
Mimo jiné - stolici má sice pravidelnou, ale už dlouho velmi mazlavou - nezdravou. Asi by tedy potřeboval větší změnu jídelníčku.
Děkuji

Pokud má stolici mazlavou, tak jste právě diagnostikovala zdroj potíží, jak jej odstraníte, tak bude zase fungovat, jako švýcary a kadit samovyklouzávací stolici. Mimo klystýru, který moje dcera bez ohledu na vlastní názor a případné protesty absolvovala vždy, když si rozhodila trávení, můžete aplikovat větší dávky čerstvého domácího kefíru. Ten problém způsobují pomnožené kvasinky, převážně civilizační kámoška kandida a kefírky ji snadno odrovnají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 9:50 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Tak abych získala větší jistotu, prosím, napište kolik vody mohu napustit? Dále pak, zda vícekát za týden.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 11:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Tak abych získala větší jistotu, prosím, napište kolik vody mohu napustit? Dále pak, zda vícekát za týden.
Děkuji

Tam se nemusíte nijak bát, takto staré dítě si samo řekne jak je na tom a jeho střeva klidně pojmou i litr tekutiny. Zpočátku bych dal tak 0,5 litru a postupně, až se nebude ničeho bát, tak bych přidal. Pokud není strašpytel, tak rychle pochopí jak mu to prospívá a bude to brát jako normální očistu, stejně jako čištění zubů. Nálev jde provádět i několikrát denně, pokud je to třeba a klidně každý den po celý týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 5:46 am 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Dobré ráno, Jardo,
jsem zbabělec, vůbec to nezvládám udělat synovi ten klystýr, i když jsem přesvědčená, že by mu to pomohlo. Jeho stav je stále stejný, vlastně naopak - přidala se bolest v krku. Asi je hloupost ptát se Vás na jinou alternativu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Dobré ráno, Jardo,
jsem zbabělec, vůbec to nezvládám udělat synovi ten klystýr, i když jsem přesvědčená, že by mu to pomohlo. Jeho stav je stále stejný, vlastně naopak - přidala se bolest v krku. Asi je hloupost ptát se Vás na jinou alternativu?

To jsou spojené nádoby a co dole odstraníte, to nepůjde nahoru. Pokud se na to necítíte, tak možná lze udělat hydrocolon, ale u dětí to neznám, to se musíte optat na nějakém blízkém pracovišti. Další možnost je dát mu vypít větší dávku roztoku epsomské soli, jako se pije při očistě jater a ta mu střeva sama vyčistí, ale je to hodně hořké, což dětem moc nejede. V každém případě se bez toho vyčištění střeva dál asi nehnete, částečně to mohou vylepšit velké dávky domácího kefíru a hodně vláknitá strava.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz