Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2015 3:41 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Tak vzhledem k tomu že MFD je zaručený zdroj informací nejvyšší kvality, asi se ani nebudu snažit jej vyvracet. Jinak ten pokus je dobrý nápad a nemusíte to zkoušet ani s klíštětem, nepůjde na vás ani jiná verbež, třeba ovádi. Hladinu vitamínu B12 si lze nechat ověřit poměrně levně laboratorně a doporučuji se držet u horní hranice rozpětí.

Já netvrdím, že MFD je ideální zdroj informací. Ale nikde se mi nedaří najít článek typu: "předmětem studie bylo působení vit B12 na prevenci přisátí klíštěte. Bylo zkoumáno XY lidí, u nichž byla sledována hadina B12. Opakovaně jim byla na tělo pokládána klíšťata a v 99% případů se na lidi s vysokým B12 nepřisála. Naopak ta stejná klíšťata se přisála na vzorek osob s nízkou hladinou B12.". Pak se nemáme o čem bavit... Já takový zdroj nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2015 7:35 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
VIdeeo o ockovani s titulkama:

https://www.youtube.com/watch?v=bdDrL6mfSzE

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2015 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Já netvrdím, že MFD je ideální zdroj informací. Ale nikde se mi nedaří najít článek typu: "předmětem studie bylo působení vit B12 na prevenci přisátí klíštěte. Bylo zkoumáno XY lidí, u nichž byla sledována hadina B12. Opakovaně jim byla na tělo pokládána klíšťata a v 99% případů se na lidi s vysokým B12 nepřisála. Naopak ta stejná klíšťata se přisála na vzorek osob s nízkou hladinou B12.". Pak se nemáme o čem bavit... Já takový zdroj nenašel.

Nezlobte se, ale větší naivitu jsem snad dosud ani nečetl. Studie přeci někdo dělá na něčí zadání a zpravidla za peníze. Ten co to zaplatí pochopitelně investuje do něčeho, kde čeká návratnost investice, tedy zisk. Můžete mě napsat jak by se k němu u vašeho ideálního postupu dostal, nebo co by ho k tomu vlastně mělo přimět mimo čistě charitativního cítění. Možná pokud to chcete až takto jednoznačně, nezbývá než si to na sobě vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2015 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
VIdeeo o ockovani s titulkama:

https://www.youtube.com/watch?v=bdDrL6mfSzE

Kupodivu ho již někdo odstranil, zajímavá náhoda, že by nějak zasmrádlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 10:05 am 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Nezlobte se, ale větší naivitu jsem snad dosud ani nečetl. Studie přeci někdo dělá na něčí zadání a zpravidla za peníze. Ten co to zaplatí pochopitelně investuje do něčeho, kde čeká návratnost investice, tedy zisk. Můžete mě napsat jak by se k němu u vašeho ideálního postupu dostal, nebo co by ho k tomu vlastně mělo přimět mimo čistě charitativního cítění. Možná pokud to chcete až takto jednoznačně, nezbývá než si to na sobě vyzkoušet.

Tak to jsem opravdu nevěděl, že svoji diplomovou práci dělám za peníze nějakého investora a na něčí zadání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 10:20 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jonys píše:
Tak to jsem opravdu nevěděl, že svoji diplomovou práci dělám za peníze nějakého investora a na něčí zadání...

Jonysi, kdybyste si poradne precet co pan Jarda napsal, tak snad pochopite, ze je vas komentar lehce mimo. Jinak pokud to neni tajemstvi, muzete sem napsat tema vasi diplomky?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: čtv srp 27, 2015 4:57 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Tak moje diplomka byla z oblasti metalurgie a v době, kdy internet nebyl na každém rohu, takže odkaz dát nemohu \":-)\"
Nicméně i v té mé šlo o svým způsobem výzkum, prověření určitých hypotéz a jejich potvrzení/vyvrácení. Dělal jsem na tom s garantem, zadarmo, nikdo to neplatil, nějakou spolupráci formou brigády jsem si zařídil ve výzkumáku...
Nevím, v čem jsem Jardu nepochopil. Být studentem např. biologie, proč by si takový nemohl vybrat diskutované téma ochrany proti klíšťatům??? Možná už se někdo takový našel, proto se táži - zda uváděná tvrzení o "antikoncepčním" potenciálu B12 nevychází právě z někde získaných dat, která nemusí zrovna viset na síti, ale mezi zasvěcenými mohou být známa...
Třeba to může být i námět: pokud je tu nějaký student z oboru zdravotnictví, epidemiologie, biologie...V podstatě by stačili dobrovolníci, klíšťata a asi nějak zajistit labinu na testy té krve...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2015 10:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Pokud nekdo zvazujete ockovani deti nebo vnoucat nebo i vlastni, a nebo vas jen zajima jak funguje nase zdravotnictvi, tak velice doporucuju tyto 2 brozury:
http://www.pacienti.cz/brozura_ockovani ... r_2015.pdf
http://www.pacienti.cz/brozura_2_WEB_VER6.pdf
Predevsim konkretni pribehy.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob zář 26, 2015 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Tak to jsem opravdu nevěděl, že svoji diplomovou práci dělám za peníze nějakého investora a na něčí zadání...

To už střílíte a ani nemíříte. Dotaz zněl, "nikde se mi nedaří najít článek typu: předmětem studie bylo působení vit B12 na prevenci přisátí klíštěte" a ne za kolik korun jsem dělal svoji diplomku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob zář 26, 2015 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Tak moje diplomka byla z oblasti metalurgie a v době, kdy internet nebyl na každém rohu, takže odkaz dát nemohu \":-)\"
Nicméně i v té mé šlo o svým způsobem výzkum, prověření určitých hypotéz a jejich potvrzení/vyvrácení. Dělal jsem na tom s garantem, zadarmo, nikdo to neplatil, nějakou spolupráci formou brigády jsem si zařídil ve výzkumáku...
Nevím, v čem jsem Jardu nepochopil. Být studentem např. biologie, proč by si takový nemohl vybrat diskutované téma ochrany proti klíšťatům??? Možná už se někdo takový našel, proto se táži - zda uváděná tvrzení o "antikoncepčním" potenciálu B12 nevychází právě z někde získaných dat, která nemusí zrovna viset na síti, ale mezi zasvěcenými mohou být známa...
Třeba to může být i námět: pokud je tu nějaký student z oboru zdravotnictví, epidemiologie, biologie...V podstatě by stačili dobrovolníci, klíšťata a asi nějak zajistit labinu na testy té krve...

Tak studii, na dané téma jsem opravdu nikde neviděl a netuším zda to někdo tak do hloubky řešil, ale sám mám zajímavou zkušenost. Tak před dvěma lety jsem seděl v zahradní restauraci u Labe, kde je mraky komárů a zrovna jsem probíral toto téma s kolegy u stolu a narazil jsem na jednu tvrdě nevěřící slečnu. Byla dokonce ochotná se se mnou vsadit, že si na mě komár nesedne a nepíchne do mě sosák. Od toho momentu jsem byl kontrolován jako terorista před akcí a viselo na mě minimálně deset párů očí non stop a komáři štípali do všech kontrolorů jenom na mě nesedl jediný. Já jsem to neřešil, dal jsem si pivo a seděl v klidu, aby měl každý komár šanci uspět. Najednou jeden přilétl, sedl si mě na čelo a slečna radostně vykřikla, již si na vás sedl. Já ji na to povídám sedí, ale pít nebude, na stromech taky sedí a sosákem do nich nešťourají. Nechal jsem ho svobodně se rozhodnout a k mé velké spokojenosti se zase zvedl a letěl rovnou na tu slečnu. Sázku jsem vyhrál, skutečně mě nepíchl ani jeden i když ostatní se oháněli skoro pořád. Navíc jsem měl od slečny pivo zdarma a zkušenost k nezaplacení. Toto si snad v rámci objektivity vyzkoušet můžete, není to složité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: stř zář 30, 2015 1:04 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
Nás už jako malé mamka dopovala Bkomplexem, když jsme šli do lesa sbírat borůvky. Chodili jsme vždycky sbírat borůvky několik dní. Je to víc, jak 20 let zpět. Vždycky jsme dostali plno žlutých pilulek a nesedla na nás ani moucha. Vyloženě se to béčko i vypařovalo z kůže, smrděli jsme, jak ty vitamíny. A protože mi bylo horko, byla jsem v tom lese v šortkách a neměla jsem nikdy štípanec. Takže to fakt funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 10:30 am 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Tak studii, na dané téma jsem opravdu nikde neviděl a netuším zda to někdo tak do hloubky řešil, ale sám mám zajímavou zkušenost. Tak před dvěma lety jsem seděl v zahradní restauraci u Labe, kde je mraky komárů a zrovna jsem probíral toto téma s kolegy u stolu a narazil jsem na jednu tvrdě nevěřící slečnu. Byla dokonce ochotná se se mnou vsadit, že si na mě komár nesedne a nepíchne do mě sosák. Od toho momentu jsem byl kontrolován jako terorista před akcí a viselo na mě minimálně deset párů očí non stop a komáři štípali do všech kontrolorů jenom na mě nesedl jediný. Já jsem to neřešil, dal jsem si pivo a seděl v klidu, aby měl každý komár šanci uspět. Najednou jeden přilétl, sedl si mě na čelo a slečna radostně vykřikla, již si na vás sedl. Já ji na to povídám sedí, ale pít nebude, na stromech taky sedí a sosákem do nich nešťourají. Nechal jsem ho svobodně se rozhodnout a k mé velké spokojenosti se zase zvedl a letěl rovnou na tu slečnu. Sázku jsem vyhrál, skutečně mě nepíchl ani jeden i když ostatní se oháněli skoro pořád. Navíc jsem měl od slečny pivo zdarma a zkušenost k nezaplacení. Toto si snad v rámci objektivity vyzkoušet můžete, není to složité.

Jardo, Vy pijete PIVO?!?! \":-)\"
Jo, to zní zajímavě. Taky mám kamaráda, co když zastavíme na kolech někde v lese u vody, tak přesně víme, koho budou hovada požírat. Otázkou samozřejmě je, jestli by nesosali ani kdyby se ocitli u vás doma v noci a hladoví...stejně jako klíště, co si nastoupí a pak má možnost zakousnout se do nechutnajícího pokrmu nebo umřít...
A jak tedy svoji ochranu zajišťujete konkrétně? Celoročně b-komplex (ev. forte)? Kolik tablet denně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2015 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Jardo, Vy pijete PIVO?!?! \":-)\"
Jo, to zní zajímavě. Taky mám kamaráda, co když zastavíme na kolech někde v lese u vody, tak přesně víme, koho budou hovada požírat. Otázkou samozřejmě je, jestli by nesosali ani kdyby se ocitli u vás doma v noci a hladoví...stejně jako klíště, co si nastoupí a pak má možnost zakousnout se do nechutnajícího pokrmu nebo umřít...
A jak tedy svoji ochranu zajišťujete konkrétně? Celoročně b-komplex (ev. forte)? Kolik tablet denně?

Tak pivo sice piju, ale v rámci objektivity vás asi zklamu frekvencí mé konzumace piva. Předpokládám, že k tomu dojde tak třikrát až pětkrát ročně, tedy určitě bych první cenu v pití piva nevyhrál. Já k tomu potřebuji velice specifické podmínky a to se nedá tak snadno zajistit. Pivo si dám pouze v létě a jenom venku pod širým nebem, tedy již to nám vymezí pouze třetinu roku a pak sednu si pouze ke společnosti se kterou si mám co říci, což se také hned tak nestane, protože se zrovna když jdu okolo taková společnost v daném místě většinou nenachází. Jde tedy o čirou náhodu, ale zase když si sednu, tak si jedním pivem hubu určitě neušpiním, většinou do mě padají docela dobře a vydržím sedět dokud tam ta společnost je, to zase ano. Jinak béčka se dají v dostatečném množství dodat i stravou, k tomu ani suplementace není nutná, ale určitě by fungovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2015 6:32 pm 
Offline

Registrován: stř srp 07, 2013 7:39 pm
Příspěvky: 11
Ahoj všem..
chtěl bych požádat o Vaše zkušenosti...
Když jsme řešili, jestli dát děcko očkovat "povinnou vakcinou", rozhodli jsme se po minimálně roku získávání (snad objektivních) informací, pro přirozenou imutu, tudíž jsme neočkovali..
Jsem přesvědčen, že to byla správná volba, ale teď nastává další krok k řešení - školka.
Máte někdo zkušenosti, jak získat potvrzení pro nástup do školky (předpokádám, že nejjednodušší bude sehnat potvrzení od lékaře...).
Je mi jasné, že nejsem první, kdo tuto situaci řeší...

díky za každou radu/názor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2015 10:12 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Resilo se to napriklad lesnima skolkama. Samozrejme nejsou vsude a nejsou levne. Na druhe strane jsem znal 3 takove skolky a byly super.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz