Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2017 1:37 pm 
Offline

Registrován: pát led 06, 2017 1:34 pm
Příspěvky: 11
Také souhlasím, že škodlivé to ničím nebude, ale ani prospěšné. Mě na tom dost vadí, že dárcovství poskytuje pouze pár nemocnic a zrovna ani jednu nemám v blízkosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2017 12:02 pm 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
7. proplacený cesťák- první dárcovství- tě tkzv. neodmítnou. V každém místě odběru ti vystaví cesťák a zaměstnanec ti to musí proplatit. Nehledě na to, že ten den nemusíš jít makat. je to daný zákonem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2017 1:39 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
misaxxx píše:
7. proplacený cesťák- první dárcovství- tě tkzv. neodmítnou. V každém místě odběru ti vystaví cesťák a zaměstnanec ti to musí proplatit. Nehledě na to, že ten den nemusíš jít makat. je to daný zákonem.

Pokud člověk neví předem, že o jeho krev bude zájem, je nutné počítat s tím, že bez realizovaného odběru nemá omluvený v práci celý den, ale musí se vrátit do zaměstnání jakmile s ním u lékaře budou hotoví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2017 6:10 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Samozřejmě, že se jedná o výsměch. Poukázka na tatranku za odběr, v době, kdy si s landsmanšaftem kolaborující církevní zlodějina a preláti cpou kapsy sta miliardami beze studu vytaženými z kapes nízkopříjmových skupin obyvatelstva na zvýšeném DPH za potraviny a léky a největší černoprdelnickou starostí o vánocích je jak s co největším bezpracným ziskem investovat. Jestli jste si mysleli, že flanďáci na plné penzi s platem navrch budou rozdávat a provozovat hospice ze svého, tak jste na omylu, když nejsou dotace z kraje, tak posílají do ulic žebrat soucit vzbuzující zneužité děti. Žijeme v kapitalismu, i když je zřetelná snaha třetího nejbohatšího Rakušana a nacistického předvoje majdanského Karla Spáče, mimochodem požadujícího ponechat bez pomoci hladovějící obyvatele zákeřně ostřelovaného donbaského ghetta, zatímco spolubojovníkům islámského státu osobně vezl s americkou závojenkou Člověk v tísni do Libye plné letadlo a pana Ano, bude víc raka, Vašeho glyfosátového krále agenta Bureše o bruselský feudalismus a vytvoření jim poddané evropské hnědé rasy s IQ 90, tak si nechte krev řádně zaplatit, ať na ní obchodníci s válečnými tkáněmi a orgány pro stárnoucí bilderberské elity vydělávají méně.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2017 3:22 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
misaxxx píše:
Na podmět pana Zajíčka jsem byl darovat krev. V dárcovství vidím tyto výhody.
1. popouštění žilo je z hlediska zdraví očistný způsob pucování těla. Přemíra železa v těle je někdy docela nežádoucí. V nějaké studii jsem četl, že snížení hladiny železa snižuje riziko infarktu. Jelikož mi několikrát za sebou začala téct krev z nosu tak jsem do toho šel (mimo to doporučení).
2. vyšetření tlaku, jaterní testy atd. jsou zde součástí vyšetření. sice výsledky nejsou veřejné, ale pokud by bylo něco špatně tak vám bude volat lékař a odběr který vám udělali nedají do oběhu. Tlak vám řeknou hned. U mne byl 110/79.
3. Dostanete poukázku v hodnotě cca 80kč (Trutnov) a za to si můžete koupit co chcete v kiosku (bonboniéry, vepřová konzerva, sušenky, čaje, pivo atd.-.).
4. Odpočet daní 2000Kč pro zaměstnance či živnostníky. další výhody dle pojišťovny.
5. Pobyt u lékaře je omluven.
6. Zdarma okamžité občerstvení ve formě čaje, kávy, džusu a sušenky. (z hlediska zdraví moc nepoužitelní a tak jsem si dal pouze ten čaj).

No neberte to. berte v úvahu, že za popuštění žilou se doktorům obecně platilo. Tady dostanete ještě spousty bonusů. Za mne 1*.

Tak ty popsané výhody sice nic moc, ale lepší než nic, nicméně zdravotní přínos pro samotného dárce je k nezaplacení, tedy bych moc neváhal dokud to jde. Paradoxně právě staří a nemocní by měli darovat často a oni jim to udělat nechtějí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 4:12 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Tady je jedna perlicka:
kdyz jsem zila ve Statech, chtela jsem darovat krev, ale odmitli me s tim, ze jsem predtim zila v Evrope a tudiz je u me nebezpeci nemoci silenych krav (hm, jak me jen tak od oka odhalili?) \":lol:\"
Pro utechu mi venovali tricko...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 9:53 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vibola píše:
Tady je jedna perlicka:
kdyz jsem zila ve Statech, chtela jsem darovat krev, ale odmitli me s tim, ze jsem predtim zila v Evrope a tudiz je u me nebezpeci nemoci silenych krav (hm, jak me jen tak od oka odhalili?) \":lol:\"
Pro utechu mi venovali tricko...

Zajímavý a vtipný postřeh nicméně se obávám že to bude obráceně těch šílených obyvatel USA je na můj vkus evidentně mnohem větší procento než v Evropě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 5:50 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Jarda píše:
Zajímavý a vtipný postřeh nicméně se obávám že to bude obráceně těch šílených obyvatel USA je na můj vkus evidentně mnohem větší procento než v Evropě.

\":lol:\" \":lol:\"
Navic pokud vim, tak krome vlastnich kravicek tam jedi i kravky z ruznych jinych zemi a nejak neverim, ze by prosla inspekci kazda z nich...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz